Dům podezřelých (TV seriál)

What Remains

Dom podozrivých

Velká Británie, 2013, 4 h (Minutáž: 4x60 min)

Dobrý seriál (dobrý je za tři), ale konec trochu překombinovaný a mrtvých jako u Verdunu. S postavou detektiva, na rozdíl od ostatních (co se tu rozepsali), jsem problém neměl. Ale řeknu vám, že v takovým domě bych nebydlel ani zadarmo. Jeden nájemník horší než druhý, a druhý horší než ostatní. A že se jich tam sešlo. V každém domě je někdo, ale tady byli všichni. No, konec ten to nezachránil, spíše naopak. Proto jen ***. Ale jinak dobré, protože, 4 díly. Takový seriál pro psychology a možná i pro psychiatry.(29.5.2016)

Ze začátku velmi zajímavá detektivka. Výborně natočená, skvěle obsazená (Russel Tovey, David Threlfall), výborně napsaná se zajímavými postavami a samozřejmě zápletkou. Jenomže čím to bylo delší, tím víc mě to nebavilo, a teď, když s odstupem píšu komentář, už ani nevím, kdo byl vrah a proč (to ale není chybu filmu, ale moje - částečně). Za zkouknutí tahle BBC minisérie samozřejmě stojí, ale myslím, že jednou to bohatě stačí. Kvalita tam sice je, ale postupně klesá a to mi u těchto minisérií opravdu docela dost vadí. 70%.(2.11.2016)

Velmi pomalu se rozjizdejici psychologicke/kriminalni drama s velkolepe gradujicim a pro me az trochu usmevnym finale. Ovsem skvele zahrane, s velmi dobre rozkreslenymi postavami a mrazive stisnujici atmosferou. Postupne odkryvani nepeknych tajemstvi obyvatel toho domu je opravdu desive. Krome propracovane a mysteriozni zapletky nevyresene vrazdy se tato mini serie dotyka temat osamelosti, mezilidske lhostejnosti az apatie ci manipulace a psychickeho tyrani, dominance vs submisivita a dalsich vice i mene bolavych temat. Doporucuji predevsim tem, kterym se libila miniserie http://www.csfd.cz/film/347846-southcliffe/ a hlavne jim nevadilo jeji tempo.(28.12.2013)

Co po sobě zanecháme, když zemřeme? Bude pro nás někdo truchlit ? What remains se zabývá vraždou Melissy, po jejíž smrti si nikdo ani nevšiml, že zmizela. Ponuré atmosféře ještě nahrává vyšetřování, při kterém se odhalují kostlivci ve skříni jejich letargických sousedů. Taková prvotřídní sebranka se jen tak nevidí. Psycho lesby, rozvedený alkoholik, nevrlý dědek a jeho zvrácená chráněnka, děsivý teenager. Sympatický je v celé sérii jen čerstvě přistěhovaný pár, respektive hlavně Vidya. Co se týče detektiva v důchodu, myslím, že Threlfall nebyl úplně šťastná volba. Škoda, že závěr je trochu přitažený za vlasy - motiv vraha nebyl zkrátka dostatečně přesvědčivý a některé postavy dostaly až příliš málo prostoru, tudíž jejich chování nedávalo dokonalý smysl. Stručně a jasně, na britskou tvorbu docela průměr.(21.2.2015)

Po víc než slibném začátku se tak akorát pomalé tempo mění ve vleklé, když polovinu série detektiv navštěvuje dům a nic se neděje. Divák se sice dozvídá další střípky o obyvatelích, ty už ale spíš ze všech dělají přílišné karikatury. Celé to pak korunuje nemožný konec, který jako by střihač našel v jiném filmu, který si herci natočili bokem. První díl navnadí, druhý a třetí ubíjí, čtvrtý vzbudí dojem, že snad předchozí aspoň trošku vynahradí, aby ke konci všechno zabil. Přitom atmosféra je vydařená a herci hrají skvěle - vyložená ztracená příležitost.(14.11.2013)

• - Natáčení všech epizod seriálu trvalo 10 týdnů. (BarboraM)

• - Indira Varma, která ztvárňuje Elaine Markham, si nechala kvůli seriálu zkrátit vlasy. Inspirovala se účesy lesbiček na Pinterestu. (BarboraM)