Ohnivý blesk

2019: After the Fall of New York

After the Fall of New York

Akční / Sci-Fi / Dobrodružný

Itálie / Francie, 1983, 91 min

Pravda, je to nestoudně drzá vykrádačka Útěku z New Yorku, Šíleného Maxe a dokonce ani opičí masky v ní nechybějí. O tom žádná. Na Italech je mi ale sympatické, že když už natočí kravinu, tak pořádně. Tudíž je Ohnivý blesk krvavější, akčnější, ujetější (to hlavně) a... zábavnější než jeho vzory. A to je v tomhle případě asi nejdůležitější, mám ten dojem. Na víc si film bohudík nehraje. Navíc jsem hlavnímu machovi ten závěr vyloženě přál, což o Maxovi s Plisskenem říct nemůžu. Vím určitě, že kolovat u nás Fireflash v dobách černých kazet, byl by z něj dneska kult. A ten plakát je taky klasa...(15.3.2010)

Kiss me with love! Asi nejumělečtější a nejhodnotnější béčkový trash, který jsem doposud viděl. Příběh má celkem dost twistů, implicitní motivy, "prokreslený" charaktery a dokonce tu i dvě minuty filosofují nad Guernicou, kterou má v pracovně hlavní zloduch, největší ubožák z historie filmu, kterej koupí ránu pokaždý, když je ve scéně. Do toho je vše nádherně laciný (i když jsem koukal na solidní "gore"), zábavný, není to úplně tupě natočený a vykrádá to hafec filmů - Blade Runner motivy v popředí s melancholickym hraním na trubku, nevyužité masky z Planety opic, ikonické pouštní road-rage intermezzo a lá Mad Max a samozřejmě koncept filmu z Útěku z NY. Jako Kurt Russell vypadá i hlavní hrdina Parsifal (lvl 10 charisma and dexterity agile human lady-killer rogue, AC +4 Chain shirt and blue jeans, +4 Dex, Feats: Improved initiative, weapon finesse, acrobatic, improved disarm, combat reflexes, improved unarmed strike) co má s sebou parťáky: Ratchet (lvl 10 cool hardcore tank, Str 20, all simple, martial and exotic weapon proficiency, +2 leather armor) a profesor (lvl 1 budižkničemu). Protivníci (lvl 1 commoner) mají postih k iniciativě -7 a hrozivě neefektivní equip z papundeklu (ručnice) a k dispozici maj jenom koně, zatímco chaotic good parta laseru odolný nezničitelný auto - nejlepší scéna tunění vozu, kdy Romano Puppo na zádech tahá obrovský plechy, a potom samozřejmě následná prezentace nezničitelnosti v zapasťovanym tunelu. (...) Vynechal jsem spoustu věcí, 2019 je prostě perfektní sranda.(19.5.2013)

• choze

"NIC NA MĚ NEHRAJ, TY SRAČKO, NEBO TI ROZKUCHÁM STŘEVA." Po Castellariho 1990: ÚTĚK Z BRONXU další taliánská vykrádačka ÚTĚKU Z NEW YORKU. Zakouřenými miniaturami, lasery (z laserových kuší) a krysami se rozhodně nešetřilo a vypadá to dráž než většina tomu podobných (1990, NOVÍ BARBAŘI, POSLEDNÍ BOJOVNÍCI...), ale jak se říká, nic o čem bych psal domů, NOVÍ BARBAŘI byli mnohem větší prča. Ale oceňuju trochu širší záběr příběhu než je obvyklé (odskok na Aljašku a závěrečný odlet z planety).(23.12.2008)

Italské scif-fi, které vykrádá kde co, včetně Butche Cassidyho a Sundance Kida. Ze začátku to vypadalo na odpad, ale postupně jsem tomu trochu přišel na chuť. Asi by to působilo méně trapně bez snahy o vizuální efekty, například různé paprsky a blikající předměty. Na druhou stranu právě tahle trapnost filmu dodává určité kouzlo.(26.5.2018)

Italský trash post-apocalipťák se vším všudy.Mutanti, cyborkové, písečné bouře, zdevastovaná města, vše s kulisama,které by za víkend hravě zvládnul výtvarný kroužek na základní škole,gumoví herci,zvuky zbraní,které v té době vydával tetris, dialogy, které by nevymyslelo ani nemluvně...Prostě vše, co má správný trash brakáč mít :).(25.1.2011)