Ohnivý blesk

• Itálie 2019 - Dopo la caduta di New York (více)

Apokalyptická vize 21. století. Lidstvo pomalu vymírá. New York je v troskách. V těch přežívá směsice různých mutantů a lidí nakažených zářením na jedné straně a na druhé „elita“, hrstka lidí zneužívající moc za pomoci armády a policie. Obě strany bojují o ukořistění jediné plodné ženy, která může dát lidstvu potomka a tím mu zachránit budoucnost. Úkolem najít ženu je pověřen dobrodruh jménem Fire Flash. Povede se mu zachránit život na zemi...? (Q FILM)

pend

Postkatastrofická scifi, na níž je bohužel vidět malý rozpočet. Samotný příběh není nijak originální, Italové si prostě vypůjčili ze známějších snímků. ()

MickeyStuma

Co se týče výpravy, osmdesátky jak vyšité, ale stále fungující. Od prvního záběru jistojistě každého napadne Mad Max. V tomto případě především ´Mad Max 2: Bojovník silnic´ (1981). To však není všechno. V některých scénách a v určitých dějových bodech také poznáme určité podobnosti se snímky ´Death race 2000´ (1975), Blade Runner (1982), ´1990: Bojovníci z Bronxu´  (1982), ´Útěk z New Yorku´ (1981) či ´Planeta opic´ (1968) a několik málo dalších. Tohle Italové uměli dobře. Sice to vypadá divně, ale jsou tu i určité odkazy na středověk. Je tady toho hodně, až je div, že se v takovém mixu dá vyznat. Ve své době kritici na domácí půdě na tom nenechali nit suchou a při dnešním pohledu ani není divu. Každopádně se stalo to, co málokomu. Na americké půdě se stal kultem a i Quentin Tarantino snímek ocenil. Příběh se odehrává v dystopickém a postatomovém světě roku 2019. Nyní již krapet podivné, ale tohle čeká mnoho takovýchto snímků. Je to kýč, ale zábavný kýč, který stále funguje. Snímek je v rámci vědecko-fantastického žánru hodně rázný a svým způsobem se to daří. Chvála dynamické kameře udělat z jednoduchého scénáře něco víc. Nostalgie se svými klady a zápory, který však stojí za zvážení. Jsou daleko horší snímky s takovým námětem, které svého času vynikaly ve videopůjčovnách. ()

Mayers

Vtipný italský trash. V tomhle filmu najdete všechno: liliputány, opičí lidi, shěhurku, bezdomovce, krysy, číňany, roboty, Louise Armstronga (ten je tam hned na začátku!!!) a plno dalších věcí. Jen škoda těch nudných pasáží a skutečně debilního děje. Silnější jedna hvězda. OPRAVA: když to porovnám s podobnýma shitama, tohle bylo aspoň chvílema fakt vtipný...takže přidám hvězdu ()

Stejšn odpad!

Jaký že to mělo rozpočet? Žádný??? Pak by se to dalo ještě pochopit. Ale jinak něco tak neskutečně debilního jsem fakt dlouho neviděl. Některé miniaturky zničeného města byly sice pěkné, ale ostatní triky něco naprosto úděsného, herci byli zřejmě na drogách, režisér utekl z blázince a to všecko dorazil ještě neskutečně tragický český dabing, kde jeden hlas mluví až šest postav (a to dokonce i takových, které se baví spolu). Scénáristu podezřívám hned z několika duševních chorob. Naštěstí, NAŠTĚSTÍ se mi po 40 minutách seklo DVDčko, ale to už jsem nejmíň půl hodiny nevěřícně kroutil hlavou. Sehnal jsem si to na základě zdejších celkem kladných hodnocení a už po několikáté jsem se teda spletl. A to mám béčkové scifi z osmdesátek rád. ()

Kennedy_R

Jednoduché, laciné, italské, s neznámými herci. Přesto v originálním podání a zajímavým dějem. Příběh mi zůstal nastálo v paměti. ()

E.T.Martin

Osmdesátá léta byla báječná, třeba kvůli tomu, že tehdy vznikaly takhle ujeté filmy. Kde jinde uvidíte drsňáky v černých gumových pláštěnkách, mutanty na každém rohu, laserové kuše, souboje opancéřovaných aut, divně oblečené lidi a podobně? ()

Chizkiyahu

In Soviet Euraka, henchman kills you. Vítejte ve světe krve, zmaru, krys, boomstik kuší a drsných chlápků. Světě, kde jůesej byla zničena a ženy už nejsou schopny přijmout mužské semeno (téměř cituji) a tak planeta vymírá. V tomto světě se objevuje Parsifal. Mačo chlápek s čelenkou, co touží smočit do plodné ženy. A když ho "prezident" vyšle na misi do trosek New Yorku s cílem najít poslední ženu s intaktními vaječníky na světě, nezastaví se před ničím. ... 2019 je prostě výborné béčko s několika VELMI originálními prvky. Boří jedno klišé za druhým - například při výslechu hlavní hrdina neřekne "Svůj plán vám vyzradím jen přes mou mrtvolu", ale všechno vykecá jen aby se vyhnul mučeníčku. Stejně tak originální je vládce zlé megasupercoolývl korporace, nejnešťastnější člověk na světě. Neuvěřitelně cool jsou poskoci/druhové hlavního hrdiny - jeden je půlku filmu krutě mlácen a druhého si v podstatě bez důvodu hlavní hrdina odpraví sám (asi se nechce dělit o ženu). Postavy jsou prostě originální - Fu Manchu v kanálech, věrný přítel Big Ape a asi nejsympatičtější postava z filmu je jistý profesor (však se dočkáte sami). Zbraně byly zřejmě vymýšleny dlouho a bezvadně zapadají do futuristické postapo budoucnosti - mocná stun gun a ničivý laserový kanón (který neprorazí ani PVC) jsou jen příklady zbrojního arzenálu, se kterým se ve filmu potkáte. Nejúčinnější zbraně v roce 2019 jsou ale klacek s hřebíky a gramofon. Bavil jsem se od začátku až do konce a proto nemůžu dát méně než čtyři hvězdičky. Vřele doporučuji! ()