Zilionáři

(pracovní název)

Zilionári

Akční / Komedie / Krimi

USA, 2016, 95 min

Nenáročná buranská komedie (na motivy skutečné události) o partě vylízaných vidláků, kterým se povede udělat největší loupež v dějinách USA. Galifianakis už v téměř klasické poloze, takže žádné překvapení, jen příjemně strávená hoďka a půl v přítomnosti parádních herců/komiků (nájemný vrah v podání Sudekise je nezapomenutelný) a s nějakým tím dobrým fórkem navrh. Fajnové 3,5*.(10.6.2017)

• Necrotongue

Na to, že jsem měl velký problém pokračovat po úvodní čtvrthodině ve sledování, jsou dvě hvězdičky slušným úspěchem. Za to, že jsem vytrval, může vlastně jen Kristen Wiig, pro kterou mám už dlouho slabost. Děj se později přece jen zmátořil, zafungovaly na mě konečně i některé humory, ale podruhé už se tomuto filmu obloukem vyhnu.(7.1.2020)

S ohledem na obsazení a hlavní premisu asi nikoho nepřekvapí, nakolik rafinovaný a sofistikovaný humor bude divákovi servírován. Světe div se, asi jsem si snímek dobře načasoval, občas mě totiž i pobavil. Nejspíše ho již nikdy neuvidím, ale na průměr tak nějak snaživě dosáhne. Jděte do toho, pokud více, co čekat.(5.7.2017)

Tak jsem dneska musel bohužel opět kroutit hlavou, když jsem zjistil, že tomu zdejší kritici a znalci udělili pouhých 55%.. to mi hlava nebere, protože tu Zach opět skvěle zahrál losera a blázna a vtipných scén tu bylo opravdu dost.. námět sice neni zase tak originální a cool, ale mohlo to dopadnout i hůř..(14.1.2017)

Jak se tak koukám na filmy Jareda Hesse, tak mám až pocit, že v té své smůle prosadit se s nějakou komedií má vlastně obrovské štěstí, protože do každé krávoviny on nasadí nějakýho herce, kterej mu to prostě okamžitě vystřelí o stupeň výš. Tady to Zach Galifianakis zvládal naprosto precizně a díky němu vlastně můžu říct, že jsem si tenhle film opravdu užil. A to se to ze začátku tvářilo hodně nudně. Vlastně i přesto, že to v sobě mělo celou řadu rádoby vtipných momentů, které vlastně nebyly ani moc vtipné. Po chvíli se ale rozjela one man show a k tomu to přicmrndávání Kristen, Owena a Jasone bohatě stačilo. Mně určitě, protože všechny mám moc rád a tady prostě nebyl jejich úkol mě rozesmát. To byl úkol Zacha a ten to zvládl na jedničku s hvězdičkou.(9.1.2017)

• - Původně se měl ve filmu objevit Jim Carrey, nakonec jeho roli převzal Zach Galifianakis. Spekuluje se, že důvodem je snaha Carreyho soustředit se na komedii Návrat blbýho a blbějšího (2014). (Jamal)

• - Pôvodne sa mal film volať Loomis Fargo, ako odvolanie sa na prepad banky Loomis Fargo Bank z roku 1997 v Charlotte, Severnej Karolíne, pri ktorom bolo ulúpených 17,3 milióna amerických dolárov v hotovosti. (beso74)

• - V jednom kratším záběru jste mohli zahlédnout známého miliardáře a hráče pokeru Dana Bilzeriana v roli federálního vyšetrovatele FBI. (Arnyfe)