The Invitation

Muž pronásledován svou vlastní minulostí dostane pozvání k večeři od své bývalé manželky a jejího nového manžela do domu, kterému kdysi říkal domov. Brzy však shledává, že jeho hostitelé a další stolovníci mají nečisté postranní úmysly. Večer začíná vyplňovat stoupající paranoia a hrůza. Nikdo si však nemůže být jist, co je opravdu skutečné a co nikoli... (FAITH.BABE)

candy_daze

Retardované herecké výkony, motivace postav naprosto nelogická. Hodinu a čtvrt strávíte s nesympatickou bandou podivínů, čekajíc na nějaký pořádný climax. Místo toho aby atmosféra houstla a napínala, mě spíš dokonale otrávila do té míry, že by mě už na konci nadzvedl ze židle maximálně tak opravu nečekaný bombastický konec. Ten se bohužel (nečekaně, haha) nekonal. Místo toho to dopadlo jako jedno velké vyprázdněné klišé. Nemám problém s tím, když ve filmu vévodí forma nad obsahem. Tady bylo ale slabé oboje. Naprosto zbytečný film. ()

bakeero

Slabší 3*. Námět naprosto neoriginální až fádní. Šokoval by možná na začátku 80. let, dneska už jsme díky mediální masáži na podobné "pozvánky" zvyklí. A bohužel ani postavy nejsou příliš sympatické. Nemohl jsem se ubránit dojmu, že hlavní hrdina je zženštělá verze Toma Hardyho :-D A závěrečná pointa už to vůbec nezachrání. Je prakticky bez efektu. Škoda. ()

junglewar

Mám rád, takovej ten styl filmů, kterej mě vtáhne do děje a přinutí mě vymýšlet nejrůznější teorie o co tam vlastně jde. ()

1985lula

Perfektná psycho konverzačka s postupne vybudovanou atmosférou až do grandiózneho finále. Toto malo gule ako plemenný býk. Viac takýchto filmov! ()

Hashirama

Jde to, Imhotep. Na tento mix Perfect Strangers, The Sacrament a Get Out se kouká celkem dobře. Příběh je díky šikovně (nikoliv novátorsky) použitým barevným filtrům rozvrstven na dvě (teda spíš jednu a půl) linie, které dávají hlavním postavám životnost a nějaký rozměr, což, vhledem k následujícímu dění, dává smysl. Atmosféra je těžce nerozkrojitelná a samotný závěr je totální nářez! Tyhle malé nápady dokážu ocenit jako málokdo, ale když má člověk takových filmů nakoukáno, tak ho jen tak neoblbnete. Ani ne za půlku stopáže musí být každému, ne jen fanouškům takovýchto filmů, jasné, co se bude dít a jak to skončí. Ale já jsem shovívavý a celkem spokojený. Natočené je to pěkně, bez větších mezer v řemeslu, a sem tam se objeví, jak už jsem zmínil, naprosto geniální a neotřelý nápad. Rozhodně hodno vidění! ()

Likan7

Za tip a článek o polozapomenutých hororech děkuji Tedgeorge z Moviezone. Film má 100 minut a 75 minut se téměř nic neděje. Díky tomu má hutnou a creepy atmosféru, stejně jako parádní Marshall-Green tušíte, že tu vážně něco nehraje ale jednoduše prostě nevíte co a proč. Ten rozjezd dlouhý 3/4" stopáže by mě podruhé sice dost nudil, ale na první je to dobrý. V posledních patnácti minutách se z toho stane taková akční vyvražďovačka s moc pěkným *všichni jsme v prd*li* závěrem. Dobrá kamera, fajn herci a jeden dům divného páru. Fajn žánrovka a mnohem lepší, než už nic neříkající Očista, která byla zajímavá jen v prvním díle. ()

Kingjiri

Dokážu pochopit, že je někdo z The Invitiation nadšenej, ale na mě budování atmosféry převážně formou dialogů prostě nefungovalo a taky se bijáku nepovedlo mě pořádně vtáhnout do děje. I přesto se však aspoň sem tam objevila zajímavá scéna, zejména díky zajímavý kameře a hudbě. Finále opouští pro leckoho líbivou škatulku komorního konverzačního psychothrilleru a míří do čistě mainstreamovejch vod, kde nemá čim překvapit (snad jenom s výjimkou posledního záběru). Moc nadšenej fakt nejsem, tenhle styl zpracování zkrátka neni uplně pro mě, dvě hodně silný hvězdy. ()

gemi

Pečlivě a velmi pozvolna budované napětí, které vyústí ve velmi silnou pointu. Během první hodiny jakoby nic neděje, ale člověk má přesto vtíravý až paranoidní pocit, že něco není v pořádku. Jednou na té straně, podruhé na oné a pak zase na té první. Skvělé. ()

kukkik

Solidně vykonstruovaný scénář, dobrá práce s atmosférou a příběh na stabilních nohách. To je něco, co od moderního thrilleru člověk toužebně očekává ale většinou nakonec postrádá. Ne tak v případě Invitation, kde se mi naopak dostalo výborného filmu s nečekanými zvraty a dobrým obsazením. 4/5 ()

samkko

Upřímně, čím víc nad tím myslím, tím více se mi to nelíbí. Celá tahle záležitost působí tak strašně všedně a okoukaně, že jsem to ke konci musel přeskakovat. Napětí se sice daří v malé míře dávkovat téměř po celou dobu snímku, ale je opravdu slabé a nikdy vás nedožene do bodu tzv. "husí kůže". Proti hereckým výkonů nic nemám, naopak si myslím, že herci, i postavy jimi ztvárněné působí poměrně realisticky a ničím extra by vás urazit neměly. I přes pár zmíněných kladů ve mně film nic pozitivního nezanechal, ničím mě neobohatil a nijak mě nebavil. ()

MindTuber

Z filmu mám celkem rozpačité pocity. Na jedné straně dokáže uvrhnout do pochyb takže o celkem vám jasném závěru, můžete začít v určitou chvíli pochybovat. Na straně druhé se děj na svých devadesát minut nepříjemně vleče a chování některých postav vám může lézt silně na nervy. Hluché místo tvoří prostředek filmu, takže hlavní překlenovací chvíle mezi začátkem, který ještě nic moc neprozrazuje a finálem, které by mělo vygradovat právě v návaznosti na nějaký ten zvrat v tomto prázdném místě. Je to takové nemastné neslané, ale stopy psycho-thrilleru se tam mihnou. Slabší průměr. ()

hynopes

Tak tenhle film mě fakt bavil. Skvěle vystihnutá lidská paranoia a my vlastně nevíme co a jak, ale něco tušíme stejně jako hlavní hrdina. Příběh se trochu táhne, ale mě bavil fakt celou dobu. A přesně jak píše J*A*S*M byla závěrečná scéna třešničkou na dortu. Doporučuji shlédnout. 80% ()

elimS

75% - komentář 20ti slovy: Skoro nic se tam neděje, ale ta stupňující atmosféra, kde všichni mají výraz "zaražených prdů", byla nepříjemná. Závěr fakt dobrý. ()

GameboyNES odpad!

To byl teda horor sledovat tu nudnou sračkoidní konverzačku kdy každá druhá věta začínala "miluju vás všechny" 80. minut těhle hnusných idiotských keců a 10. minut vraždění. Díky téhle sračce se mi to v práci nekonečně vleklo a já vůl si víc filmů do tabule nenahrál. ()

lusa

Skvelé budovanie atmosféry, výborná hra s divákom, neznámi, no o to lepší herci, a ten záver..... Lahôdka z oblasti psychothrilleru. 4* ()