April (Emma Roberts), triedna panna, je ticho zamilovaná do svojho futbalového trénera pána B. (James Franco), ktorému chodí občasne strážiť syna, zatiaľ čo on sa pokúša konečne uspieť na ďalšom neúspešnom rande. Triedny obľúbenec Teddy (Jack Kilmer) s neuveriteľným maliarskym nadaním zasa tajne miluje ju a miesto toho, aby bol k nej úprimný, radšej vymetá každú párty so svojim priateľom Fredom (Nat Wolff). Fred však nemá na Teddyho dobrý vplyv, rovnako ako na svoje okolie. Kam vkročí jeho noha, tam môže rýchlo dôjsť k sledu udalostí s neželaným záverom... (sochoking)

MA.KI

Další z familie Coppolových a její debut, natočený dle povídky Jamese Franca, který vůbec není špatný. Naopak. Mnohým divákům chybí výraznější závěr, zvrat či katarze (viz komentáře), ale proč by musel mít každý film nějaký dramatický zvrat anebo pointu? Palo Alto je dalším z řady teenagerských snímků o období dospívání americké mládeže, v němž jsou mnohé momenty pouze naťuknuty, v němž střídmý děj plyne jako život sám. Zřetelné, pěkně vykreslené charaktery postav jsou základem úspěchu téměř každého filmu, zde jsou zároveň kromě dobré kamery i hudební složky zajímavé mnohé dílčí motivy (např. "co by kdyby"). Tematika snímku je obligátní: láska, přátelství, hledání svého místa v životě, první sex, vztahy s dospělými… aneb vše, co se přihodí, má nějakou příčinu… Podobné coming-of-age filmy: The Spectacular Now či The Myth of the American Sleepover. ()

Mirokukii

Strasti, pasti, lásky a nástrahy těžkého dospívání. Pokleslé dráma, které ony těžkosti neservíruje až pod nos, nezajíždí do přehnaných excesů, a nevybízí tak k politování oněch bezmocných mladistvých. Nevýraznost... je velký klad tohoto filmu. ()

Avathar

„NIE SOM BOB.“ Rozhodne nie márne. Atmosférou mi to pripomínalo niektoré knihy B. E. Ellisa (INFORMÁTORI, LESS THAN ZERO). Exkurz do životov niekoľkých deciek. Na prvý pohľad žiadne problémy, pod fasádou depresie, neistota, strach. Herci super, pochmúrna atmosféra funguje. Záver mi sadol. Len... ako aj pri spomínaných Ellisových knihách, mám pocit, že ma to celé asi nezasahuje tak, ako by si autor želal. V tej zdanlivej nude a (ne)príbehu, kedy sa nič de facto zvláštne nedeje, sa často dostaví nuda divácka. Pritom nemôžem povedať, že by ma postavy nezaujímali. Ale skrátka: zachytiť nudný/bežný život deprimovanej mládeže tak, aby sa miestami nezačal nudiť divák, je naozaj ťažká vec. Niektoré veci mohli byť tiež viac expresívnejšie podané. Na debut každopádne sľubný rozbeh, budem sa tešiť na ďalšie zárezy. 3,5* ()

Honzua

Není to dokonalý, ale upřímně autentičtější teenage film jsem asi neviděl. Palo Alto je prosté veškerých žánrových klišé od kultovního Breakfast Clubu po horší midkult Perks of Being Wallflower. Neodkazuje se na žádnou popkulturu, necituje se žádná literatura, nejsou tu dané třídní role, nikdo tu není prokletým básníkem a nikdo nevede pseudointelektuální řešky. Jediný odkazy se objevují v soundtracku na pařbách, u kterých je jasný, že Die Antwoord nebo Mac DeMarco zaznít můžou. Z nejmladší Coppoly jde vidět, že se všemu pečlivě a odhodlaně vyhnula. Navíc ví, že autenticitu je třeba hledat u samotných teenagerů, což dosáhla konzultací samotných herců se svým scénářem. Tomu taky odpovídá jazyk kalifornského předměstí, kde se nejzásadnější emoce vyjadřují jen ztěžka a nepřiléhavě. V tomhle ohledu si také Gia bere hodně ze Sofiina Ztracena v překladu. Neutěšenost a rodinné problémy hrdinů (abuse, opiátová krize) probublávají jen tak mimochodem, jako samozřejmost reality, které všichni čelí a každý se s ní potýká po svém. Ve výsledku strašně dobrej film, který umí svý mimoslovní sdělení podat na jedničku. ()

VanTom

Typická indie vztahovka o neukotvených mladých a jejich trápení a tápání se spoléhá spíše na niternou "snovost", než na uchopitelnou dějovost. Ze začátku byla celkem fajn (také díky skvělé Emmě Roberts), ke konci se ale čím dál více projevovala bezradnost z toho, že nikam nesměřuje. ()

Seti

Jeden z těch indie filmů o dospívající mládeži, u kterých po pár minutách víte, že se v nich stane tak leda hovno a to hovno ani nijak neskončí. Jediný plus za Emmu Roberts. ()

