Stejně jako miliony lidí po celém světě, je i 40letý François Nouel fanouškem Tour de France. Většinu svého volného času tráví na kole, aby unikl zklamání každodenní existence. V práci ani doma však jeho nadšení nefandí. Syn si myslí, že je ztracený případ a žena ho považuje za zbabělce. Když pak den před jejich dovolenou zjistí, že se François dobrovolně přihlásil na práci na Tour, rozvod je na spadnutí. Cyklistický nadšenec se však nevzdává, a když potká Rémi Pletinckxe, bývalého sportovního manažera, rozhodne se splnit si svůj dětský sen: jet Tour de France. Závod začíná již druhý den. Když vyrazí nyní, jeden den před profesionály, mohl by se dostat do Paříže ještě před nimi. François odstartuje. Překážek je mnoho, ale jak je postupně překonává, získává si čím dál tím větší oblibu médií i diváků. Jen Žlutý trikot zuří. François musí být zastaven... (oficiální text distributora)

Marqta

Optimistický pohodový snímek u kterého jsem se celkem nasmála. Realisticky zachycuje sen jednoho Francouze- vše co mu stálo v cestě (obrazně i fyzicky) a vše co se během ní přihodilo. Lehce propojuje dohromady hned několik rovin příběhu, několik generací a několik rýpanců spojených s "předsudky" vůči pár ostatním státům. Tenhle příjemný snímek s hodně povedenou kamerou si znovu asi nepustím, ale rozhodně nelituji, že jsem ho viděla. ()

Aljak

Jasné, že takéto niečo nie je príliš uveriteľné, ale napriek tomu to bol slušný a príjemný príbeh. Aj keď ma cyklistika nikdy nejako nebrala, vždy ma na nej najviac zaujímajú tie scenérie, cez ktoré sa tie rôzne závody jazdia. No tu ma bavila dokonca aj tá športová zložka filmu. François chcel sám sebe dokázať, že na to má. Hoci ho spočiatku takmer nikto nepodporoval a neveril mu, postupom si získal rešpekt a obdiv, teda až kým neprišlo to nečakané odhalenie. Aj keď každému asi v tej chvíli bolo jasné, čo sa stalo a ako to napokon aj skončí. Takže na záver taká dávka klišé, ale zase kto by to sympatickému Françoisovi napokon neprial, aby jeho príbeh skončil takto? Inak to bola skôr taká dobrá oddychovka, dokonca sa na niektorých scénach dalo aj zasmiať, takže taký lepší priemer. ()

Martin741

Hodne optimisticky snimok, ale od Laurent Tuela som myslim videl len jeden film. Takych ludi ale vo svete jstvuje, ze jo? 40 % ()

angel74

Milá komedie o jednom obyčejném chlapíkovi, který se v nepříznivé životní situaci rozhodl splnit si svůj sen. Cyklistika nepatří zrovna mezi sporty, co bych hltala, ale Tour de France je výjimkou. Jde asi o jediný cyklistický podnik, na nějž se vždycky ráda podívám. Takže sledovat film, v němž tento legendární závod, pověstný nádhernými scenériemi, hraje prim, byl bezva zážitek. Nešlo sice o žádnou velkou zábavu, ale když už se objevily humorné okamžiky, tak většinou stály za to. Veškeré dění přitom doprovázela hudba, která se mi moc zamlouvala. Jen ten scénář byl hodně předvídatelný. (65%) ()

Johnny.ARN

Fantastické, úžasné, dokonalé.... No dobre, dokonalé nie, scenár nič moc, ale atmosféra bola vystihnutá perfektne. Konečne film o TdF, kde si hádam každý fanúšik príde na svoje. Dej sa točí okolo celoživotného fanúšika, ktorý si po neúspechu so ženou ide splniť sen a jazdí etapy deň pred pelotónom. S tým je spojených kopu vtipných príhod, ale hlavné je, že on veľmi chce, a aj napriek určitým nezdarom sa nevzdáva a bojuje. Cornilac podal skvelý výkon. Na bike sa hodil, je sympatický a divákov bavil. Samozrejme, miera nereálnosti tam bola zjavná, hlavne pre ľudí, čo sa trochu do cyklistiky vyznajú. Ale snímok pôsobí celkovo veľmi príjemným dojmom, aj lajk sa niečo priučí. Krásy, ktoré ukazujú prenosy TdF tu neboli zachytené v takej miere, ale skôr išlo o atmosféru v pelotóne, čo sa podarilo. Objaktívne by to bolo za 4, ale ako fanúšik nemôžem inak. 5 z 5 ( Kino Film Europe, BA, za účasti režiséra) ()

senor

joshula@ to není tak úplně pravda. Ano, hodně se tam jezdí na kole, ale je to spíš samoúčelná propagace Tour a návazný product placement. Pár hezkých záběru Pyrenejí a pelotonu vypadá na velkém plátně (viděno v kině) dobře, ale to nestačí. Příběh je jednoduchý a tam kde ho není moc použijeme dlouhé záběry na to jak někdo jede na kole s popovou písničkou (ta hudba je mimochodem hrozná). Toni Angelo je karikatura, ale docela zábavná. Ó jak bych si přál aby vznikl hraný film o Tomu Simpsonovi, to by mohl být nejen snímek o cyklistice, ale také FILM. 3* za to že to není úplně blbé. ()

earl hickey

Milá a příjemná komedie pro celou rodinu. Hlavní hrdina je úplně obyčejný chlapík, který si moje sympatie získal hned na začátku filmu. ()

Georgex

Francouzští filmaři zkrátka takovéto filmy umí, přestože se jich v posledních letech příliš neurodilo, tak tento snímek je důkazem, že stále nezapomněli točit krásné lehké komedie, které vám vykouzlí na rtech úsměv a navodí celkovou pohodu. Tentokráte se děj přesunul na slavnou Tour de France a ač jsem byl k tomuto nápadu velmi skeptický, musím konstatovat, že jsem velmi mile překvapen. Tato sportovní komedie má tempo, přehnaně netlačí na pilu, a přesto je zábavná od začátku až dokonce. Tvůrci zvládli naprosto skvěle skloubit příběh cyklistického nadšence plnícího si svůj sen s velmi reálnými záběry ze samotné Tour de France a jako fanoušek tohoto závodu, jsem si tento film o to více užil. Také se povedl vhodný výběr heců do většiny rolí, jelikož svoje výkony zvládli s velkou bravurou a přestože nemám Clovise Cornillaca v oblibě, tak musím uznat, že podává opravdu skvělý výkon, který zastínil jenom Ary Abittan rolí egoistického italského závodníka. To vše podtrhnuté skvělým soundtrackem, který je doslova ódou na pohodu. Moje hodnocení 80% ()

klúčik

Komédia z Tour. Osobne sa mi páčila iba príroda v kopcoch. Film je iba priemerná komédia a moc som sa nenasmial.. Filmu dávam 45%. ()

DannyBoy80

Je to slušná oddychová komedie. Opravdu jsem se bavil. Frantici maji dobre napady. určitě doporučuju pro sportovní fanoušky, zejména pro fanoušky cyklistiky a zejména Tour de France. Opravdu jedna z mála slušných komedií v poslední době. Viděno už před měsícem a půl v letadle Air France. ()

Marys

Čakal som, že to bude nejaká šialene vtipná záležitosť robiaca si srandu z cyklistiky, no bol som úplne sklamaný. Myslím, že film je orientovaný najmä pre priaznivcov Tour de France, no aj tí, a možno práve najmä tí si museli všimnúť úplnú nereálnosť situácie, ktorú snímok vytvoril. K tomu sčítať dialógy, scenár, dej a vznikne jedna pomerne veľká nuda. ()

Nolanofil

Cyklistika je fajn, šport je fajn a plniť si svoje sny je tiež fajn, lenže ono to treba aj dobre a zmysľuplne z kombinovať a nie nalepiť na jednoduchú príbehovú kostru, kde motivácia a chovanie postáv je vycucaná zo šablonovité tisíckrát videného konceptu. Príbeh outsidera, ktorý si plní svoj sen, pohnevá si rodinu a vlastne každého koho pozná, získa si opätovnú dôveru a nadšene prejde cez cieľ, som videl toľko krát, že v tomto francúzskom kabáte s peknými exteriermi a pár vtipkami som si to užiť jednoducho nemohol. ()

JohnyD

Je to predvídateľné, je to ujeté (ale nie, tak moc ako sme u väčšiny francúzskych komédii zvyknutí), herci sa chovajú debilne ako sa to scénaru hodí, ale, čo nasrať. Ten film má proste srdiečko a včera mi to úplne spravilo náladu (alebo to bol ten Pinot Noir, čo som pil) a naladilo na novú Tour de France aj keď z veľkých pretekov mám najradšej Vueltu. ()

nonick1

Mile naivní a lehce úsměvný snímek z prostředí bombastického reklamního cirkusu, lemovaného dopingovými aférami a maskovaného cyklistickým zápolením pod názvem Tour de France... ()

rekkky

Very creatively construed comedy, which can be seen from the outside as a simple matter, but this its the biggest magic and power. Main plot is not forced forward and the most important mission that fullfilment of a 20 years lasting dream is showed as natural and understandable, even if there are any obstacles ahead of you. Ostensibly dramatic family disputes are peppered by individual plots. The funniest thing is to see how François eventually overcome every stages and everything has positive ending. In progress of the content there are new elements, which can acts as allegory to real proccedure of famous „Old lady“, but this way of marketing is quite appropriate, because there are a lot of references without purpose of insulting someone. Very carefully is shown, how the journey of following the personal dream can have influence on outer world and at the end to put them together on your side. La grande Boucle is surprisingly glamorous and totally outstanding show with positive atmosphere, which last untill the end, because it is fueled by good factors (references to the doping causes, competing in sport, personal challenge, mass hysteria about world event). ()

Rathalos

Je krasne a uzasne si splnit svoj zivotny sen a v tejto sportovej komedii z prostredia cyklistiky je to velmi pekne stvarnene,Francuzsko opat dokazalo svoje filmove umenie a spracovanie tohto filmu bolo fakt na urovni,k tomu vsetkemu sympaticky herecky vykon Clovisa Cornillaca,cize bez problemov mozem hodnotit patkou...:-) ()

Nová přehlídka francouzského filmu v Praze

Nová přehlídka francouzského filmu v Praze