Monogatari Series: Second Season

• Japonsko 物語シリーズ セカンドシーズン (více)
Promo

Epizody(26)

Tsubasa a Hitagi zjistí, že Koyomi zmizel a jen SMS zprávou požádal, ať ho nehledají. V jeho nepřítomnosti se objevují nové přízraky a je tedy na ostatních, aby situaci řešili.
Monogatari Series Second Season je pokračovaní anime Nisemonogatari (2012). Stejně jako první díl série Bakemonogatari (2009) je vyprávění rozděleno do několika víceméně samostatných příběhů a tři díly jsou pouze souhrnem předchozích částí série. (nhkg)

Promo

Hees

Bakemonogatari bolo vo veľa veciach naozaj niečím novým a sviežim. Nisemonogatari bolo vo veľa veciach naozaj šliapnutím vedľa, ale aj tak sa to dalo pozerať. A tento počin je návrat k tomu čo bolo dobré? Popravde áno Monogatari Series: Second Season je návratom k tomu čo naozaj bolo dobré v Bakemonogatari a dokonca niektoré veci robí aj lepšie, ale aby sme boli konkrétny čo robí lepšie. Záporný hrdina (hrdinovia) naozaj výborný a trocha prináša do celého deju záujem rôznych postáv, ale nechcem spoilerovať. Síce to nedosahuje až takú kvalitu ako bolo Bak.. čo sa týka vizuálnej stránky, kde sa toto anime snaží hrať s rôznym nesvetlením a rôznym vykresľovaním v ktorom bolo Bak... naozaj aspoň pre mňa prelomovým počinom a bola to "pastva pre oči" v tomto prípade, anime o ktorom tu píŠem je naozaj dosť kvalitne vizuálne poňaté. A hej možno budem aj kacíra mne sa interagovanie a celková hĺbka postáv, "záporný hrdina" , práca s postavami a ich prínos deju mne sa toto dokonca viac páčilo ako v Bak... ale celkový príbeh bol zas lepší tam. Takže sa to oplatí pozrieť jednoznačne. ()

SonGokussj

Po fiasku s Fire Sisters zde máme opět něco, nad čím se stojí pozastavit a každý týden koukat na stále zajímavější vývoj situace. Poznáme také spoustu nových postav (rodiče Araragiho, Senjougahary). (Komentář bude doplněn) ()

Scalpelexis

Pobrečím si. Jak to nejlépe vystihnout? Co třeba "Tolik času ale tak málo Senjougahary?" Tvůrci se rozhodli, že nasměruji Monogatari trochu epičtějším směrem než ryze příběhovým proudem jako předchozí sezóny. Náhledneme do hlubšího pozadí něterých postav, zvážníme, popovídáme si o tom..a popovídáme..a popovídáme. Je to tak, zde se ryze jen mluví a protentokrát už mi nepřijde, že by scénáristům zůstalo v rukávech tolik trumfů, takže jsem se bez jakékoliv hanby i mnohokrát nudil. Příběh se nám jednoduše dosti vleče, emocionální scény nemají moc velký drajv a konečná obrátka s pointou je vyloženě slabá. Trochu, ale trochu to opět zachraňuje animace a některé postavy se vcelku povedly: Kupodivu jsem si našel cestu i jinak pro mě obyčejně otravnějším lolitkám (Maoyi, Shinobu) a opět zmíněná geniální Senjougahara, jejíž polejvací rozhovor na letišti je, pro změnu, opět zlatý hřeb celé série. Nutno uznat, že ji ale ty krátké vlasy a i nově se objevující přecitlivělost mi nebyly až tak po chuti. Celkově je to ale zklamání a je to hrozná škoda. Kormidlo bylo nastavené dobře, líbil se smi směr, kam se chceme ubírat, ale provedení a obsah nebyl dostatečně kvalitní a byl mírně natahován. Stráveného času ale nelituju. ()

Gogo333

Z těchto anime jsem viděl jen Kuro a tak při shlednutí prvních epizod jsem tápal o co vůbec jde. Vůběc mě to nějak neoslovilo, věčné přepínaní mezi kapitolama docela rušilo, postavy mě nijak nezaujaly a příběhy taky takový suchý. Časem se podívám na první sérii a případně se k tomuhle vrátím a třeba to uvidím v novém světle. Zatím 60% ()

Terezinka198

Bod strhávám za poměrně velkou absenci Araragiho :D aneb když půlka série není o něm a některé díly jsou vlastně recapy... ale zase se mi líbila myšlenka cestování v čase, takže si to u mě vylepšili. A i pan podvodník mě nakonec zaujal. ()

• Kana Hanazawa, hlas Nadeko, při jednom rozhovoru na otázkou, jakou postavu by chtěla dabovat, odpověděla, že by chtěla někoho s velmi špatnou povahou. Nisio Isin (autor novely) zavtipkoval, že by mohl udělat z Nadeko zápornou postavu. Ale Nisio Isin nakonec vzal návrh vážně a z Nadeko skutečně udělal zápornou postavu. (Harroc)