Zilionáři

(pracovní název)

Zilionári

Akční / Komedie / Krimi

USA, 2016, 95 min

Masterminds je přesně ten typ filmu, který buď berete takový, jaký je, a nebo ne. Pokud bych jej chtěla brát absolutně vážně, nezmohl by se možná ani na jednu hvězdičku. Proč ale? Při některých scénách jsem se vyloženě řezala smíchy, a osobně bych film nazvala spíš parodií na všechny akční filmy, která byla pro změnu založená na skutečné události. Možná parodie úplně nebyla záměrem tvůrců, ale já jsem se bavila. Zach Galifianakis byl absolutně výborný a i Kristen Wiig mě příjemně překvapila. Role Jasona Sideikise mě navíc šíleně potěšila, ani jsem si nevšimla, že ve filmu hraje taky. A co se týče Owena, opravdu si myslím, že mu záporné role sluší! Možná je pět hvězdiček přehnaných, ale já si za nimi rozhodně stojím.(24.11.2017)

Pokud jde o eskapistické komedie, nejsem náročný divák. O to výš mne zvedne z křesla, když se potkám s exemplářem, který jsem ochoten a schopen považovat za vážně pitomý, nebo dokonce zbytečný. U Zilionářů mě to párkrát napadlo a dával jsem si o to větší pozor, abych nekřivdil. Moc jsem se od boku vystřeleným hodnocením nespletl. Zaujmou především jako dokument boje některých aktérů procesu výroby z toho vytřískat, co se dá. Tíhu scénáristického ničeho nese z dobrých šedesáti procent tvor Zach Galifianakis, statečně, přesto rozechvěle. Zjevně to on prosadil do filmu scény krájící celuloidovou nudu, jako jsou flashbacky na společné svatební fotografování s nevěstou, jíž mu do náruče nahnalo nejčirejší zoufalství, nebo scény jako z Terminátora 3. V jednotlivostech bizarní za hranici záměrnosti. Ale nikdy víc.(16.9.2017)

• Blazis34

No záměr rozesmát diváka asi vyšel, ale za jakou cenu?! Ještěže tvůrci mohli využít služby neskutečného Zacha Galifianakise. Ten pozvedl film ne o jednu, ale o dvě úrovně výše. Na Kristen se hezky dívalo, ale herecky jsem jí to nevěřil, takový průměr. To samé platí o Wilsonovi. Děj byl takový, jaký byl, na druhou stranu lehce inspirován skutečným příběhem, což vždycky chválím. Jinak se mi líbílo vyobrazení prostředí luxusu a hezkého počasí. Za mě tak slabší průměr, který zachraňoval Galifianakis. 40%, dvě hvězdy.(8.2.2017)

• Lukoboss

Velký plus tohoto filmu je pochopitelně Z. Galifianakis, kterýmu prostě jde hrát neuvěřitelný debily. A když na hlavě udělají ještě tak příšernej účes a oblečou retro hadry starý 30 let, je vymalováno. Bohužel ale snímek ztrácí dech cca v půlce, takže zábava a vtipy jdou pomalu dolů a už se není moc na co dívat. A to je ten důvod, proč se to nedostane ani na tři hvězdy, jelikož shozenej řetěz už po 45 minutách, to je průser.(5.1.2017)

Podle recenzí jsem čekal peklo a dostal jsem nenáročnou, ale velice pohodovou komedii, která mě párkrát dokázala upřímně a nahlas rozesmát. Nejedná se sice o materiál zcela hodný kvalitních herců v obsazení, ale ostudu jim ve filmografii také neudělá a právě na hercích je vidět, že si natáčení zjevně uživali a dokáží tak zachránit slabší momenty příběhu. Nečekejte tedy zázraky, ale několik povedených vtipů z tohoto filmu mi v hlavě zůstalo i po delší době, což se o spoustě dnešních komedií říci nedá.(12.3.2018)