Čupakabra (TV film)

Chupacabra vs. the Alamo

Akční / Fantasy / Horor

USA, 2013, 86 min

• tom.nosek

Toto je ještě mnohem víc uhozené než Sharknado. Nejlepší část je ke konci (58. minuta), jak odepíšou svou "kolegyni" ve chvíli, kdy je ještě úplně zdravá, a nechají ji se slovy, "Už ji nemůžeme pomoct!" v klidu umřít... Aspoň, že ten jeden týpek na ni zavolá, že se omlouvá... A do toho všeho hraje něco, co má nebezpečně blízko MIDI melodiím. Ještěže Erik Estrada je takový bad-ass, jinak bychom byli všichni totálně v háji.(4.7.2015)

• maxxxim

Ten pán to vôbec nedal tak, ako by mal a mohol. Hlavne v scénach, kde sa premiestňuje na harlejke vyzeral dosť neprirodzene ba až, do dlane za chychotu povedané, škrobene, nakoľko zo záberov priam sršala tá skutočnosť, že on sedel na mieste a hýbalo sa pozadie, čo je príznačné pre čiernobiele nemé filmy altamírového typu zo 17. storočia. A prečo bol zelený vo väčšine klapiek? No, prečo, prečo? Drsnými replikami navodili protagonisti hustú atmosféru, ktorú pocíti divák zježenými chlpmi na šiji akoby hral "ide Pešek okolo" a pričupený resp. v tureckom sede očakával plesknutie po krku, pamätáte si ten pocit, nie? Tak takéto tragédne to celé bolo. Nezmyselné, slabunké a nudné jak bomba. Takže ki-kik ľudia, ki-kik!(25.2.2015)

• kingik

Céčkové balení zaručeno. Ostřílený a dva roky ovdovělý protidrogový agent Carlos už zažil ve své bohaté kariéře ledacos a jen tak ho něco nepřekvapí. Ale ani ve snu by ho nenapadlo, že bude ve svém texaském rajonu nahánět krvelačná mýtická stvoření jménem Chupacabra. A to s pomocí party delikventů se kterými se stýká jeho nezvedený, pubertální syn. Terry Ingram si nechtěl připustit, že jeho filmy nemají valnou kvalitu a opět z jakéhosi nesoudného přesvědčení (vy)vrhl další výplod s tragickým Erikem Estradem v hlavní roli. To je vám tedy případ. V tomhle filmu klidně všichni mohli hrát zadarmo, protože nikdo si žádnou výplatní pásku nezasloužil. Estrada se svojí vervou budil smích a chtěl to hrát na charisma. Když se však na motorce oděný v kůži zjevil v záběru za nímž se skvěla krajina ubíhající ze zadní projekce, vypadalo to legračně. Krvelačných monster bylo sice dost, ale jejich zakomponování do obrazu bylo na současné (i televizní) poměry hodně přisprostlé. O to horší, že záběrů s nimi byla pěkná porce. Chupacakabru bych zde v tomto ztvárnění připodobnil k zmutovanému psu. Horor si na kecy moc nepotrpěl a vřítil se po hlavě do akční jízdy bez rozpočtu v němž byl k vidění do sebe zahleděný Estrada, pár kriminálních týpků a dvě agentky a řada trikově mizerných monster. Nešetřilo se malinovkou zakoupenou těsně před natáčením v místním supermarketu a ta byla rozlévána na hektolitry po place, aby to vypadalo zatraceně brutálně. Ingram však nedodal režijní stylovost a není pomalu scény, která by byla poutavá anebo jakkoliv napínavá. A filmu chyběl rovněž nadhled. Bral se snad až příliš vážně. Zbyla tedy především akční jízda s několika překvapivě funkčními nápady, která (nechtěně) pobaví na vlastní nízký účet diváky mající v oblibě filmy kategorie C a níže. Ve své kategorii se film s tristní trikovou stránkou a adekvátním hereckým obsazením neztratí. Doporučení však tomuhle výplachově splachovacímu horůrku určitě nedávám velká. Mé hodnocení: 40%(14.8.2014)

• Esgalnor

Jak mě tyhle "horory" od SyFy baví! A v kombinaci se zajímavými českými překlady... Nejdřív Mutantní krokodlaci z bažin, a pak se mi povede zhlédnout Texaské vraždící zrůdičky. A umíral jsem smíchy. Je to ještě zábavnější, než krokodlaci, triky jsou ještě horší, čupakabry jsou fakt vtipné (nejprve není schopna ucítit dvě holky pod stolem, kor když má jedna ještě ruku od krve a v zápětí je z ní hotový čmuchací policejní pes), úmrtí bizarní... Ten odpad je jen z principu, protože to je nechutně natočený, triky jsou odporný, postavy blbý, všechno nelogický (čupakabry umí otevírat dveře, děvčata běží do školy do uzavřený místnosti, místo aby vylezla někam na střechu nebo tak), herci jak prkna, ale... Za to jak mě to pobavilo si to zaslouží hvězdy tři. Kašlete na komedie a pusťte si tohle, pokud potřebujete zlepšit náladu. Tenhle film je ideální na zlepšení nálady, večírky, a tak. Ale jestli se chcete bát, tak jděte o dům dál (i když myslím, že i samotný název naznačuje, že se bát nebudete :D).(24.7.2016)

SyFy je proste SyFy a koho to nebaví, nech to radšej ani nepozerá. Ja som si už na to zvykol a až na pár vydarenejších výnimiek (Tasmanian Devils, Abominable Snowman, Arachnoquake...) ide zväčša len o jednoduchú, neškodnú easy-cheesy hororovú zábavku. Mňa to však vcelku baví a neinak to bolo aj pri tomto nájazde Chupacabrov, ktorí sa rozhodli zaútočiť na americké malomesto:-)(29.3.2013)

• - Natáčelo se v San Antoniu v americkém státě Texas. (Terva)