Petr Pan

USA, 1953, 76 min

J.M. Barrie (divadelní hra), Bill Peet

Walt Disney

Donald Halliday

Classics Disney. Úchvatný příběh o vzdoru dospět a zachovat si fantazii dětského světa. Skvělá animace s použitím mimiky a pohybů živých herců. Titul, který Disneyho Studio nemohlo přehlédnout pro svůj podnětný příběh s apelováním na dospělé: Fantazii můžeš provozovat v každém věku! A pojistilo si tak další diváky do budoucna... Filmu vévodí typická kombinace legračních, groteskních scén s dojemností odkazů na svět dětství. Nesmí chybět písničky a tady jsou opravdu chytlavé. Předlohou pro legendární Tinker Bell (vílu Zvoněnku) byla herečka Margaret Kerry, která tenkrát pro svůj roztomilý ksichtík vyhrála konkurs. To, že jsou v tomto dětském filmu všechny dívčí postavy až nestoudně sexy, svědčí zřejmě o ryze mužském animačním týmu.You Can Fly! You Can Fly! You Can Fly!(27.4.2010)

Tenhle příběh je krásný sám o sobě, a i když se Disney vyvaroval toho, že by to bylo temnější, což je škoda, je to pořád výborné ztvárnění této klasické pohádky, která u nás nebyla nikdy dost doceněna. Je to škoda, protože Barrie ukazuje, jak krásně a nostalgicky se dá propojit svět dítěte a svět dospělého.(25.10.2014)

Klasické animované filmy W. Disneye mě bavily odmalička a baví mě stále. Dokonalá animace (zde kombinace klasické a rotoskopické), hravost, gagy, pastelové barvy, mořské panny, mučednický kůl, ostrý hák, zlatá loď a roztlemený krokodýl. Kde by bez Disneye všichni ti dnešní animátoři a trikaři byli...(1.1.2018)

• Carol Pifková

Príbeh, ktorý v mojom srdci nezostane nikdy. Nesympatické postavy, hlavne tá Zvonilka alebo Nezbeda či ako to je, proste mám voči nej averziu, Peter Pan mi bol takisto strašne nesympatický nie len za to, že na mňa pôsobil ako namyslená postava ale i to ako bol nakreslený. Neprišlo mi to vôbec vtipné ani dojímavé a ani tak kúzelne rozprávkové. Práve naopak bola to nuda. Pesničky sa mi nepáčili. Chcela som dať tejto rozprávke druhú šancu ale pri druhom pozretí som si uvedomila, že táto rozprávka ma nikdy už za srdce nechytí a nepresvedčí ma o jej rozprávkovosti.(28.1.2013)

Tak pohádka o Petru Panovi patřila v dobách mého dětství mezi nejohranější videokazety. Z dnešního pohledu je mi Wendy trošku nepříjemná a přeložit jméno víly jako Nezbedu je opravdový epic fail, ale co naplat. Celé je to tak krásně optimistické a plné dojemné hudby. Který film se navíc může pochlubit tikajícím krokodýlem?(26.10.2012)