Jeden z mála českých filmů poslední doby, kde forma nesmírně podtrhuje sílu sdělení. Pojedeme k moři je totiž natočeno jako home video dvou kluků, kteří dostali zrcadlovku a teď se s její pomocí rozhodli zaznamenávat životy lidí ze svého okolí. Nemusíte se ale bát, že by bylo kvůli své netradiční narativní a audiovizuální stránce nekoukatelné; zdánlivý amatérismus záběrů se zde míchá s profesionalitou filmařského štábu, takže film po obrazové, zvukové a střihačské stránce rozhodně netrpí. Nebýt zbytečného závěrečného epilogu, neváhám jít ani po nejvyšším hodnocení.(4.5.2014)

• Wacoslav1

Natočil si mě jak kadím! No to teda JAHAHAHAHA!!!!! Respect borci úžasnej film!!! Fakt mě dojal k nepříčetnosti!! Nekecám! Myslel jsem si jako, že mě už nepřekvapí nic a, že domácí kinematografie už po Troškových eskapádách do větší žumpy nepadne, ale omyl vážení... Tohle je vlastně rozličně žánrový film začíná jako rádoby komedie která se mění v detektivku a na konci je z ní emocionální oduševnělé drama. Akorát, že na to aby to nějak zapůsobilo na starýho cynika Wacoslava1 je to až prvoplánovitě dojemný a patetický a strašně průhledný. Tak jasně má to bejt nakonec o tom jakýma sračkama si v životě procházíme nebo tak nějak? No dobrý tak to nemusím vidět tenhle film a můžu se ohlídnout za svým zpackaným životem a teď jako co? Teď se z toho jako mám posrat nebo co? a posere se někdo ze mě?? a natočí o mě někdo film??? a zajímá tohle vůbec někoho????? No evidentně jo. Zdejší na hlavu padlý zástup pětihvězdičkářů vyhnal tuhle zoufalost až do červený barvy... No nestíhám to tady, ale zachovávám si chladnou hlavu, třeba mě ukamenujte, já jsem na to zvyklej, ale k moři fakt nepojedeme s tím se smiřte. No za hlášku babi ty sis prdla? dám aspoň 5%(13.12.2014)

Chyběla mi trošku větší katarze a přebývalo příliš mnoho dohadů o ději. V některých situacích by lidé kluka s kamerou poslali rovnou do prdele. Ale podle rozhovorů s Jiřím Mádlem jsem věděl, že to má v hlavně srovnané. Dialogy a situace působí tak autenticky, že jsem ochoten mnoho věcí tomuhle debutu s klidem prominout.(14.5.2014)

Pěkný dětský film navazující na dlouhou a silnou tradici dětských filmů v české kinematografii. Mádlova režie je infantilní, ale ve výsledku je to roztomilé a dobře to odpovídá zvolenými výrazovými prostředky danému žánru. Filmově to sice není žádná revoluce (i když ta ich-forma je celkem nečekaná), ale musím uznat, že je to takové mile čisté a na nic světoborného si to nehraje. A pak tu jsou ještě ty vynikající (dva) dětští herci, podobě přesvědčivé herecké výkony tu poslední dobou nejsou zvykem...a srovnání s Tomášem Holým blahé paměti jsou skutečně na místě. Coby patriota mne samozřejmě potěšila mizanscéna, Mádl výborně zužitkoval znalost místopisu svého rodného města a mne těšilo objevování známých zákoutí Českých Budějovic. Jako velké plus beru, že filmové Budějovice jsou poplatné svému skutečnému předobrazu a není to takové to typické filmové město natočené všude a nikde. Vnímám to coby pokus o poklonu městu, kde má Jiří Mádl kořeny a kde vyrůstal. Takovýhle přístup jsem už dlouho nezaznamenal (pominu-li výstupy cílící na Prahu). Dobrý, hravý, slibný debut...z toho Mádla by nový Forman jednou fakt mohl být... :-)(22.2.2015)

• xxmartinxx

Upřímně řečeno vůbec nevím, jak se k tomu postavit. V první řadě ten film rozhodně nevypadá tak, jak by svůj film natočilo dítě a dětští herci se před kamerou nechovají tak, jak by se chovaly děti před kamerou (na youtube najdete dost důkazů), na druhou stranu je jasné, že dokonalého dojmu Mádl docílit ani nechtěl a některé záběry jsou zcela očividně mimo možnosti toho kluka (a doufám, že i záměrně mimo jeho myšlení, protože fakt nechci věřit tomu, že kluk aranžuje kameru pro zpomalené záběry sebe sama na pohřbu své milované babičky...). Na třetí stranu že nechtěl, vnáší ještě větší zmatek do toho, proč to vůbec dělá, na čtvrtou stranu to relativně funkčně omlouvá naivitu a plochost příběhu a na pátou stranu není důvod, proč by tahle nedůsledná a nejasná omluva měla něco omlouvat. Prostě mám pocit, že Mádl svou myšlenku moc nedomyslel a nasekal film vnitřně zcela nesoudržný, protiřečící si - prostě bordel. 2 a 1/2(5.1.2015)

• - Představitelé hlavních postav Petr Šimčák (Tomáš) a Jan Maršál (Haris) ve filmu používali digitální zrcadlovky Nikon D5200 a Nikon D800. (Cheeker)

• - Představitel Tomáše (Petr Simčák) není v herectví úplný nováček. Hraje v Městském Divadle v Brně. (mjkuba)

• - Při natáčení nočních scén na sídlišti byla na filmaře několikrát zavolali policii. (Cheeker)