Petr Pan

• Československo

Rodinný / Animovaný / Muzikál / Fantasy

USA, 1953, 76 min

J.M. Barrie (divadelní hra)

Walt Disney

Peter Pan, který má velký potenciál na skvělý film mě překvapivě v podání Disney Studios zklamal. Prostor pro fantazii, který předloha nabízí zůstal nevyužit. Čekal jsem nápaditá prokreselná pozadí, a líbivé švenky a nic z toho se nekoná. Naopak dlouhý úvod se odehrává v jediném pokoji a ani později se těch prostředí až zas tolik nevystřídá. Navíc film působí velmi staticky, spousta scén se odehrává zarámovaných v jediném obrazu bez pohybu a změny přináší jedině střih. Vím, že se jedná o starý film, ale v té době už měli u Disneys za sebou propracovanějí dílka.(13.9.2012)

Klasické animované filmy W. Disneye mě bavily odmalička a baví mě stále. Dokonalá animace (zde kombinace klasické a rotoskopické), hravost, gagy, pastelové barvy, mořské panny, mučednický kůl, ostrý hák, zlatá loď a roztlemený krokodýl. Kde by bez Disneye všichni ti dnešní animátoři a trikaři byli...(1.1.2018)

Tenhle příběh je krásný sám o sobě, a i když se Disney vyvaroval toho, že by to bylo temnější, což je škoda, je to pořád výborné ztvárnění této klasické pohádky, která u nás nebyla nikdy dost doceněna. Je to škoda, protože Barrie ukazuje, jak krásně a nostalgicky se dá propojit svět dítěte a svět dospělého.(25.10.2014)

Classics Disney. Úchvatný příběh o vzdoru dospět a zachovat si fantazii dětského světa. Skvělá animace s použitím mimiky a pohybů živých herců. Titul, který Disneyho Studio nemohlo přehlédnout pro svůj podnětný příběh s apelováním na dospělé: Fantazii můžeš provozovat v každém věku! A pojistilo si tak další diváky do budoucna... Filmu vévodí typická kombinace legračních, groteskních scén s dojemností odkazů na svět dětství. Nesmí chybět písničky a tady jsou opravdu chytlavé. Předlohou pro legendární Tinker Bell (vílu Zvoněnku) byla herečka Margaret Kerry, která tenkrát pro svůj roztomilý ksichtík vyhrála konkurs. To, že jsou v tomto dětském filmu všechny dívčí postavy až nestoudně sexy, svědčí zřejmě o ryze mužském animačním týmu.You Can Fly! You Can Fly! You Can Fly!(27.4.2010)

14. celovečerní Disney Příběhy Jamese Matthewa Barrieho ze Země Nezemě, o pirátech a vílách a mořských pannách a dětech, které nechtějí vyrůst... jsou jedním slovem kouzelné. Dokonce tak, že si dodnes vysloužily samostatnou sérii filmů odvozených a také Zvonilka je sama hrdninkou v celé své řadě vílých dobrodružství. Disneyův Petr Pan je přepisem klasické látky Petr Pan a Wendy, ve které se setkáváme v Londýně za Eduardovské éry s dětmi Darlingových a doprovázíme je na jejich cestě na kouzelný ostrov. Disneyovky v 50. letech byly na vrcholu a i kdyby vám měl klukovský svět Petra Pana připadat příliš vzdálený, i tak je to díky vynikající animaci učiněná pastva pro oko.(26.7.2019)