Reklama

Reklama

Dům podezřelých

(seriál)
Trailer

Epizody(4)

Když se mladí budoucí rodiče Michael a Vidya nastěhují do nového bytu, voda prosakující stropem spustí sérií mrazivých událostí, které vedou k šokujícímu objevu. O patro víše je nalezena třicetiletá svobodná žena jménem Melissa Young. Tedy spíše její tělo v značně pokročilém stádiu rozkladu. Od Melissiny smrti uplynuly už dva roky. Jak to, že celou dobu nikomu nechyběla a nikdo si ani nevšiml, že zmizela? Znamená to, že je její vrah pořád na svobodě? Detektiv inspektor Len Harper, kterému zbývá pouhý jeden týden, než odejde do důchodu, začne vyslýchat sousedy. Je rozhodnutý vytáhnout na světlo všechna úzkostlivě střežená tajemství a nenechat oběť jen tak beze stopy zmizet. Také Michael a Vidya se brzy pouští do vlastního vyšetřování. Ale každá další stopa vede k novým otázkám a ještě větším záhadám. (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (18)

EastWicka 

všechny recenze uživatele

Přesně jak píše má oblíbená hellstruck: "Psycho lesby, rozvedený alkoholik, nevrlý dědek a jeho zvrácená chráněnka, děsivý teenager..." Zkrátka taková fajná, atmosférická krimi o pěkných sousedských vztazích a vraždách v jednom činžáku, co je Britové sekaj, jak Baťa cvičky (ty kriminálky, i ty strašidelný činžáky...). ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Ačkoliv bych měla mírné připomínky k obsazení hlavní herecké postavě detektiva Lena Harpera, který na mě chvílemi působil jak chodící smrtka, tak mě celá minisérie mile překvapila. Od samého začátku jsem byla napnutá jak struna a ke každému nájemníku z ostatních bytů jsem se okamžitě stavěla podezíravě, protože všechny ty až bizarní postavy byly tak parádně charakterově vykreslené, že motivace k vraždě byla u každého na místě. K tomu výborná temná atmosféra, přesně taková, jakou si v těchto filmech představuji. Myslím si, že nebýt dost skřípajícího finále, které já pro svou slabost k Británii budu raději ignorovat, tak by bylo i celkové hodnocení určitě vyšší. 3,5* ()

Reklama

kareen 

všechny recenze uživatele

Ještě tak do poloviny posledního dílu jsem byla rozhodnuta jít na plný počet. Jedna potencionální vražda, tajemno, podmanivě klaustrofobní temná atmosféra postaršího domu a tempo tak pomalé, že bylo dostatek času na propracovanost všech charakterů a přitom jsem neměla ani jednou pocit, že by se to vleklo, spíš naopak. A zároveň nadprůměrné drama o lidské osamělosti, lhostejnosti o nezdravé psychické závislosti na druhých i o krutosti vůči jedincům, kteří se vymykají všeobecné představě společenské přijatelnosti. Hlavní postava čerstvě penziovaného policisty, který dále předstírá svou příslušnost ke strážcům zákona, aby mohl dovyšetřit případ, o nějž se nikdo jiný nezajímá, mi přišla docela zajímavá, stejně jako její herecký představitel a já byla skutečně spokojená. Jenže pak přišla závěrečná dvacetiminutovka a ta byla vážně na pěst, jako by najednou scénárista prodělal lobotomii, nebo hůř, přeměnu na středně úspěšného hollywoodského pisálka, protože tak překombinovaný a s prominutím blbý konec, který zadupává do země všechny kvality předchozích dílů je k vidění snad jen v béčkových thrillerech, co dávají po desáté na Nově. Takže prvních 220 minut za pět hvězd, zbylých 20 raději nehodnotím. ()

hellstruck 

všechny recenze uživatele

Co po sobě zanecháme, když zemřeme? Bude pro nás někdo truchlit ? What remains se zabývá vraždou Melissy, po jejíž smrti si nikdo ani nevšiml, že zmizela. Ponuré atmosféře ještě nahrává vyšetřování, při kterém se odhalují kostlivci ve skříni jejich letargických sousedů. Taková prvotřídní sebranka se jen tak nevidí. Psycho lesby, rozvedený alkoholik, nevrlý dědek a jeho zvrácená chráněnka, děsivý teenager. Sympatický je v celé sérii jen čerstvě přistěhovaný pár, respektive hlavně Vidya. Co se týče detektiva v důchodu, myslím, že Threlfall nebyl úplně šťastná volba. Škoda, že závěr je trochu přitažený za vlasy - motiv vraha nebyl zkrátka dostatečně přesvědčivý a některé postavy dostaly až příliš málo prostoru, tudíž jejich chování nedávalo dokonalý smysl. Stručně a jasně, na britskou tvorbu docela průměr. ()

Tommassi3

všechny recenze uživatele

"Kdo ji našel ??" - "Noví nájemníci !! Bůhvíco tam hledali a našli tlusťošku !! Ale to už tak tlustá nebyla.." Sotva se nastěhujete do nového bytu, začne vám kapat na maják.. Naštěstí jen ze stropu nějaká sračka !! A při pátrání po původu toho průseru, totiž průsaku, najdete na půdě mrtvolu nějaké těžkotonážnice.. Začíná to dobře, že ?! ;) Jak pro diváka, tak pro mladý pár z téhle minisérie z dílny BBC.. A rozhodně začíná dobře i poslední zbytek služby pro detektiva Harpera, jehož si zahrál výborný a rozhodně i typově velmi zvláštní smrťák David Threlfall.. Ale dost bylo cynismu !! A nebo ne, protože mě v souvislosti s tímhle rozkošným klišé napadá teorie, že kdyby policisté jako takové jepice nastupovali do služby až posledních pár dní před odchodem do důchodu, veškerá kriminalita by nejspíš hodně slibně poklesla..;) Uvedení téhle myšlenky v praxi nejspíš zůstane v rovině scifi, což je škoda, podobně veliká škoda jako tradičně zmrvit původní název projektu českým ekvivalentem coby Dům podezřelých, jakkoli tedy v tomhle Domě hrůzy vypadají podezřele skutečně všichni.. Podobnou bandu pološílených charakterů aby jeden pohledal !! On taky Tony Basgallop není žádný scénáristický holobrádek, což lze rozhodně říci i o oceňované britské režisérce Coky Giedroyc, která se zde vlastně pokoušela variovat a ozvláštnit model detektivek samotné Agathy Christie, jakkoli Dům podezřelých působí velice starosvětsky.. Velmi zajímavá podívaná, šikovně napsaná i dost slušně natočená.. ()

Galerie (61)

Zajímavosti (2)

  • Indira Varma, která ztvárňuje Elaine Markham, si nechala kvůli seriálu zkrátit vlasy. Inspirovala se účesy lesbiček na Pinterestu. (BarboraM)
  • Natáčení všech epizod seriálu trvalo 10 týdnů. (BarboraM)

Reklama

Reklama