The Battery

• Austrálie The Battery (více)

Dva bývalí hráči baseballu, Ben (Jeremy Gardner) a Mickey (Adam Cronheim), podnikají cestu napříč pustou Novou Anglií. Drží se vedlejších cest a lesů, aby se vyhnuli rušným městům a obcím, kde rozhodně není bezpečno. Aby přežili, musí také překonat vzájemné osobnostní rozdíly. Ben vyznává divoký, nezákonný a kočovný životní styl, zatímco Mickey není schopen přijímat drsnou realitu v novém světě a touží po věcech, které kdysi považovali za samozřejmost - postel, dívka, a bezpečné místo k žití. Když se Mickeymu podaří zachytit rádiový přenos ze zdánlivě prosperující chráněné komunity, nic ho nezastaví, aby ji našel. Přestože jim bylo jasně řečeno, že nejsou vítáni. (FFilipCZ)

juta

Zombíkárna, která se může svým stylem vyprávění srovnávat s Walking Dead. Tzn. že se nemusí každou minutu zabít minimálně jeden zombík, ale spíše ukazuje každodenní strasti, kterým musí dva kamarádi čelit. ()

TedGeorge

Po mém komentáři k "pohodovému" hororu Innkeepers se fakticky ve stejnou dobu ozvali PetaBlack a Rob Roy s doporučením The Battery. A já jim za to děkuju, protože jsem si to neskutečně užil. Ano, slovo pohoda, tak málo používáné u hororů, tu zase bude hrát prim. Dva relativně sympatičtí ex baseball pro luckeři co přežili zombie apokalypsu si to štrádujou lesy Nové Anglie a užívají si kempování a prokrastinaci v nádherném prostředí lesů, rybníků a chatek. Zombíci nepředstavují až takovej problém. Jsou pomalí a v malých počtech skoro neškodní. Lekačky tu fakticky nejsou a fakt se hraje na neskutečně pohodovou notu až do chvíle kdy to ve vysílačce zachrastí... Co ještě dodat? Velké doporučení všem, i lidem co horory jako takové nevyhlédávají. Tohle není horor jako takovej. Těžko to žánrově nějak zařadit. Jo, a strašně vás pobaví konec s autem, kde by se takovej Cuaron mohl učit jak dlouhý záběry je možný do filmun narvat. Palec nahoru a 9/10 ()

playboxguest

Spousta hluchých míst, sem tam jsem si vzpomněla na Exit Humanity a ne, to opravdu není dobře. Závěrečná scéna, kdy snad patnáct minut čumíme na osamělého herce v káře, s tušením, jak to celé dopadne, vše jen dokonala. Nic moc, čekala jsem vzhledem k ohlasům lepší kousek, ale ústřední dvojka byli celkem sympaťáci, nebejt jich, jdu ještě o hvězdu dolu. 50% ()

S.Quentin QUALE

Nízkorozpočtová zombies road movie o dvou poměrně podivínských a povahově rozdílných hráčích baseballu, kteří sami putují krajinou na cestě nikam (jak už to v zombies filmech bývá). Film se pyšní originálním zpracováním, po většinu stopáže odlehčenou atmosférou, slušivým a bohatým sountrackem, nerušivou filmařinou a uvěřitelnými herci. Gore efektů je divák víceméně ušetřen, nikoli však pochmurnějších scén a otevřenějšího konce. Celkové příjemné překvapení, na kterém šetřit nebudu. 70% ()

misterz

Prišlo mi to ako taký miniatúrny, komorný hororík, aj keď v tomto prípade hovoriť o horore je troška prehnané. Je tu síce pár zombíkov, ale nejde o nič strašidelné, čo sa týka gore tak až na jedno krvavé tričko a pár striel do hlavy tu vlastne nič nie je. Úvodná znelka TWD je desivejšia :). Ale bavili ma dialógy, sem-tam sa vyskytla dokonca s ohľadom na situáciu aj humorná hláška a koniec bol celkom vydarený. Preto nie som ani prekvapený ale ani sklamaný. Priemer. 60/100 ()

pornogrind odpad!

