Reklama

Reklama

Pachuť pomsty

  • USA Cold in July (více)
Trailer 1

Podivné zvuky, které se jedné vlahé texaské noci v roce 1989 rozléhaly domem, způsobily, že Richard Dane (Michael C. Hall – TV seriál Dexter) vypálil do hlavy bezohledného zloděje Freddyho několik nábojů. Přestože ho za jeho čin místní oslavují, Richard se brzy musí bát o bezpečí vlastní rodiny, protože se ve městě objevuje Freddyho otec, bývalý trestanec, Ben (Sam Shepard – Zabít tiše), který touží po pomstě. Všechno v poklidném městečku najednou není, jak se na první pohled zdá. Richard se nedobrovolně ocitá v temném světě plném korupce a násilí, ve kterém se bude muset postavit těm nejnepravděpodobnějším protivníkům. Ve fi lmu, který podle románu Joea R. Lansdalea natočil režisér Jim Mickle (Takoví jsme), se dále představuje Don Johnson (Nespoutaný Django). (Bontonfilm)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (121)

Marze 

všechny recenze uživatele

Film se zprvu, ale asi tak jen prvních deset minut, podobá klasickému psychothrilleru à la Mys hrůzy, ve kterém otec musí chránit svou rodinu před útoky vyšinutého jedince, který se chce pomstít. Brzo však tuto linii opustí a i když zůstává částečně v poloze revenge thrilleru, mění se na něco mezi buddymovie a na jižanskou gotiku a neo-noir. Cold in July zůstane zdařilým multižánrovým snímkem, který se vám úspěšně dostane "pod kůži". O tom, že nejde o pouhý zdařilý "úlet artového režiséra", svědčí i příznivé kritické ohlasy na zahraničních databázích Rotten Tomatoes a Metacritic a také uvedení na festivalu Sundance a zvláštní uvedení na jedné ze sekcí Canneského festivalu. Cold in July by vás proto nemělo nechat chladnými nejen v červenci. ()

Adrian 

všechny recenze uživatele

Mam rad ako Mickle dokaze pomaly, ale o to presvedcivejsie butovat atmosferu v svojich filmoch, pricom jeho postupy rozhodne kazdemu nesadnu. Paci sa mi, ako sa na prvy pohlad jasny revenge pribeh o pomste otca za smrt svojho syna (hoc bol zabity v sebeobrane ked prepadaval dom) postupne rozvinie a uberie inym smerom. Ovsem prvykrat som sa pri Mickleho filme pristihol, ze uz to miestami vdaka tej "pomalosti" straca tempo. Navyse, to kam sa pribeh nakoniec dostane mi pripomenulo jeden neslavne-znamy, "prvy, akcny, post socialisticky film", co samozrejme nie je minus pre rezisera. A samozrejme - tradicne stale vyborne atmosfericky OST. Stale ostava u mna na tope Stakeland. (videne na EFM) 7/10. ()

Reklama

SaNcHeZ_cz 

všechny recenze uživatele

Pachuť pomsty je v první třetině téměř dokonalým atmosferickým thrillerem, který se ve zbylé části promění v lehce naivní a vykonstruované drama, které však oslní i nadále jako řemeslný skvost, stavící na parádní vizuální stránce a perfektním hudebním doprovodu, kteří dohromady tvoří jeden z nejlepších retro feelingů poslední doby. [75%] ()

hroubek 

všechny recenze uživatele

Od prvního dílu Dextra považuji Michaela C. Halla za skvělého herce, který dokáže zahrát cokoliv, a když jsem nedávno viděl trailer na Cold in July, tak jsem věděl, že to chci vidět. Trailer mě luxusní atmosféru a ta se také přenesla do filmu. O Jimu Micklem jsem nikdy neslyšel, ale teď si jeho jméno budu pamatovat. Sedlo mi jakým způsobem vypraví film. Tempo není strhující(snad krom závěru), je to pomalejší a krasně a na atmosféře vystavěné. A když si myslíte, že jste tvůrce prokoukli, tak se stane něco nového a jedem od znovu. Tady jsem měl malinko problém, jelikož tady je příběh fakt pomalejší, ale od přehrání videokazety, jsem ani dýchal a netrpělivě jsem sledoval co se bude dít. Michael C. Hall je skvělý herec a tady svoji postavu zvládl na výbornou. Umírněný výkon, návaly emocí, strach, zbabělost to všechno Hall výborně prodává jeho civilní výkon se mi hodně líbil. Sam Shepard jen co vkročí na scénu, tak máte z něho špatný pocit, je to takový ten typ, který má vlastní pravidla, a když ho naštvete, tak špatně skončíte. Don Johnson nemá chybu, jeho postava dodá v těch slabších scénách film u šťávu a jeho vtípky trochu odlehčí atmosféru před tím co musí přijít. Tady u tohoto filmu čím méně víte tím lépe pro Vás, a prakticky stačí vědět, že film má hodně luxusní atmosféru podpořenou skvělou hudbou. Cold in July je hodně napínavá podívaná, které složitější, než se na první pohled může zdá a překvapí. ()

mzss1 

všechny recenze uživatele

|65%| Tak co tu máme za dílo ? Rozhodně je to thriller, který za pozornost stojí. Thrillery mám moc rád, takže to dokážu patřičně ocenit. No, nějaké velké nadšení se teda nekoná, páč to nebyl tradiční thriller a od určitého okamžiku se děj začne vyvíjet úplně jinak než bych očekával. Moc popsat to nemůžu, pač bych spoileroval a to moc nechci. Začátek začíná dobře, hned se jde na věc. Takže skoro do půlky filmu si to udržuje celkem dobrou atmosféru typického thrilleru. Pak se to zvrtne, tak, že jsem to nečekal. Neříkám, že se jedná o nějaký šílený zvrat, ale nečekal jsem to. Pak už to začně trochu slábnout, ale furt je na co se dívat. Herecké obsazení je na tom docela dobře. Hlavní hrdina mi sice přijde takovej zvláštní, rozporuplnej, ale hrál uvěřitelně. Hudba je dobrá, opkauje se často stejný hudební motiv snímku. Finále je akční, tak aspon tak. Pár vyvraždovaček tu najdeme. Úplný konec se moc nepovedl a ani nebyl nejlépe vysvětlen (vysvětlen byl, takže se nejedná o chybu filmu, jen mě to tak přišlo), prostě jsem nechápal důvody hlavního hrdiny ke konci. Ale dost kritiky, vypadá to, že to moc kritizuju, ale není to tak. Uteklo to rychle, furt se dalo na co dívat, prostě béčkový oddychový a rozhodně nadprůměrný thriller, který byl trochu odlišný než na ty, které jsem zvyklý, takže asi tak. Taková neškodná jednohubka to je. ()

Galerie (25)

Zajímavosti (4)

  • Celý projekt vznikal sedem rokov, samotné natáčanie filmu trvalo päť týždňov. (ambron)
  • Film se natáčel v Texasu a Kingstonu v New Yorku. (rafix)
  • Autor knihy Joe R. Lansdale ve filmu ztvárnil cameo roli kněze na hřbitově. (Jardismo)

Související novinky

Kariérní posun pro režiséra Země kůlů

Kariérní posun pro režiséra Země kůlů

25.01.2015

Jim Mickle si dlouhodobě buduje pověst kvalitního žánrového režiséra atmosférických nízkorozpočtových filmů. Země kůlů, We Are What We Are a naposledy jižanská noirová kriminálka Cold In July ho… (více)

Reklama

Reklama