Predestination

• Česko Paradox času (více)

sWONDER

Hawke a Snook (DiCaprio) vo vskutku zaujímavom, nesmierne pútavom a vyzuálne podmanivom príbehu, ktorý je tak prekombinovaní, že to robí viac škody ako osohu. Po skončení mi zostal pocit neuspokojenia a v hlave velký bordel. Nakoniec som tu úplne vypustil. :( ()

misar3

Zatraceně úžasný mozkový výplach... Film, u kterého tak nějak tušíte co bude následovat, ale kur*a, takhle se mají točit scifi o cestování časem. ()

Ewík

Pozor spoiler: Ja, ja, ja, jenom ja, ja, stacim si sam-ja se mam :-D Na tohle je moje zakldni vnimani casu linearne docela kratky...jeste, ze me druhe ja umi vnimat cas jako ted a tady je vsechen cas a minulost, pritomnost a budoucnost-proste jsou-naraz. I pres hltani serialu "Through The Wormhole" mam toho proste plnou lebku...predstavivost na plne obratky. Pres paradoxy se na film da koukat, Hawkea mam rada a tema je vskutku promyslene. I kdyz dost predvidatelne (a to ja se svym dlouhym vedenim mam vetsinou problem s odhalovanim dalsich kroku...). ()

HarqAlAda

Poviedku od Heinleina som nečítal. Keďže však jeho fascináciu presne týmto druhom medziľudskej interakcie dôverne poznám, myslím že ak by mal on svoje " husle", stopercentne by si premiéru Predestination nenechal ujsť. A keby som tie "husle" mal ja, po premiére by som sa za ním zastavil a spýtal: "Tak čo?". Juuuj, TO by bol zážitok. Fanúšikom Heinleina určite odporúčam. Vy, All You Zombies, myslite si čo chcete :P, idem si prečítať predlohu. ()

Kukolar

Tak toto som vôbec nečakal! Síce po pozretí filmu som dospel k názoru, že miestami je film až "preparadoxovaný" a niekde mohli ubrať, ale v konečnom dôsledku vo mne zanechal film mindfuck dojem (čo predpokladám, že mal) rovnako ako starý známy Shutter island. Treba len vydržať prvých 45 minút... Výkon Ethana Hawka - hoci ho moc nemusím - ma prekvapil. Dobre spravený film. 4/5 ()

qbic

Tohle nejde hodnotit bez spoileru: slibný začátek se zamotá v namlouvání si sama sebe v časoprostoru, početí dítěte sám se sebou a vy si říkáte doslova WTF!? ne nad filmem, ale nad tím, že jste strávili dvě hodiny nad takovým nesmyslem. ()

mimozakon

Kauzalita deja, príčin a následkov pekne zachovaná, avšak... [spoiler] ]najväčší paradox je v tom, že k narodeniu Jane nemohlo dojsť, pretože k jej predpokladanému počatiu je nutné jej narodenie, ktoré je bez jej narodenia nemožnä. Jedine, že by Peterson skočil do určitého času a vložil paradoxovú Kapslu Johna, ktorý sa postaral o ostatné. ()

denulik

"Keby som ho pred vás postavil. Toho, čo vám zničil život. A uistil vás, že vám to prejde, urobili by ste to? Zabili by ste ho?" Pozor na odpoveď, na druhej strane totiž môžete stáť vy sami. Vypiplaná časová slučka odpovedajúca na večnú otázku čo bolo skôr. Vajce alebo sliepka? ()

