Predestination

• Česko Paradox času (více)

KcarlosK

Spoilery. Docela dobrá komedie. Cože? On je to sci-fi thriller? A sakra. Tak ono to bylo myšleno vážně, že hrdina opíchá sám sebe jako hrdinku, aby následně zplodil sám sebe, pak si nechal výbuchem přetavit xicht, zachrání sám sebe a tak dále vše dokola? Při cestování časem se časovému paradoxu prostě nevyhnete, ale tohle je vážně vrchol. Ale zamotaností to rozhodně trumfne i takovou blbost, jako byl Počátek. ()

Jardavorel odpad!

Souložím sám se sebou, souložit chtěl jsem s Tebou, nakonec souložím sám se sebou...není to lehké, chci Ti říct. ()

afrikovsky

Jako sci-fi docela povedené a zajímavé.....první hodina filmu jasně lepší a celková pointa taky ok....viděl bych někde kolem 70 procent. Co se my na filmu líbilo, jak za minimální prachy lze vytvořit zajímavou sci-fi. ()

nelde

Konečně zase někdo natočil Heinleina. Škoda přidaného teroristy, ale bez něj by to bylo krátké (je to jen povídka, vlastně trochu hříčka), avšak silnější. Konečně zase sf, které se obejde bez kosmických lodí, automobilových honiček a spousty výbuchů. ()

Rorschach_SK

"Keď by som ho mohol postaviť priamo pred teba. Toho kto ti zničil život a zaručil ti, že ti to prejde. Zabil by si ho?" Čo bolo skôr? Sliepka, vajce alebo kohút? Nie, to nie je nepodarený vtip Ethana Hawka, čo by barmana ale len filozofická hračka - paradox - na ktorú nie je správna ani nesprávna odpoveď. Tento slepačí paradox je pre Predestination v podstate základným stavebným kameňom a maltou zároveň. Bratov Spierigovcov treba pochváliť za zdarilé rozvedenie pôvodnej poviedky All You Zombies (Robert A. Heinlein) pre filmové plátno v komornom, skôr konverzačnom retro prevedení. Treba na rovinu povedať, že striedanie časových období a na ne sa viažuce paradoxy môžu na viacerých divákov spočiatku pôsobiť roztrieštene a chaoticky, ale netrvá dlho a celú skladačku si sami poskladáte (oveľa skôr, než uvidíte záverečné titulky) - a pre prípad, že by vám nejaké kúsky ostali , tak vždy sa môžte vyhovoriť napr. na kauzálnu slučku :-). Stopáž je viac ako prijateľná, v podstate bez hluchých miest a zásekov, na druhú stranu, neprekážalo by dôslednejšie vysvetlenie motivácie hlavnej postavy v závere filmu. Čo sa týka hercov - Ethan Hawk je štandardne dobrý ale príjemným prekvapením bola skutočne vynikajúca Sarah Snook, ktorú snáď budeme na striebornom plátne vídať častejšie. ()

Dexies

po dlouhé době super film ... děj, obsah, výprava a zajímaví herci, vřele doporučuju ... více takových filmů ... ()

GeorginaAnne

Herečku Sarah Snook jsem do této doby vůbec neznala, takže jsem byla trochu na pochybách. Ovšem velmi zbytečně, její herecký výkon byl více než skvělý a předčil i výkon Ethana Hawkea. Vytkla bych tomu jen jednu věc a to, že je opravdu blbost sám se sebou zplodit dítě a poté sám sebe ukradnout a položit na práh sirotčince. Jinak je to zajímavý nápad ale postrádá veškerou logiku. ()

nancylott

Cestování časem je mým nejoblíbenějším námětem. Málokdy se ale podaří překonat časový paradox. Ani tomuhle filmu se nepodařilo se tomuto paradoxu vyhnout (a přitom by se dal alespoň minimalizovat drobnou úpravou! Jak se drželi při zemi, tak to tím náhlým vzhletem, který onen paradox vytvořil, zkazili.), ale jsem ochotná to scénáristovi odpustit, protože jinak je film naprostým skvostem. Styl vyprávění se vymyká běžnému rámci, na který je divák zvyklý, zvědavost roste během celého filmu a lhala bych, kdybych napsala, že jsem věděla, jak to skončí. Nevěděla. A to mám na příbězích ráda, protože, co si budeme namlouvat, překvapit v dnešní době není jednoduché. ()

Mrliš

První půlka snímku, kdy se jedná o vyprávění příběhu jedné holky je úplně bezvadné. Kdyby byl příběh jen zaměřen na dovyprávění příběhu dal bych pět hvězd. Ale bohužel v druhé půlce se děj strhne do nepředstavitelné blbosti, až mrzí že autoři zabili tak skvěle navozenou atmosféru. Velká škoda! ()

io.

Už bylo vytvořeno hodně příběhů o cestování v čase a o snaze zabránit zločinům, které se ještě nestaly. Tohle dílo je jedno z těch lepších. Nádherně udělané hnusné retro prostředí a těch vytvořených paradoxů... vrátit se v čase, abych ošukal sám sebe :-) a mohl se zplodit ... tomu říkám majstrštyk. Na začátku filmu je všechno nejasné, pomalu se to skládá do smysluplnosti až se to na konci hezky uzavře. Žádnou velkou akci nečekejte a klidně si to užijte. ()

vilis_11

Tak ujetá myšlenka, podána tak přirozeně a s lehkostí, že mi až chybí to praštění přes hlavu. Přijal jsem fakt, ale nenutí mě to přemýšlet, i když vytvořený časoprostorový paradox by za to stál. Nebo to měli dotáhnout autoři. Pointa mi došla také před odhalením, nicméně pro fanoušky sci-fi povinná četba. ()

Karel321

Hezky natočený naprostý nesmysl. Z hlediska časové posloupnosti se děj nemohl stát. Děje se zde jeden nesmysl za druhým. Cestování v čase musí vycházet z určitých předpokládů a zde se nevychází z ničeho. Jen se plete páté přes deváté a to celé přes desáté.. ()

Kdo natočí osmý díl Saw?

Kdo natočí osmý díl Saw?