Dumbo

U příležitosti sedmdesátého výročí vzniku tohoto výjimečného filmu o odvážných dobrodružstvích jediného slůněte na světě, které umí létat, byl Dumbo digitálně upraven. Diváci tak mají nyní šanci snímek zhlédnout ve vyšší technické kvalitě a ve vysokém rozlišení obrazu i zvuku. Báječný příběh statečného slůněte Dumba, které se chce s pomocí bystrého nejlepšího kamaráda, myšáka Timothyho, proslavit díky svým senzačním uším, znovu a znovu upoutává pozornost malých i velkých diváků. Film o nezdolné síle přátelství a víře v sebe sama dokresluje hudba, která sklidila mnoho prestižních ocenění včetně Oscara. Vychutnejte si animovanou klasiku z dílny Walta Disneyho. (HBO Europe)

BigDeal

Je to síce pravda, že smutné osudy malého sloníka sú doprevádzané silným sentimentom, no priznám sa, že mi to zďaleka nevadilo ako pri iných filmoch. Inak je Dumbo vtipný (cirkusové čísla, slonice, vrany), veselý (Dumbova mimika), smutný (návšteva uväznenej Dumbovej matky) a originálny (opilecké vízie) + chytľavé piesne. ()

Marek1991

O tom, ako premeniť svoju nevýhodu na svoju výhodu, či o krutosti okolia, kde sa niektorí vysmievajú z nedostatkov, no pár dobrých rado pomôže. Síce nosenie detí bocianmi, sedenie na oblakoch, lietanie pomocou uší a možno aj iné malé detaily sú v tomto filme priam stereotypné nezmysly a vytvorené mýty pre deti, no ako také je to krásne, je to rozprávka, ktorú som mal už vo forme knižky ako dieťa a veľmi sa mi páčila. Animácia je taká tá stará škola, dosť príjemné pre oči. ()

corpsy

Počudovanie nad tým, že animácia nepatrí k tým najlepším. Celé to vyzneje, ako nejaký podradnejší projekt, na ktorý sa naschvál nevyužilo maximum síl. Rovnako aj krátka minutáž dáva najavo, že film skrátka asi nemal byť tým, čím sa nakoniec stal. Legendou. ()

curunir

Toto je dokonalý príklad klasiky, ktorej ani roky nič neubrali z jej čara a možno povedať, že práve naopak jej ešte pridali. Príbeh lietajúceho sloníka je veľmi pekne animátorsky spracovaný a zhudobnený (Oscar po zásluhe), na druhej strane ale tiež dosť smutný (hlavne pre detského diváka), čo som dosť citeľne vnímal ako malý. Moje hodnotenie je niekde medzi 4* a 5* hviezdičkami, Dumbo ma síce až tak nenadchol (veď už aj má nato roky :-), no nemám mu vlastne vôbec čo vyčítať takže trošička prilepším na plný počet. Jediná disneyovka kde hlavný predstaviteľ nepovie žiadne slovo. ()

hous.enka

"To, co tě táhlo k zemi, tě vynese nahoru, Dumbo." Dumbo se nese zcela ve stylu linie Bambiho a já musím říct, že mi pořád tak nějak víc sednou pohádky o princeznách. I tak se mi ale tenhle ušatý slon líbí a scéna (a následné muzikálové číslo), kdy Dumbo přijde navštívit svou matku uvězněnou v maringotce, považuji za jednu z nejsilnějších scén v dějinách animovaného filmu. Dumbordéry byly už jen drobným detailem, který mě ponoukl dát tomuhle snímku tu čtvrtou hvězdu. ()

Francik

Spolu se Lvím králem a Sněhurkou jeden z prvních filmů, které si z kina pamatuju. Dnes sice již nevím, jakými situacemi Dumbo procházel a s ším se potýkal, pamatuju si ale, že se mi film velice líbil. A jak byl dojemný. Prostě nezapomenutelný zážitek. ()

Defaultovna

Ako dieťa ma volali Dumbo. Hádajte prečo ;-) Asi aj preto mám k tejto Disney-ovke ešte o kus bližšie než k ostatným. Navyše mi často zmieňovaný sentiment neprekáža, ešte aj teraz na staré kolená mi vháňa slané kvapky do očí. Návšteva uväznenej matky je šialene emotívna, najmä v originálnom znení. A aby som nezabudla, scéna s ružovými slonmi mi vo svojej nádhernej psychedélii v mnohom pripomenula Žltú ponorku. 5 hviezd za sobotné ráno pri telke a animovaný návrat do detstva. ()

frashmaker

Scéna, kdy matka na chobotu skrz mříže houpe malého Dumba, který pláče, mi příjde jako snad ta nejemotivnější scéna v dějinách animovaného filmu. ()

blackrain

Neroztomilejší sloní mládě na světě, které mě dokáže dojmout i rozesmát. Ve scéně, kdy mrňousek jde s myšákem tajně navštívit svou zavřenou maminku mi tečou slzy po tvářích. ()

kaylin

Co si budeme povídat, ten příběh je celkem schematický, ale jednotlivé scény jsou výborně propracované, především pak alkoholová sekvence je neskutečně nápaditá a právě při ní jsem si uvědomil, že to není poprvé, co jsem snímek viděl. Skvěle umocněné city, což se tak nějak od Disneyho očekává, ale zároveň dobře napsané postavy, které klasický příběh povyšují. Ať už je politika studia Walt Disney, jaká chce, má prostě pohádky, které stojí za to. A tohle je jedna z nich. Navíc to, jak se chovají slonice, je na animovanou pohádku od Disneyho celkem síla. ()

swed

Porovnám-li Dumba s předešlými Disneyho počiny, pak z toho slůně s plachťáky nevychází zrovna dobře. Animace je suverénně nejslabší a příběh toho rovněž mnoho nenabízí. Jednoduchost není na škodu, u Bambiho to fungovalo, ale v případě Dumba schází vtip, sentiment nebo alespoň výraznější dějová linka. Jediným trumfem tak zůstává původní nápad a delirium tremens s růžovými slony. 6/10 ()

Zajda.

V jádru stoprocentně velmi silný příběh, který ale svojí váhy nevyužívá dostatečně. Animace sice obstojí v pohodě i dneska, ale zbytek v podstatě chybí. Neměl jsem absolutně žádný vztah k postavám a nulový zájem o to, co se bude dít dál. Chtělo by to prodloužit stopáž, nebo raději nahradit nikam nevedoucí scény něčím zajímavím, protože jsem se chvílemi zkrátka nudil a takové “opilecké“ hudební číslo jsem vyloženě prozíval. Asi je to prostě ve mně, ale tohle mě fakt minulo, přesto ale dokážu pochopit, že to někdo miluje. Třeba tomu ještě někdy dám šanci, ale zatím pro mě Dumbo zůstává nepochopen. ()

Wiliem

Fantazii se meze nekladou, tak se to alespoň říká a tady měl tu fantazii někdo na rozdávání, pasáž kdy je Dumbo opilý nemá chybu. Osobně ale první půlka byla slabší. 70%. ()

kajas

Nemám ráda morbidní cirkusy a ze srdce nenávidím klauny. "Dumba" bych ocenila víc, kdyby se odehrával v jiném prostředí. Taky mě trochu mrzelo, že hlavní hrdina nemluvil. ()

Guy Ritchie chystá Aladina

Guy Ritchie chystá Aladina