Zatímco se po Americe šíří virová pandemie, Wade Vogel (Arnold Schwarzenegger) pátrá po své dceři Maggie (Abigail Breslin), která utekla z domova. Když ji objeví na uzavřeném nemocničním oddělení, ihned ji odveze domů. Tady ale Maggie zažívá bolestnou proměnu v zombie. Wade je odhodlaný nevzdat se své milované dcery tak dlouho, jak to jen půjde, a odmítá ji vydat místní policii. Pomalu nastává čas, kdy bude muset vzít věci do vlastních rukou. (Bontonfilm)

Hanys_

Arnie jako zodpovědný otec kašle na všechny karantény, nechá si svou teen zombie dcerku u sebe a čeká s ní až do konce. Depresivní atmosféra a Arnieho smutný kukuč jsou fain, ale nějaké sžití s postavami se u mě boužel nekonalo. Navíc je to fakt nuda. ()

ChrisBa

Zrejme môj pohľad na tento film bude veľmi subjektívny.. ale mne sa tento film páčil a až tak ma nesklamal.. aj keď mám určitý pocit nevyužitej šance.. námet je originálny, hudba skvelo deprimujúca, herci slušní..určite sa dalo z toho vytiahnuť viac. Ale napriek tomu zavládla spokojnosť. Film je presne taký, aký som očakával. Žiaden horor, ale dráma s pomalým tempom a rozpracovaním postupnej premeny Maggie, čo sme doteraz v žiadnom filme nevideli. Postapokalyptické prostredie a vizuál je na peknej úrovni a hudba k tomu je zvládnutá presne tak, ako mala byť..odomňa 4* ()

SpaceOdyseus

Velmi netradicni zombie flick, kde ponura postapo atmosfera odpovida pomalemu tempu vypraveni, ktere je diktovano osobnim dramatem s cekanim na nevyhnutelnou smrt. Arnold nam na stare kolena dokazuje, ze hrat prece jen umi, ale film tahne spise Abigail Breslin, jejiz promena a srovnani se s nevyhnutelnym je nejzajimavejsi cast filmu. Kdyby fungovala lepe gradace k zaverecnemu klimaxu, sel bych o hvezdu vys. ()

ZdenoLo

Pozor ide o DRÁMU a nie o akčný film s masakrovaním hôrd zombíkov a špeciálnych efektov, tak to pred pozretím majte na pamäti ! ()

Gray Wolfman

Po dlouhé době (od dob The Battery), kdy zombiárně musím fakt dát plný počet. Sic to není horor, ale rodinné drama, ale Arnie, v roli utrápeného otce, mi ve svém věku dokonale seděl. Pro mě to je prostě pan herec, v podstatě už od kolébky ()

peetriss

Kdo očekává se Schwarzeneggerovým obsazením zákonitě akční jízdu, bude zklamán. Maggie je spíše psychologickým (možná trochu silné slovo) dramatem smrtelně nemocné dcery, jen s tím rozdílem, že nemoc je dílem fantazie tvůrců (i když její projevy jsou filmově neoriginální) a děj zasazen do postapokalyptického prostředí. Arnie v roli starostlivého otce svým neherectvím nijak neruší, což je dáno faktem, že režisér Hobson herectví ani nevyžaduje, protože hlavním nosným médiem, se kterým pracuje, je chladná depresivní atmosféra a bezvýchodnost dceřiny situace, směřující k nevyhnutelnému konci. Zmíněná práce s atmosférou se režisérovi daří, je jen škoda, že toto snažení nebylo podpořeno propracovanějším scénářem. Maggie tak zůstala někde na pomezí sci-fi thrilleru s artovými choutkami a béčkového sci-fi vezoucího se na vlně úspěchu např. Světové války Z. Obsazení Arnieho má pouze marketingový účel. ()

Hanes88

No není to úplně horor, spíše takové hororové drama. Hezký příběh o otci, který přesto že se mu dcera mění na zombie, ji nechce zabít ani ji poslat do karantény. Děj není vůbec špatný, ale hluchých míst tam bylo celkem dost. 60%. ()

