Klasický westernový příběh vás zavede do prostředí, kde první i poslední slovo má zbraň, vše rozhoduje přesnější muška a kde nechybí krásná žena. Django (Franco Nero) na své cestě pouští zachrání krásnou Marii ze spárů kumpánů velmi obávaného majora Jacksona, který má ve zvyku zabíjet lidi jen tak pro zábavu. Nikdo se mu zatím neodvážil postavit. Až teď. Djangovým cílem je zabít Jacksona, ale je na to úplně sám… (Vapet Production)

xmy

Začíná to opravdu dobře a hlavně stylově, skvělá titulní melodie a Franco Nero táhnoucí rakev. V průběhu se to bohužel zvrhne v nic moc film, za zmínku stojí části s rotačákem, scénka s uchem (zde se asi Tarantino inspiroval do Gaunerů :D), poté až nechutná scénka s rukama a efektní konec. Režírovat to tenkrát Leone, mohlo se to dnes řadit v klidu mezi díla typu Tenkrát na západě. Tarantinův Django se mi líbil mnohem více, avšak bez tohoto by nevznikl. ()

Rathalos

Klasicky western z davnych rokov,ktore velmi zboznujem,je to parada sledovat,Franco Nero bol poriadny frajer za mladi a Loredana Nusciak bola kocka,uzil som si tento film...:-) ()

Acrobat

Súhlasím s potrebou zastaviť kopanie do talianskych westernov. Leone je frajer a nenapodobiteľný perfídny a lišiacky majster, ktorý na uznávanie a pokoru nepotrebuje vznášať sa vo vzduchu ako pedofilný čínsky majstri. Ak mám však v pamäti westernový firepower spomienka padne na stále výborného Djanga. Prach, špina, truhla, guľometčík, výsada životnosti pár zbedačených minút. Dokonalosť sama osebe to nie je, ale keď sa pozrieš dnes navôkol, zistíš, že ľudia hľadajú systém bytia, pravdu o stvoriteľovi, mysticite a záhad, dokonalej častice v knihách za pár eur. Aha, pozri sa! Tam je Djangov hrob. Počkaj...Nepribližuj sa k nemu!!! ()

bakeero

Ke klasice Leonovek to má daleko, ale na jedno zkouknutí ucházející. Ve druhé půli to nicméně ztrácí dech. ()

Jenislávek

Jak by člověk mohl nemít rád spaghettiwestern, kde se borec táhne pěšky stepó a vláči rakev, kde se řežou uši, lámou kosti, záporáci padají po desítkách a profesionální společnice zápasí v blátě? A to nemluvím o závěru. ()

Hellknight12

Keďže nedávno som si pozrel Djanga od Tarantina,tak som si povedal, že by bolo pozrieť si aj pôvodný film. Ja osobne veľmi westerny nemusím, hlavne nie tie staré. Jediné dve westerny, ktoré mám veľmi rád je Django od Tarantina a Kosti a Skalp. Musím uznať, že pôvodný film je tiež veľmi dobrý a ja som sa pri ňom nenudil. Veľké plus filmu je krátka stopáž, ktorá má 88 min. V podstate Tarantino si odtiaľ to prevzal meno postavy a úvodnú pieseň. Príbeh je síce podobný ale je zase úplne iný. Herci sú sympatický a aj ich výkony sú nadpriemerne. Film môžem odporučiť, každému kto má rád western. Prípadne chce vedieť odkiaľ Tarantino čerpal. Celkové hodnotenie za mňa je 70%. ()

marlon

I keď spaghetti western sa ako umenie viaže s menom Sergia Leoneho, bol to práve Corbucci, kto celú mániu talianských westernoviek odštartoval. Leoneho fenomén konkurencieschopnosť v tomto žánri totálne zlikvidoval a tuctový Django ako jeden z mála dokázal prežiť, nakoľko dal svetu ďalšieho slávneho "pistolera", gringa čo za sebou ťahá smrť! Je však zároveň varovným príkladom diletantstva. Film má drsné prostredie, rýchlotasiacého pištoľníka, krásnu seňoritu i muziku, ktorá sa nemusí hanbiť! Veľmi dobré nápady, ktorým chýba lepšie prevedenie, však striedajú úplné trapošiny. Snaha o nové nápady evidentná, ale všetko pôsobi divne. Máme tu totiž drsňákov, ktorí sa na nich len hrajú, mrtvoly s otvorenými očami a hrdinu, ktorý je až moc ukecaný. Síce klasika, ale trestuhodne nedotiahnutá! Film zachránil len super nápad s truhlou a krátka stopáž, ktorá z neho robí prijateľnú oddychovú rychlovku! ()

