I po smrti svého zakladatele si Studio Walta Disneyho snažilo udržet svůj náskok na poli animace a v pravidelných intervalech vyrábět celovečerní animované filmy pro kina. Náměty těchto produkcí byly klasické i moderní pohádky a také známé příběhy z historie. K nim patří legenda o Robinu Hoodovi, anglickém zbojníkovi ze Sherwoodského lesa, který bohatým bral a chudým dával. Disneyovští tvůrci pod vedením známého režiséra a producenta německého původu Wolfganga Reithermana (101 dalmatinů, Kniha džunglí) známý příběh zpracovali v roce 1973 se zvířecími hrdiny – lišákem (Robin Hood), lvem (princ Jan), medvědem (Malý John), jezevcem (bratr Tuck), vlkem (šerif z Nottinghamu) a dalšími. Každá správná disneyovka obsahuje písničky a nejinak je tomu i tady – jedna z nich, nazvaná Love, byla dokonce nominovaná na Oscara. A celý soundtrack filmu byl poctěn nominací na Cenu Grammy. (Česká televize)

ostravak30

Robin Hood se nikdy nestal slavným příběhem. Není moc divu. Studio Disney má na kontě povedenější kousky. Se svými animacemi a celým příběhem zůstává Hood trochu slabším kouskem. Mě osobně neoslovila ani hudba. Celý snímek postrádá více vtipu. Na druhé straně pro nejmenší děti zůstává díky zvířátkům více stravitelný. Tak jako tak, některé starší filmy by obstály u dětí i dnes, Robin Hood si myslím, že ani v nejmenším. Z toho, co studio Walta Disneyho vytvořilo, je tohle hodně průměrné dílo, které na své slavnější kolegy nestačí ani náhodou a je celkem pochopitelné proč. ()

mac000

Jedinečná stylizace zvířecích postav do klasického příběhu o Robinu Hoodovi a jeho partě. V původním dabingu koncert dvou hlasů - Petera Ustinova jako krále Richarda (lev) a Terry-Thomase jako sira Hisse (had) ()

Gig

Bravůrně vykreslené charaktery postav. Robin Hood - vychytralý lišák, Much - úzkostlivý králík, Mariana - Liška, hromotluk malý John - když hromotluk, tak medvěd, král Richard Lví srdce - no lví srdce, tedy Lev, princ Jan, jeho poslušný dohazovač Hugo, no had. To vše vypráví, no vypráví, vyzpívá kohout - trubadůr. Kdo by neznal ten klasický příběh o tom zbojníku ze Sharweedských lesů, co bohatým bral a chudým dával. Hořel láskou ke krásné Marianě.... ()

eMeMko

Animované zpracování Sherwoodské legendy ve zvířecím podání má rozhodně něco do sebe. Musím uznat, že většině postav jejich zvířecí předobraz sedl naprosto dokonale, namátkou třeba slizský rádce - had, drsná dvorní dáma - kvočna a samozřejmě mazaný Robin Hood - lišák. Děj je plný nenucených vtipů, tak akorát dlouhý a co je nejdůležitější, nenudí. Prostě další z kvalitních disneyovek, na kterou není nikdy pozdě se podívat. ()

`barocco

Ani rovnaka zostava animatorov, scenaristov ci rezisera ako v Jungle Book neuchranilo toto dielko pred iba priemernostou v porovnani s ostatnymi celovecernymi dielkami z dielne Walta Disneyho. Moze mozno za to namet ktory je skutocne ponaty az prilis neoriginalne a znacne otrepane. Dialogy oproti Knihe dzungli postradaju vtip a vypointovanost aj ked snahu po nich scenaristom nemozno naozaj upriet. Genialitu uz spomenutej Knihy dzungli vsak dosahuju ledva spolovice. Cele je to prilis utarane a chyba zjavny nadhlad. Zasadenie africkej zveriny do Sherwoodskeho lesa tiez neposobi dvakrat presvedcivo. Ani hudobne sa tento celovecernak nijak extra nevyznamenal, piesne nie su nijak originalne ba na Disney dilenu az prilis priemerne. Aj napriek vyhradam snimok Robin Hood moze potesit fandov animovaneho filmu ci pripadne sa niektorym dostat az tak pod kozu ze moze byt ich najoblubenejsim animakom. Vysoky standart tvorcov dielne Walt Disney totiz drzal vzdy kvalitu produkcie minimalne nad priemer oproti ostatnej konkurencii... ()

endrix

Za mě jedna ze slabších disneyovek. Příběh v podstatě není, je to spíš taková série veselých scének. A závěrečný dějový skok? Ten si podle mě ani děti nezasloužily. ()

MrKrahujec

Ač jsem letitým obdivovatelem a -neberte mi to - snad i znalcem tvorby Walta Disneye od jeho černobílých krátkometrážních grotesek až po filmy, vzniklé "post mortem" (ale to tak do těch deseti let po smrti), zrovna tenhle film jsem si nějak podvědomě stále odkládal, takže jsem ho viděl poprvé až teď, ač bych tak měl (podle věkového určení) učinit už vlastně v roce jeho vzniku. Trochu mě totiž odrazovala ta zvířátka v hlavních rolích, která celý příběh v mých očích degradovala na bajku, takže jsem se obával velkého zklamání. To se ale naštěstí nekonalo, i když ve výsledku je tahle celovečerní pohádka přece jenom asi největší "hlína" z celého zlatého období Disneyovek. Vlastně to má nejblíž k časově natažené grotesce, bohužel i s mnohými nešvary, které krátké grotesky s sebou nesou. Ale až tak to nevadí. Bláznivé honičky a "blbinkání na kvadrát" (řečeno slovy Karla Kryla) to natažení kupodivu ustály a film téměř nenudí. Což je hlavní. ()