Petr Pan

• Československo

Rodinný / Animovaný / Muzikál / Fantasy

USA, 1953, 76 min

J.M. Barrie (divadelní hra)

Walt Disney

Musím se opakovat, ale Disneyova klasická kresba a puntičkářská animace opětovně ani trochu nezestárly, přestože jim táhne na 60! S dalšími aspekty už je to horší, bláznivé zběsilé poletování, pobíhání, poskakování, padání a žvatlání dokáže docela iritovat, stejně tak ta nepřetržitá a naprosto doslovná hudba, komentující každý pohyb na plátně (písničky jsou svěžím vysvobozením). Ani příběh toho moc nenabídne, jen velice letmý pohled do Země Nezemě a nezodpovědné blbnutí několika dětí. Pár hezkých momentů a zajímavých (Zvonilka) a vtipných (tikající krokodýl) postav se sice najde, ale ve finále se jedná pouze o lepší průměr pro malé děti.(21.1.2013)

Mám ráda tyto staré animáky. Je na nich znát doba jejich vzniku, ale to v žádném případě nevadí, protože je to jejich velké plus. a jsou navíc mnohem víc vřelejší. Jsou dělané s poctivostí a láskou. Je logické, že technologie pokročily mílovými kroky kupředu a dnešní animáky mají jinou podobu. Ale já mám prostě radši tyto klasické animované příběhy. Ty přece proslavily Disneye. Souhlasím s úvodními větami distributora.(12.12.2012)

Disneyovka ze slabšího soudku. A není to tím že bych neměl rád předlohu, naopak Spielbergův Hook s Robinem Williamsem patří mezi nejoblíbenější filmy mého dětství a ani nová verze z roku 2003 nebyla špatná. Tady ale z fantastické výpravy do Země Nezemě zbylo jen šaškování - ať už honičky s psí chůvou, honičky Hooka s krokodýlem či rvačky kluků. Hook je idiot, Peter Pan i Wendy jsou nevýrazní a chybí jakýkoliv zajímavější příběh či dobrodružství. Nakreslené je to pěkně, Zvonilka se povedla a beru že z tohohle designu vycházely i moderní verze, proto smířlivé 3*.(3.7.2018)

Vynikající disneyovka, kterou jsem měl svého času tak rád, že jsem se na ni díval skoro denně. Autorům se Země Nezemě po výtvarné stránce povedla opravdu kouzelně a napínavý příběh je taky úžasný. Jen mě mrzí, že jak koukám, mnoho lidí odtud ji nevidělo a to je opravdu škoda. Pokud hledáte originální, pohádkový příběh, je Peter Pan správná volba :)(8.3.2008)

Disneyovský Peter Pan z roku 1953 je nádherným animákem, s mnohdy jednoduchým humorem, ale podobně jednoduchý humor měla už původní divadelní Jamese M. Barrieho. I tak jsem se příjemně bavil. Nicméně jsem přesvědčen, že hraná verze z roku 2003 je mnohem lepší, především po scénáristické stránce, neboť zde je skvěle rozvinutý vztah mezi Petrem a Wendy nebo mateřská touha po ztracených dětech. Disneyho animák sází na dobrodružství, což je samozřejmě pochopitelné. Obě zmíněné verze pak pokládám za sobě rovnocenné.(18.12.2017)