Cesta do Palomy

Road to Paloma

Drama / Thriller / Road movie

USA, 2014, 91 min

• MartinezZ

Ano, celkem sympatická dvojice na trase odnikud do Palomy za cílem jednoho z nich. Roadmovie, kde se postupem času nic neděje, krom odhalování důvodů cesty jednoho druhému z party. Ale smysl nedává ani vyústění, ani konec, ani oba fízlové, nic. Takže naprosto zabitý námět. Ale napsal a zrežíroval si to sám Momoa, tak jako prvotina v obou těchto foších je to zase celkem dobrý - příště by to ale měl dát někomu dodělat. Jeho native-american původ mu může věřit jen slepý.(13.7.2014)

Road movie, kde se slabší momenty střídají s lepšími. Film obsahuje spoustu takových těch laciných chyb, pramenících v tomto případě asi hlavně z nevyzrálosti režiséra, ale tu čtvrtou hvězdu jsem přidal, protože se mi líbila hudba, potěšilo mě obsazení Wese Studiho z Posledního mohykána a nakonec jsem z toho nečekaně cítil i to přátelské pouto, které se během filmu vytvořilo. A navíc je to režijní debut, při kterých jsem ochoten být shovívavější. Vynikající tečkou k filmu byla píseň When I Go od Mackenzie DeWolfe Howe znějící při závěrečných titulcích.(15.8.2014)

Tak tohle byla příjemná podívaná.Jasně není to žádný trhák,ale je dobře,že se najde film,který je založen na jednoduchém principu dvou kamarádech na motorce co každý hledá tu svoji cestu přesto se na to dobře kouká plus dobrá hudba.Na to,že si to Jason Momoa napsal,režíroval a zahrál hlavní roli tak je to dost slušný akor pokud se nemýlím tak je to jeho prvotina na třech postech zároveň.Kdo čeká například kvůli Momoovi nějaké nakládačky atd tak bude zklamán,ale o tom to opravdu není.Pro mě příjemné překvapení letošní roku a dávám hodnocení 75 % a čtyři hvězdy.(2.9.2014)

Vidím to podobně jako uživatel AlistairMir. Filmek s pomalým tempem vyprávění mi hodně sednul. Filmek má silný příběh o indiánovi, který pomstil smrt své matky a nyní utíká před zákonem. K němu se připojí druhý muž se svým vlastním příběhem. Sledování jejich osudu mě hodně připoutalo a zvlášť Wolf (Momoa) je typ člověka, kterýmu jsem fandil. Momoa to zahrál fakt parádně. Obsazení filmu taky sedlo. Hlavní "záporák", tedy agent FBI, je člověk, kterýho jsem fakt postupem filmu začal nesnášet a to s ním je jen pár scén. Další povedenou částí filmu je hudba, která filmu opravdu hodně sedla a dodala parádní atmosféru. Momou sem si za poslední dobu dost oblíbil a myslím, že mu to jde i jako scénáristovi a i režisérovi, takže se budu těšit na další jeho počiny nejen před kamerou. Za mě 90% :)(14.8.2014)

• Freemind

Tenhle film jsem stáhnul pro polovičku, které se Jason Momoa líbil jako Khal drogo v GoT a ... vlastně stačí napsat, že tenhle film ji z fanouškovství vyléčil (cituji: "Ten scénář si asi taky napsal sám, co?"). Sečteno podtrženo - hezké krajinky, hezké holky, líbivá kamera a příjemně pouštní soundtrack. Malomyslné postavy, děravý a naivní scénář, nesmyslné zvraty děje.(14.7.2014)

• - Film je venovaný pamiatke Trumana Lindena Chilesa, ktorý stvárnil rolu Boba. Premiéry filmu sa už nedožil. (MikaelSVK)

• - Film sa natáčal na viacerých miestach v americkom štáte Kalifornia. (MikaelSVK)