Při rutinní vesmírné cestě k novému domovu jsou dva hibernovaní pasažéři kosmické lodi následkem poruchy probuzeni o 90 let dříve, než bylo plánováno. Zatímco se Jim (Chris Pratt) a Aurora (Jennifer Lawrence) smiřují se skutečností, že budou nuceni prožít zbytek života na palubě luxusní lodi, zjišťují, že mezi nimi vzniká cosi více než přátelství...až do okamžiku, kdy odhalí, že se celá loď ocitá v obrovském nebezpečí. Jim a Aurora jsou teď těmi jedinými, kdo může zachránit životy 5000 spících pasažérů. (Falcon)

Melce

Random film ktorý sa objavil na rozpise miestneho kina. Nič som si pred tým o filme nezisťoval, len zavolal kamoša a išli sme. A z nenápadného filmu bolo zrazu zaujímavé dielo. Začiatok mi neskutočne pripomínal 1. Votrelca, čo ma dokázalo dostatočne zaujať na prvých 20 minút. Úprimne po 20 minútach ma film úplne prestal interesovať. Rok na lodi robí bordel, potom zobudí čajočku a na koniec musia zachrániť loď. Už po tých 20 minútach som vedel, že to takto dopadne. Dosť suchý námet aj scenár, až mi to príde, že podobný film som videl a pravdepodobne sa tak aj stalo. Aj cez väčšie príbehové nedostatky a absencie záživnejších vsuviek, sa na film pozeralo celkom dobre. Dopomohla k tomu aj Jennifer Lawrence v hlavnej roli. Určite to nie je film za ktorý by som dal v kine 5 €, ale na večerné pozretie niekde na internete, alebo v TV by som film mohol doporučiť. ()

KcarlosK

Méně debilní romantiky a více toho sci-fi a byl by to dobrý film. Takhle lze pochválit pouze vizuál. A ten sám o sobě dobrý film neudělá. ()

jioex13

Ač jsem to nečekal, tak tenhle kousek je vážně parádní. Chybí mi jen možná trochu prohloubení celého zbytku jejich života. Film má perfektní dějový spád od začátku až skoro do samotného konce. Po celou dobu jsem se nenudil, ale mnohem více mě bavila originální verze bez dabingu, ačkoliv jsem jeho příznivcem. ()

kratajirka

Sájens fikšn movie vol. 15487. Nic nového pod sluncem, nic nového za Měsícem. Chris si chtěl zajezdit a tak si zajezdil. Ponaučení říká - když tě svrbí, tak jdi prostě přes mrtvoly! ()

eexDon

Für mich - 75%, - /romantická linka k ničemu, jako vždycky a ten prostoduchý děj, kdy ke konci filmu se všechno na lodi hroutilo, jak Jon potřeboval, to bylo taky dosti naivní/, + /finále sice povinně super akční, ale aspoň se něco dělo a ikdyž Chris nezemřel, z lodi spolu s Jen neunikli, ani neusnuli, aspoň, že zázrak na konci filmu tudíž nebyl, Jen dobře vypadala, o což taky hlavně šlo, vizuální stránka filmu špičková, hlavně ta loď/, hodnocení - těsně nadprůměrně vesmírně - romanticko - povinně akční sci - fi, co se mi docela líbilo, ušlo to, ale hitparáda to není ()

PanIncognito

Jennifer Lawrence je výtečná herečka! Tento film se skvělými vizuálními efekty nabízí intenzivní podívanou, která bere za srdce. Účelem filmů je vyvolat v divákovi emoce, což se zde daří... dojetí, napětí, vzrušení... nic z toho zde nechybí. Tohle prostě funguje! :-o (viděno v původním zněním) ()

dalen

Dej je jednoduchý, zábavný, herci svoje role výborne zahrali a po celý čas môžete obdivovať skvelé audiovizuálne efekty. Vôbec mi nevadí, že tu nie sú príšery a potoky krvi. Takto si predstavujem kvalitný sci-fi film. ()

akiro

"Odpověď přijde za 55 let." To je jako od České pošty. Film je po vizuální stránce nádherný. Herci (naštěstí jich nebylo mnoho) k sobě ladili a celé to působilo velmi dobrým dojmem. Netušil jsem, že to někdy napíšu, ale byl to úžasný romantický film. ()

Nightslider

Vesmírná romantika, která obsahuje vtip, napětí, vášeň. Vydržel jsem až do konce a rozhodně nezklamalo do poslední chvíle. Minimum herců tvořící příjemný uvěřitelný celek. ()

MM1979

Opravdu příjemné překvapení taková pěkná a napínavá sci-fi romantika... Vůbec jsem na to neviděl žádné reklamy a tak jsem od toho nic moc nečekal, ale kupodivu po dlouhé době film, co se mi fakt líbil. ()

newk

Takže tady jsou to jasný 3 hvězdy a to jen díky Katniss Everdeen, která je tady neskutečně sexy.Jinak film je taková kulisa, kde není nutný ani zvuk. Spíš romanťárna než sci-fi. Děj prostě celkem nuda a dost předvídatelný. ()

Amberjack

Kde je nějaká slizká zubatá příšera, když jí člověk potřebuje? Příšery jsou taky boží bytosti. Jsou osamělé, smutné a hladové a podle komentářů zdejšího panoptika filmových dementů je už asi nikdo nemá rád. Je mi to tak líto:-( Aspoň nohu tomu tupcovi ukousnout mohla:-( ()

PaKo1980

Hele a jako proč ne? Nenáročná sci-fi oddychovka, kde nestřílý hromady laserů, neřežou se hordy mutantních mutantů a žádný hrdina nezachraňuje matičku Zemi za potlesku všech v řídícím centru a přitom je to koukatelný od začátku do konce. ()

WillH.

Takto zbytočne rozťahaný film som už dlho nevidel. Človek stále očakáva že sa to niekam rozbehne, ale to sa len takou slimačou rýchlosťou dej posúva... Dokonca, aby som to vydržal - začal som si to pretáčať dopredu. Vizuálne spracovanie vesmírnej lode a všetko čo s tým súvisí je síce úchvatné, ale v dnešnej technologickej dobe samotné efekty k dobrému filmu nestačia. Distribútori síce uvádzajú film ako dobrodružné drama, romantika a sci-fi, ale romanca prevyšuje nad ostatnými omnoho viac. Má to veľmi – priam až gýčovo predvídateľný dej, samozrejme každý divák si položí otázku či by urobil to isté ako Jim Preston a do akej miery je to pochopiteľné a či – a vôbec ospravedlniteľné. Ale tvorcovia to naťahujú a rozťahujú ako sopeľ z nosa, tak – že v polovici filmu som si myslel, že to už nevydržím, no po prebudení kapitána..... :-) som začal veriť, že sa to už nejako rozbehne, ale po pár minútach to vpadlo opäť, - ale až do úplnej „trapošiny“, so scénami o.i. napr. keď sa jeden človek v otvorenom vesmíre musí obetovať pre väčšinu..... takých filmov sme už videli tisícky! :-( A úplne to zaklincoval happy-end, ja osobne by som sa vedel lepšie pohrať s citmi a emóciami divákov a trochu to viacej zamotať aspoň ku koncu, variácií by sa našlo rozhodne dosť. Verím, že ich mali aj scenárista či režisér, ale určite zapracovala silná lobby producentskej spol., ktorá považuje koncového diváka stále za ten typický konzum prahnúci po tej istej šablóne mainstreamového predstavenia. Niekde na Azúrovom pobreží, či v slnečnej Kalifornii by to bola zrejme vcelku milá a slušná romanca, ale takto vo vsemíre je to len plytvanie science-fiction potenciálom. Hoc i „tam“ sa dajú natočiť veľké filmy s romantickým nádychom (napr. neprekonateľný a famózny Interstellar), no v tomto prípade... – možno, keby to zobral do rúk taký Woody Allen – ale tak to už je iné sci-fi :-D Rozmýšľal som úplne vážne nad jednou hviezdou, ale za aspoň naozaj fascinujúce obrazové stvárnenie interiérov dávam ** (vďaka bohu tak aspoň za storyboarderov) ()

Jakub.Pernet

Naprosto skvěle zpracovaný snímek , od prvních minut už se to začíná rozjíždět a člověk dostane informace oč tam běží . záběry z kosmu na výbornou .Určitě má film zajímavý smysl a jako nápad super . Na to že snímek má 116minut v každý jedný minutě nevíte co se muže stát . hodnotím 5ti hvězdami za mě rozhodně top za 2016 . ()

Haytham

Tento film poukazuje nato čo je človek ochotný urobiť aby nebol sám, a aby sa tiež nenudil a to i v prípade že niekomu môže zničit život .Pre mňa je to skvelý film,a preto dávam 4 hviezdičky. ()

Michael Sheen bude neziskový herec

Michael Sheen bude neziskový herec

11.12.2021

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

13.08.2017

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Jennifer Lawrence bude režírovat

Jennifer Lawrence bude režírovat

26.11.2015

Mít ve 25 letech dva Zlaté glóby a Oscara vůbec není špatná bilance. Jennifer Lawrence k tomu může přihodit ještě dvě úspěšné blockbusterové série, právě končící Hunger Games a X-Meny, a momentálně… (více)