Madame Mallory, majitelka vyhlášené restaurace se třpytem Michelinských hvězd se nestačí divit, když se do jejího městečka přistěhuje indická rodina a otevře si restauraci hned naproti přes ulici. Schyluje se k souboji dvou odlišných kultur a zcela odlišné skladby koření. Dobré jídlo ale hory přenáší. Madame Mallory zjistí, jak velké nadání má její konkurent, mladý indický šéfkuchař, a svolí k tomu, že ho vezme do učení. Dva světy receptů a chutí v jedné kuchyni slibuje velké kulinářské dobrodružství. Zvláště pokud se ho zúčastní i krásná francouzská kuchařka. (Bontonfilm)

Ben Nevis

Krásná pohádka o převýchově xenofobního francouzského venkova, kde dávají mišelínské restaurace dobrou noc. Uprostřed louky nedaleko vesnice stojí věčně narvaná snobská restaurace. A indičtí migranti nemají úžasnější nápad, než koupit barabiznu lautr naproti. Už se neřeší, kde vzali peníze na rekonstrukci a která banka jim dala úvěr na "drahý" barák. Tudíž vysoké hodnocení je spíš za téma kuchyně než nedovařený příběh. Navíc mám ráda nepříjemné postavy Helen Mirren. ()

Biopler

Vskutku príjemná komédia, herci príjemní, veľmi slušný priemer. Hrmotný soundtrack si zapamätám, je aj trochu nákazlivý. ()

Ozzy2

Nic jiného se čekat nedalo.Lidi už snad jen žerou a žerou,jen těch pořadů o vaření a teď už i celovečeráky..... ()

tranquill

Film pro gurmány. A to doslova! Opravdu nechoďte do kina hladoví :-) Krásně pozitivní romantická komedie především, ale nejen, o jídle. Ostatně láska přece prochází žaludkem :-D ()

bararich8

Po Chef další velmi příjemný film, kde se vše točí kolem jídla. Příběh má chytrou a celkem neokoukanou zápletku a za ty 2 hodiny se toho stihne opravdu hodně. A film celou dobu baví a navíc bez nějakých hluchých míst. Určitě doporučuji. Slušné 4*. ()

pepa3rd

Už dlouho jsem neviděl tak neskutečně pohodový film. Místy tu jsou sice i hodně drsné scény, ale o to víc jsem pak byl překvapen a film jsem si opravdu užíval. Sympatičtí herci, krásná krajina, pohádková atmosféra. Jedním slovem dokonalá pohoda. 80 % ()

SiMMaS

Já vám nevím. Mě to nijak neoslovilo. Asi to bylo na mě moc klišé v místě, kde jsem čekala trochu něco sofistikovanějšího. Nebo jsem na to zrovna neměla náladu - i to je možné. Ovšem fakt, že mě to do té nálady samo nedostalo o něčem svědčí... ()

anitae

Příjemná multi-kulti pohádka o tom jak indický kuchař nekuchař ke štěstí, lásce a michelinské hvězdě přišel. ()

Torgal

Hallstrom sa mi vie trafiť do vkusu a aj tentokrát mu to vyšlo. Kopa sympatických postáv, ktorým som od začiatku fandil, téma porozumenia a spolupráce, ktoré prekoná všetky kultúrne rozdiely. Jednoducho feel good pohoda na ktorej mi vadil len krátky úsek filmu, kedy sa z Hassana stala kuchárska superstar a odišiel do Paríža. Tejto pasáži chýbal šarm a ľudská hrejivosť, ktoré boli dovtedy najsilnejšími devízami snímku. Nakoniec to ale všetko dopadlo podľa žánrových očakávaní a to je len dobre. Takýmto filmom by nič iné ani nesvedčalo. 7+/10 ()

Razzor_82

"Kuchyně není staré a unavené manželství." Přeslazená gastro pohádka. Malebné prostředí venkova pohladí. Hezký střed dvou odlišných kuchyní, které mají jiné chutě a vůně. Chybí mi tady zoufale hloubka příběhu a vetší napětí. Čekal jsem větší soupeření a boj o hosty. Konec byl zbytečně natahovaný. 4/10 ()

D.Sleeper

Nutno uznat, že Hallström zatím stále umí "dávkovat" emoce... jako Hassan kari. I když tématicky nejde o nic nového... Některé dialogy lze dokonce hodnotit jako málo kořeněné, nebo nekořeněné vůbec... Ale od toho tu máme univerzální ingredienci, vždy výtečnou Helen Mirren:) Díky ní má pak každý jednotlivý předkládaný pokrm vždy ten správný říz. Kdepak, žádné dokořenění již není třeba;-) Ovšem jako kritik, který si chce zachovat tvář, především s ohledem na "Lov lososů v Jemenu", uděluji "jen" dvě "michelinské" hvězdy, chcete-li, čtyři hvězdy "čsfďácké". ()

Durgas

Slušne natočený mix komédie a drámy o jednom nadanom kuchárovy z Indie. Ani tá snaha o propagáciu tolerancie k prisťahovalcom z toho nejako extra otravne nekričí. Príjemný film. ()

Oonika

Hrozně příjemná komedie! Všichni představitelé indické rodiny byli nesmírně sympatičtí, navíc mám moc ráda i Helen Mirren. Samozřejmě přišel happyend, což mi nebylo tolik po chuti, ale to už je prostě klasika. Skvělá oddychovka plná vkusého humoru! ()

Kenty

Příjemně milý příběh o jednom indickém kuchaři, který se vydal do světa na zkušenou a zjistil, že "doma" ve Francii je stejně nejlépe. Helen Mirren opět dáma, ikdyž ze začátku za pěknou mrchu. Jako nedělní celovečerní snímek je to ideální. ()

Eventyrer

Óda na indickú kuchyňu s Helen Mirren, jednoduchým príbehom, peknou kamerou, miernym vtipom, dobrými dialógmi a predvídavým koncom. Nič nové, no pozerateľné a zďaleka nie tak priemerné, ako sa na prvý pohľad môže zdať. ()

s1r1us

Multi-kulti Ratatouille. Ze začátku jsem to měl nutkaní několikrát stopnout. Bollywoodská naivní červená knihovna hadra, střihnutá hranou pohádkou z produkce Walt Disneyho. Nepřízeň osudu, páreček, zarputilý otec, tajně se scházejí, nepochopení, odloučení a návrat, každou chvíli se v obraze můžou objevit tanečníci v indických hábitech křepčící na indickou hudbu a nebo tklivá indická melodie při západu slunce, dlouhé pohledy do černých očí indického milovníka... chápeš, ne? No, ale nakonec, snad nejen díky Helen Mirren, je to vcelku milé pokoukání, zajímavá a kuriozní variace na okoukané téma, a asi dostanete i na nějaké to výtečné pikantní kuřátko chuť. PS: Doufám, že to už je poslední "Ratatouille" scénář na skladě. ()

West

Taková hezky vypadající indicko-francouzská pohádka o vaření a gastronomii. Herci jsou sympatičtí. Ale je to celkem dlouhé. A na to že se tam nic moc neděje, to zachraňuje dobrá kamera a příjemná hudba. A Ano , je to obrovskej kýč a podobné příběhy už jsme tu dávno měli. Proto je děj celý předvídatelný. A tak už před polovinou víme jak to skončí. Ovšem je to velice na pohodu a hlavně o tom vaření a takové filmy já mám rád.. Takže hodnotím lepší průměr. 60% ()

Best Film Fest 2014

Best Film Fest 2014