Moebius

(festivalový název)
  • Jižní Korea Moebius (více)

Žena (Eun-woo Lee) vie o nevere svojho muža s mladou predavačkou. Nenávisť k manželovi prenesie na syna (Young-ju Seo), ktorému spôsobí strašnú ujmu na zdraví s následkami do konca života. Otec (Jae-hyeon Cho) cíti vinu, a tak hľadá riešenie a východisko z nezávideniahodnej situácie... (sochoking)

Bernhardiner

Kim Ki-duk zase posunul hranici možného. Pokud očekáváte něco opravdu zvráceného, jste na správné adrese. Manželka zjišťuje, že jí je manžel nevěrný se slečnou ze stánku s občerstvením, a tak se mu rozhodne pomstít. Chce mu uříznout penis. Nicméně se jí to nepodaří a tak to provede na svém synovi - uřízne mu penis a uteče. Abych příliš neprozrazoval další děj, uvedu jen, že poté ve filmu dojde k hromadnému znásilnění, uspokojování se pomocí kamene při sdírání kůže na rukou či na nohách, masturbaci nožem v rameni či transplantaci penisu a nakonec k milostnému vzplanutí mezi matkou a synem. Celé to pochopitelně končí tragicky. Přes silnou kontroverznost tématu musím obzvlášť ocenit výkony herců, kteří, ač neřekli ani slovo, předvedli skvělý výkon. Navíc film má spád a divák se od první minuty nenudí (a to říkám jako člověk, který se nejraději dívá na komedie:-)). Neviděl jsem sice všechny Kimovy filmy, ale Moebius se trochu podobá Ostrovu, jen je poněkud drsnější. Nakonec ale upřímně řečeno mám trochu strach, s čím Mistr příjde příště... 90% ()

F.W.Colqhoun

WHOLE BODY IS GENITAL Multiplexový divák musí mít někdy dojem, že se ve festivalových / artových snímcích nic(-moc) neděje. Možná tomu tak někdy je, pomineme-li subtilnější události, které část publika zkrátka nepovažuje za hodné pozornosti, ale Kim Ki-duk nastavuje tentokrát laťku počtu podstatných událostí a dějového spádu vysoko nad libovolný akční film. Moebius mě inspiroval k tomu vytvořit stručnou sémantickou výčetku i s časovými značkami. Následují už jen SPOILERY: První píchačka v autě (4:18); matka řeže synovi penis (7:23); matka konzumuje synův uříznutý penis (8:04); první viditelně chirurgicky vylepšené kozy (18:18); první pokus o soulož bez ptáka syn + otcova milenka (25:44); první masturbace kamenem (33:33); první (neslyšně) pošeptaná slova (43:57); první masturbace nožem (44:37); třetí uříznutý čurák (48:53); první čurák přejetý nákladním autem (50:06); druhá masturbace nožem ménage à trois (51:02); erektivní dysfunkce transplantovaného penisu (53:19); pokus o blowjob transplantovaného penisu (53:49); první úspěšná erekce transplantovaného penisu na základě vzrušení z pohledu na matku (58:50); odhalení dárce transplantovaného ptáka otec→syn (59:04); první pokus o incest (1:03:43); první dokonaný incest matka+syn+původně otcův pták formou handjob (1:05:59); druhý pokus o soulož bez ptáka otec+matka (1:14:41); full incest (1:17:36); ustřelení transplantovaného penisu (1:20:02). Moebius čítá 84 minut, neztrácí se čas řečněním. I když se rozhodnete uzávorkovat matoucí směs freudovských a buddhistických odkazů, což by byla škoda, a uvelebíte se na rovině helénského potěšení z (cizího) neštěstí, nudit se nebudete. Kim Ki-duka je škoda. ()

Disease

Ano, film je především vizuální umění a příběh se dá vyprávět bez jalových výplní v podobě dialogů. Ne každý to umí, ale Kim Ki-Duk teda rozhodně ano. Poučení: Je velký rozdíl mezi obřízkou a odřízkou. ()

mira007

Můj první film asi nejznámějšího korejského režiséra Kim Ki-Duka a .... asi i poslední. Těžce koukatelný drsný sadistický film, který dal vzpomenout na jiný nejodpornější film, co jsem kdy viděl ( Srbský film (2010)). O mrtvých jen dobré tak jednu hvězdu. ()

Hepy13

Na internetu narazíte na ledas co, třeba na péčko s chobotnicí, samozřejmě jak jinak než Made in Japan. Ale nacpat do normálního filmu (normálního...jak se to vezme) to co Kim-Ki-Duk, jsem teda ješte nevidel! Při sledování si nevystačíte s klasickým ''What the Fuck?'' Na to je tahle fráze slabá. Pro Emaře jasná volba, pro ostatní asi bad choice. ()

Gašpar

Parádní jihokorejská taškařice pro celou rodinu, plná neotřepaných gagů a srdečného humoru. Někomu může přijít výsledek poměrně bezpohlavní, ale mě tento ptačí úlet potěšil na tři hvězdy! Právě tři, za každé ptáčátko, které opustilo hnízdo! Moc rád bych viděl český remake s Macháčkem, Vilhelmovou a Kotkem. A do role prodavačky nejlíp Ewu Farnou. ()

Rathalos

Dalsia rozpravka od sikmookych,tentoraz z Juznej Korei,ktora sa hra na nieco sokujuce,no na kameru neukazu absolutne nic,len nejaku tu nahotu a to je samozrejme malo i nudne,k tomu vsetkemu sa vo filme nevyslovi ani slovicko,cize mate pocit,ze sledujete nemu grotesku v style Laurel a Hardy,len s tym,ze myslienka je niekde uplne inde a je to farebne,skoda,stale cakam,ze nejaky extremista konecne natoci nieco,z coho mi padne sanka...:-) ()

Rockerman

Síla! Silně traumatizující záležitost pro chlapy! Bez jediného slůvka, přesto zcela srozumitelné vyprávění, které by se chvílemi dalo brát i jako hořká komedie. Na ptáky a na naštvané ženské jsme krátký. ()

Pitryx

Bylo to silné, ale kdyby to natočili normálně a ne skoro jako němý film, mohlo to být ještě silnější. Mne tedy absence slova iritovala. Ale autor tím chtěl dokázat, že slov někdy netřeba. Budiž. Ať bych chtěl snímek hodnotit z kteréhokoli hlediska, je nutno přiznat minimálně čtyřicítku hercům za jejich výkony, které byly prostě pecka. A zda film doporučit? Nu, není to pro každého. Proto je mi velmi líto že musím něco dost strhnout za občasnou hluchotu a za konec. ()

elanista1

Až doteraz som si myslel, že Kórejci nevedia natočiť vyložene zlý film. Vedia. Strašná sprostosť, navyše nemá sprostosť, ktorá sa hrá na filmové umenie. A znervózňovalo ma to, tak som prakticky celý čas počúval nejakú hudbu. Každý film je o obraze a zvuku a ak chýba jedna z týchto zložiek, tak taký film nemôžem ani omylom brať ako plnohodnotný. Keby som to pred pozeraním vedel, pochybujem, že by som si to zapol. Ináč je to znechucujúce, znepokojivé a šokujúce, má to sexuálny podtón, ale natočiť dobrý film o sexe je ťažké, aj keby sa tam rozprávalo asi by ma to nebavilo. Smrteľne nudné. ()

Cascabel

Když byl ještě široce obdivovaným tvůrcem, chlubil se Kim Ki-duk oprávněně, že je samouk a že narozdíl od filmařů studoval život a ne filmy. Přibližně počínaje Časem má však sklony k akademismu a tezovitosti - šokující drsnost zůstala, ale není už zakotvená v uvěřitelném příběhu. Moebius na začátku zaujal čistým stylem vyprávění a vizuální stránkou, ale jak v příběhu začala bít do očí tezovitost, rozkodrcala se postupně i ta umělecká složka. Dvě hvězdy za němý film (výborně tematizuje degradaci vztahu na to jediné, o co se ve filmu hraje), za herce v nelehkých rolích, a za rozesmání celého kina, hlavně groteskní honičkou za uříznutým penisem (druhý uříznutý orgán, to je skutečně kim ki-dukovské). Tomu by nejspíš zatleskal i Buňuel. Hvězdy dolů šly za to, že znám daleko lepšího Kima, měl jsem silný pocit již viděného (hodně to způsobily sebecitace) a za to, že se nás autor snaží přesvědčit, že odstraněním důsledku se vyřeší příčina. ()

wick odpad!

Příšerná slátanina...kdy jsem si myslel, že se každou chvíli objeví pointa skryté kamery a herci se začnou smát podařené parodii. Bohužel vše bylo myšleno zcela vážně. Jeden z nejhorších filmů, které jsme viděl. ()

Gregor_Samsa

Tak tenhle na Febiofestu viděnej Kim Ki-duk umocnil autorovu úsměvně-násilně-romantickou poetiku na druhou řezaním a nově i šitím, no ty vole - kroutil jsem hlavou a říkal si, krabe zas nám to nandal! [70%; 2015 Febiofest Cinestar Anděl] ()

fola

To je Kim Ki-duk, nikdy se moc nemluví. Tady je to ale přehnané! Tolik mlčení si film nezasloužil. A tak se mi zdá, že zkouší dohonit Sona v úchylnostech :D Ale šlapalo to jak hodinky. ()

Houbos

Kim Ki-duk dopadl jako Shyamalan. Oba natočili jeden ohromující film (Bin-jip aka 3-iron, několik pěkných (ačkoli divácky neoblíbených), a každý další byl horší a horší. Nakonec tohle – Moebius nebo The Happening. Atmosférický film o uťatém penisu, beze slov, postavený na ()

ragtime

To, že chce Kim šokovať je jasné snáď každému, kto si jeho filmografiu dokázal odpozerať. Ale je obdivuhodné, že studnicu nápadov ešte naozaj nevyčerpal. Mňa by len zaujímal ten deň toho herca/herečky, ktorý si proste ráno sadne a prečíta si scenár: Nový záber (POZOR SPOILER): //Prídeš pomaly do izby a svojmu filmovému synovi odrežeš penis...Zoberieš kameň a začneš...// To je naozaj niečo, že si toto proste niekto prečíta a povie si: "No bol by som blázon, aby som odmietol hrať v jeho filme." To si zaslúži rešpekt. ()