Pachuť pomsty

• Kanada

Krimi / Thriller

USA / Francie, 2014, 109 min

• emma53

Ne ne a ne, já si nemůžu pomoct, snažila jsem se, ale víc nedám. Sama Sheparda mám moc ráda, ale ten to tak nějak proklimbal a teprve až na konci se malinko zmátořil k nějaké činnosti, ale ve výsledku už bylo stejně pozdě. Jediné pozitivum vidím v tom, že Ríša může nosit náušničku, jinak nevím, co ho tak rajcovalo, že do toho všeho šel. Scénář byl podle mě děravý jak cedník, ale na mě nedejte, já tomu zase tak nerozumím. Jedna hvězda za hudbu, ta byla skvělá a druhou za úsměv Jima Boba Lucase.(9.10.2014)

• maddy

Mám rád to pomalé tempo v Mickleho filmoch. Vychutnával som si ho hlavne pri Stakeland, z časti som si ho užil ešte aj pri We Are What We Are, ale pri Cold In July mi prvý krát začalo liezť na nervy. Cold In July má síce šikovne napísaný scenár, ktorý na prvý pohľad priamočiary príbeh o pomste postupne rozvinie do kriminálky a takmer až novodobého westernu, avšak Mickleová réžia mi tento krát vyslovene vadila. Celý čas som mal pocit, že by z toho mohol byť pod iným vedením dobrý film, ale pod Mickelovou rukou stratil akúkoľvek „hnaciu silu“. Bol vyslovene rozvláčny od prvých minút, nedokázal upútať, vtiahnuť do deja a v druhej polovici už stratil akékoľvek tempo. Tých 110 minút sa tak zdalo neskutočne nadobjemných a zdĺhavých. V podstate má druhá polovica už absolútne nezaujímala a k sledovanie som sa musel vyslovene nútiť. Nefungoval na mňa ani dobový feeling, na ktorý sa nekládol dostatočný dôraz (kedy sa to vlastne odohrávalo? v 80. rokoch?) a dokonca mi tu nesedela ani hudba. To elektronické (aj keď veľmi slušné) score sa mi k takémuto „buranskému prostrediu“ vôbec nehodilo. Vedenie hercov tiež za veľa nestálo a inak môj obľúbený Michael C. Hall aka Dexter tu v niektorých scénach doslovne prehrával, navyše aj tá jeho rola neschopného otecka dosť otravovala. Nie, teraz vyššie hodnotenie skutočne nemôžem. V tomto prípade sme si Micklem vôbec nesadli a začína sa ukazovať, že on nič iné okrem toho pomalého tempa nezvláda. A aj to sa mu automaticky nehodí do všetkých filmov ako si myslí. CELKOVO: 2* (4/10)(14.8.2014)

• Fr

,,CO BY SI UDĚLAL, KDYBY TĚ TVŮJ PES NEPOSLOUCHAL A NĚKOHO BY POKOUSAL, NEBO BY NĚKOMU UBLÍŽIL? MOHL BY SI UDĚLAT JEN DVĚ VĚCI, ŽE? UVÁZAT NEBO ZASTŘELIT...“ /// Bejvalej Dexter se furt tváří, jako by měl v gatích lejno, který ho (navíc) studí. Soráč M.C. Halle, ale nikdy jsem nebyl vyznavačem herectví N.Cage. Pro vás jsou jen role, který vám padnou… no to jen tak úvodem. Film pospájenej třema profláklejma nápadama se postupně víc a víc snaží, abych ho bral (aspoň) jako béčko. Když vono to tou nesourodostí spíš nudí. A nezachráněj to ani nechutnosti. (A ustaraně tvářící se Dexter, s vizáží německýho pornoherce už vůbec ne!) Slabej scénář, divnej M.C.Hall, hloupej film. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennej román, kterej v roce 1989 napsal Joe R. Lansdale, číst nebudu. 2.) Rozhodl jsem se sejmout svýho spratka. 3.) Thx za titule ,,retkvi“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ne(18.8.2014)

Mam rad ako Mickle dokaze pomaly, ale o to presvedcivejsie butovat atmosferu v svojich filmoch, pricom jeho postupy rozhodne kazdemu nesadnu. Paci sa mi, ako sa na prvy pohlad jasny revenge pribeh o pomste otca za smrt svojho syna (hoc bol zabity v sebeobrane ked prepadaval dom) postupne rozvinie a uberie inym smerom. Ovsem prvykrat som sa pri Mickleho filme pristihol, ze uz to miestami vdaka tej "pomalosti" straca tempo. Navyse, to kam sa pribeh nakoniec dostane mi pripomenulo jeden neslavne-znamy, "prvy, akcny, post socialisticky film", co samozrejme nie je minus pre rezisera. A samozrejme - tradicne stale vyborne atmosfericky OST. Stale ostava u mna na tope Stakeland. (videne na EFM) 7/10.(10.2.2014)

Temná atmosféra texaského vidieka, so všetkým čo k tomu patrí. Dej sa odohráva v bohom zabudnutej provinčná oblasť, kde nielen kriminálnici sú na druhej strane zákona a nie všetko je na prvý pohľad tak ako sa zdá. Film mal novodobý westernovský nádych, s podtextom mravného ponaučenia a nekompromisnej antickej tragédie, v ktorom by ste narátali minimálne toľko podarených zvratov a nepredvídateľných momentov, koľko mal film dier v scenári. Každopádne sa mi ale páčila remeselná réžia, ktorá striedala tempo, ale nikdy nepoľavila v intenzite napätia. Rovnakú zásluhu mali aj herci, po dlhej dobe prekvapil klasik Don Johnson. 80%.(21.12.2014)

• - Film se natáčel v Texasu a Kingstonu v New Yorku. (rafix)

• - Celý projekt vznikal sedem rokov, samotné natáčanie filmu trvalo päť týždňov. (ambron)

• - Autor knihy Joe R. Lansdale ve filmu ztvárnil cameo roli kněze na hřbitově. (Jardismo)