Fate/kaleid liner Prisma Illya (TV seriál)

• Japonsko

Fate/kaleid liner プリズマ☆イリヤ

Fate/Kaleid Liner Prisma Illya

Animovaný / Akční / Fantasy / Komedie / Romantický

Japonsko, 2013, 10x24 min

• Hitman_47

Fandové Fate/ univerza POZOR .... je to podvod, od tohodle ruce pryč! Narazíte tu sice na známé postavy, ovšem je to jen humusáckej filler, který celý kanón brutálně překrucuje a ničí. Celé je to o 10 letých holčičkách, co tu máchají s infantilníma mluvícíma hůlkama ve stylu mahou shoujo a celých (a velmi úmorných) 10 dílů je vlastně jen o infantilnosti ... bitky tu hrají až šesté housle a je jich tu fakt málo. Animace a kresba je ovšem stále na vysoké úrovni, ovšem sorry, ale tak brutální znásilnění si Fate/ série fakt nezaslouží. FUJ JE TO !(9.8.2014)

Nevím, co proti tomu všichni mají... Mě to přišlo vtipné a roztomilé, ba dokonce i souboje byly zajímavé, takže co je špatně? Ano, sice to nemá zrovna moc společného s Fate/ sérií, ale co na tom? Hold Fate/kaleid liner Prisma Illya není pro každého. Buďto si ji oblíbíte, nebo zavrhnete a nic mezi tím... - 90%(29.3.2016)

• DaweForeman

Hrůza - sice jsem viděl jen první a poslední díl, ale tohle je katastrofa. Se značkou Fate to nemá nic společnýho, jenom vzhled a názvy postav. Tohle jenom zesměšňuje tak úžasné Fate série.(18.5.2014)

• Hromino

Illya ze známého Fate/ univerza se vrací, odhazuje svůj vznešený původ, Grál nechává plavat, a místo toho je z ní mahó šódžo s otravnou a ukecanou magickou hůlkou. Z původního světa Type-Moonu – takového, jak jej známe ze Stay/Night a Zero – to má společného jen některé postavy, z nichž všechny v podstatě slouží jen jako fanservis, neboť jsou pekelně ploché a jejich význam pro děj minimální. Místo Grálu se tu vříská, létá, hledá a bojuje o magické karty jako v Bakuganu, akční scény jsou nepřehledné víc než dost a délka každého dílu byla pro mě subjektivně hodina. Ano, je to hrozná blbost, která Fate/ univerzu spíš než čest dělá ostudu, ale to se dalo celkem čekat, proto jsem od toho po pátém díle dal ruce pryč.(22.12.2013)

• Echelon1

Predstavte si, že vezmete trebárs Pána prsteňov, a urobíte z toho detinskú komédiu. Alebo inak: Predstavte si, že zoberiete Fate, a premiešate to so Strike Witches a K-On. Najviac dialógov vedú kúzelné paličky. To aspoň Dr. Strangeov plášť nebol ukecaný. Najlepšie na všetkom je v podstate fakt, že je tu hlavná hrdinka Ilyia a že postavy, ktoré sú pozabíjané vo Fate sérii si tu veselo nažívajú. Inak povedané, ako by to približne vypadalo, ak by veci dopadli v Zero tak, ako si prial Kiritsugu. Ale tento mega-potenciál je úplne premrhaný a kánonicky to ide mimo. Našťastie predsa Emiyovci a Eizenberovci tvoria veselú rodinku. What a wonderful world...(9.3.2017)

• - Seriál vychází z grafické novely, tzv. mangy, 'Fate/Kaleid Liner Prisma Illya' jejíž měsíční serializaci si v mezidobí od roku 2007 do roku 2008 pod redaktorská křídla vzal japonský manga magazín Comp Ace. Její příběh je tzv. spin-off, volné pokračování, grafické novely a zároveň i televizního seriálu z roku 2006 Fate/Stay night. Autorem je japonský manga spisovatel Hiroshi Hiroyama. (Conspi)