karlee

Taková kravina, že mě místy celkem slušně pobavila. Většinou jsem ale kroutil hlavou jako Václav Klaus na konferenci o globálním oteplování. ()

Tormentor665

Django je zkrátka kultem. Každopádně mi celek přijde ještě trochu nedotažený, stejně ten obrovský potenciál není zcela využit. Možná proto ho oba následovníci (Keoma i Mannaja) překonali. Ale až se na vás bude řítit padesát nácků, tak díky tomuto filmu budete vědět, co s nimi:-) P.S. Nejlepší komentář Mariin:-D ()

Knor

Krásnej oldschool spaghetti western, který pochopitelně vede Franco Nero jako ničehosenebojící Django. Tyhle westerny mě začínají bavit čím dál víc hlavně kvůli těm drsným hrdinům. A Django je opravdu hodně drsnej hrdina. Už první scény filmu, kdy táhne prérií očividně těžkou rakev obsahující opravdu těžký kalibr je kulervoucí. Škoda, že jsem tohoto Djanga viděl až po Tarantinovce. Možná bych si Quentinovo Djanga vychutnal víc, protože si z tohoto filmu vzal to nejlepší. ()

kyLuke

Už od začátku filmu jsem Djanga nehodlal srovnávat s žádným Leoneho filmy , protože mi došlo , že to prostě nepůjde a právě asi proto jsem překvapen toho , že jsem se dočkal skvělé zábavy ! Django je výborně natočený ( a ani mi nevadí , že má tak tuctový scénář , který je stejný jako všechny ostatní ) a má výbornou hudbu . Sergio Corbucci opět nezklamal a chápu , že se film stal kultem . Nicméně souhlasím , že prvních 20 minut není na plné hodnocení a proto hodnotím 4-mi hvězdičkami . Nicméně závěrečná scéna na hřbitově je úchvatná , ale nejlepší scénou filmu je pro mě poměrně slavná scéna s kulometem . Jinak herci ne nějak zvlášť výrazní , až na Franca Nera a dobrého Eduarda Fajadra , který se ale ve filmu neobjevuje natolik , aby si ho divák mohl zapamatovat , jako nějak zvlášť moc výraznou postavu . Ale je také dobrý . Franco Nero je až výborný . Takže Django nebýt slabšího rozjezdu by byl dokonalý , ale přesto je to skvělý zábava , která se mi líbí tak na : 4 a 1/2 hvězdičky . ()

beso74

Modrooký mlčanlivý pištoľník ťahajúci za sebou viacúčelovú truhličku, sa rozhodol, že malé mestečko kdesi na mexicko-americkom (a miestami talianskom) pohraničí potrebuje väčší cintorín. A tak si to v duchu dobových spagheti westernov rozdá najprv s miestnou rádoby odnožou Kukluxklanu, neskôr bandou mexických rebelov, aby sa dopracoval k tomu najhlavnejšiemu - pomste a nejakým dolárom naviac, ktoré by mohli skončiť v jeho hrsti. Western plný klišé, ale parádnych záberov a rovnako vynikajúcej hudbe je aj po vyše 60 rokoch hodný pozretia, čo by mi určite dosvedčil aj istý pán QT, nečudo, veď svojho času to bol najbrutálnejší film, ktorý bolo možné zhliadnuť v kine. ()

Yuri69

Krvavé, blátivé, podivně utahané, místy wtf pocity. Do průměru ho pro mě vytáhla závěrečná scéna a ucházející soundtrack. ()

pekas

Najdou se i klady, najde se i hodně záporů. Nijak zvlášť mě to nechytlo. Gatling a rakev jsou velké zpestření, proto je tehle western zapamatovatelnější, než jiné. Průměr. 50% ()