Sils Maria

• Francie Sils Maria (více)

Okouzlující a stále atraktivní čtyřicátnice Maria Enders je na vrcholu své herecké kariéry, kterou před dvaceti lety odstartovala ztvárněním provokativní a nezapomenutelné postavy Sigrid v oceňovaném lesbickém dramatu. Právě přijala nabídku zahrát si v současném remaku tohoto slavného filmu, avšak tentokrát se má zhostit role starší Heleny, kterou Sigrid svede a dožene až k sebevraždě. Maria se svou asistentkou odjíždí do Sils Marie, odlehlé oblasti švýcarských Alp, aby se nerušeně připravovala na svou náročnou roli. A role Sigrid na druhé straně připadla lehkovážné mladé hollywoodské hvězdičce, vyžívající se v alkoholových skandálech. Maria se tak na rozdíl od původního filmu nachází na druhé straně zrcadla, tváří v tvář okouzlující dívce, která je v podstatě znepokojujícím odrazem jí samotné. (Film Europe)

plechulka

Film NENÍ pro ty, kteří: nemají rády silné hlavní hrdinky (herečky zvlášť) a vůbec se nezajímají o divadlo. Dále se určitě nebude líbit milovníkům rovin a všem těm, kteří preferují jednoduchý příběh s minimem dialogů a dovysvětlení všeho, co na plátně vidí... Vy ostatní - vítejte v Alpách a doufejte zahlédnout Majola Snake.... ()

Mishqo

60% ... Zárodky výborného filmu, no počas väčšej časti stopáže žiaľ len priemerný. Zbytočne naťahovaný so zbytočnými scénami. Herečky však výborné. Prvýkrát ma aj Kristen presvedčila o tom, že naozaj vie hrať. A nádherná hudba. ()

VasaX

Konverzační drama ze světa jedné stárnoucí filmové/divadelní hvězdy a světa kolem ní. Dobré konverzačky mám rád, ale tady mě to až na pár momentů moc nebavilo a Maria/Juliette Binoche mě postupně čím dál více iritovala. Navíc i s vědomím, že to má dvě hodiny mi přišlo, že se to hrozně táhlo a obávám se, že pokud měl film nějaké poselství či předával nějaké hodnoty, tak mě to minulo. ()

zigíš

Excelentne napísaná žabožroutská konverzačka s -po dlhej dobe- výborne hrajúcou Kristen Stewart P.S námetom -pochopitelne- nepodobné, ale ten silný akcent na prírodu ako ďalšiu ´postavu´ v deji pripomenulo slovenskú medenú vežu (!) a to je hodne velká pochvala ! ()

Almásy

áno mám slabosť pre ženské filmy a hlavne pre francúzske ženské filmy. scenár neobjavil ameriku, téma stárnucej herečky a jej ,,mladšej a krajšej" kolegyne je stará snáď ako kinematograf, je to asi tou zvláštnou pomalou rádoby hanekeovskou atmosférou a trochu prvoplánovým, ale cez to všetko veľmi pôsobivým zvratom v závere, prečo mi ten film stále vŕta v hlave. a myslím si, že keby to bolo celé po francúzsky bolo by to asi aj za 5. a kirsten stewart úprimne prekvapila. ()

femme fatale

Binoche je taková herecká kouzelnice, nevím jak to dělá a ani to vědět nechci, radši se nachám oklamat tou iluzí. Stewart se zlepšuje každým novým projektem, její výkon jí přinesl ocenění v podobě sošky Césara, což se povedlo vůbec první americké herečce. Filmem samotným jsem proplula jako těmi oblaky, měla jsem po jeho shlédnutí velmi zvláštní pocit, který nechci moc analyzovat, takhle se mi líbí více. ()

Seti

Kategorii artových filmů, které nemají žádný kloudný děj, a v podstatě směřují odnikud nikam, nemám vůbec v lásce, protože je to zpravidla nuda jak prdel. Sils Maria se této kategorii naštěstí přibližuje pouze v první části mé definice. Konverzačka, v níž režisér skutečně žádný příběh nevypráví, má však své silné stránky jinde. Jedná se především o scénáristicky vybroušené a herecky skvěle interpretované dialogy mezi stárnoucí herečkou a její mladou asistentkou v podání Binoche a Stewart. Během sledování jejich alpského přípravného campu jsem stále čekal, zda režisér nějak explicitněji vyjádří pararelu mezi zkoušenou hrou a skutečnými pocity hlavních hrdinek filmu a nakonec jsem byl rád, že se touto zjednodušující a doslovnou cestou nevydal. Možná by to filmu přidalo na filmovosti, ovšem také by ho to v tomto případě ochudilo o jeho specifickou atmosféru a otevřené nejednoznačné vyznění. Jak už jsem řekl, tak dámy se svých partů zhostili na výbornou a upřímně doufám, že temné období v kariéře K. Stewart už definitivně pominulo. Sils Maria se rozhodně nezalíbí každému a na mnoha místech je zdlouhavější, než by se mi zamlouvalo, ale v mém případě se jednalo o docela překvapivý a příjemný filmový zážitek, i když jsem režisérovi ne vždy porozumněl. ()

kolemjdouc

chvílemi jsem se ztrácela v tom,jestli se role zkouší anebo je to realita.Binoche podala spolu se Stewart obdivuhodný výkon .Vlastně celý děj "táhly". ()

lucijelucije

Nakonec po dlouhém uvážení jsem usoudila, že Sils Maria by měl dostat šanci. Ten, kdo nemá rád konverzační snímky asi v tomhle upjatém dramatu zálibu nanajde. J. Binoche s K. Stewart byly výborné, i když mi chyběla trošku šťáva v jejich škrobeném dvouhodinovém rozhovoru. ()

sedlo03

Forma solidní, ale obsahově nic moc. Nelze stavět pouze na skvělých hereckých výkonech a abstrakci. Respektivě jde, ale to to ne úplně fungovalo. ()

Smisek

Nádherný film. Nevím, jestli začínám mít slabost pro filmy bez děje, viz Chlapectví, které jsem viděl nedávno, ale tenhle film se povedl. Sils Maria vás prostě pohltí, a to nejen úžasnou hudbou a překrásnou přírodou, ale především duetem Binoche-Stewart. Do toho výborně vykreslená hvězda mladé generace Chloë stylově skrze nová média. Film není hezký, milý, ani nějaký bezstarostný..je to ale nádherný film ze života, který vám ani nezodpoví všechny otázky, které nadhodí. A to mám rád. Do toho pro mě příjemný objev ve formě Kristen Stewart, kterou jsem zatím neměl možnost nikde vidět a jejíž výkon byl famózní. ()

theSaint

Až jsem překvapen, jak tahle "nenáročná" konverzačka zabodovala na CSFD. Podobný žánr neskousne jen tak každý. V komentářích se dočítám o zralejším a kvalitním výkonu Kristen Steward. Nesouhlasím. Pokud někdo viděl více jak Twilight ságu, tak ví, že její herecký výkon byl naprosto standartní. Zřejmě jsem jediný a zřejmě mi něco uniká, ale já se ptám- kam se sakra ve filmu poděla? Odešla.. kam? Co s ní bylo dál? Jak se s tím vypořádala Julia? Pro mě mnoho neznámých.. i když chápu, že to byl záměr. ()

MickeyStuma

Vcelku složitý psychologický komorní snímek dějově založený na herečce středního věku, která dostala roli, nad kterou má určité pochybnosti, a tak musí překonat jak osobní, tak i profesní nejistotu. Doslova herecký koncert Juliette Binoche, které neméně zdatně sekunduje mladičká Kristen Stewart. Obě jsou úchvatné a jejich spojení dokonalé. Příběh vlivem konverzačního pojetí vyznívá jakoby byl napsaný spíše pro divadlo. O to víc ve filmové podobě vypadá úžasněji. V dané problematice je jemný, inteligentní a zábavný zároveň a tak zanechá velice hluboký dojem. Jedná se o film vyžadující 100% pozornost, jinak nemá smysl se na něco takového dívat. ()

jauzdu

Gratuluji střihačům traileru za nalákání na něco co ve filmu není ani náznakem řečeno. Kirsten si pak může klidně ukazovat zadnici jak chce a Juliette může vytahovat bobra kolikrát se jí zlíbí, ale nic to nezmění na tom, že se k uzoufání nudím a na konci jsem naštvaná protože se nedočkám ani řádného závěru či vyvrcholení. Aneb slovy Rena a Stimpyho: Ren: "A co si bereš jako poučení z tohoto dílu?" Stimpy: "Nevím, ale líbí se mi třást se." ()

snoodles

Par velmi dobrych scen, nicmene jsem tak nejak porad cekala na pointu.. ktera neprisla. Chvilemi jsem se velice nudila a kirsten mi obcas silene lezla na nervy. Ve chvili, kdy bych se radeji podivala na to skvele scifi (zkazu alianci pro lasku!), jsem se rozhodla pro podprumerne hodnoceni. ()

rivah

Francouzský auteurský film par excellence - oslnivé okamžiky a následné propady. Možná méně než ****, ale dílo dobře zapamatovatelné. Záběry švýcarských hor a mračného hada s doprovodem barokní hudby tvoří působivé pozadí. ()

Přehlídka Crème de la Crème II

Přehlídka Crème de la Crème II