Jirka Mádl mě hodně překvapil, samozřejmě v tom kladném slova smyslu. Jak ho nemám jako herce příliš v oblibě, tak na postu scénáristy a režiséra se mu rozhodně vyhýbat nebudu! Jirka totiž servíruje povedenou hořkosladkou komedii, která stojí na originálním a jednoduchém pojetí snímku, doplněnou skvělými nápady, povedenými vtipy a zajímavém náhledu do klukovského světa. Oba dětští představitelé podali slušné výkony a byli rovnocennými partnery svým starším kolegům. Zkrátka, tento debut se povedl a jsem moc zvědav na Jirkův další snímek.(11.4.2014)

• xxmartinxx

Upřímně řečeno vůbec nevím, jak se k tomu postavit. V první řadě ten film rozhodně nevypadá tak, jak by svůj film natočilo dítě a dětští herci se před kamerou nechovají tak, jak by se chovaly děti před kamerou (na youtube najdete dost důkazů), na druhou stranu je jasné, že dokonalého dojmu Mádl docílit ani nechtěl a některé záběry jsou zcela očividně mimo možnosti toho kluka (a doufám, že i záměrně mimo jeho myšlení, protože fakt nechci věřit tomu, že kluk aranžuje kameru pro zpomalené záběry sebe sama na pohřbu své milované babičky...). Na třetí stranu že nechtěl, vnáší ještě větší zmatek do toho, proč to vůbec dělá, na čtvrtou stranu to relativně funkčně omlouvá naivitu a plochost příběhu a na pátou stranu není důvod, proč by tahle nedůsledná a nejasná omluva měla něco omlouvat. Prostě mám pocit, že Mádl svou myšlenku moc nedomyslel a nasekal film vnitřně zcela nesoudržný, protiřečící si - prostě bordel. 2 a 1/2(5.1.2015)

• Kamca_

Asi jsem čekala moc. Tohle je pro mě jedno velký zklamání. Popravdě jsem si o filmu před tím nic nezjišťovala a nějak mi nedošlo, že bude točený jako dokument. V tom byl asi ten největší problém. Dokumenty totiž nemám vůbec v lásce. Takže neustálý mluvení do kamery mi dost vadilo a ten hlavní kluk mi přišel docela trapnej. Podle hodnocení tady na čsfd jsem čekala, že film bude stát za to, ale bohužel. Měla jsem problém ´film´ dokoukat. Celou dobu mi tam chyběl filmový děj a hlavně emoce, který jsem čekala. Táhlo se to od prvních minut a dost jsem se nudila. Po tomhle si troufnu říct, že Mádl je rozhodně lepší herec než režisér ... Nápad asi dobrej, ale dost nedomyšlený. Nebrala jsem ´film´ vážně ani vteřinu. Dětský herecký výkony byly hrozný ... Když už, tak si měl autor vybrat někoho, kdo má nějáké zkušenosti. Tohle na mě působilo hrozně amatérsky a nejen to. Nechybělo moc a dala jsem odpad. A určitě bych to neprezentovala jako komedii, dětský film a kdo ví co ještě ... Mělo to spíš depresivní nádech.. 20%.(22.2.2015)

• mat.ilda

Aha, takže to netočil Mádl, ale ten jedenáctiletý chytrolín, ju? ;-) Tak s klukem urychleně zpátky na fotbal (tam nemá šanci moc pokazit), nebo nám ještě v kině nejednou pěkně zatopí, ambice na to určitě má! Ne, vážně, vše nasvědčuje tomu, že se budu muset omezit pouze na filmy od Svěráka, já zas a znovu odmítám tu falešnou atmosféru, dějovou kostrbatost, dětské repliky tahající uši, výkony dospělých na půl plynu a zde navíc vrchol všeho - šmíráckou zápletku rozuzlenou slzopudným důvodem, proč že se to tedy nejezdí k moři - bože, ty zoufale natahované štráchy okolo tátovo super tajných úterků a čtvrtků nabraly takových obrátek, že kdyby si Vetchý někde v temném sklepení vyndal roubík a prohodil k ženě: "Přiveď Mrzáka", ani nemrknu... berte to jak chcete, třeba jako důkaz, že jsem vydržela až do konce. Dvě hvězdy - jedna proto, že na české filmy používám jiný metr (ten blahosklonnější, aby nebyla mýlka), druhá za zajímavý nápad, třebaže pohřbený realizací. Viděno během Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií(18.4.2015)

Jiřího Mádla jsem dosud bral jako výborného herce, který bohužel málokdy hraje v dobrých filmech. Jenže není dobré ho podceňovat, protože sám si takový dokáže napsat i natočit. Jeho dětský experiment je hravý už od úvodních titulků, ale nemá problém ve vhodný čas absolutně zvážnět. Perfektní je zejména vedení dětských herců, kteří tu vypadají naprosto přirozeně a na rozdíl od drtivé většiny jiných českých filmů se chovají jako děti svého věku (a to nemluvím jen o dvou hlavních hrdinech). Na sebe trochu sebeparodicky autor upozorňuje pouze ve scéně nevydařeného rande, kdy jde dvojice na film s ním v hlavní roli, a dokonce jim lístky prodá osobně jeho režisér. Jen tak dál!(17.4.2014)

• - Film byl uveden na Evropském filmovém trhu v rámci Berlinale 2014. (Kmotr76)

• - Scény na základní školy se natáčely ve škole, do které chodil režisér Jiří Mádl. (morgos)

• - Ve filmu byly použity fotografie z archivu Miloše Formana. (Terva)