Reklama

Reklama

Železný Schwarzenegger

  • USA Pumping Iron
Trailer
Dokumentární / Sportovní
USA, 1977, 85 min

VOD (1)

V roce 1977 si nezávislý dokument posvítil na svět kulturistiky. Film se stal kasovním trhákem a vzbudil mezinárodní senzaci. Odstartoval kariéru jednoho budoucího multimilionáře a navždy změnil svět bodybuildingu a tělesného cvičení obecně. V hlavní roli zazářil pětinásobný držitel titulu Mr.Olympia Arnold Schwarzenegger. Dokument doprovází tohoto osmadvacetiletého kulturistu na cestě za jeho 6. titulem. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (343)

themic 

všechny recenze uživatele

Arnie nebyl vážně žádnej blbec, on přesně věděl co dělá. Jeho svaly neměl nikdo z těch soutěžících na Mr. Olympia plus to jeho sebevědomí, bylo vážně drsný. Arnold je borec, dostat se z nějaký rakouský vesnice do předních míst Body buildingu, potom do Hollywoodu a teď se hřát v guvernerskym křesle, to by každej nedokázal. Opravdu dobrej dokument o životě nebo spíš o zlomku života Schwarzeneggera. Líbilo se mi to, takže proč ne? 100% ()

castor 

všechny recenze uživatele

Arnold je ve světě akčního filmu stejný držák jako Jaromír Jágr na zaoceánském ledě. Oba ve svém oboru zaznamenali nejrůznější změny a tlaky, vyrovnali se s různými trendy i moderním „stylem hry“. A oba dodnes dokonale baví a fascinují své publikum. Arnold je osobnost. Má úsměvná gesta, vytříbený smysl pro humor, sebejisté vystupování, desítky rolí, za které by jiní herci zabíjeli. Ale před všemi těmi „I´ll be back“ nebo „Došla ti pára, Bennette?“ byl sakra důležitý díl Arnoldova života: sportovní, kulturistický, znovu sakra úspěšný. A tady je nám nabídnutý na zlatém podnose, vtipně, svižně, zajímavě, takže stačí sednout před televizi a sledovat chlapíky (samozřejmě zveličuji), kterak se obdivně prohlíží v zrcadle. ()

Reklama

Superpero 

všechny recenze uživatele

Parádní film, co každého zasvětí do tajemství kulturistiky, ale hlavně do Arnoldovi psychiky. To mě na tom bavilo nejvíc, ta jeho sebejistota a žertíky. Nejlepší bylo když se rozcvičovali těsně před finále a Lou Ferrigno tam neartikulovaně řval a přišel Arnold a zeptal se: "Co si to řikal Louie?" Samotnýho Loua mi ale bylo trochu líto, protože fakt tvrdě dřel. ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

No dokumenty moc nesleduju, ale tenhle se fakt poved. Sledujem Arnoldovo pripravy, ale zaroven i pripravy nekterejch jeho souperu na soutez Mr. Olympia. Akorat mi prislo, ze Arnieho souperi tu neustale trenujou, kdezto Arnold se spis jen tak bavi a zamaka si jen obcas. Taky necekejte, ze byste se dozvedeli nejaky posilovaci tipy, pripadne neco z Arnodlovo zivota, tohle je ciste o priprave na soutez. Arnold tu je prezentovanej jako lehce vtipalek, trochu vychcanek, ale hlavne sebejistej namakanej borec, kterej nema absolutne konkurenci. No tenhle dokument se vlastne nic jinyho ani ukazat ale nesnazi, Arnold byl a je borec a nikdo s tim nic nenadela. ()

gogo76 

všechny recenze uživatele

Som naozaj rád, že po 20.rokoch čakania konečne vyšlo DVD s týmto výnimočným dokumentom, ktorý ponúka pohľad na kulturistiku, ale aj Arnolda, ako výnimočného človeka. To že ním naozaj je, hádam pochybuje málokto. Jeho cesta od kulturistiky, cez herectvo, až po politiku, je splnený americký sen. Nehanbím sa za to, že od mojich 13.rokoch bol mojím vzorom a obdivujem ho dodnes. V tom veku som sa dostal ku VHS kópii vo fanklube v Košiciach. Čo by som v tom čase bol dal za takéto DVD. .. Dnes už iba nostalgická spomienka na moje roky strávené v posilovni a zlatú éru akčných filmov, ktorým Arnold kraľoval. Dokoment dokonale odhaľuje Arnolda ako osobnosť, ako človeka cieľavedomého, chytrého, vtipného i podpichovačného, ktorý je po všetkých stránkach vždy o krok vpred pred svojimi súpermi. 100%. ()

Galerie (55)

Zajímavosti (15)

  • Keď bol film približne spolovice dokončený, minuli sa peniaze na rozpočet. Režisér George Butler preto vymyslel s cieľom zisku exhibičné vystúpenie "Articulate Muscle: The Male Body in Art" (Zrozumiteľný sval: mužské telo v umení), kde vystúpili Arnold Schwarzenegger, Frank Zane a Ed Corney. Vystúpenie sa konalo 25. februára 1976 v múzeu amerického umenia Whitney. Na tejto exhibícií sa prezentovala kulturistika ako umelecké dielo, keďže sa kulturisti snažili napodobniť sochy, ktoré boli navôkol rozmiestnené spolu s dielami od Michelangela, da Vinciho a Rodina. Na vystúpenie prišlo približne 2500 ľudí vrátane osobností ako Andy Warhol či Robert Mapplethorpe. Zábery z tohto vystúpenia je možné zhliadnuť v pokračovaní tohto filmu Raw Iron: The Making of 'Pumping Iron' (2002). (PATWIST)
  • Filmem se krátce mihne Arnoldův kulturistický mentor Joe Weider, jak aranžuje Arnolda a pár krásek v bikinách při fotografování. (lekr)
  • Můžeme si všimnout, že v době natáčení tohoto dokumentu ještě Arnold Schwarzenegger neprodělal kosmetické úpravy. V jeho pozdějších snímcích tak již nenajdeme mateřské znaménko na pravé straně dolní čelisti ani mezeru mezi dvěma předními zuby. (cheyene)

Reklama

Reklama