poster

Bohové musejí být šílení

 • Česko

  Bohové musí být šílení

 • Slovensko

  Bohovia sa museli zblázniť

Dobrodružný / Komedie / Akční

Botswana / Jihoafrická republika, 1980, 105 min

Režie:

Jamie Uys

Scénář:

Jamie Uys

Kamera:

Jamie Uys

Hudba:

John Boshoff

Producenti:

Jamie Uys

Střih:

Jamie Uys
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (307)

 • Arach.No
  odpad!

  Co se vam na tomhle libi?! Tohle je naprosto stupidni "komedie" pri ktere jsem se ani jednou nezasmal a N!xau je strasny. Jeho eskapady maji byt vtipny, ale prozradim vam tajemstvi - nejsou! Scenar tady taky radsi nehledejte, nemuselo by se to podarit. Hruza!(14.10.2006)

 • Kratoc
  ****

  Říct mi někdo, že natočí film o křovákovi, který bude cestou s flaškou od Coca Coly, tak si budu klepat na čelo a předem to odsoudím k prohře. Ovšem realita je naprosto jiná a překvapivě vtipná. Možná také proto, že film nekazí nudné dialogy (skoro žádné nejsou) a bezděčný humor lovce Xi vytváří poměrně úsměvné situace.(31.8.2010)

 • Wishkah
  ****

  Výborná, svižná, originální a navíc i když je už xkrát viděná, pořád dokáže bavit. Tuhle komedii opravdu můžu a rád na ni koukám při každé repríze.(14.9.2010)

 • Oxymoron
  ****

  Důkaz, že i v Bohem zapomenuté Africe může vzniknout božský film (a ještě s Bohem v názvu).(20.3.2011)

 • Oyer
  ***

  Konečně někdo poukázal na život v exotické části Afriky. Pokaždé když probírám s žáky oblast afrických savan, vybavím si tento film. Ještě lépe zůstává v mé paměti díky několika výborným komickým prvkům. Snímek dokonale vystihuje místní krajinu, život a chování obyvatelstva.(17.5.2011)

 • J*A*M*A*L
  ****

  Tohle je vážně klasika.Perfektní na tom je to, že se to jeví jako ta největší blbost a lidé se u toho nasmějí hodiny.Má takzvaná dětská srdcovka, které jako komedii nic nechybí.(24.11.2012)

 • Paldiny
  *****

  Rozhodne najroztomilejšia komédia aká kedy vyšla z afrického kontinentu. Okrem toho, že spracovaním (zrýchlené zábery, bez slovné rozhovory) trefne odkazuje na nemú éru, vtipne sa pohráva s myšlienkou konfrontácie dvoch tak rozdielnych svetov. Snímka navyše u diváka boduje sympatickými postavičkami, prvotriednou zábavou, dobrodružstvom a nenásilnou náukou o Botswane a kmeňoch, ktoré v nej žijú. A ruku na srdce, kto týmto milým krovákom aspoň na chvíľu nezávidel.(14.3.2014)

 • buzzwoody
  **

  Bylo mi to mnohými lidmi doporučeno, ale jedinkrát jsem se pořádně nezasmál. Přijde mi to nudné, divné a předvídatelné.(16.8.2015)

 • Heavyman
  *****

  Ajjajajajajaj!!!! Na chvilky z dětství když jsem sledoval tento film nezapomenu, to byla pohodička. Ale příjde mi, že to je vážně dobrá zábava, hlavně džíp a mikrobiolog!(31.1.2010)

 • Gagner
  *****

  Chvíli jsem i váhal pro pět hvězdiček, ale nakonec jsem dal 4, asi proto, že mi trošku vadila zápletka s utíkajícími zabijáky. Celý film by mi stačil jako normální romantická komedie s velkým K. Mimochodem, ve srovnání s nynějšími rádoby komediemi je tento snímek o desítky tříd výše. Edit: A po letech mi nevadí vůbec nic :)(17.7.2010)

 • bolan
  ****

  Naprosto originání komedie. Tenkrát to byl hit, dneska už lehce okoukané.(2.12.2010)

 • Hermi14
  ****

  Skvělé komediální nahlédnutí do jihoafrické Botswany, které často působí až jako groteska. Na začátku se dozvíte, jak obyčejná lahev od Coca-Coly může změnit život obyvatelům pouště Kalahari a jak prohnilá a zkažená je naše civilizace. Dále budete svědky toho, co to obnáší, když se do těchto končin vydá někdo nezkušený a nakonec naruší komediální ráz filmu přestřelka s revolucionáři. I tak je ale vše skloubeno do jednotného celku a film divákovi uteče jako voda. Geniální komedie.(7.8.2012)

 • thunnus
  ****

  Překvapivě velmi vtipná, nevtíravá, dá se říct chytrá a místy i poučná komedie, jaké se dnes moc netočí. Ideální film na nějaké víkendové odpoledne, kdy si chce člověk odpočinout. Příběh překvapivě není vůbec primitivní, postavy si člověk oblíbí a hlášku aj ja ja ja ja jaj doslova miluju. Když přičtu spoustu originálních gagů (př. otevírání závory, vytažení auta na strom), je to skoro na maximální hodnocení, tomu jen brání jistá naivita, zejména v dějové lince teroristů, kteří by do filmu tak nějak neměli patřit.(18.11.2013)

 • Jeremiah
  *****

  Nejprve jsem dal 4*, po dalším shlédnutí přidávám i tu poslední. Myslím, že film, který vás dokáže opakovaně rozchechtávat si to zaslouží. Jenom na okraj - ani se XiXaovi nedivím, že se chtěl té zlé věci, která spadla z nebe tak rychle a navždy zbavit. Kdyby tak bylo možné zbavit se i jiných věcí, které nosí neshody a hádky.(9.2.2014)

 • BeranSon
  *****

  Neskutečně efektní zábava, s tou nejlepší možnou zápletkou. Ono se to jeví jako neskutečně jednoduše, jenomže ten nápad je jednoznačně geniální. Jedna z těch nejlepších komedií. - 9/10 -(11.2.2014)

 • Ryuuhei
  ****

  Výborně odvyprávěný a prezentovaný začátek střídá zatraceně vtipná a ztřeštěná komedie, kterou tento film je. Osobně mě asi nejvíc bavily příhody nešikovného hrdiny, který jinak působil po boku generické, leč pohledné hrdinky a samozřejmě ani nelze opomenout sympatického křováka. Trochu mi vadil ten lehce hloupý děj točící se okolo gaunerů, ale ve výsledku to do celého dějství zapadlo a vyplnilo tak případné mezery. Příjemné pokoukání a pobavení na večer.(4.6.2016)

 • Kochanski
  ****

  dobrý...ale je to v televizi moc často(19.8.2003)

 • pepa3rd
  ****

  Tento film jsem viděl již několikrát a pokaždé jsem se u něho výborně bavil.(10.8.2008)

 • DETTO1976
  *****

  Prijemná, prijemná, prijemná komédia na každý každučky deň. Amen(23.4.2011)

 • Methodix
  ****

  Jeden z najbizarnejších filmových počinov nielen africkej, ale snáď aj celosvetovej tvorby, založený na čudesnom, no o to viac smiešnom nápade s fľaškou Coca-Coly. K tomu dokonalý neherec Nixau, tona zábavy, Afrika, zrýchľovačky, jedno (ne)funkčné auto, strelení exoti a skrytý odkaz, že civilizácia zrejme nemusí byť tým najvhodnejším miestom pre život.(17.10.2019)