Mladá policistka Ha Yoon-joo se připojí k zvláštní policejní jednotce, která se zabývá sledováním a dozorem zločinců. Tento tým vede zkušený detektiv Hwang, jemuž zrovna spadl do klína nový případ. Gang kriminálníků právě vykradl banku a bez problémů se jim povedlo utéci. Jejich vůdcem je chladnokrevný James, který netoleruje žádné chyby a vždy se drží pečlivě naplánované akce. Střetnutí mezi těmito dvěma skupinami je nevyhnutelné a metropolitní Soul se stává hrou mezi kočkou a myší. Film je remakem hongkongského snímku Pod dohledem (2007), jehož režisérem je Nai-Hoi Yau, dlouholetý spolupracovník Johnnieho Toa. (Jigvell)

Redi

Být pánem zlodějem a vidět tento snímek o "Květinovém praseti" plný kooperace policejní sledovací jednotky, tak jsem asi brzo v léčebně po zhroucení z paranoie. Moc šancí jsem tomu nedával, pač jsem spíš na vraždu, smrt, zabití a jiné násilí (co se filmu a krimi žánru týče o:-) ) než na filmy s loupežníky, ale film milo překvapil. ()

*CARNIFEX*

Skupina organizovaných zločincov vykráda v meste Yoeksam najväčšie banky. "Hlavou" všetkých akcii je "neznámy" muž - odborník na komplikované lúpeže. Čím viac je úloha náročnejšia, tým viac ho to baví. Vďaka nemu sú pri každej akcii, vždy o krok vpred pred políciou. Nezanechávajú takmer žiadne stopy. Prípadu sa ujímajú skúsený policajný detektív Hwang, so svojim novým "vyšetrovateľským" objavom Ha Yun Ju. Podarí sa im spoločne lupičov zastaviť? Alebo prídu opäť neskoro? V prvom rade musím povedať, že neobľubujem tento druh zápletky vo filmoch. Veľmi veľa snímkov sa snaží tváriť seriózne, no len máloktorý pôsobí vierohodne. Ani tento sa nevyhol "neuveriteľným" náhodám a prešľapom ako "Brno", ktoré si všimne len málokto. Každopádne, "Cold Eyes" je dobré krimi, ktoré stojí za pozornosť. Miestami síce vďaka dlhočiznej stopáži pôsobí monotónne, no verte, že všetko čo sa vo filme odohráva, má svoje opodstatnenie. ()

Vavča

Takže mládeži, že nemám rád remaky je všeobecně známo. Nicméně, i přesto, že originál Eye In The Sky z roku 2007 zůstává nepřekonán, byl tento film celkem napínavým akčním thriller i přes různé wtf momenty (nesmrtelný komisař, kterého nějaké zranění tepen přece nezastaví, natož nakládačka). Užil jsem si hlavně díky tomu, že v něm hraje pan Charismatický (Jung Woo Sung), který je v roli padoucha vynikající. Škoda, že ostatní postavy jsou už dosti bezvýrazné, nebo zpotvořené proti originálu (policejní šéfka je hysterická krává a nikoliv chladný profesionál jako v předloze a tak by se dalo na téma pokračovat dále). Nicméně oceňuji snahu napumpovat do filmu akci v HK stylu, precizní kamera, potěší cameo Simona Yama. ()

Ketchi

Stejně jako Choi Min-Sik v I Saw the Devil, taky i Jung Woo-Sung dostal konečně pořádnou zápornou roli a s chutí si jí užil. Ale i když byl jeho chladnokrevnej záporák parádní, radši bych aby si vystřihl nějakýho psychopata! :-D Přesto za něj dávám hvězdu navíc, jinak to byl bohužel dost průměrnej akční thriller. ()

sniper18

Je to dosť dobrý kriminálny thriller. Má celkom dobrý príbeh o špeciálnom sledovacom tíme z policajného oddelenia, ktorý po úspešnom teste priberie schopnú mladú ženu a hneď celý tím stojí pred veľmi náročnou úlohou. Mesto čelí sérii prvotriedne naplánovaných a prevedených lúpeží, pričom polícia až na vzhľad jedného podozrivého nemá žiadnu stopu a tak ho sledovací tím musí nájsť a využiť k zadržaniu celej skupiny, obzvlášť ich mimoriadne schopného a nebezpečného šéfa. So spracovaním som dosť spokojný, po dynamickej úvodnej fáze, ktorá ideálne zoznámi s pár dôležitými postavami pri ich práci na oboch stranách zákona to síce na dlhší čas pôsobí dojmom, že sa tu toho vlastne ani moc nedeje, jednoducho sa len sledovací tím snaží nájsť a identifikovať jedného podozrivého, no aj táto dlhá časť je veľmi dobre podaná a bavila ma aj vďaka výborným postavám, ktoré si ma získali a celkom zaujímavému sledovaniu, ktoré nie je ani zďaleka tak statické, ako v bežných filmoch. A následne sa to už rozbehne, pričom mi síce trochu vadí, že sa tu nájde pár výrazných nezmyslov, prípadne náhod, ale aj tak je to vydarená zábava a skutočne som sa bavil od začiatku až do konca. Akcie je tu pomerne dosť a páči sa mi. Tvoria ju samozrejme hlavne špecifické akcie tohto žánru, takže prenasledovanie a rôzne naháňačky, či už automobilové alebo pešie, no poteší aj nejaký ten súboj, prípadne zaujímavá likvidácia. Navyše akcia je veľmi dobre natočená, teda až na ten dlhší súboj bez strihu, ktorý pôsobí trochu zvláštne a aj napínavá a dynamická, takže vždy sa je v akcii na čo pozerať. Herecké obsadenie je výborné, veľmi sympatická hlavná hrdinka, ktorej som skutočne fandil a dvojica mojich obľúbencov na opačných stranách, či už Sol Kyung-Gu ako veliteľ sledovacej jednotky, alebo Jung Woo-Sung prekvapivo v netypickej úlohe drsného a inteligentného zločinca, ale zvládol to veľmi dobre, no celkovo ma tu bavili prakticky všetky postavy. Réžia a technická stránka sú skvelé, perfektná vizuálna stránka s množstvom výborných momentov, napríklad kamera na chrbte behom výskoku z okna, nechýba ani napätie, až na pár nepodstatných detailov tu nemám čo vytknúť. Takže som dosť spokojný, Cold eyes je ďalší vydarený moderný juhokórejský krimi thriller a bavil ma ešte o trochu viac, ako originál Eye in the sky. 77% ()