Reklama

Reklama

Cesta do Palomy

Trailer 1

Poté, co mu v rezervaci zavraždí matku, se indián Wolf rozhodne vzít spravedlnost do vlastních rukou a skončí v hledáčku FBI. Na motorce prchá napříč americkým západem, kde se spřátelí s drsným Cashem, který se pokouší uživit jako muzikant. Jason Momoa, známý ze seriálu Hra o trůny, si ve svém režijním debutu zahrál hlavní roli indiána Wolfa, který pomstil smrt své matky a nyní utíká před zákonem. Zatímco prchá na motorce napříč pustým americkým západem, zjistí, že spravedlnost něco stojí - Wolfova touha po spáse odhalí skrytá tajemství a zavede ho na cestu plnou velice nečekaných zvratů. (Cinemax)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (52)

AlistairMir 

všechny recenze uživatele

Ani nevím proč ale prostě mi to fakt sedlo. Jason zvládl vše sám (režii, scénář, hl. roli) ,ostudu si rozhodně neudělal a stvořil snímek, který ve mně něco zanechal a určitě mi z hlavy nevyšumí. To by bylo za čtyři * a jelikož to byl jeho první scénář a první režie myslím že bych to měl ocenit hvězdou navíc protože na poprvé hodně hodně dobrá práce a Jasonova postava indián Wolf si mě naprosto získal. Pro mě mimořádný člověk, který se zachoval tak jak by se zachoval každý správný syn, kterému by zabili mámu. A že měl srdce plné lásky ve filmu dokazuje několikrát. Pro mě překvapení roku. ()

JASON_X 

všechny recenze uživatele

Havajský míšenec Jason Momoa vůbec, ale opravdu vůbec nevypadá jako Indián a jeho filmová ségra jakbysmet (což mi dalo blaze vzpomenout na Vinnetoua a dederonské indiánky s Gojko Mitićem, ve kterých Indiány hráli jugoslávští cikáni). Ale tahle stylistická drobnost je asi to nejvážnější, co bych jeho režisérské prvotině vytknul. Road to Paloma je celkem příjemný a relaxační film. Jeho scénář je, pravda, trochu jednodušší, ale zase ne úplně dementní - zkrátka dva týpci s motorkami se potkají na cestě odněkud někam, jeden zdrhá před federály, druhý před svou starou, skámoší se spolu a jedou společně dál, cestou zachraňují ženy v nesnázích, rvou se s hajzly, vedou chlapácké rozhovory, spí u ohně v poušti, snídají kafe a cigára, hraje k tomu pohodová muzika a tak. A fízlové jsou jim pořád za zadkem, blíž a blíž... Žádná existenciální či filosofická hlubina, ale na modelingového svalovce s extrémně výraznými nadočnicovými oblouky a s genetickými sklony ke kanibalismu a lovu lebek, je to docela solidní práce. Nečekaný konec je velké plus a druhé velké plus je mihnuvší se nestárnoucí (*1967!) kráska Lisa Bonet, nezapomenutelná mulatka z Angel Heart (se kterou má Momoa, jak zjišťuju na wiki, v civilu dvě děti). Silné tři. ()

Reklama

MartinezZ 

všechny recenze uživatele

Ano, celkem sympatická dvojice na trase odnikud do Palomy za cílem jednoho z nich. Roadmovie, kde se postupem času nic neděje, krom odhalování důvodů cesty jednoho druhému z party. Ale smysl nedává ani vyústění, ani konec, ani oba fízlové, nic. Takže naprosto zabitý námět. Ale napsal a zrežíroval si to sám Momoa, tak jako prvotina v obou těchto foších je to zase celkem dobrý - příště by to ale měl dát někomu dodělat. Jeho native-american původ mu může věřit jen slepý. ()

ondrula 

všechny recenze uživatele

Opravdu podivnej film z prostředí americký lůzy, jíž reprezentuje jeden vymaštěnej běloch a jeden Indián (kterýho hraje poloviční Havajec Momoa, takže jako Indián vůbec nevypadá). Film se potácí svou stopáží strašně bezradně a je tak strašně prostej, že nemá vlastně ani příběh. Dva lůzři prostě jen tak nazdařbůh jedou krajinou na choprech a kecaj u toho kraviny. Občas se ožerou a dostanou do držky. Do toho zasahuje sporadické a nanejvýš nepravděpodobné stíhání ze strany FBI, reprezentované změkčilým cowboyem a plk. Komorousem, kteří vedou své vyšetřování tak, že opakovaně šikanují nějakýho dědka v jeho dílně, aniž by k tomu měli zjevný důvod. Průměrný hodnocení dávám filmu pro pěknou kameru, sympaťáka Wolfa, skvělou hudbu, krásnou přírodu a taky proto, že to netrvá moc dlouho. ()

Acrobat 

všechny recenze uživatele

Myšlienkovo-pocitový film so silným subjektívnym skreslením. Do obrázkov vizuálneho sveta zasadená spoveď Jasona Momou, ktorá je tak trochu artovo ale aj nudne zároveň natočená. Výpoveď o Indiánoch zvládol napríklad Sheridan s väčšou dávkou emocionality. Nieže by nebol Jasonov film nepozerateľný. To nie, a predsudky voči hercovi tiež by mali ísť bokom. Ostáva však domnienka, že okrem pár artových (a účelových) záberov dej vo filme viac nie je, a sled scén je skôr „možným“ životom samým. Vďaka takýmto filmom však patrí v úvahe, že americký sen je len vysnená idea, ktorú nikto nikdy nevidel. Myslím si, že Jason si réžiu nemusel vziať, a pod iným vedením by film dopadol ešte lepšie. Howgh. (videné 18.02.2020, AMC archív) ()

Galerie (86)

Zajímavosti (4)

  • Film je venovaný pamiatke Trumana Lindena Chilesa, ktorý stvárnil rolu Boba. Premiéry filmu sa už nedožil. (MikaelSVK)
  • Ve filmu si společně zahráli partneři Jason Momoa (Wolf) a Lisa Bonet (Magdalena), kteří spolu mají vztah od roku 2005 a dvě děti, dceru (Lola nar. v červenci 2007) a syna (Nakoa-Wolf nar. v prosinci 2008). Oficiálně se vzali na utajné svatbě konané v říjnu 2017. (Rominator)
  • Film sa natáčal na viacerých miestach v americkom štáte Kalifornia. (MikaelSVK)

Reklama

Reklama