poster

Dočasný domov (festivalový název)

 • USA

  Short Term 12

 • Slovensko

  Dočasný domov

  (festivalový název)
 • Velká Británie

  Short Term 12

Drama

USA, 2013, 97 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Chlupis
  *****

  Hodnocení, které Short Term sbírá všude po světě, snad nemůže být více vydřené. Na první pohled nezajímavý indie kalkul, kterých tu byly v posledních letech desítky, nakonec ale úžasně zrežírovaný a zahraný film, který tak přirozeně kombinuje vážné momenty s těmi odlehčenými, že v závěru nezbývá než podlehnout.(8.1.2014)

 • J*A*S*M
  *****

  Tenhle film a jeho tvůrci si zaslouží velký obdiv, stejně jako sociální pracovníci v podobných centrech a ústavech. Žádná známá jména, žádné velké produkční zázemí, ale silné téma, přesvědčivá realizace a funkční emoce. Papírově outsider, který by třeba ani samotnou synopsí nenalákal, ve skutečnosti ale jeden z nejlepších loňských nezávislých filmů.(12.1.2014)

 • Enšpígl
  ****

  Jak je ten film malý, tak je silný. Nenápadný, intimní scény, dialogy i herecké výkony vše je podřízeno hlavní piontě příběhu a katarzi emocí, které vybublaj i kdyby nechtěli. "Pohádka" o žralokovi a chobotnici je jedna z nejsmutnějších co jsem kdy slyšel a polknul jsem po ní na prázdno. Musím zmínit vynikající režii, která diváka vede od první do poslední minuty přesně tak jak má.(27.1.2017)

 • xxmartinxx
  ***

  Až příliš indie. Po I Am Not a Hipster jsem měl chuť dát Crettonovi ještě šanci, ale bohužel se mi potvrdil jako až moc velký slzoždímač s až příliš velkou touhou vzbuzovat emoce hnaním situace do extrému - trpí tím příběh i postavy, které pak jsou jen typické klišé uzlíčky neštěstí, místo aby žily.(19.1.2014)

 • WillBlake
  ****

  Příběhy a postavy z krutého světa. Někdo prostě nemá takové štěstí, aby mohl doma v klidu čumět na filmy a pak je hodnotit na csfd a psát k nim nicneříkající komentáře. Prostředí mi bylo blízké, sám jsem, v rámci praxe, absolvoval několik týdnů v podobných sociálních zařízeních.(29.1.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace