Jedenáctiletý Tomáš se chce stát filmařem, a když dostane k narozeninám kameru, rozhodne se natočit svůj první film – o své rodině a kamarádovi. Postupně tak poznáváme jeho tatínka, maminku, babičku, ale i kamaráda Harise, který mu pomáhá s natáčením. Kluci blbnou a užívají si natáčení, ale jen do chvíle než zjistí, že kamera dokáže odhalit i věci, které jsou nepříjemné - například pravdu o jejich spolužačce, kterou Tomáš miluje anebo že mu jeho táta lže! Dvakrát týdně tajně odjíždí místo práce bůhvíkam, ale zapírá to. Tomáš, i když má obavu, že se dozví něco, co bude bolet, se rozhodne tomu přijít na kloub. Netuší, že narazil na rodinné tajemství, které má mnohem hlubší kořeny, než se zprvu zdálo.... Jeho odhalení je šokující i čisté svou neokázalou jednoduchostí a lidskostí. (Falcon)

metalmaus

Vtipný a překvapivý začátek, průměrný zpomalený prostředek (v kině jsem na chvíli dokonce usnul) a dojímací konec, i když Vetchého herecká etuda před dveřmi na konci filmu mne rozesmála. Líbila se mi hodně kamera. ()

prvnipatro odpad!

Bohužel budu mezi těmito komentáři za bílou vránu. Tento film mne absolutně neoslovil, pointa je jednoduše předvídatelná, rádoby humorné scénky napodobují daleko filmovější snímky. Podruhé v životě jsme s přáteli chtěli odejít z kina (poprvé to bylo u filmu z roku 2010 "Rodinka". Ten však navíc neměl vůbec žádnou pointu). Film Pojedeme k moři u mne totálně propadl a považuji jeho shlédnutí za ztrátu času a pokud se budete koukat v kině, tak i peněz. ()

zdend

Moc milý a sympatický film, poctivá filmařina, dotažené do konce, originální. Gradace na konci funguje dokonale. Klobouk dolů před Mádlem. Dokázal, že i s malým rozpočtem se dá natočit super film. ()

Fraktální

FILM JE: Autentický , prdihumorný, jednoduchý, vybalancovaný,relativně nápaditý, specifický, emocionální,vážný... Asi bych nejvíce vyzdvihl slovo VYBALANCOVANÝ. Jelikož film je točen s dětmi, nevýhýbá se žádnému aspektu života a bylo hodně hodne míst kde by to fungovat nemuselo a klidně by to mohlo zklouznout k odpadu, ale ani náhodou nezklouzlo a to je od Jirky docela kouzlo :- ) ...Nejvíce se bojím slova SPECIFICKÝ. Takový film prostě nejde opakovat... Nejde z něj poznat jaký bude další režisérův počin. Bude další jeho film úplně jiný a přesto znovu originální a vybalancovaný? nebo se jen navýší rozpočet a spadne do průměru... můžu jen doufat, že si JM nevystřílel všechnu munici a další film bude ještě lepší. Moc bych mu to přál... ()

Onanista

Jedním slovem emoce. Zprvu sem Mádlovi ani trochu nevěřil, ale jeho debut ve mě zanechal velkou stopu. Zajímavá kamera a spousta suprovejch gegů a hlášek. Co k tomu říct prostě skvělá klukovská komedie která pobaví. Jediný co se mi nelíbí je naturálnost scén z Harisovo domova. Asi to tam patří ale mě to prostě zkazilo tu suprovou klukovskou náladu, proto 4. Jo a Vetchý a kluci super ! ()

hani1

Nechápu,jak může mít tento film tak vysoké hodnocení...po dlouhé době jsme měli chut pod 20 minutách odejít. Raději hrej,než natáčej,Jirko!! ()

Jablkohruska

Vzhledem k experimentálnímu pojetí je snímek těžko hodnotitelný, přesto se však o to pokusím. Jeho hlavním problémem je to, že neví, co chce - zda být spíše dramatem nebo komedií, či zda jsou jeho cílovým publikem děti, dospělí, nebo děti i dospělí. V kontrastu s přirozeně amatérskou kamerou vedenou kluky je zde navíc využíván vyloženě funkční střih, tyto dva elementy jsou tak ve vzájemném rozporu (což ovšem ne vždycky vadí). Některé scény jsou vyloženě trapné (například "svatba" obou hlavních představitelů - pro mě zcela nesmyslný prvek uměle všroubovaný do kontextu). Většina point je předem očekávatelných, ta závěrečná je však poměrně překvapující a navíc je podaná příjemně citlivým způsobem. Po shrnutí všech těchto faktů mi vychází jedno slovo, kterým by se dal zhodnotit film jako celek krátce a výstižně - rozporuplnost. Do šedivého průměru však rozhodně nezabředne. V přepočtu na ČSFD hodnocení 3 hvězdy, pro mne 65%. ()

math_y

Tento film maximalizoval minimální prostředky a skoro geniálně zahrál s kartami, které měl. Poklona Mádlovi. Přesto dám jen 4 a tady jsou důvody. Když jdu do kina, tak čekám něco velkého, protože za to platím často nemalý peníz. A přestože tenhle film je svým způsobem velký, v kině prostě čekáte hru, kde esa lítají větším proudem. Druhý důvod je, že jsem se připravil na komedii. !!!Spoiler alert!!! A ať se na mě nikdo nezlobí, když tam hlavnímu hrdinovi umře babča, jeho kamarád je půl filmu zdrcen kvůli tomu, že táta bije mámu a nakonec se musí hlavní hrdina (a celý sál) vyrovnat s finálním rozuzlením, takhle prostě komedie podle mých definic nevypadá. ()