Průjem roku 2012.Nechápu tak vysoké hodnocení.Ben byl dobrej,ale pičus Mickey naprostej vocas.Neskutečně mě vytáčel s těma sluchátkama na uších.A scéna kdy si tam honí šaška nad nějakou polorozpadlou zombicí mě fakt dostala.To už je teda totální krize.Shit. ()

dr.horrible

Pre mňa skoro kult. Všetky tie amatériny k smrti neznášam a toto amatéri točili a je to na tom vidieť, ale občas im vyšla nejaká naozaj vynikajúca scéna - nejaká, pri ktorej ste na to zabudli, úroveň skočila o päť poschodí vyššie a fungovalo to. Aj wtf okamžiky, aj občasný humor, aj nepríjemný pocit vo finále. A soundtrack, jeden z najlepších za posledné roky. Jeremy Gardner to ešte dotiahne ďaleko.. 90% ()

strougy

Sice se to ze začátku až moc stylizuje do "indie nezávisláku pro hipstery" v tom nejotravnějším slova smyslu, určité momenty mě iritovaly až běda, ale vem to čert, minimálně ten konec v autě je zábavný totálně. A soundtrack to má navíc skvělý, ne že ne. ()

korbitch22

Trochu naivní, trochu neumětelské, trochu zábavné, trochu origiální, trochu poetické, trochu zvrhlé a hodně lidské.Jeremy Gardner vzal sto dolarů z kasičky svojí mátky a s partou přátel natočil takovou neslanou, nemastnou zombie veselohru, která má ale svoje působivé kouzlo a to především díky ústřední dvojici, která diváka prostě baví a celkově to vypadá jako nezávislý profesionální film, což je vzhledem k rozpočtu vlastně asi největší režisérova výhra.Připomělo mě to naše Poslední Vánoce, které se až neuvěřitelně podobají několika scénám z tohoto filmu, včetně podoby a stylu hlavního hrdiny.Bohužel náš film nebyl nikdy dokončen a teď mě to přijde ještě víc líto, jelikož sem se nejvíc bál, že jen chození opuštěnou krajinou a potkávání prázdných míst, s občasným nádechem akce nemůže nikoho bavit, teď vidim, že to jde, že to může bavit a že to má smysl.Možná ten 2 roky starý materiál ještě dotočíme, kdo ví.V každým případě si Gardner mocně pomáhá soundtrackem, jako každý tvůrce který nevěří, že jeho scénář vyvolá ty potřebné emoce.Jako nadšený filmař vzdávám Jeremymu hold, na to, jak je to vlastně nudné, to má kupodivu sem tam něco co nabídnout a kdyby v titulkách přidal scénu, jak si vyrovná účty s Annie, měl by i můj respekt, takhle má pouze čestné uznání a poznámku, že jednou se na to podíváte a pak už není co řešit.50%. ()

Chrustyn

Ve své podstatě komorně pojaté téma zombie apokalypsy, které se prakticky po celou dobu zaměřuje na poť dvou kamarádů, zamořenou oblastí. Ani horor ani akce a nedá se říct, že by hlavní postavy dělaly něco, co by diváka nějak zajímalo. ()

heyda

Od momentu, kdy tam přijede ta ženská se celý film propadal až na nejnudnější a nejzoufalejší dno filmové tvorby. Přitom zrovna v tom bodě mohl do té doby nevýrazný příběh nabrat na obrátkách a přinést skvělý finiš. Bohužel se tak nestalo a tenhle lehce komediální horor je jen zabitých 100 minut života! Nekoukejte na to! 10% ()

Flakotaso

Slabé, nabubřelé a neoriginální. Zombie byli naposledy v módě v 80. letech, nebo tak nějak. Pouze pro zatvrzelé milovníky nekonečných revivalů. Indie i za cenu toho, že je to hovadina - hlavně, že jsme nezávislí a umíme z diegetické hudby ve sluchátkách udělat přechod do nediegetické. Pche. ()

SOLOM.

Od snímku za 6000 dolarů a navíc se zombie tématikou jsem vážně moc nečekal. Jeremy Gardner však dokázal natočit opravdu prapodivnou amatérskou podívanou, která ve mně vyvolala hodně rozporuplné pocity. Po hororové stránce na mě film nezapůsobil skoro vůbec, ale jelikož jde především o „hororovou komedii“, tak se to nakonec tak nějak vyvážilo. Dá se tu narazit na několik opravdu úsměvných situací (ono „honění v autě“ se vážně jen tak nevidí), ovšem nešlo si nevšimnout, že přemrštěná stopáž nabízí spoustu zbytečně dlouhých a hlavně nezáživných pasáží. Přitom onen nápad o putování světem zamořeným zombíkama, ve kterém jich „naštěstí“ moc k vidění není a když už tak se u jejich likvidace divák docela nasměje – nebyl vůbec špatný. Jelikož zombie moc nemusím, tohle mi naprosto vyhovovalo. Navíc se mi líbilo ono putování přírodou – krajina byla pěkná, hudební doprovod byl velmi dobře zvolený a jak vidno, tak i samotní herci se u natáčení dobře pobavili. Gardner však kromě dobrých „hlodů“ ukázal, že je i slušným režisérem se spoustou nápadů a vytvořit deprimující atmosféru mu nedělá žádný problém. Jedinou jeho slabinou je to, že prostě nedokáže zavčas říct DOST a zbytečně děj natahuje. Jednoho dne určitě dozraje (nebo v to spíš doufám), ale kdyby tady byla stopáž tak o pětadvacet minut kratší, bylo by to mnohem lepší. ()

Karamanlis

Nízkorozpočtové zombie horory mi vôbec nevadia, The Battery sa však divákovi tak nejak nedokáže predať a pôsobí akosi mdlo. Zombíkov je tu minimum, akcia takmer nulová, o nejakých maskách ani nemôže byť reči, keďže nemŕtvych tu predstavujú herci, ktorí predtým strávili cca polhodinku v maskérni, kde im na tvár naniesli trochu make-upu, najhoršie je však to, že sa tu po celú dobu vlastne nič podstatné nedeje, dvaja nepríliš sympatickí preživší týpkovia tu blúdia hore-dole, občas hrajú baseball, fajčia jednu od druhej, chľastajú či pseudofilozofujú a hoci sa tu vyskytli aj určité svetlé momenty, z môjho pohľadu to proste bolo málo.. ()

Xeelee

Minimalistická nezávislá zombie road movie, kterou je radost sledovat. Prostě pohodička. Staří klasičtí zombíci jsou ale nejhorší. Ten všudypřítomnej strach někde vzadu v mozku. Vypadají naprosto neškodně, ale nikdy nevíte kdy a odkud na vás vybafnou nebo kde vás obklíčí celé hordy, když se usadíte. To si tak putujete přírodou a jste docela i spokojeni, pokud to jediný po čem toužíte není postel. The Battery je jeden z nejlepších zombie filmů jaký sem kdy viděl. A všemi opěvovanej soundtrack je luxusní. Víte jak se dostat z baráku obklíčenýho hordami nemrtvých? ()

MáŠa

Toto je spíš taková psychologická studie, jak by se lidi mohli chovat, když by se ocitli mezi zoombíky. Takže uvidíme třeba pohlednou zoombici, která tře své ňadro o sklo a hrdinu nenapadne nic jiného, než si ho vyhonit. Špatné to není, ale na můj vkus krapet nuda. ()

JASON_X

Tak přesně takovýhle filmy já můžu - pomalý nekomerční nízkorozpočťáky, ve kterých se tvůrci nepředvádějí s bůh ví jak vymakanejma trikama a přitom dělají výbornou filmařinu, ve kterých na prvním místě úřadujou dialogy, příběh a atmosféra a ne jenom samá akce akce akce, ve kterých hrajou neznámí, obyčejní a přitom zajímaví herci, a hlavně - který se dají zaškatulkovat jako "postapokalyptický zombiárny". A The Battery tohle všechno splňuje do puntíku. Pravda, na krátký okamžik jsem během projekce kapánek znervózněl, a to když si dva hlavní opičáci asi dvě minuty mlčky čistili zuby. Ale nakonec právě takovéhle scény vytvářejí tu správnou realisticko-nekomerčně-nízkorozpočtovou atmošku, že jo. A to jediné moje krátké znejistění se rázem rozplynulo při naprosto kulervoucí scéně honitby nad prsatou zombicí skrz okýnko auta; troufám si říct, že to je jedna z deseti nejšílenějších filmových scén, jakou jsem za svůj dlouhý filmový život viděl, a to je kurva setsakramentská pochvala! A jasně že bych rád viděl dvojku, ve který by Ben brutálně vodkrágloval tu zrzavou pizdu i všechny její kumpány, ale mám pocit, že žádná hned tak nebude... A taky v to popravdě tajně doufám, protože pokračováním by se tak trochu pokazila působivost otevřeného konce. ()

Morholt

V první polovině úsměvná road movie s občasným setkáním s neškodnými zombíky a v té druhé docela psycho, v rámci možností až neskutečně zvládnuté. A to bez ohledu na to, že se jedná o debut. Snad si režiséra po tomhle někdo všimne. 60% ()