Klasický westernový příběh vás zavede do prostředí, kde první i poslední slovo má zbraň, vše rozhoduje přesnější muška a kde nechybí krásná žena. Django (Franco Nero) na své cestě pouští zachrání krásnou Marii ze spárů kumpánů velmi obávaného majora Jacksona, který má ve zvyku zabíjet lidi jen tak pro zábavu. Nikdo se mu zatím neodvážil postavit. Až teď. Djangovým cílem je zabít Jacksona, ale je na to úplně sám… (Vapet Production)

PTuranyi

Klasický špagety western s drsným hrdinom, ktorý má netradičný náklad. Bez koňa ale so sedlom, ťahá so sebou rakvu s tajomným obsahom. Protivníkom je mu major Jackson a jeho banda južanských rasistov. V prvom rade mu však ide o jeho zlato. K jeho získaniu mu pomôže generál Rodriguez a jeho banda. Franco Nero v hlavnej úlohe je presvedčivý. Produkcia nie je nejaká oslnivá a na to koľko rán Djangov guľomet vystrieľa má príliš krátky pás ale príbeh má spád :D. A hoci nie je veľmi komplikovaný, scenáristi ním úspešne kľučkujú tak, aby nebolo úplne jasné kam ďalej povedie. 70% ()

Marnotrat

Bláto, gatling, rakev, Franco Nero a spousta šmejdů co nabíhají před hlavně, navíc jako bonus ústřední song který se usadí v hlavě a už se ho nadá zbavit ...pro někoho je to málo ale mě to stačilo a tenhle westernový epos je pro mě žánrovým klenotem. Plnej počet... ()

Spike86

Stylový western s dobrou kamerou, která se snaží přidávat na atmosféře např. pomalými nájezdy, s hezkou hudbou, charismatickým Franco Nerem. Příběh z mého pohledu trochu hapruje, když není úplně jasné, jaké má na začátku hlavní postava motivy a proč dělá to, co dělá a jak dospěje k pozdějšímu hlavnímu motivu a akci (jak vůbec přijde najednou na nějaké zlato?). 69% ()

Cesty timem

Já na westerny moc nejsem. Zajímá mne hlavně hudba. Tady Morriconeho stylu, která ostudu vůbec neudělala. Takže celkově za 3* ()

VashCZ

Tenhle film jsem asi viděl když jsem byl menší u babičky, ale... Ale i tak jsem teprve teď náhodou díky Vapetu(youtube) poznal, odkud se Tarantino inspiroval nejen pro svůj masterpiece Unchained Djanga, ale i pro Kill Billa. O silných ženských rolích nebo originálním příběhu si můžeme nechat zdát, ale je to prostě westernovka na pomezí uvěřitelnosti a totálního Bčka, ke konci už jasné B. 45% ()

Godlieb

Na Djanga jsem se hlavně díval kvůli Francu Nerovi, protože ho znám hlavně z jeho newesternových rolí (s vyjímkou supercool Žoldáka) a musím přiznat, že mě nezklamal. Scénáristicky i režijně jde o Corbucciho nejlepší western, postava Djanga mi dost připomínala samuraje Toširóa Mifuneho, prostě člověk hned neví kdo jsou a co udělají za chvíli, jestli jsou hodní, zlí nebo jenom oškliví, i styl exteriérů a interiérů dost připomínal japonskou produkci, s Leonovými filmy bych to srovnával možná se dvěma prvními díly dolarové trilogie, ten první Django překonává protože Pro hrst dolarů je akorát remake Yojimba, a ještě hodně mizerný (Mifuneho Sándžuró Třicetiletý mi prostě přirostl k srdci a překvapivě jsem se v ději a jménech ztrácel právě v Pro hrst dolarů, zatímco ti Japonci vypadali alespoň každý jinak tak ve všech těch Angelech, Jesusích a Miguelech co měli všichni ksichty stejně tmavé a špinavé jsem se nevyznal od začátku do konce, navíc, co předvedl Toširó Mifune na konci s mečem bylo skutečné umění které nedokázalo přebít ani Eastwoodovo klasicky kamenné výrazivo. A ta hláška s koněm byla proti "Takový roztomilý ksichtíky..." navíc trapná), tomu druhému by se pak vyrovnal kdyby měl Django podobně charismatického spoluhráče jako byl Lee van Cleef. Celkově 4* ()

Nines

Už první minuty filmu, kde za sebou Django bahnem táhne rakev a do toho zní píseň o jeho ztracené lásce jsou něčím naprosto dech beroucím. Corbucci byl mistr naturalistických záběrů a i v Djangovi je jich nespočet - od useknutého ucha až k zakrvácené pistoli zapletené do kříže. A to bahno... všude spousta (a spousta) bahna. Co se týče postav, stejně jako v Il grande silenzio ani tady není skutečně kladná postava. I Django sám není poháněn ničím jiným, než posedlostí po pomstě. Pro shlédnutí doporučuji originální italské znění. 5* ()

raininface

Jako nechtěná komedie se to dá, ale spíš je tenhle film dalším dokladem toho, že kvalitní spaghetti westerny uměl natočit jenom Leone. ()

Rayers

Klidně tu vystřílím celej bubínek hvězdiček. Klasika. Onehdá jsem to prvně viděl v televizi na nějakým českým kanálu, kterej už ani neexistuje. Tam chlap, co jde bahnem, za sebou táhne rakev, hraje mu k tomu hudba, která sedne jak p*del na hrnec... ()

Jorge K

Django je sice cool, ale z pohledu po téměř 50 letech trošku prosté a o ničem, očima 60. let se na to ale nelze podívat, takže neutrální hodnocení za tři, i když je to spíš horší, určitě vznikly lepší filmy. ()

PORTER44

Docela povedený starší kousek s klasickým příběhem,jeden z nej střelců přijíždí do města které ovládá mjr.Jackson který zabíjí mexičany pro zábavu a celé město se ho bojí dokud se neobjeví Django a jeho rakev.Dobré přestřelky s dobrým hereckým výkonem hlavního hrdiny. ()

StaryMech

Třikrát jsem se pokoušel najít v tomhle slavném díle zahrnutém blátem a samoúčelným svérázem kouzlo, zjevivší se nespočtu diváků na celém světě, třikrát jsem pohořel - vadil mi hlavní představitel, dialogy, pubertálně komiksové podání, ... Zvlášť krušné chvilky mi připravily kapitoly o tom, jak se Django za pomoci míšenky a rakve zmocnil zlata ve stodole a jak Django se zmrzačenýma rukama přechytračil zbylé padouchy. Leone, od něhož Corbucci pilně opisoval, patří bezesporu do vyšší třídy, i režisérovo vlastní "Velké mlčení" se podle mě povedlo víc. ()

Sejkorka

Docela slušný western, údajně kultovní a inspirující. Přemnoho mrtvých, nelogické zvraty v ději, závěrečná střílečka na hřbitově, kde Django pěti výstřely odrovná pět pistolníku i s rozmlácenýma rukama. No, jsou tam silné scény a na největším padouchovi (major Jackson) je opravdu vidět, že ho zabíjení baví. Nicméně, chvílemi to zavání parodií. "A Bob Saint-Clare plavými skoky šelmy uniká ze spárů Karpofových" , jak praví klasik. ()