Zilionáři

Zilionári

Akční / Komedie / Krimi

USA, 2016, 95 min

• kratajirka

Film pro lidi s Íkvé 75 a níže - řekl bych, že tahle cílová skupina se bude řehtat ještě dalších 6 dní z týdne. Autobiografie bývají vesměs ty nejlépe hodnocené filmy - fakt jen vesměs. Jenže co máte dělat, když dostanete do ruky tenhle příběh o hovně. To pak musíte vybrat herce, který to hovno zahrají - Owen je v tomhle znalec a Zach rovnocenným parťákem. Zbytečnej film zbytečnej!(13.5.2017)

Jared Hess je hodně specifický autor, jehož komedie nejsou pro každého. Mám jeho styl celkem rád, i když ho nijak zásadně nevyhledávám. "Zilionáři" určitě nejsou jeho nejlepším filmem, ale z postav, které zde načrtni, dostal díky hereckému obsazení skutečně asi to nejlepší, co mohl. Místy jsem se bavil dobře.(6.2.2017)

• BoPo

Jared Hess si urobil meno vďaka komédii Napoleon Dynamit. Nemala dej, ale bola plná blbov, ktorí si mysleli, že blbami nie sú. O ničom inom nie sú ani Zilionáři. Znova je všetko vsadené na "šarm" postáv. V rámci komédií s účasťou vousáča Galifianakisa priemer, ktorý tak rýchlo uplynie, že sa ani nestihne nudiť. V rámci žánru ako takého však znova len podpriemer, ktorý poslúži na nenáročné zabitie hodiny a pol.(25.2.2017)

Moc rád bych tomu dal víc, než jen tři rudý, ale i když bylo nanejvejš uspokojující koukat hodinu a půl na Kristen Wiig, film jako takovej funguje tak nějak bez jiskry. Škoda, protože z podobnýho tématu se dá vytvořit i klenot.(16.10.2016)

Tak jsem dneska musel bohužel opět kroutit hlavou, když jsem zjistil, že tomu zdejší kritici a znalci udělili pouhých 55%.. to mi hlava nebere, protože tu Zach opět skvěle zahrál losera a blázna a vtipných scén tu bylo opravdu dost.. námět sice neni zase tak originální a cool, ale mohlo to dopadnout i hůř..(14.1.2017)

• - Pôvodne sa mal film volať Loomis Fargo, ako odvolanie sa na prepad banky Loomis Fargo Bank z roku 1997 v Charlotte, Severnej Karolíne, pri ktorom bolo ulúpených 17,3 milióna amerických dolárov v hotovosti. (beso74)

• - Původně se měl ve filmu objevit Jim Carrey, nakonec jeho roli převzal Zach Galifianakis. Spekuluje se, že důvodem je snaha Carreyho soustředit se na komedii Návrat blbýho a blbějšího (2014). (Jamal)

• - Prvý film režírovaný Jaredom Hessom, ku ktorému nepísal scenár. (beso74)