Zilionáři

(pracovní název)

Zilionári

Akční / Komedie / Krimi

USA, 2016, 95 min

To, že bol film natočený podľa skutočnej udalosti (aj keď nie úplne historicky presne) vrcholne mení jeho celkové postavenie a celé posolstvo snímku má tak úplne iný rozmer. Čakal som, že to bude plné typických stupídností, ktoré majú americké béčkové komédie, čoho som sa aj dočkal, ale vôbec tam neboli tak významne zastúpené. Celkom príjemne ma to prekvapilo a hodnotím to slabšími štyrmi hviezdičkami.(12.6.2017)

• BoPo

Jared Hess si urobil meno vďaka komédii Napoleon Dynamit. Nemala dej, ale bola plná blbov, ktorí si mysleli, že blbami nie sú. O ničom inom nie sú ani Zilionáři. Znova je všetko vsadené na "šarm" postáv. V rámci komédií s účasťou vousáča Galifianakisa priemer, ktorý tak rýchlo uplynie, že sa ani nestihne nudiť. V rámci žánru ako takého však znova len podpriemer, ktorý poslúži na nenáročné zabitie hodiny a pol.(25.2.2017)

Jak se tak koukám na filmy Jareda Hesse, tak mám až pocit, že v té své smůle prosadit se s nějakou komedií má vlastně obrovské štěstí, protože do každé krávoviny on nasadí nějakýho herce, kterej mu to prostě okamžitě vystřelí o stupeň výš. Tady to Zach Galifianakis zvládal naprosto precizně a díky němu vlastně můžu říct, že jsem si tenhle film opravdu užil. A to se to ze začátku tvářilo hodně nudně. Vlastně i přesto, že to v sobě mělo celou řadu rádoby vtipných momentů, které vlastně nebyly ani moc vtipné. Po chvíli se ale rozjela one man show a k tomu to přicmrndávání Kristen, Owena a Jasone bohatě stačilo. Mně určitě, protože všechny mám moc rád a tady prostě nebyl jejich úkol mě rozesmát. To byl úkol Zacha a ten to zvládl na jedničku s hvězdičkou.(9.1.2017)

Podle recenzí jsem čekal peklo a dostal jsem nenáročnou, ale velice pohodovou komedii, která mě párkrát dokázala upřímně a nahlas rozesmát. Nejedná se sice o materiál zcela hodný kvalitních herců v obsazení, ale ostudu jim ve filmografii také neudělá a právě na hercích je vidět, že si natáčení zjevně uživali a dokáží tak zachránit slabší momenty příběhu. Nečekejte tedy zázraky, ale několik povedených vtipů z tohoto filmu mi v hlavě zůstalo i po delší době, což se o spoustě dnešních komedií říci nedá.(12.3.2018)

Táto komédia je tak prehnaná a praštená a vlastne tak nasilu humorná, že ju proste nejde nemilovať. Ak sa tento skutočný príbeh naozaj stal aspoň z polovice tak, ako je tu prerozprávaný, tak všetci ľudia boli totálny magori, s neuveriteľnou dávkou šťastia. Z toho zrejme vyplýva, že sa oplatí byť trhlým.(20.3.2017)

• - Prvý film režírovaný Jaredom Hessom, ku ktorému nepísal scenár. (beso74)

• - V jednom kratším záběru jste mohli zahlédnout známého miliardáře a hráče pokeru Dana Bilzeriana v roli federálního vyšetrovatele FBI. (Arnyfe)

• - Původně se měl ve filmu objevit Jim Carrey, nakonec jeho roli převzal Zach Galifianakis. Spekuluje se, že důvodem je snaha Carreyho soustředit se na komedii Návrat blbýho a blbějšího (2014). (Jamal)