První láska je nezapomenutelná. Připomíná jízdu na horské dráze, kdy člověka ovládají síly, proti nimž je bezmocný. Davidovi a Jade se právě tohle přihodilo. Podle slavného stejnojmenného románu Scotta Spencera vznikla plnokrevná romance, která vám připomene nebo ukáže, jak mocné a magické je období první zamilovanosti. David (Alex Pettyfer) a Jade (Gabriella Wilde) jsou spolužáci, čerství absolventi střední školy, ale to je to jediné, co je spojuje. Jade vyrůstala v přepychu, opečovávaná starostlivými rodiči, kteří jí nalinkovali kariéru lékařky. David má za sebou jeden drobný střet se zákonem, pracuje s tátou v jeho autodílně a na budoucnost radši nemyslí. Když mezi nimi při náhodném setkání přeskočí mohutná jiskra, nedívají se napravo ani nalevo a s nasazenými růžovými brýlemi kráčí vstříc šťastné společné budoucnosti. Neuvědomují si přitom, že existují lidé, kteří jim jejich vztah nepřejí a udělají všechno proto, aby ho zničili. Říká se, že láska hory přenáší, ale jsou věci, se kterými si poradit nedokáže. (CinemArt)

len.tilka

„ALL I WANTED WAS WHAT I'D ALREADY HAD. THAT EXULTATION, THAT LOVE. IT WAS MY ONE REAL HOME; I WAS A VISITOR EVERYWHERE ELSE.“ Typický příběh o chuďasovi a bohatince, kteří, ač oba dokončili právě střední, vypadají tak na 25, s otcem pičusem v hlavní roli, který se mimochodem vlastně nakonec tak hrozný ani nejeví. Rychlé zamilování i přes 4 roky ignoru a bez utroušení jediného slůvka, přes rušení veškerých plánů jen pro vytvoření nových společných, první zádrhel, druhý, nějaké to nakrknutí, zlomené srdce (jen tak na chvilku), odloučení a po klasické smíření. Všechno je to podle stejné šablony, už jen musíte rozlišovat sympatičnost herců, jejich výkon a prostředí. Já se přiznám, že u tohodle u mě všechno prošlo báječně. Na rozdíl od jiných filmů ze stejné kategorie si umim představit, že by jim to klapalo i ve skutečnosti. ()

pan Spock

Tak jo, přiznávám. Bylo to místy dost přeslazené, plné klišé a za vlasy přitažených dramatických scén. Ale místy se dostavil okouzlující, pro mě až překvapivě odzbrojivě působící pocit, že ti dva jsou skutečně a nefalšovaně šťastní. A milují se, samozřejmě. Tento fakt poměrně zdatně ředil již zmíněné neduhy. Nejrealističtěji ovšem působili oba otcové, stojící na opačných stranách barikády. Celkově vzato jde o koukatelný a vcelku zdařilý snímek. Ostatně o to u tohohle žánru jde. PS: na začátku mě zjištění, že krásnou, chytrou, milou a sympatickou holku za celou dobu studií nikdo nezná (dokonce ani kluci ne!!), skoro přivedlo k doměnce, že snad sleduju nějakou sci-fi. ()

Bblondie

Na tenhle film jsem narazila náhodou, ale pro Alexe jsem měla vždycky slabost, takže jsem se na něj podívala s chutí. Hezký romantický film, se spoustou klišé a nesmyslů, ale kdo z nás, alespoň žen, to někdy nepotřebuje? Dívalo se na to hezky. ()

feszani.cz odpad!

Úděsná, patetická, hloupá, trapná a nekoukatelná srágora. Tenhle film jsem vydržel do okamžiku, kdy hlavní hrdina svlékne své milé kalhotky, vnikne do ní (pravděpodobně - nic není vidět), ona jemu položí nohu na nohu / střih / a potom jí ležíc vedle ní pošle SMS s dotazem co bude dělat o víkendu... ()

ash.s

Nečekala jsem nic závratného. Naopak jsem čekala typickou slaďárnu na téma ,,milujeme se jako nikdy nikdo, tak proč to nikdo nechápe?" Jenomže tohle nemělo hlavu ani patu, o logice ani nemluvě. Nejhorší ovšem je to, že chemie mezi hlavními představiteli absolutně nefunguje a tu lásku až za hrob jim prostě nevěřím. Jediné jiskření jsem zaznamenala až když byl dům v plamenech. Hvězdička za Pettyferovu tvářičku a za to, že ji nakonec neutopil ()

veronique22

Strasne preslazeny, zoufale bez napadu a inovaci. Navic neznam jiny film, ktery by byl temer opakem svoji knizni predlohy. Dve hvezdy za chemii mezi ustredni dvojkou. Jinak neni co chvalit. ()

