• Fr

,,TAK JÁ DÁM DO FILMU JAK KADÍŠ!…" /// Dva jedenáctiletý kámoši jak hrom (nerozdělí je ani ženská!), s pomocí kamery zaznamenávaj strasti, lásku, sex i něžnosti – tedy všechno, co (nejen) moderního puberťáka zajímá. Takže film pro puberťáky, kterej by mohl pobavit i ty starší (puberťáky). FILMOVEJ ZÁZRAK? Snad v přístupu. V pojetí? Ta krimi zápletka… a zatím co legendou opředená čarodějnice Blair zdrhá se staženým vocasem hluboko do lesů u Burkittsvilleu, tak já si to seru proti proudu a řeknu, co si myslím…: ,,viděl jsem hada srát, žábu bušit pěstí do skály, koně zvracet… a taky Pojedeme k moři. Ovšem když to srovnám s tím vejletem na Kokořín… Já na to umění moc nejsu. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem v puberťě a ošatka s píčovinama je prázdná. 2.) Přemejšlím, jestli synkovi koupit kameru. 3.) Protože každej by chtěl bydlet v Českých Budějovicích! /// PŘÍBĚH * HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(3.12.2014)

Škoda poněkud krkolomného a nuceného závěru s pointou, kterou nechci prozrazovat. Vždyť k onomu hlavnímu odhalení by se určitě dalo dojít jinak než pomocí tohoto šoku na hranici emočního vydírání. Jinak všechna čest Jiřímu Mádlovi, kterého jako herce vůbec, ale vůbec nemám rád. Jako režisér i scenárista u mě uspěl. Z Pojedeme k moři totiž čiší zdravá hravost a nadšení, kromě té pointy snad nic nepůsobí strojeně a trapně (vážně, ani humor ne). Navíc se mi líbili hlavní dětští představitelé, kteří doopravdy hráli, ačkoliv kdyby byli prkenní, dalo by se to vzhledem k home video formě filmu lehce odpustit a snad i považovat za autorský záměr.(1.4.2014)

Sonda do rodinného života prostřednictvím kamery zvídavého Tomáše, který se chce stát v budoucnu režisérem. Ve svém prvním filmu však zachytí víc, než původně zamýšlel. Velmi slušný režijní debut nadějného Mádla, který si tímto u mne celkem vylepšil reputaci. Práce s dětskými herci byla v dřívějších dobách československé kinematografie téměř rutinou, a proto jsem rád, že vznikl takto citlivý a hloubavý film, kterým po dlouhé době pracuje v podobném stylu, ač je rozhodně více k zamyšlení a v některých momentech dramatičtější, než dobrodružné výpravy z dětských filmů minulého století. Původně jsem myslel a bál se, že dětské hvězdičky zastíní Ondra Vetchý, ale nestalo se, což je jen dobře. 80%(18.5.2014)

• mat.ilda

Aha, takže to netočil Mádl, ale ten jedenáctiletý chytrolín, ju? ;-) Tak s klukem urychleně zpátky na fotbal (tam nemá šanci moc pokazit), nebo nám ještě v kině nejednou pěkně zatopí, ambice na to určitě má! Ne, vážně, vše nasvědčuje tomu, že se budu muset omezit pouze na filmy od Svěráka, já zas a znovu odmítám tu falešnou atmosféru, dějovou kostrbatost, dětské repliky tahající uši, výkony dospělých na půl plynu a zde navíc vrchol všeho - šmíráckou zápletku rozuzlenou slzopudným důvodem, proč že se to tedy nejezdí k moři - bože, ty zoufale natahované štráchy okolo tátovo super tajných úterků a čtvrtků nabraly takových obrátek, že kdyby si Vetchý někde v temném sklepení vyndal roubík a prohodil k ženě: "Přiveď Mrzáka", ani nemrknu... berte to jak chcete, třeba jako důkaz, že jsem vydržela až do konce. Dvě hvězdy - jedna proto, že na české filmy používám jiný metr (ten blahosklonnější, aby nebyla mýlka), druhá za zajímavý nápad, třebaže pohřbený realizací. Viděno během Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií(18.4.2015)

Hodnocení Pojedeme k moři se zde nějakou dobu drželo v, pro český film, nezvykle vysokých číslech a já byla velmi zvědavá, jak se Jirkovi Mádlovi jeho režijní prvotina povedla. Zpočátku je to takové amatérské kamerové oťukávání, až jsem si říkala, kdy se začne dít něco... většího. A ono začne. Najednou se ocitáme uprostřed domácího násilí a jedno velké tajemství je na dosah svému objevení. Kamera malého Tomáše nám ukazuje, jak silné je jeho přátelství s kamarádem Harisem. Tak silné, že si ho nenechají vzít ani od žádné třídní krasavice. Mezitím Tomáš začíná přicházet na kloub jednomu tajemství, které mu však může zcela změnit život. Ono odhalení divák jistě brzy vytuší, jenže ono to má ještě jeden háček. Petr Šimčák si ve své roli vede výborně a rozhodně nepůsobí jako malý kluk, co neumí hrát, amatérismus nebyl znát:) Jiří Mádl dokázal do naší upadající filmografie vnést jemný závan čerstvého vzduchu a vůbec by nebylo na škodu, kdyby se tak dělo častěji a od více režisérů.(1.3.2015)

• - Inšpiráciou k natočeniu filmu bola pre Jiřího Mádla kniha "Čudná príhoda so psom uprostred noci", ktorú napísal Mark Haddon. (kacer4)

• - „Vymyslel som tento príbeh, ktorý je taká nejaká mozaika rôznych vecí, ktoré som v živote zažil alebo ktoré som niekde počul. Netýka sa to mňa priamo. Nie je to autobiografické, aj keď sa mi to ľudia snažia podsúvať a čakajú, kedy to teda priznám,“ uviedol Jiří Mádl. (Zdroj: aktualne.sk)

• - V jedné ze scén lze spatřit i režiséra. Film, který jdou během svého rande zhlédnout do kina Tomáš (Petr Šimčák) a Stáňa (Anastásia Chocholatá), je snímek Probudím se včera (2012), kde hlavní roli ztvárnil právě Jiří Mádl. (Martin_L)