KiR0

Když jsem se dozvěděl, že Jiří Mádl režiruje film ke kterému napsal i scénář, tak se mi protáhl obličej... čekal jsem slátaninu ve stylu Kameňák. Nyní dlužím panu Mádlovi velikou omluvu za to, jak hluboce jsem jej podcenil a pokud si jeho další filmy udrží stejnou úroveň, tak může se mnou počítat jako s vděčným divákem. ()

Frutisimo

Asi nejsilnější film, co sem za poslední dobu viděla. Celou dobu mě držel v nejvyšším očekávání, takže jsem zapomněla jíst i popcorn. To se moc často nestává, takže ode má Jirka Mádl 5 hvězd. S minimem efektů, maximální zážitek :) A já doufám, že se brzo půjdu kouknout na jeho další perlu :) ()

jendajan

Krasny realny pribeh casto plny emoci, kluci to zahrali skvele a netradicni pojeti kamery tomu celemu dodava punc originality. Jirko Madle, fandim Ti a doufam, ze i u Tvuj dalsi film bude takhle povedenej.... Davam na ceske pomery asi dost nezvyklych 90 / 100, ale film si to opravdu zaslouzi.... ()

BettyLiss

Viděla jsem ukázky a rozhodla, že se na tenhle film prostě musím podívat. Hodně mě pobavil a jelikož je to dětský humor, myslím, že pobavil i ta prťata co seděly v kině za mnou. Ze začátku si člověk říká: ,,Co ten kluk pořád řeší. Prostě má jeho otec milenku. To je jasné." Potom nad tím začnete více přemýšlet a nepřestanete až do konce, který vás rozpláče. Musím říct, že tohle se Jirkovi Mádlovi opravdu povedlo. Smekám. ()

Filooos

šel jsem do kina vlastně jen proto, že jsem neměl moc co dělat...na debut Mádla, kterého mám rád. Odešel jsem úplně jinak než jsem si představoval....Safra, ten kluk mne dostal, na tohle jsem nebyl připraven. ()

Hansk75

Jsem jediný, koho to absolutně nebavilo? Po první čtvrthodině jsem u toho začal hrát hry na telefonu, vyřizovat emaily, číst si sport... Pardon, ale podle zdejších recenzí jsem čekal mnohem, ale mnohem, víc. V 1:06:33 jsem začal psát těchto pár řádků, víc si totiž tenhle film nezaslouží a dávám jednu hvězdu... Na 78% z mého pohledu tento snímek určitě nemá. SPOILER: Ani smrt prdící bábiny mě bohužel neobměkčila... ()

pekos

Príbeh dospievajúceho chlapca z "Budějic" je oživením českej kinematografie. Poetika, romantika a láskavý humor sa tu miešajú spolu s dramatickými chvíľami. Skvelý scenár, remeselne neobyčajným spôsobom natočený film, ktorý hladí dušu diváka a citlivejším osobám môže spôsobiť smiech cez slzy dojatia. Tento jednoduchý film je u mňa zapísaný ako film č. 1 českej kinematografie. A k tomu ho natočil mladý muž, ktorý sa nedostal na štúdium herectva alebo réžie. Zrovnávam ho s velikánom filmu, s Milošom Formanom a zostáva dúfať, že ďalší jeho film nebude horší od tohto "detského" príbehu. ()

Miroub

Film předčil mé očekávání jen v tom nejlepším. Zajímavý nápad, když vše vypráví a točí jedenáctiletý kluk, potažmo dva kluci, kamarádi, spolužáci. Už není úplně dítě, ale ještě ne dospělý. Skvělé, místy dojemné postřehy, které jsou takhle vnímány opravdu jen v tomhle věku. Nakonec i známé Budějovice a Arpida potěšily. ()

EasyGoingBoy

Tohle je vážně těžký hodnotit - když to srovnám s některými mými oblíbenými filmy, tak tento jim napětím, zábavou ... no prostě skoro ničím nesahá ani po kotníky. Jenomže to je právě to slovo "SKORO" - myšlenkou se to vyrovná těm nej filmům, co jsem kdy viděl (Forrest, Green mile atd. atd.) a to jsme prosím pěkně v česku, ne někde v Americe kde na natáčení filmu mají peněz plnou prdel a kde scénárista má svýho poradce, ten zase svýho poradce a ten zase ........ Pokusím se to zkrátit, tady není žádnej kalkul - Mádl je totiž naprosto vyrovnanej pohodovej kluk, kterej to má v hlavě neuvěřitelně srovnaný a hlavně je to prostě ČLOVĚK se srdcem na pravém místě - jinak by tohle nemohl vymyslet. Bez ostychu dávám pět hvězd a naprosto upřímně smekám před Jirkou Mádlíkem - škoda, že takových lidí není mnohem více, to by se nám tu žilo hodně radostně. ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz