Svět na houpačce

• USA Infinitely Polar Bear (více)

Většina otců tráví celé dny v práci, Cama (Mark Ruffalo) ale zastihnete spíš při houbaření, přípravě komplikovaných jídel nebo práci na jednom z mnoha nedokončených projektů. Zatímco se zotavuje z manického záchvatu, jeho zdrcená žena Maggie (Zoe Saldanová), která je úplně na mizině, se rozhodne absolvovat manažerské studium v New Yorku v naději, že tak rodině zajistí lepší život. Cam souhlasí, že na sebe vezme péči o jejich kurážné dcerky, což mu brzy začne přerůstat přes hlavu. Během následujících osmnácti měsíců, kdy se Maggie snaží rychle dokončit svůj titul, se Cam prostřednictvím pokusů a nespočetného množství omylů naučí, jak se postarat o své předčasně vyzrálé dcery i sám o sebe. Nekonvenční snímek, který je inspirován skutečným příběhem, předkládá vtipný a srdceryvný obrázek toho, jak se rodiče a děti mohou navzájem zachránit mnoha nečekanými způsoby. (Cinemax)

Streeper

Nepřišlo mi, že by to herci zahráli příliš přesvědčivě. Holky tam neustále jen křičeli na svého otce, Mark Ruffalo byl na celém filmu asi to nejlepší. Zoe Saldana, tam neměla dostatek prostoru, aby ukázala, jak skvělá herečka, což je škoda. Příběh je nudný, ničím nezaujme, snad jen začátek opravdu za něco stojí, ale jinak je dej slabý. ()

ad

Malý nezávislý film,který díru do světa neudělá... Ale takhle osobním, upřímným a diváky nemanipulujícím filmům fandím víc, než vykalkulovaným kýčům (kterých je i mezi nezávislými filmy hafo)... A navíc je Mark Ruffalo opět moc fajn... ()

Mishqo

80% ... Very uplifting flick. Aké je to žiť s mániodepresívnym manželom a otcom? Asi takéto. Veľmi prirodzené a humorné so situáciami, ktoré vie len sám život vymyslieť. Mark Ruffalo na jednotku a jeho emancipované dcérenky tiež. ()

zigíš

vzhledem k tématu -kde se, přiznám, mohlo jít i víc na dřeň- sympatický autorský snímek (!) spíš smutný než vyloženě depresivní, v závěru příjemně dojemný ()

jefff

Velmi dobře natočený film o maniodepresivní poruše. Natočeno nehollywoodsky civilně, pravdivě, velmi uvěřitelně a přitom filmově. Ohromný palec nahoru za ústřední dvojci Ruffalo a Saldana. Oba své role zahráli fantasticky stejně jako obě dětské herečky. Velice povedené. ()

sedm.1

Pěkně se na to kouká, svižně to utíká, místy je to poměrně vtipné, prostě taková neškodná pohodička, navíc s obsazením, které nelze označit za nic jiného, než za sázku na jistou, kdy především Mark Ruffalo celému snímku svým přirozeným a nenásilným hereckým projevem skutečně dominuje, to vše jsou prostě fakta, které z této podívané dělají příjemný filmový zážitek, ovšem na druhou stranu je nutné i podotknout, že na nic víc, než být právě tím malým, nenápadným projektem, ten film zároveň ani nemá. Samotný příběh, respektive zápletka, je upřímně dost nevýrazná a tuctová, a i když se zde objeví pár opravdu zábavných scén, tak naopak toho dramatického se zde zas až tolik neodehraje, a když už to má přeci jen náběh na nějaký silnější, emotivnější moment, tak je to během mžiku zazděno dějovým skokem zas úplně někam jinam, z čehož jasně vyplývá, že žánrově to jako komedie funguje mnohem lépe než jako drama. Co se pak postav týče, ano, Mark Ruffalo je vážně skvělý a Zoe Saldana velmi pohledná, ale jejich role nenabízejí příliš prostoru to pořádně rozjet a navíc právě ty jejich postavy mi nepřipadli ani příliš sympatické, o dětech ani nemluvě. Zkrátka, kdo se chce pouze jen odreagovat u lehké, dramaticky-rodinné komedie, tímto snímkem neprohloupí, ovšem jinak si jakoukoliv širší pozitivnější propagaci tato podívaná vážně nezaslouží, na to je totiž až příliš nevýrazná a nezajímavá. ()

Ashar

Marka moc nemusím a Zoe je má oblíbenkyně. Film mne dostal a skoro mne dohnal k slzám. Holky byly správní kinderhajzlíci! Jen mi vadilo to cigo. Nechápu, jak někdo může tak moc hulit. ()

Hanys_

Nějak se to tady prostě všechno sešlo, takže z Polárního medvěda není nudná rodinná dramedy, ale těžká pohodička o nelehkých věcech. Skvělý Ruffalo a hlavně výborně obsazené obě malé holčiny. ()

angloumene

Jasně, čistě z psychiatrického hlediska není Svět na houpačce zrovna realistický film. Zejména se jedná o takový ten trošku sladkobolný příběh o "ztraceném" otci, který najednou dostane na starost své malé dcerky. Hlavní postava v podání Marka Ruffala nás uvede do života přestárlého snílka, který sice chápe, že jsou všichni okolo někde jinde, ale i tak zůstává uvězněn ve svém světě. Ve výsledku tohle dílko nabízí nejen očekávaný střet dětské a dospělé reality, ale taky spoustu vtipných narážek a drobných point skrytých mezi řádky. Celkově jde sice o jednoduchý a oddechový snímek, zároveň Svět na houpačce představuje i relativně chytrou a milou zábavu. ()

filipvrbik

Mark Ruffalo bravůrně ztrvárnil roli maniodepresivního otce ( i když většinou to byla v jeho podání spíše porucha osobnosti a manické stavy, depresí moc neukázal), bohužel to je vše , co film nabízí - Zoe Soldana je málo využita, naštěstí jsou tu dvě dcery, i když ty na otce jen řvou...určitě se dočkáme pár vtipných momentů, ale je to spíš drama....60% ()

Hepy13

Nic komediálního jsem na tomhle depresivním a smutnym filmu nenašel. Ruffalo by si za svýho maniodepresivce nominaci určitě zasloužil . Ale proti DiCapriovi a Redmaynemu by byl stejně bez šance. ()

zahadum

Mark podal presvedčivý výkon. Film celkovo jedna veľká depresia..skutočne neviem kto nahodil do popisu " komédiu " ? ! ()

tyna97

"Jsem jak Lucy na čaji u pana Tumnuse." Marka mám hodně ráda. Tentokrát se představil v něčem novém, pro mě dost zajímavém a vyšlo z toho moc pěkné drama/komedie, které předčilo moje očekávání. ()

Axident

Oslovilo velice! Ovšem - tohle je téma, které tne do úzké cílové skupiny (alespoň doufám), nedovedu si představit, že by oslovil studenta nebo single třicátnici :) Mark Ruffalo je starostlivý tatínek dvou dcer, trpící ovšem dlouholetou, diagnostikovanou maniodepresivitou. Sličná matka a manželka studuje mimo město ve snaze mít po vysoké větší šanci na slušnou práci a vybřednutí z sociální nouze, kterou i tak udržují jen s pomocí manželovy majetné babičky, a domů jezdí jednou za dva týdny na víkend. Život této trojice (a zřídkavé čtveřice) tak rozhodně není naplněním standardní šablony a často není jednoduchý pro nikoho ze zúčastněných.... Přesto nebo právě proto je to film milý, nenápadný, laskavý - pokud jste labilní čtyřicátník - rodič v krizi středního věku... ()

Zoe Saldana v další comicsárně

Zoe Saldana v další comicsárně

13.09.2015

Dnes už kdekdo hraje ve dvou blockbusterových sériích zároveň. Zoe Saldana zvládá hned tři (Avatar, Star Trek, Strážci Galaxie), naštěstí má ale čas i na menší filmy. Loni natočila dramedii… (více)