Petr Pan

• Československo

Rodinný / Animovaný / Muzikál / Fantasy

USA, 1953, 76 min

J.M. Barrie (divadelní hra)

Walt Disney

Peter Pan, který má velký potenciál na skvělý film mě překvapivě v podání Disney Studios zklamal. Prostor pro fantazii, který předloha nabízí zůstal nevyužit. Čekal jsem nápaditá prokreselná pozadí, a líbivé švenky a nic z toho se nekoná. Naopak dlouhý úvod se odehrává v jediném pokoji a ani později se těch prostředí až zas tolik nevystřídá. Navíc film působí velmi staticky, spousta scén se odehrává zarámovaných v jediném obrazu bez pohybu a změny přináší jedině střih. Vím, že se jedná o starý film, ale v té době už měli u Disneys za sebou propracovanějí dílka.(13.9.2012)

• Carol Pifková

Príbeh, ktorý v mojom srdci nezostane nikdy. Nesympatické postavy, hlavne tá Zvonilka alebo Nezbeda či ako to je, proste mám voči nej averziu, Peter Pan mi bol takisto strašne nesympatický nie len za to, že na mňa pôsobil ako namyslená postava ale i to ako bol nakreslený. Neprišlo mi to vôbec vtipné ani dojímavé a ani tak kúzelne rozprávkové. Práve naopak bola to nuda. Pesničky sa mi nepáčili. Chcela som dať tejto rozprávke druhú šancu ale pri druhom pozretí som si uvedomila, že táto rozprávka ma nikdy už za srdce nechytí a nepresvedčí ma o jej rozprávkovosti.(28.1.2013)

• easaque

1* nedávno jsem viděl film o stvořiteli Petra Pana, tak jsem si řekl, že bych si měl zkouknout něco i o samotném díle (které je o dospívání či naopak jejímu bránění), které se mi číst nechce. Tak jsem si tu našel disneyovský animovaný muzikál a mnohem mladší hraný rodinný film. Sice na CSFD má starší kousek vyšší hodnocení, tak mě moc nebavil - vlastně skoro vůbec. Zub času za to podle mě nemůže, ale nejspíš forma a přílišná infantilnost a zkratkovitost, která se chvilkami blížila groteskám na způsob Tom & Jerryho. Myslím, že dětským divákům by byla přijatelnější a bližší hraná verze, která vyvolává mnohem víc fantazii a je celistvější. Dokonce se mi líbila natolik, že jí dám 4 hvězdičky, abych jí pomohl zvednout rating, i když ke konci dost tlačí na pilu po sentimentální stránce. Rodiče budou možná skřípat zuby, ale děti by si užít měli, pokud nejsou už příliš rozmazlené ;-) [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ](16.3.2017)

Moc pěkný film plný fantazie.Hlavní hrdina byl celkem sympaťák a dokonce měl vlastní harém. Hodně mě pobavil krokodýl, co spolkl budík, který v něm tikal. (že by odtud získali inspiraci tvůrci třetího Jurského parku, pro scénu se spinosaurem s mobilem v bříše)? Hodně se mi tu líbila i Zvonilka, která tu byla ukázaná jako celkem žárlivá a škodolibá potvora, která v několika záběrech dokonce trochu ukázala kalhotky. A co je hlavní, nebyla to žádná love story, takže další velké plus.(1.7.2018)

Sedmdesátiminutová groteska. A já mám grotesky rád. Ačkoliv to zjevně není nijak obvyklý názor, myslím si, že disneyovci dokázali zbrklé taškařice plné nápadů (typu naprosto skvělých soubojů Hooka s krokodýlem) velice přirozeně a vyváženě spojit s jemnými momenty (Wendyina píseň) a s ryzím dětským dobrodružstvím (výprava za indiány) a vytvořili podívanou, jež je sice určena především mladším divákům, nicméně i dospělý si v ní přijde na své (a teď nemám na mysli všechny ty sexy ženské postavy od Tinkerbell přes Wendy po mořské víly).(22.8.2015)