poster

Slečna Marplová: Nekonečná noc (TV film)

 • Velká Británie

  Marple: Endless Night

 • Slovensko

  Slečna Marpleová: Nekonečná noc

Krimi / Drama / Mysteriózní

Velká Británie / USA, 2013, 89 min

Režie:

David Moore

Předloha:

Agatha Christie (kniha)

Scénář:

Kevin Elyot
 • vesper001
  ****

  Mrazivá, zdánlivě nekonečná noc neskončí svítáním, ale spalujícím žárem. Jedinou hvězdičkou v děsivé temnotě je roztomilá slečna Marplová, připomínající želvičku, vykukující zpod elegantního kloboučku. Bible říká, že počátkem všeho hříchu je pýcha, ono ale spíš sobectví. Protože to dokáže zmutovat i do podoby naprosté bezcitnosti, v níž je člověk schopen všeho.(26.7.2016)

 • elizabeth_ba
  ****

  Jedna z nejlepších epizod Slečny Marplové... Určitě teda s Julií McKenzie, i když tomu trošku konkuruje Plavý kůň... Sice i mně byl vrah jasný od začátku, minimálně od okamžiku, kdy slečně Marplové, přesto mě závěr dokázal překvapit. Dokonce i přesto, že jsem měla být připravena, jelikož kolegyňka burina ve zdejší diskusi upozorňovala, že i kniha je spiše thriller než detektivka...(9.5.2014)

 • necisty
  *****

  Vše splňující díl s lehkým nádechem moderna a kvalitou, kterou oplývají poslední díly. Mělo to trochu pomalý nájezd, ale tajemná atmosféra v závěrečné třetině to napravila, horší jen to, že v té samé třetině už jsem měl jasno, kdo to udělal. Zajímavé bylo podání... Samotná slečna Marplová nikdy nebyla tou nejdůležitější postavou každého dílu, jak je to třeba u Hercule Poirota, ale zde byla odstrčená opravdu znamenitě. ... Kyanid, hodinky, led, cikánka, nový dům.(19.7.2015)

 • akisha
  ***

  Předlohu jsem četla před filmem a na Agathu to byla četba atypická, ale moc se mi to líbilo. Pomalé tempo knížky, člověk ví, že se schyluje k nějaké tragédií, motiv cikánské kletby a téma krásného moderního domu. Filmové zpracování naplnilo moje očekávání skoro úplně, ale totálně to zazdila slečna Marplová. Nikde jinde mi její "nasazení" do filmu tak nevadilo, jako tady, protože tady je asi nejvíc poznat, že tam absolutně NEMÁ CO DĚLAT. A stejně jako hlavní hrdina, i divák se ptá: "Co tady děláte, slečno Marplová?" Nebo "To je ale zajímavá náhoda, že vás vidím zrovna tady, slečno Marplová." apod. Navíc do té smutné, těžké depresivní atmosféry a zahloubaného vyprávění Mikea Rogerse se vůbec nehodí "stařecká komická popletenost všetečné babky." Úplně nejvíc tím trpí konec, kde do vysvětlení, které by krásně fungovalo v prezentované formě, neustále zasahuje Marplová svými komentáři, aby tak ospravedlnila svou přítomnost na obrazovce. Když už bylo potřeba šoupnout tohle pod obchodní značku Miss Marple, měli jí tam teda ukázat minutu na začátku, minutu v prostředku a pak třeba pomocí pohlednice z dovolené informovat, že Marplová posílá pozdravy z Hawaie a bylo by. Navíc Julia McKenzie mi nikdy jako Marplová nesedla a o to víc mi tady vadila. No, naštěstí mnohé zachránili ostatní herci, zejména ústřední čtveřice: Tom Hughes, Birgitte Sorensen jako schopná Greta, Joanna Vanderham jako křehká Elly a Aneurin Barnard jako geniální tuberácký architekt.(21.2.2016)

 • filmmovier
  *****

  Slečna Marplová se s námi rozloučila ve velkém stylu a Nekonečná noc je regulérně nejlepším dílem poslední série. Jde sice o příběh, ve kterém sice slečna Marplová původně nevystupuje, ale já jsem na tuhle šroubovačku už zvyklý, navíc tady má víceméně vedlejši úlohu a moc si ji neužijeme, takže proč ne, když je do příběhu přidána tak nenásilně. Román je navíc jednou z nejlepších a mnou nejoblíbenějších věcí, které jsem od Agathy četl a změny se týkají vlastně jen toho přídání Jane, takže paráda. Atmosféra perfektní, forma vypravování tomu úžasně sedne, jen ten moderní skleněný dům do té doby a do toho prostředí příliš nepasoval. Herci fantastičtí, naprosto všichni do jednoho, skvělá režie a velké loučení s Julií McKenzie, která si lepší rozloučení s životní rolí už snad ani nemohla přát, takže mě může mrzet vlastně jen to, že nenatočili i krátké povídky se slečnou Marplovou. Navíc je to tentokrát i poměrně dost psychologické, takže další bod k dobru, tady se všichni snažili víc, než jindy, takže perfekt. 100%. Nebylo to tak těžké loučení, jako s Poirotem, ale je vážně škoda, že víc dílů už nebude...(28.6.2015)

 • - V knižnej predlohe slečna Marplová vôbec nevystupuje. (Catalita30)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace