Při rutinní vesmírné cestě k novému domovu jsou dva hibernovaní pasažéři kosmické lodi následkem poruchy probuzeni o 90 let dříve, než bylo plánováno. Zatímco se Jim (Chris Pratt) a Aurora (Jennifer Lawrence) smiřují se skutečností, že budou nuceni prožít zbytek života na palubě luxusní lodi, zjišťují, že mezi nimi vzniká cosi více než přátelství...až do okamžiku, kdy odhalí, že se celá loď ocitá v obrovském nebezpečí. Jim a Aurora jsou teď těmi jedinými, kdo může zachránit životy 5000 spících pasažérů. (Falcon)

Monisek

Já jsem spokojená... Věděla jsem, že film má mouchy, ale ty asi lítaly při mém sledování někde jinde, protože jsem si to fakt užívala. | Kino, 2D titulky ()

abetu

Spoiler alert! Jsem strašně naštvaná, tohle mohl být skvělý film. Kdyby se ke konci někdo nerozhodl, že je to málo akční a Jennifer Lawrence si dostatečně nezafuněla a nezakvičela. Až to chvíle, kdy jde Pratt opravovat motor, je to překvapivě skvělý film. Střídání pohody a ponurého pocitu beznaděje mě bavilo. Mělo to to vtip, skvělé nápady. Je to nenuceně uvěřitelné. Pak ale přijde to nešťastné opravování motoru a chytání ve vesmíru (tady by mělo být v titulku napsáno: Zdroj: Marťan). A šlo to do kopru. A ty rádoby filosofické komentáře jí jako spisovatelky taky jen zbytečně film sráží. Tohle nemělo být hluboké akční sci-fi, ale vlastně vesmírný poloromatický feel good film s příjemným vizuálem a super detaily. Stačilo by se koukat na hezké herce, kteří sici nepředvedou oscarový výkon, ale dokážou bavit. ()

TheSpearCZ

První polovina skvělá, Chris Pratt s Jennifer Lawrence samozřejmě parádní, scénka s bazénem super, ale v druhé polovině to přechází na obyčejné, tuctové Sci-Fi, které vás bude bavit rozhodně méně než polovina první. Potenciál to mělo obrovský a pustit si to po druhé taky chtít nebudete. Lepší 3* ()

zahadum

Dobré...dobré to bolo...musím uznať,že to malo niečo do seba a rozhodne som strávil fajn dve hodiny. Efekty nemajú chybu, super detailne až maniakálne prepracovaný interiér zaujímavej lodi. Pomerne slušný námet. Ale katastrofálne nevyužitý materiál....dalo by sa z toho vytlačiť látky na poriadne zaujímavý seriál. Viem ti predstaviť poriadne hardcore dej. Takto to bol tuctový love story v pestrofarebnom prostredí. Zaujímavý barman. Umelá postava Laurence Fishbourne ( deus ex machina ? ) a koniec ktorý viacej skryl. Film je najlepší na začiatku keď je na lodi len jedna postava. Určite ale treba filmu dať šancu. Pri 50 % rýchlosti svetla výlety na lane mimo kozmickej lode ? :D ()

Snake.Charmer

Připadá mi to jako kdyby se ještě nějaká zvrácenější odnož Disneyho pokoušela udělat sci-fi pro celou rodinu. Výsledkem je červená knihovna plná nesmyslů a hračiček na efekt, která je navíc předvídatelná od A až do Z. Od Tylduma jsem čekal teda víc.... ()

TaanStari

U romantického space fantasy asi nemá cenu řešit, že odstředivá (a i setrvačná) síla patrně funguje jen když jde proud, že použití dveří jako "tepelného štítu" vede k vytvoření lidské křížaly a podobně. Zaměřím se tedy na úplně něco jiného - všimli jste si, jak nechutně otravný je hlas Lawrence v určitých vypjatých polohách? Myslím takové to prasečí kvičení říznuté alkoholikem, dusícím se vlastními zvratky, to bylo fakt peklo. Mimochodem Logitech sice vyrábí kvalitní periferie, ale v lodi za miliardy působí joystick za $40 jako pěst na oko. Není po 10 letech trošku pozdě na product placement? :) ()

Matli

Dokonalé efekty (nebo spíše záběry vesmíru a lodě) a nominace na oscara za výpravu je taky zasloužená. Interiér lodě je fakt vymazlený a hudba taky stojí za zmínku. Žádné zápory bych v tom neviděl, prostě odpočinkový dobře natočený sci-fi. 74% ()

drozdy1

Parádní oddechovka, které v některých momentech ovšem chybí výraznější emoce... Škoda ten potenciál přitlačit trochu více na pilu tam byl ! Hodnocení: 76% ()

cyphercz

Dost rozporuplný film. Na jedné straně supr první půlka s temnou atmosférou řešení hodně těžkého dilematu, co se nakonec promění v romantickou blbůstku ve vesmíru. Taky mi hodně vadí ty do očí bijící nesmysly - na lodi kde má strávit 4 měsíce 5280 lidí je JEDEN barman a JEDNA ošetřovna... Jakmile na hypermoderní lodi selhávají klíčové systémy a hrozí její zničení, tak neexistuje žádná bezpečnostní pojistka, co by vzbudila důstojníky a techniky, kteří by problém vyřešili... Posádka a cestující jsou nakonec vzbuzeni někde na vyšším orbitu Homestead II, i když je celej film divákovi opakováno, že probuzení má nastat 4 měsíce před dosažením planety... a tak by se dalo pokračovat. Suma sumárum velice nenáročné scifi s velice slibnou první půlkou a podprůměrným koncem, výsledek tedy 3 hvězdy. ()

Pidzey

Vesmírná romanťárna? Proč ne. Obzvlášť když je to tak skvěle obsazený. Chris je jednoduše sympaťák a Jennifer zas neskutečně krásná. Oba mají prostor ukázat, že jsou výborní herci. Takže proč na to nekoukat. Jenže. Rušila mě tam Laurencova přítomnost. Tak nějak jsem čekal, že problém vyřešej celej sami. Taky jsem měl pocit, že film naplno nevyužil svůj potenciál. Je to velká škoda s takovým obsazením a námětem. Závěrem? Já se bavil, líbilo se mi to a svůj účel film splnil a o to tu jde především. Ne? ()

Bozvav

Neuvěřitelné drámo. Já osobně bych probudila někoho povolaného, aby mne zase uspal. jinak skvěle provedeno, scénář originální, ale jako celek utahané jak kotě po hodinovém běhání za klubíčkem. Jinak nejlépe mé pocity vyjádřil ve svém komentáři kolegy Verbal. Mohlo to být geniální , bohužel nebylo. Za mne tři a kousek. ()

Brusíček

Vizuálně na jedničku, nádherná kosmická podívaná, nicméně s trochu odfláknutým koncem. Rozhodně měl film větší potenciál, škoda, že zůstal nevyužit. Ve filmu jsou vlastně jen čtyři role, Chris s Jennifer mě v hlavních rolích baví, skvěle jim sekunduje Michael Sheen, škoda jen, že Lawrence Fishburne nedostal více prostoru, filmu by to jistě prospělo. 80%. ()

aliaska

Ja scifi nemusím veľmi, ale tento sa mi páčil a byť s niekym takto sama, kto je taký romantik 🤔, áno aj celý život. Akurát sa čudujem, že nemali deti 😊😊 ()

Jeremiah

Vím, že tento film nabízí spoustu nedokonalostí a nelogičností. Přesto jsem dal 5* ! Proč ? První je samozřejmě za okouzlující Jennifer, druhá za dle mého názoru zdařilé vizuální efekty, třetí za docela zábavný děj , čtvrtá za alespoň shlédnutí mého dalšího nesplněného snu a poslední za víru, že k tomuto scénáři jednou může lidstvo dospět. Zřejmě jsem divný, ale hlavnímu hrdinovi závidím a celkové mohu říci, že jsem se pobavil a nenudil, tak proč ne, že ? ()

Yarwen

Psychologicky neskutečně působivý snímek. A morální rozhodnutí - vzbudit či nevzbudit - říct či neříct - také jste si položili tuto otázku? ()

Michael Sheen bude neziskový herec

Michael Sheen bude neziskový herec

11.12.2021

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

13.08.2017

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Jennifer Lawrence bude režírovat

Jennifer Lawrence bude režírovat

26.11.2015

Mít ve 25 letech dva Zlaté glóby a Oscara vůbec není špatná bilance. Jennifer Lawrence k tomu může přihodit ještě dvě úspěšné blockbusterové série, právě končící Hunger Games a X-Meny, a momentálně… (více)