Matně si vybavuji, že posledním českým filmem který ode mě dostal plný počet, bylo Pupendo. A voila, po pouhých jedenácti letech tu máme opět snímek, který si své diváky opravdu, ale opravdu zaslouží. Mádlova režijní prvotina pochopitelně není bez chyb, na druhou stranu vše je vykompenzováno úžasnou formou, na své si kupodivu přijde i filmový estét, neb v některých scénách se dočkáme velmi pěkných kamerových záběrů (kluci blbnou v parku, na asfaltce či při západu slunce, a posledně jmenovaná scéna je opravdu skvěle nasnímaná!). A když se k opravdu povedené formě přidá i výtečný obsah, výsledkem je filmové překvapení roku! A chvála nekončí, musím smeknout i před castingem. Od dob Toma Holého jsem neviděl v českém filmu tak dobré dětské herecké výkony, přičemž pochválit musím celou ústřední trojici, tedy nejen oba chlapce, ale i mladou slečnu - všichni své role zahráli tak uvěřitelně, že jsem normálně zíral! Můj verdikt - jasných pět hvězdiček. Za nadšení a hravost tvůrců, brilantní herecké výkony celého ansámblu (tedy nejen dětí, ale i dospělých) si ode mě maximální hodnocení určitě zaslouží. A ještě dodám, že tenhle film si zaslouží i všechny peníze utracené za vstupenku, neváhejte tedy a jeďte k moři.(28.4.2014)

Vzala jsem svoje (pre)adolescenty do kina. Trochu jsem se bála, že to bude moc dospělácké a že mi u toho děti nevydrží, ale obavy se ukázaly liché. Děti se nejen bavily, ale bavily svými poznámkami i důchodce v kině. Pokud se někdo strachujete, že by jim mohly ublížit poněkud drsnější scény, nebylo to o tolik horší, než samy zažily. Svět z pohledu kluků ve věku mých dětí mne bavil.(12.5.2014)

Asi nebudem sám, kto si myslí, že toto sme od Mádla nečakali. Fakt milé prekvapenie, nečakane vyzrelý prístup a réžia, mladučký hlavní predstavitelia podali výkony, ktorými nastavili laťku poriadne vysoko a dospelým, profesionálnym hercom sú vyrovnanými partnermi. Na ich výkonoch stojí celý film a veľmi ľahko to mohlo skončiť prúserom. Chlapci to však obdivuhodne ustáli, scenár i pointa sú výborné a celkovo som mal z filmu príjemný pocit, čo sa cení najviac. Ten pocit sa z tunajších českých a slovenských filmov prevalí na diváka tak 2-3 krát do roka. Mádl zdá sa dozrel a už ho budem musieť brať vážne. 80%.(8.3.2015)

Takovou investigativní činnost mládeže jsme tu neměli od Velkého případu malého detektiva a policejního psa Kykyna, ale neuvěřil jsem tomu. Pro dospělé příliš dětské, pro děti příliš dospělé. Zvolený koncept to měl odlišit od něčeho jako Soukromé pasti, ale ve své nesmyslnosti se nakonec stal slabinou..(15.8.2018)

• mat.ilda

Aha, takže to netočil Mádl, ale ten jedenáctiletý chytrolín, ju? ;-) Tak s klukem urychleně zpátky na fotbal (tam nemá šanci moc pokazit), nebo nám ještě v kině nejednou pěkně zatopí, ambice na to určitě má! Ne, vážně, vše nasvědčuje tomu, že se budu muset omezit pouze na filmy od Svěráka, já zas a znovu odmítám tu falešnou atmosféru, dějovou kostrbatost, dětské repliky tahající uši, výkony dospělých na půl plynu a zde navíc vrchol všeho - šmíráckou zápletku rozuzlenou slzopudným důvodem, proč že se to tedy nejezdí k moři - bože, ty zoufale natahované štráchy okolo tátovo super tajných úterků a čtvrtků nabraly takových obrátek, že kdyby si Vetchý někde v temném sklepení vyndal roubík a prohodil k ženě: "Přiveď Mrzáka", ani nemrknu... berte to jak chcete, třeba jako důkaz, že jsem vydržela až do konce. Dvě hvězdy - jedna proto, že na české filmy používám jiný metr (ten blahosklonnější, aby nebyla mýlka), druhá za zajímavý nápad, třebaže pohřbený realizací. Viděno během Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií(18.4.2015)

• - Film se nenatáčel na kameru, ale na fotoaparát, konkrétně na digitální zrcadlovku Nikon D4. Původní záměr byl, natáčet na zrcadlovku Nikon D800. Ale kvůli vznikajícímu "moiré" efektu a horšímu zvládání světelné citlivosti ISO se štáb rozhodl natáčet na zrcadlovku Nikon D4. Pár záběrů, kdy byly ve scéně zrcadla, bylo natočeno na Nikon D5100. (Luswani)

• - Automobil, kterým jezdí Tomášův (Petr Šimčák) táta (Ondřej Vetchý), je Kia Cee'd druhé generace. Poznávací značka 9C5 5343, kterou je auto opatřeno, není autentická, neboť takovéto číselné kombinace nebylo v Jihočeském kraji v době natáčení snímku dosaženo a i ve filmu je patrné, že jsou tabulky RZ vyrobeny z plastu. (Martin_L)

• - Zkřivená ruka, která na konci filmu chytne Tomáše (Petr Šimčák) za ruku, nepatří jeho nevlastnímu postiženému bratrovi, ale Jiřímu Mádlovi. (luxik007)