Pachuť pomsty

• USA Cold in July (více)

Podivné zvuky, které se jedné vlahé texaské noci v roce 1989 rozléhaly domem, způsobily, že Richard Dane (Michael C. Hall – TV seriál Dexter) vypálil do hlavy bezohledného zloděje Freddyho několik nábojů. Přestože ho za jeho čin místní oslavují, Richard se brzy musí bát o bezpečí vlastní rodiny, protože se ve městě objevuje Freddyho otec, bývalý trestanec, Ben (Sam Shepard – Zabít tiše), který touží po pomstě. Všechno v poklidném městečku najednou není, jak se na první pohled zdá. Richard se nedobrovolně ocitá v temném světě plném korupce a násilí, ve kterém se bude muset postavit těm nejnepravděpodobnějším protivníkům. Ve fi lmu, který podle románu Joea R. Lansdalea natočil režisér Jim Mickle (Takoví jsme), se dále představuje Don Johnson (Nespoutaný Django). (Bontonfilm)

Radek99

Hodně zajímavý thriller, zprvu s fincherovsky budovanou atmosférou a napětím, poté sladěný se soft verzí 8mm, nakonec ale peckinpahovsky rezolutní a patriarchální. Tvůrci dali svému filmu opravdu originální rámec: od rodiny k chlapskému vzetí spravedlnosti do vlastních rukou a nakonec zase zpátky do kruhu rodinného - ale už jinak, byť spolu, uvnitř sám... Zajímavé je i posunutí kontextu, tenhle typ neo-noirových filmů se obvykle odehrává ve velkoměstech, přenesením do texaského maloměsta a do venkovských lokací se daný žánr zajímavě variuje směrem k Peckinpahovi a odezvě moderního westernu... ()

Fr

,,CO BY SI UDĚLAL, KDYBY TĚ TVŮJ PES NEPOSLOUCHAL A NĚKOHO BY POKOUSAL, NEBO BY NĚKOMU UBLÍŽIL? MOHL BY SI UDĚLAT JEN DVĚ VĚCI, ŽE? UVÁZAT NEBO ZASTŘELIT...“ /// Bejvalej Dexter se furt tváří, jako by měl v gatích lejno, který ho (navíc) studí. Soráč M.C. Halle, ale nikdy jsem nebyl vyznavačem herectví N.Cage. Pro vás jsou jen role, který vám padnou… no to jen tak úvodem. Film pospájenej třema profláklejma nápadama se postupně víc a víc snaží, abych ho bral (aspoň) jako béčko. Když vono to tou nesourodostí spíš nudí. A nezachráněj to ani nechutnosti. (A ustaraně tvářící se Dexter, s vizáží německýho pornoherce už vůbec ne!) Slabej scénář, divnej M.C.Hall, hloupej film. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennej román, kterej v roce 1989 napsal Joe R. Lansdale, číst nebudu. 2.) Rozhodl jsem se sejmout svýho spratka. 3.) Thx za titule ,,retkvi“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ne ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $427,418Tržby Celosvetovo $1,546,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $118,879 //počet predaných kusov ?Tržby za predaj DVD v USA $393,634 //počet predaných kusov ?║ ponurý thriller tipovo blížiaci sa k atmosfére 8MM, herecky dobre zahraný, dejovo strhne, či témou aj mierne zhnusí, troška škoda že sa v závere trošku viac s tým nepohrali, ten mi prišiel až moc okukaní ale ináč spokojnosť /75%/ ()

Cervenak

Zvláštny film. Asi tretinu je to takmer fincherovsky natočený thriller s presahmi do hororu. Potom sa to celkom odtrhne od reality a nastúpi mierne komediálna westernová road-movie. A nakoniec príde Sam Peckinpah. Uf, nenapísal to Joe Lansdale? Aha, tak áno. Ale bavilo ma to veľmi, herci sú super a má to štýl. ()

Adrian

Mam rad ako Mickle dokaze pomaly, ale o to presvedcivejsie butovat atmosferu v svojich filmoch, pricom jeho postupy rozhodne kazdemu nesadnu. Paci sa mi, ako sa na prvy pohlad jasny revenge pribeh o pomste otca za smrt svojho syna (hoc bol zabity v sebeobrane ked prepadaval dom) postupne rozvinie a uberie inym smerom. Ovsem prvykrat som sa pri Mickleho filme pristihol, ze uz to miestami vdaka tej "pomalosti" straca tempo. Navyse, to kam sa pribeh nakoniec dostane mi pripomenulo jeden neslavne-znamy, "prvy, akcny, post socialisticky film", co samozrejme nie je minus pre rezisera. A samozrejme - tradicne stale vyborne atmosfericky OST. Stale ostava u mna na tope Stakeland. (videne na EFM) 7/10. ()

• Autor knihy Joe R. Lansdale ve filmu ztvárnil cameo roli kněze na hřbitově. (Jardismo)
  • Film se natáčel v Texasu a Kingstonu v New Yorku. (rafix)