lineker

Chcete-li se rozpustit v medově-cukerném roztoku romance, plné zaběhlých vějiček a klišé-motivů, neváhejte. Endless Love je to pravé. Stominutový slaďoučký mozkový výplach, který je asi opravdu nutné čas od času absolvovat. Mé jediné nadšení však směřovalo k půvabné Gabrielle Wilde. ()

kritička

Jako takhle, trošku mi to připomínalo moderní verzi Romea a Julie, ale co bylo fakt velkým plusem je herecký um Alexe Petyffera. Mám pocit, že se u něj hodně sází na krásu, ale to, že ten kluk očividně umí i hrát, už moc režisérů nevidí/nechce vidět. Trošku strnulejší mi přišla Gabriella Wilde, ale i tak musím říct, že to bylo zajímavě zpracovaný a nabídlo to mírně nadstandardní romantiku. ()

somme

Pohadka pro holky snad vsech vekovych kategorii. Pro tyhle romantarny mam proste slabost. Ktera by takovyho prince nechtela ze... ()

Tom10000

Uf, to bylo náročné! Film jsem viděl i napodruhé a musím říct, že jsem si na něj měl vybrat jinou dobu než páteční večer. Příběh: David a Jade opouští střední školu. Zatímco David si získal kamaráda a na vysokou se nechystá, Jade po smrti jejího bratra proplouvala střední bez kamarádů. David ji vždy miloval, a nyní se odváží odpoutat od své bývalé holky a začít novou lásku. Jade ho ráda vpustí do svého života, lásku jim ale komplikuje její otec a obecně fakt, že každý z milenců žije v jiné "vrstvě" (Jade a její otec doktor kardiolog, a David a jeho otec automechanik). Jade má navíc kráčet ve stopách svého otce. Ten tuší, že David není hodný kluk, a jejich lásce nepřeje. (Nastává období hádek, tajných schůzek Davida a Jade a romantických deset dní před nástupem Jade na vysokou). I když otec slíbí Jade, že nemusí hned na stáž, odjede s ní a s rodinou na rodinnou chatu ve snaze vzdálit jí od Davida. Ten přijede na její pozvání. Tak to otec zkusí jinak. Nejprve mu v tom nahraje bývalá Davidova holka, která závidí, a v okamžiku, kdy Davida přesvědčí kamarád, aby přizval Jade a vkradli se do zoo, zavolá policii. David může ztvrdnout ve vězení, kdyby ho otec Jade nevysvobodil. Ale za cenu toho, že půjde na vysokou hned a opustí Davida. Jade souhlasí, ač nerada. David to ještě podělá tím, že ho její otec vyprovokuje (praští ho). A jelikož si o něm něco zjistil, podtrhne svoje vítězství Otec Jade tak, že své rodině ukáže jeho starý záznam o domácím násilí, které provedl, a bouli na obličeji. Jade tomu nechce věřit, ale náhoda tomu dopřeje tak, že potká Davida v přítomnosti jeho bývalé holky, která ho chtěla na pozvání Davidova kamaráda "utěšit". David se jí o ani nesnaží vysvětlit. Rozejdou se ve zlém. Hned, když ale Jade odjíždí, má autonehodu. I přes snahu dostat se k ní David neuspěje. Ještě, než odletí se rozhodne Davida navštívit, ale kvůli soudnímu zákazu jejich styku neuspěje. Jade později odlétá s otcem na vysokou, kde potká skvělého kluka, kterým si vynahradí Davida. A David, i když trpí, se vrátí ke své bývalé holce. Nepřestává ale na ni myslet, a tak se to rozhodne risknout. Na letiště, kam přilétá Jade, se s ní nenápadně setká. (Nastává vyvrcholení dramatu a polepšení otce díky obětavé záchraně Davida v jejich hořícím domě). Vše nakonec dobře dopadne, oba dva si vyberou vysokou školu poblíž sebe a jejich láska pokračuje (...). Film se mi velmi líbil, jen byl trochu náročný. Rozhodně si nemyslím, že by měl mít pouze 61 procent. Gabriella Wilde zde má jednu ze svých dosavadně životních rolí a velmi dobře jí to sedělo vedle Alexe Pettyfera. Jen tak dál a stane se z ní hvězda. 85 - 90 procent. Doporučuji! ()

luccijas

Krásná pohádka o opravdové, nekonečné a nehynoucí lásce, kterou si přeje prožít každá... A bylo to krásný až do konce! A bez dramatu by to přeci nešlo... ()

Konev

Kdo píše, že je to remake z roku 1981, tak oba filmy neviděl. Ten starší je spíš slátanina a oblizování dvou lidí s mnohem dramatičtějším dějem a špatným koncem. Tento je romantika jak má být s dobrým koncem a kopírování je tam hodně málo. Tento film se obsahově spíš podobá filmu Co s láskou. ()