Pachuť pomsty

• USA Cold in July (více)

Podivné zvuky, které se jedné vlahé texaské noci v roce 1989 rozléhaly domem, způsobily, že Richard Dane (Michael C. Hall – TV seriál Dexter) vypálil do hlavy bezohledného zloděje Freddyho několik nábojů. Přestože ho za jeho čin místní oslavují, Richard se brzy musí bát o bezpečí vlastní rodiny, protože se ve městě objevuje Freddyho otec, bývalý trestanec, Ben (Sam Shepard – Zabít tiše), který touží po pomstě. Všechno v poklidném městečku najednou není, jak se na první pohled zdá. Richard se nedobrovolně ocitá v temném světě plném korupce a násilí, ve kterém se bude muset postavit těm nejnepravděpodobnějším protivníkům. Ve fi lmu, který podle románu Joea R. Lansdalea natočil režisér Jim Mickle (Takoví jsme), se dále představuje Don Johnson (Nespoutaný Django). (Bontonfilm)

Saxos

Rámař a sklenář Dexter s knírem a snubákem, jako svědomitý otec rodiny z Texas vidlákova. Potom co zastřelí u sebe doma zloděje, tak mu má zatápět další krimoš, pro změnu otec mrtvého. A ono je to vše úplně jinak. Za první třetinu filmu 3 ☆. A kdyby zůstalo u psycho-teroru rodiny vylezlo by to ještě určitě o další ☆. Po změně tématu na boj s porno-výrobci žádná sláva. ()

B0mb4st1c

V tomto filmu vás několikrát překvapí změna průběhu děje, což se mi hodně líbilo. Navíc jsou tu parádní napínavé scény a Michael C. Hall předvedl podle mě kvalitní výkon. Cold in July je parádní drama-thriller se zajímavým dějem a postavami. ()

kaukola78

Tento film je určen pro fandy temnějších příběhů.Dosti připomíná kriminálky 80.let.Vynikající depresívní hudba a příběh.Svělé herecké výkony.Tak lze charakterizovat tento film. ()

Carnosaurus

Pro ty, komu nevadí multižánrovost a slow burning. Rozjíždí se pomalu, ale naboří drsně a nekompromisně. "Pachuť pomsty"? Jako fakt? Debilnější českej název už to dostat nemohlo. I "Rýmička v červenci" by byla lepší. ()

Mukade

po 15 min už už som to chcel len rýchlo popreskakovať do konca , ale keď som tu uvidel relatívne veľa 4* , tak som si povedal že vydržím a dobre som urobil. Nabralo to nečakané zvraty... Posledná tretina či koľko jednoznačne za 5*, super réžia, super atmosféra. SPOILER --- PS: keby niečo také bolo aj v skutočnosti, tak by to znamenalo naprostý primitivizmus právneho systému... A je dosť možné že nejaké varianty toho sú alebo boli v realite, veď takmer rovnaká vec bola aj v Girl with the Dragon Tattoo (neviem v ktorej časti) ()

GIANNIS

Cekal sice podle ukazek trochu neco jinyho a nakonec z toho je film na zpusob 8MM.A je to dobre.Vyborne stupnovana atmosfera,dobry soundtrack i vyborne sladeny trio Michael C.Hall,Don Johnson a Sam Shepard.Jen skoda ze to bylo misty trochu moc zdlouhavy 75%. ()

Chlopotun

Prvá tretina za 5* má to spád, tempo, atmosféru (tú dotvára skvelý soundtrack), potom však príde zlom a film sa vyberie úplne inou cestou, čo by možno nebol až taký problém. Problémom je to, že to stratí aj na tempe aj na atmosfére a s čím mám ja najväčší problém, že som nedokázal zistiť motiváciu konania postavy stvárnenej Michaelom C. Hallom. Škoda mohla to byť pecka, ale ja tak si to koleduje o ďalšie zhliadnutie. ()

Gluminator

Slabý 3 hvězdy. Do půlky filmu do bylo celkem slušný, čekal jsem jak to dopadne, hodně slušná zápletka, ale zkrátka film se otočil úplně jiným směrem, až nepochopitelně. Z dobrýho thrilleru se stal jen hon za vraždou svýho syna a střílečka. ()

danny79

Lepsi nez jsem cekal. Je pravda, ze transformace z utapnuteho tatky do zabijaka bez intenzivnich pricin neni prilis realna a herecky material je slabsi (az na D. Johnsona), ale scenar neni spatny, zrezirovane je to take slusne, a ma to napeti i atmosferu. Mirne nadprumerny thriller. ()

Edwin44

Sakra Dextře do čeho ses to uvrtal. Nejenom že si tam vypadal jako prvotřídní ználinovač a uchylák, ale taky ses tam tak choval :-D. Člověk ti zkrátka v tom filmu nemohl fandit. Celkově ta atmosféra víc cold než thriller, ale nevadí tak snad příště. Doufejme, že to bude prequel pro Dextera. ()

hujerita

Sam Shepard klasicky parádny a Don johnson že super. Najskôr som čakal thriler jak vyšitý a potom sa to preklopilo úplne niekam inam, čo ma začalo kurevsky baviť. Nástup Dona bol parádny. Zopár vtípkov super a celé to fajn držalo pokope. Dosť dobré to bolo. ()

trici

Chlapíkovi sklouzne prst ze spouště a neúmyslně zabíjí zloděje ve svém domě. Otec mrtvého zloděje pronásleduje jeho rodinu a zaměřuje se na jeho syna jako odplatu. S pomocí policie otce dopadají a najednou přijde zvrat, chlapík zjišťuje, že nezabil toho co mu policie řekla, ale úplně někoho jiného a policie to evidentně ví, jen z něj dělá tupce. Když náhodou zachrání otce toho kriminálníka před jistou smrtí, policií naplánovanou, sděluje mu, že se nejednalo o jeho syna, kterého zabil a je možnost že stále žije. Začíná tedy pátrání, kde skutečně je jeho pravý syn a proč policie ušila tuhle boudu. Připojuje se k nim soukromé očko a tato trojce odkrývá pravdu. Jeho pravý syn točí porno, které vždy končí násilnou smrtí aktérek. Policie to přehlíží (nebo o tom neví), protože jim dává informace na mafii. Začíná hon ala 8MM, podpořený zajímavou proměnou chlapíka ze starostlivého otce na zabijáka a vykonavatele spravedlnosti. Má to atmosféru a slušný soundtrack. Herecké výkony všech tří hlavních postav jsou vynikající. Byl jsem v permanentním napětí a zvraty v ději byly leckdy nepředvídatelné, což svědčí o dobře vykonané práci. Lepší čtyři hvězdy. 80% ()

Loosser

očekávání byla nízká, ale nakonec nadmíru spokojenost. Dobrý poctivý thriller, sice se vyvinul uplně jiným směrem, než jsem čekal, ale proč ne.. ()

Kariérní posun pro režiséra Země kůlů

Kariérní posun pro režiséra Země kůlů

25.01.2015

Jim Mickle si dlouhodobě buduje pověst kvalitního žánrového režiséra atmosférických nízkorozpočtových filmů. Země kůlů, We Are What We Are a naposledy jižanská noirová kriminálka Cold In July ho… (více)