Pachuť pomsty

• Nový Zéland

• Kanada

Krimi / Thriller

USA / Francie, 2014, 109 min

Trošku to chvílema nedávalo smysl, resp. jedna zápletka střídá druhou, pak najednou třetí, jako by na sebe byly naroubovaný snad tři filmy. Působí to zvláštně, zejména chování hlavní postavy (M.C. Hall) je dost podivný, nevím, jakej byl jeho motiv vůbec, nedávalo to smysl. Nebylo to za každou cenu špatný, to se snad říct nedá, ale ani to nepřekvapí. Musím uznat, že kdyby tam nehrál ex-Dexter, tak si z toho nebudu pamatovat skoro nic. Noir stylizace je celkem v pořádku, starý americký káry jsou pořád pecka, ale na víc to bohužel nemá.(15.10.2015)

„You know when a dog bites you... you can either chain him up... or shoot him.“ Z Mysu hrůzy přes Killer Joe až po 8mm. Maskulinní protiklad autorova We Are What We Are, ovlivněný Road Housem, korejskou Pečetí vraha či odkazy Peckinpaha a Carpentera. Syntezátorová hudba v intencích tvorby posledně jmenovaného je něco, co Cold In July dokázalo vetknout zajímavou image, ale i tak nelze přivřít oči nad podivnou dějovou roztříštěností a diskutabilní motivací postav (v tomto ohledu vládne M.C.Hall s účesem druholigového fotbalisty z bývalé NDR). Aspoň že mi někde v půlce hodilo laso kovbojské očko Don Johnson..(27.3.2015)

Skutečně jsem nečekal moc, ale z nenápadného a polozapomenutého thrilleru s jedinou berličkou pro mě (skvostný a úplně jiný než ho známe, Michael C. Hall) se vyklubala velice syrová podívaná s nepředvídatelnou zápletkou a přitom jde o tak komorní, ovšem funkční premisu. Nejlepší je si před filmem nezjišťovat vůbec nic, vplynout do příběhu a unést se velice pomalým tempem vyprávění, které se posléze transformuje v něco mnohem lákavějšího a s navíc výborným soundtrackem. Jim Mickle umí a budu jej do budoucna sledovat...8/10(19.5.2017)

• emma53

Ne ne a ne, já si nemůžu pomoct, snažila jsem se, ale víc nedám. Sama Sheparda mám moc ráda, ale ten to tak nějak proklimbal a teprve až na konci se malinko zmátořil k nějaké činnosti, ale ve výsledku už bylo stejně pozdě. Jediné pozitivum vidím v tom, že Ríša může nosit náušničku, jinak nevím, co ho tak rajcovalo, že do toho všeho šel. Scénář byl podle mě děravý jak cedník, ale na mě nedejte, já tomu zase tak nerozumím. Jedna hvězda za hudbu, ta byla skvělá a druhou za úsměv Jima Boba Lucase.(9.10.2014)

hodně zvláštní film,který zkraje působí trošku jako Mys Hrůzy a za atmosféru by se nemusela stydět ani většina soudobých hororů.Pak ovšem přijde zlom a z Cold In July se stává jižanských 8MM a atmosféra je najednou fuč...Upřímně moc nevím co si myslet a pocity jsou hodně smíšené.Technicky výborné,herci velmi dobří,ale za dějový mišmaš je to jen lehce nad průměrem...60%(14.4.2015)

• - Během scény odehrávající se v letním autokině běží v pozadí legendární horor Noc oživlých mrtvol (1968) od George Romera.

• - Autor knihy Joe R. Lansdale ve filmu ztvárnil cameo roli kněze na hřbitově. (Jardismo)

• - Film se natáčel v Texasu a Kingstonu v New Yorku. (rafix)