Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Je polovina padesátých let. Americký indián Jimmy Picard (Benicio del Toro), který za druhé světové války bojoval v Evropě, trpí od návratu domů chvilkovými závratěmi, dočasnou slepotou, ztrátou sluchu. Lékaři ale nedokáží najít žádné fyzické příčiny. Do nemocnice pro válečné veterány proto povolají francouzského psychoanalytika, antropologa a odborníka na kulturu původních obyvatel Ameriky Georgese Devereuxe (Mathieu Amalric). Devereux se s Jimmy Picardem společně pustí do odhalování příčin Picardova stavu. Devereux se tak zapíše do dějin psychologie jako ten, kdo definoval post-traumatický syndrom, postihující válečné veterány. (Artcam Films)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (23)

Slarque 

všechny recenze uživatele

Filmová rekonstrukce jedné skutečné psychoterapie stojí na dvojici herců. Benicio Del Toro i Mathieu Amalric jsou ovšem natolik dobří herci, že to všechno působí uvěřitelně. Dalšími klady jsou pěkná hudba a citlivá režie. Nečekejte ovšem žádné velké drama, jen pomalou a postupnou sondu do duše jednoho prérijního indiána. ()

kolemjdouc 

všechny recenze uživatele

Famózní Toro kterému sekunduje neméně dobrý Amalric.Příběh o tom, jaké jsou cesty k objevům.Najednou mi to připomělo náš film ,zapoměla jsem název,je to velice dávno kdy byl natočen :pojednával o práci profesora Jánského.Na jeho počest byly udělovány Janského plakety dárcům krve.Anebo jiný film ve kterém lékaři svojí nevědomostí o hygieně roznášeli bacil který způsoboval horečku omladnic a jejích častá úmrtí... ()

Reklama

kaylin 

všechny recenze uživatele

Herecky výborné, ale to se dalo od pánů jako Benicio Del Toro a Mathieu Amalric očekávat. Hlavně druhý jmenovaný mě prostě baví, jeden z nejlepších současných francouzských herců. Příběh také není špatný, už jen pro svůj historický podklad, ale podáno je to místy docela nezáživně, což je velká škoda. ()

Akaja 

všechny recenze uživatele

Film jsem rozkoukala bez nejmenšího tušení, o jaké téma a žánr půjde a dlouho jsem čekala, co se z toho vlastně vyklube. Nemastný neslaný příběh podle skutečných událostí, hm. Postava psychoanalysty byla málo propracovaná, scény z jeho osobního (partnerského) života mi přišly zbytečné, měli mu dát větší prostor. ()

blondboss 

všechny recenze uživatele

Tento snímok išiel mimo mňa. Dvojhodinový nudný psychoanalytický paškvil, v ktorom sa rozoberajú problémy indiánskych vojnových veteránov so snahou priblížiť ich psychoprofil. Veľmi rozvláčne spracované a rozprávanie dve hodiny o nejakých pocitoch môže byť síce fajn, ale tu to nefungovalo. Hudba fajn a námet vcelku slušný, škoda, že z toho režisér nevyžmýkal viac. Slabý priemer. 40 % ()

Galerie (37)

Zajímavosti (1)

  • Film se natáčel v americkém Michiganu a Montaně. (rafix)

Reklama

Reklama