poster

Slečna Marplová: Nekonečná noc (TV film)

 • Velká Británie

  Marple: Endless Night

 • Slovensko

  Slečna Marpleová: Nekonečná noc

Krimi / Drama / Mysteriózní

Velká Británie / USA, 2013, 89 min

 • EllienPM
  ****

  Tohle je poněkud jiná Marplová. Své kvality má v tom, že tenhle díl můžete výjimečně sledovat "jako kulisu", prostě mírně unavení, mírně nesoustředění. U ostatních příběhů stačí chvíle vypnutí mozku a jste v háji, tady se to promíjí. Což je vlastně celkem nevšední u Agáty. Takže hodnotit to jako klad? Asi ano. I detektiv z gauče/postele může mít své dny.(28.8.2016)

 • elizabeth_ba
  ****

  Jedna z nejlepších epizod Slečny Marplové... Určitě teda s Julií McKenzie, i když tomu trošku konkuruje Plavý kůň... Sice i mně byl vrah jasný od začátku, minimálně od okamžiku, kdy slečně Marplové, přesto mě závěr dokázal překvapit. Dokonce i přesto, že jsem měla být připravena, jelikož kolegyňka burina ve zdejší diskusi upozorňovala, že i kniha je spiše thriller než detektivka...(9.5.2014)

 • HiddenDragon
  *****

  Serie a epizoda: S06E03. (spoilery!!) Teda...tohle bylo zvlastni, v dobrem slova smyslu. Zajimave prolnuti staroanglickeho venkova a mlade smetanky (pro me neznamy, a vyborny Tom Hughes s tvari jak z nejakeho antickeho mramoru - kde tyhle typky berou to mi je zahadou :). Vse se jako vetsina Marplovek odehrava v 50. letech 20. stol., ale je tu vetsina hodne mladych hercu, coz s luxusnim domem typu Vily Tugendhat dava zajimavou modernejsi atmosferu. Na Marplovou (respektive Poirota - proste tenhle styl detektivek) se navic jedna o vcelku netradicni zpracovani formou vypraveni. Marplova se zde mihne jen parkrat a i na vrazdu se ceka pomerne dlouho (hodinu). Ale ta posledni tretina me dostala. Sice jsem mel trosku tip na vraha, ale nejenze mi nevysel presne, ale z pomerne banalniho pomalu se linouciho pribehu se stala defacto studie vraha, srovnatelna s Jackem Rozparovacem. Az me z toho trochu mrazilo.(21.3.2014)

 • vesper001
  ****

  Mrazivá, zdánlivě nekonečná noc neskončí svítáním, ale spalujícím žárem. Jedinou hvězdičkou v děsivé temnotě je roztomilá slečna Marplová, připomínající želvičku, vykukující zpod elegantního kloboučku. Bible říká, že počátkem všeho hříchu je pýcha, ono ale spíš sobectví. Protože to dokáže zmutovat i do podoby naprosté bezcitnosti, v níž je člověk schopen všeho.(26.7.2016)

 • filmmovier
  *****

  Slečna Marplová se s námi rozloučila ve velkém stylu a Nekonečná noc je regulérně nejlepším dílem poslední série. Jde sice o příběh, ve kterém sice slečna Marplová původně nevystupuje, ale já jsem na tuhle šroubovačku už zvyklý, navíc tady má víceméně vedlejši úlohu a moc si ji neužijeme, takže proč ne, když je do příběhu přidána tak nenásilně. Román je navíc jednou z nejlepších a mnou nejoblíbenějších věcí, které jsem od Agathy četl a změny se týkají vlastně jen toho přídání Jane, takže paráda. Atmosféra perfektní, forma vypravování tomu úžasně sedne, jen ten moderní skleněný dům do té doby a do toho prostředí příliš nepasoval. Herci fantastičtí, naprosto všichni do jednoho, skvělá režie a velké loučení s Julií McKenzie, která si lepší rozloučení s životní rolí už snad ani nemohla přát, takže mě může mrzet vlastně jen to, že nenatočili i krátké povídky se slečnou Marplovou. Navíc je to tentokrát i poměrně dost psychologické, takže další bod k dobru, tady se všichni snažili víc, než jindy, takže perfekt. 100%. Nebylo to tak těžké loučení, jako s Poirotem, ale je vážně škoda, že víc dílů už nebude...(28.6.2015)

 • - V knižnej predlohe slečna Marplová vôbec nevystupuje. (Catalita30)