Renata

Palo Alto. Tenhle film ode mě dostal 'jenom' čtyři hvězdy, přesto na něj ani po půl roce od zhlédnutí nedokážu zapomenout. Nevím proč a ani vědět nechci. Underrated. ()

Laku

Film z prostředí americké střední školy většinou věští katastrofu, o to více oceníte velmi dobře zvládnuté vyprávění stavící především na znepokojující až apatické atmosféře a perfektní kameře. Už teď se těším na příští film začínajíci režisérky. ()

fNdEsIECLE

"Wait until I'm over you, oh- Waiting for a shot in the dark- Nothing that you're used to, to" Fucking love you, Emma Roberts, the nicest character in long time. ()

gonga

Nuda o několika mladých amerických dementech, kteří neví co se sebou a tak hulej , chlastaj, píchaj a ....a až do konce. Úplně k ničemu, ta jedna hvězda je za opravdu krásnou Emmu a za to, že film se alespoň o něco snažil, i když za Boha nevím o co na rozdíl od postav, které se jen ploužily bezcílně sem a tam. Kdyby tohle uviděl emzák, kterej o lidech nic neví, nedivil bych se, že by tuhle planetu nechal anihilovat. ()

ink flo

Další z nekonečné řady "coming-of-age" filmů na téma toho, jak mají bohatý americký děcka těžký dospívání...v rámci žánru lehce nadprůměr, asi proto, že to točila další z klanu Coppolových. jo a hraje tam tlustej Kilmer i s jeho synem, a je to podle povídkové knihy Jamese Franca, kterej tam hraje postavu jak vystřiženou z jinýho odvětví kalifornskýho filmovýho businessu (trenéra středoškolskýho ženskýho fotbalu) ()

Wyder

Jediným důvodem, proč jsem na to koukal, byla Emma Roberts a ta je taky jediným plusem tohohle filmu. O nejtrapnější herecký výkon soupeří Val Kilmer (kde jsou ty časy Top Gunu, že?) a James Franco (naposledy potěšil, když si ve filmu uřízl ruku). Vlastně počkejte, ještě jedno plus, asi dvacet sekund ve filmu hraje Ejdrijen, manželka Rockyho Balboa - znalci si jí jistě všimnou:). ()

Vabr

Až tak velká očekávání jsem neměl a vcelku jsem předpokládal, že kvalitou to Mainstream nepřekoná, ale ejhle, ono je to o hvězdičku lepší. Casting byl stejně jak u Mainstreamu velmi zdařilý, především pak Emma Roberts, která si celý film kradla pro sebe a kdykoli byla na scéně, tak to bylo epický, a když nebyla, byl jsem v očekávání, co zas předvede, až tam bude. Samozřejmě James Franco, Nat Wolff a Jack Klimmer také stáli za povšimnutí a jejich dějové linky byly taktéž přínosné. Ocenil bych dále skvěle zvládnutou kameru, bombasticky nadupané soundtracky, s kterými si opravdu vyhráli, a celkový příběh s originálními postavami. Líbilo se mi, jak se vlastně ke konci skoro ,,nic" nezměnilo a ,,skončilo" to také na stejném místě, na párty. Působilo to takovým správným bezmocným dojmem, že jde změnit pouze minimum věcí a zbytek buď zůstane stejný, anebo se změní samy od sebe, a ač bychom se o to snažili osobně, nic bychom s tím nezmohli. Opravdu film doporučuji, protože takových, jako je tento není moc. Připomíná mi to tak trochu Todda Solondze, jehož dramata miluji. Vyhodnocení: Brácha to vydržel sotva do poloviny a nasolil by tomu bezpodmínečně odpad, ještě že to hodnotím já 😁 P.S. Po tomto přidávám Giu Coppolu do oblíbených a těším se na další film! Držím palce! ()

kvardis

Ne , ne a NE, tudy cesta nevede. Nemam zajem o pohled do spolecnosti teenageru nekde v tutununu americe.Kde ztraci detske idealy a rvou se s dospelosti.Film je natolik obycejny a povrchni a natolik zensky ( tim chci rict ze se snazi pusobit v mistech kde to je zcela normalni a prirozene a emocne sice vypjate , ale ve filmu to vyzni prazdne ) ze cloveka doslova unudi k smrti a cekani az se to zamota vlastne prosvihnete protoze clovek citlivy se zamota hned od zacatku a jenom plyne v deji. ()

D.Sleeper

Zajímavá, osobitá režie, střih, soundtrack. Snímek dokáže diváka dobře vtáhnout do děje... Emča opět nezklamala, Natt Wolff a Valův synek příjemně překvapili. ()

dawnie

Gia se podle mého očekávání potetila, a vůbec to není na škodu. Protože upřímných a zároveň neokoukaných výpovědí amerických youngsters, kteří se potácejí na té tenké linii mezi žádoucím a nekonformním, není prostě nikdy dost. Přidejte si k tomu ten těžko popsatelný vybledlý retropunc Coppolovic děvčat, a dostanete pádný důvod, proč si tyhle Francovy malé příběhy vybrat pro nedělní večer. Nebo pro jakýkoli jiný. ()