poster

Petr Pan

 • USA

  Peter Pan

 • Československo

  Peter Pan

 • Velká Británie

  Peter Pan

Rodinný / Animovaný / Muzikál / Fantasy

USA, 1953, 76 min

Scénář:

J.M. Barrie (divadelní hra)

Producenti:

Walt Disney
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • T2
  *****

  Rozpočet $4miliónovTržby USA $87,404,651Tržby Celosvetovo $89,800,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $24,713,377 //počet predaných kusov 832,089Tržby za predaj DVD v USA $93,682,218 //počet predaných kusov 5,179,631║ Úžasné spracovanie, krásne hravé, niektoré scény neskutočne vypiplané do detailu až nádhera, po celý čas očarujúca súhra, maximálne výrečné využitie animácie smerom k divákovi, a to som sa bál, že ma to bude nudiť ale dostalo ma to, má to silu. /100%/(9.11.2008)

 • Disk
  ****

  Disneyovský Peter Pan z roku 1953 je nádherným animákem, s mnohdy jednoduchým humorem, ale podobně jednoduchý humor měla už původní divadelní Jamese M. Barrieho. I tak jsem se příjemně bavil. Nicméně jsem přesvědčen, že hraná verze z roku 2003 je mnohem lepší, především po scénáristické stránce, neboť zde je skvěle rozvinutý vztah mezi Petrem a Wendy nebo mateřská touha po ztracených dětech. Disneyho animák sází na dobrodružství, což je samozřejmě pochopitelné. Obě zmíněné verze pak pokládám za sobě rovnocenné.(18.12.2017)

 • Marek1991
  ***

  Nikdy som sa v tejto rozprávke nenašiel a nikdy pre mňa nebola úžasná, no pre deti to rozhodne je, aj keď to nie je dokonalé a má to vnútorné podivnosti. Deti lietajú ešte často v oblakoch a tento príbeh je práve pre takéto deti, pokiaľ nechcete, aby ešte dospeli, ale užívali si ešte len jednoduchej zábavy, bez ťažkých tém. Animačne aj hudobne to bolo pekné.(22.5.2013)

 • Samuel7
  *****

  Vynikající disneyovka, kterou jsem měl svého času tak rád, že jsem se na ni díval skoro denně. Autorům se Země Nezemě po výtvarné stránce povedla opravdu kouzelně a napínavý příběh je taky úžasný. Jen mě mrzí, že jak koukám, mnoho lidí odtud ji nevidělo a to je opravdu škoda. Pokud hledáte originální, pohádkový příběh, je Peter Pan správná volba :)(8.3.2008)

 • easaque
  *

  1* nedávno jsem viděl film o stvořiteli Petra Pana, tak jsem si řekl, že bych si měl zkouknout něco i o samotném díle (které je o dospívání či naopak jejímu bránění), které se mi číst nechce. Tak jsem si tu našel disneyovský animovaný muzikál a mnohem mladší hraný rodinný film. Sice na CSFD má starší kousek vyšší hodnocení, tak mě moc nebavil - vlastně skoro vůbec. Zub času za to podle mě nemůže, ale nejspíš forma a přílišná infantilnost a zkratkovitost, která se chvilkami blížila groteskám na způsob Tom & Jerryho. Myslím, že dětským divákům by byla přijatelnější a bližší hraná verze, která vyvolává mnohem víc fantazii a je celistvější. Dokonce se mi líbila natolik, že jí dám 4 hvězdičky, abych jí pomohl zvednout rating, i když ke konci dost tlačí na pilu po sentimentální stránce. Rodiče budou možná skřípat zuby, ale děti by si užít měli, pokud nejsou už příliš rozmazlené ;-) [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ](16.3.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace