poster

Jimmy P.

 • Francie

  Jimmy P.

 • Francie

  Jimmy P. (Psychothérapie d'un Indien des Plaines)

 • USA

  Jimmy P.

 • Slovensko

  Jimmy P.

Drama

Francie / USA, 2013, 117 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • vitenkviten
  *****

  Mé hodnocení je asi neobjektivní, ale díky období vlastního pátraní v sobě a spoustě styčných bodů, které v příběhu zařídily spíše rodinné konstelace než Jimmyho úraz, byl pro mě tento film balzámem pro duši. Zpracování a herecké výkony to výborně doplňují. Velmi mě bavilo rozplétání Jimmyho minulosti a nacházení souvislostí, které formovaly jeho příběh. Kéž by našla každá nemocná duše takového posluchače a terapeuta jako byl Georges Devereuxe, jehož rozhled dalece přesahoval mantinely psychologie.(15.6.2018)

 • Slarque
  ***

  Filmová rekonstrukce jedné skutečné psychoterapie stojí na dvojici herců. Benicio Del Toro i Mathieu Amalric jsou ovšem natolik dobří herci, že to všechno působí uvěřitelně. Dalšími klady jsou pěkná hudba a citlivá režie. Nečekejte ovšem žádné velké drama, jen pomalou a postupnou sondu do duše jednoho prérijního indiána.(12.11.2017)

 • kaylin
  ***

  Herecky výborné, ale to se dalo od pánů jako Benicio Del Toro a Mathieu Amalric očekávat. Hlavně druhý jmenovaný mě prostě baví, jeden z nejlepších současných francouzských herců. Příběh také není špatný, už jen pro svůj historický podklad, ale podáno je to místy docela nezáživně, což je velká škoda.(1.8.2017)

 • MAGR
  ***

  Velmi pozvolna plynoucí drama na němž oceňuji zajímavý casting ústřední dvojice. Válečný vysloužilec indiánského původu místy v hovoru s antropologem a odborníkem na " natives" hovoří metaforickým jazykem původních obyvatel Ameriky a rozkrývá traumata, kterým může nejlépe rozumět poněkud extravagantní, ale také otevřený doktor bez titulu. Snímek začíná a končí bez jakékoliv gradace. Prvky, jenž by mohly přinést dramatický oblouk, pochází ze vzpomínek Jimmyno P., který je v nich vždy přítomen jako jakýsi nezůčastněný pozorovatel. Souhlasím, že snímek mohl být mohem vrstevnatější, ovšem stojí za vidění.(18.3.2016)

 • blondboss
  **

  Tento snímok išiel mimo mňa. Dvojhodinový nudný psychoanalytický paškvil, v ktorom sa rozoberajú problémy indiánskych vojnových veteránov so snahou priblížiť ich psychoprofil. Veľmi rozvláčne spracované a rozprávanie dve hodiny o nejakých pocitoch môže byť síce fajn, ale tu to nefungovalo. Hudba fajn a námet vcelku slušný, škoda, že z toho režisér nevyžmýkal viac. Slabý priemer. 40 %(18.7.2015)

 • - Film se natáčel v americkém Michiganu a Montaně. (rafix)