JohnZ87

Velice originální film, který je nutné pro správné pochopení vidět minimálně dvakrát, díky tomu také nabízí hned dvojí zážitek - při prvním zhlédnutí (když nevíte) a při dalším (když už víte). První polovina je dost ukecaná (a nic moc nenasvědčuje tomu, kam se vlastně bude film později ubírat), ale ani chvíli nenudí a dokáže dokonale vtáhnout. Druhá část je akčnější, ale hlavně začne mnohé odhalovat a také vršit časové paradoxy jeden přes druhý, až se v tom divák začíná pomalu ztrácet. Následující řádky obsahují SPOILERY! Nejdříve přijde první šokující odhalení - postava dívky, kterou hraje Sarah Snook, zplodí dítě se svým starším já z budoucnosti (přeoperované na muže - mimochodem silně připomíná mladého Leonarda DiCapria, ale je to stále Sarah Snook). Další odhalení se týká jejich narozeného dítěte, které záhadně zmizí, protože je posláno do roku 1945 a od té doby vyrůstá jako ona hermafroditní postava (Byla dřív slepice nebo vejce?), kterou hraje právě Sarah Snook, aby o 18 let později znovu sama se sebou zplodila sebe sama... Uff! Matka, otec i dcera jsou jedna a tatáž osoba, která vlastně nemá žádné předky! Z toho mi doslova spadla čelist. Když už jsem si myslel, že film nemůže už více šokovat, přišlo další odhalení. Sarah Snook a Ethan Hawke jsou vlastně také jedna a tatáž osoba - Ethan je její/jeho ještě starší já (po rekosntrukci tváře po nehodě), který cestuje časem coby zvláštní agent a honí nepolapitelného zločince, který si říká Syčák. Tedy vlastně pronásleduje sám sebe, protože Syčák je jeho ještě starší já. Může to být zamnotanější? Těžko říct (Ethan Hawke si při sestupování po schodech do sklepa pobrukuje "jsem svůj vlastní děd"... :-) ), ale je to zatraceně působivé. Film se vůbec nesnaží hrát na akční nótu, naopak je velice komorní s minimem herců na place, ale podívaná je to opravdu luxusní. 90% ()

Brooks

Efektne nakrútená light sci-fi s krásnou, divadelne štylizovanou výpravou a kvalitnými hercami, obzvlášť Sarah Snook je úžasná. Prvá polovica, ktorá prefíkaným zvolením jednoduchej, ale mimoriadne účinnej formy narácie vtiahne do deja a pútavo odrozpráva smutný životný príbeh hlavnej hrdinky, je výborná. Počas jej sledovania som bol pevne presvedčený o silných 4* a koketoval s plným počtom. Lenže v druhej, povrchnej polovici, ktorá namiesto sústredeného rozprávania príbehu vsadila na povinné žánrové zvraty, sa moje sympatie vytratili. A spätne na mňa záverečná polhodinka pôsobí vyslovene vykonštruovane a samoúčelne. Preto nakoniec 3*. Ale filmografiu Spierig brothers si aj tak nasledujem, nejaký potenciál v sebe majú. ()

wege

Jeden z lepších filmů o cestování v čase. Docela dobře udělané ty časové paradoxy, i když některé jsou asi docela postavené na hlavu a nedávají smysl, jak by cestování v čase a jeho důsledky měly fungovat. Ten Ethan je takový nemastný neslaný. Daleko více mě bavilo, když tam nebyl. ()

Ex_Machina

Sú filmy ku ktorým si vezmete popcorn, limču a oriešky a potom tie druhé. Toto je ten druhý prípad, pri ktorom sa vyžaduje vaša 100 percentná sústredenosť, aby sa vám z toho na konci nezatočila hlava. Odmenou za to vám bude kvalitné komornejšie psycho sci-fi, ktoré je svojím nápadom ojedinelé. ()

lucky.loo

Mě z tohoto snímku snad jen vyplývá snad jen myšlenka, že není větší lásky než sebelásky. Nevím možná jen z mé strany špatně pochopeno, nicméně velmi slušný příběh a pět hvězd ode mne. Hodnocení: 85% ()

Lucius55

Tak tomu říkám paradox! (A nejen proto, že výjimečně píšu toto hodnocení hned po skončení filmu). Oproti tomu, jak solidně se začne děj filmu v půlce "motat", je jeho první půlka dost nuda... Ale udržel jsem myšlenku, dokonce jsem sám vytušil konec filmu (původně jsem to sice myslel jako vtip, ale přesně tak to dopadlo;-)) Maskérská práce se mi nezdála příliš přesvědčivá a filmu (hlavně ze začátku) ublížily české dialogy (mužský vs. ženský rod). Filmu však rozhodně prospěl "levný vzhled" - divák se pak spíš věnuje příběhu a dialogům, což u tohoto filmu rozhodně není na škodu... Oficiální text distributora psal někdo, kdo film neviděl, nebo nepochopil a příspěvky některých hodnotících zbytečně spoilerují - ještě že jsem si je přečetl až po filmu. A ta čtvrtá hvězda patří autorovi knižní předlohy... ()

Kdo natočí osmý díl Saw?

Kdo natočí osmý díl Saw?