Reklama

Reklama

Dočasný domov

(festivalový název)
  • USA Short Term 12 (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Grace je mladá vedoucí diagnostického ústavu, která celý svůj život zasvětila pomoci problémovým dětem. Když se ale dozví, že se má její život od základů změnit, je i ona dohnána svou nepříjemnou minulostí. Složitou situaci ještě zhorší nová obyvatelka ústavu Jayden - nadaná dívka, ke které Grace cítí silné pouto. (dresi)

Videa (4)

Trailer 1

Recenze (123)

emma53 

všechny recenze uživatele

Laťka je zatím nasazená hodně vysoko - 86 % a vzhledem k faktu, že takových filmů s podobně citlivou tématikou je opravdu hodně, tak kéž to není krátkodobé. Docela zamrazí při pomyšlení, že takových míst kde byl Marcus, Heyden a jim podobných mladých človíčků s velkou černou dírou v srdci stále příbývá. Je velmi náročné vcítit se do pocitů mladých lidí, kteří sebou nesou tak těžká traumata, jak jsem mohla vidět a už vůbec ne jakým způsobem takovým zraněným duším podat pomocnou ruku, tak jak to uměla i Grace. Ta od prvního momentu plně upoutala mou pozornost a já jsem zjistila, že bych se strašně ráda ponořila do její mysli tak, jak po tom toužil asi i Mason. Ale pokud někdo neprožije něco podobného jako ona, tak to snad ani není plně možné. Ne vždycky všechno skončí tak jako v tomhle případě, když se střetla minulost s přítomností v podobě Heyden. Za sebe jen napíšu, že jsem nedávno viděla film Manic, který byl ještě o dost syrovější a možná i o chlup uvěřitelnější, ale to nic nemění na faktu, že jsem tu bezmoc a současně i hněv vůči těm, kteří za tím stojí necítila úplně stejnou. ()

maren33 

všechny recenze uživatele

Silná a emotivní nezávislárna s překrásnou, citlivě intimní kamerou. V příběhu s velmi sympatickým obsazením, věrohodně reflektující pocity problémových dětí z jednoho ústavu. Ve výsledku braná s nadhledem a jistým humorem v rozporu s každodenními psychickými i fyzickými nátlaky zúčastněných. Objektivně trochu idealistický, ale strašně příjemný snímek. ()

Reklama

zette 

všechny recenze uživatele

Komorni filmy mam rad, Docasny domov tohle splnuje. Herecke vykony, v cele s Brie Larson jsou vyborne a jsou nejnosnejsim pilirem celeho filmu. Proti nametu nic nemam, cele mi to prijde, ze od zacatku nataceni tvurci vsadili na festivalova predstaveni a pres city kalkuluji s uspechem, ktery se asi dostavil. Se scenarem si moc nepohrali, kazdy teenager ma jinou barvu kuze a jiny problem, stejne tak vychovatele... Nebyt zaveru a nezbytne americke vlajky, dam o hvezdicku vice. Film, ktery chce hodne sdelit, krome toho, ze poukaze na fakt, ze problemy ma i dospivajici spolecnost vsak nerekne temer nic. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Nejen děvčata, která se až moc často sprchují s vlastním otcem, získávají útočiště v téhle přechodné ubikaci, ve které nechybí silná podpora a empatie, velkou měrou z náruče vychovatelky/sociální pracovnice Brie Larson, která si sama tahá velké břímě z minulosti. Právě herecké výkony mladých neokoukaných tváří dodávají výsledku na věrohodnosti, problémy sociálně vyloučené mládeže dokresluje polodokumentární styl, tvůrci předkládají emoce nenásilně, přesto mi přijde, že se tu trochu klouže jen tak po povrchu. Nezávislé indie drama volající o pomoc si pozornost i tak zaslouží. Ač nesedne úplně každému. A nevím, zda je dobré, aby těm, kteří špatně usínají, celé dny v sobě hledící do zdi leccos dusí a „rádi“ se sebepoškozují, pomáhali ti, kteří si prošli podobnou zkušeností. Líbila se mi civilnost, na čtyři ale jít tak nějak nechci. ()

hroubek 

všechny recenze uživatele

Nečekal jsem nic a dostal jsem mnoho. O filmu jsem si nic nezjišťoval, jen jsem se koukl na hodnocení a to mě přesvědčilo, abych tomuto filmu dal šanci. Short Term 12 je neobyčejný film o obyčejných lidech, kteří mají dost problémů, ale to co film odděluje od podobných filmů je to, že má velké srdce. A díky tomu mu odpustíte i to, že je ke konci předvídatelný a trochu zbytečně pokazí celou tu auru reality. Destin Cretton odvedl dobrou práci a jeho režie působí nenuceně a velmi opravdově. Hodně taky pomáhá, že všichni herci nejsou moc známí, takže nás jejich příběh o to více zajímá. Velmi se mi líbilo několik scén a rád bych vyzdvihl povídání o chobotničce, rapovou píseň nebo narozeniny. Hodně silný snímek, který si Vaši pozornost zaslouží. Víc, takových to snímků. ()

Galerie (25)

Zajímavosti (5)

  • Snímek je vítěz diváků na filmovém festivalu SXSW za rok 2013 v kategorii celovečerní hraný film. (filmsim)

Reklama

Reklama