Lefty86

Arnie si střihnul asi první absolutně neakční roli, jde mu to s ním jsem spokojený. Jen Zombie můj šálek kávy asi nikdy nebude s výjimkou seriálu Walking Dead a herních Resident evil. Kdyby nemocí byl například AIDS dal by se ten film natočit taky, takže až na ochutnávací scény tam ze zombie stejně nic není. A s jinou nemocí by to možná bylo i zajímavější no 50% dám. ()

lucijelucije

Maggie nemá nic společného s hororem, či thrillerem, je to jednoznačné drama. Drama, které zachycuje, jak se lidé dokáži vyrovnat či nevyrovnat se ztrátou své osobnosti a blízké osoby. Je to depresivní, smutné a chmurné. Arnold byl ve své špetce a malými kousky pořád Arnold, ale ta akčnost mi prostě u něho scházela. ()

Paldiny

Melancholická nálada, z tej najsmutnejšej správy akú môže rodič počuť, sa na nás valí už od úvodných minút. Otázkou zostáva ako a s kým má hlavná aktérka bolestivé chvíle stráviť. Odpoveď jasná, jedine v kruhu rodiny i keď je dopredu isté, že to už nebude ako predtým. Vie to otec, mamka aj dcéra a práve preto sú posledné úsmevy, pohladenia, objatia úprimnejšie. Ako minúty pribúdajú a ubúdajú zároveň, sympatická Maggie zisťuje o čí chrbát sa môže bezpečne opierať naďalej a koho chrbát uvidí v najťažších chvíľach odchádzať. Netreba čakať zázračné vakcíny ani v podobe slov či liekov. Nič podobné vo filme nenájdeme a všetko vycítime z pohľadov. Nákaza je ako spoločnosť, nevyspytateľná a dokáže z ľudí vysať život, rovnako ako miesto očistenia tzv. karantény vieme vnímať čoby metaforu tábora holokaustu, pre tých čo im spoločnosť medzi sebou nenašla miesto. Film nemá záujem šokovať, len zobraziť silu ľudskosti a popravde záverečná rozlúčka už ľudskejšia ani byť nemohla. ()

Jaro_slav

Nechápu ty negativní názory. Je to pomalu vyprávěnej prostinkej příběh o nevyhnutelnosti. Jenom místo rakoviny si tvůrci vybrali zombí apokalypsu – a možná právě to jim pomohlo vyvarovat se stupidních slzopudnejch scén. Když se nad svym dojmem zamyslim, jediný, co mi fakt vadilo, byla nestaticky ruční kamera některejch statickejch scén. ()

Emo-haunter

Určitě plusové body za hodně kvalitní atmosféru, to vyobrazení až postapokalyptické scenérie mělo sílu, plusové body určitě i za zatím nedoceněného skladatele Davida Winga, tím ale tak nějak moje pozitivní hodnocení končení. Je mi záhadou, proč takové role vůbec Arnold bere, jen kvůli němu jsem si ten film pustil. On po těch svých největších rolích (poslední dobrou roli beru jako Plán útěku) jakoby si vybíral jen filmy, ve kterých trpí jako nikdo na světě, jen o všechny přichází (Sabotáž, Maggie, Cesta bez návratu), až se konečně vrátil opět ke své ikonické roli Terminátora. I tak je pro mě tajemstvím, proč takto hyperinteligentní člověk bere takové prazvláštní role. Stejně jako Cesta bez návratu, i zde čekáme na ten jeden moment, který se má stát, a opět jsem si po skončení filmu řekl - a to má být jako všechno? Všichni jen mlčí, trápí se, pláčou, deprese by se nestačila rozkrajovat, ale chybí tomu nějaké pořádné hluboké dialogy, existenciální prvky, smíření se s nevyhnutelným - jediné, co film dokázal zachytit je bezvýchodnost situace, a stále si nalhávání falešných nadějí, že přeci jen se Maggie uzdraví, a vše bude jako dřív. Nic takového ovšem nepřichází, ta naopak bere vše do vlastních rukou. Film je ve finále i přes atmosféru sterilní, unylý, a nepřináší vesměs žádný zajímavý prvek. Šlo to udělat daleko lépe, a mohl to být poměrně silný film i v červených barvách na tomto portálu. I když v něm moc věcí nedávalo absolutně žádný smysl, totální tragédie to přeci jen není, a tak lepší dvě hvězdičky rád dám. ***4,8/10*** ()

Wancohoff

mali sme tu Thanatomorfozu, contracted, a teraz azda najslabsi film z tychto troch-Maggie, ktory sa chcel uberat inym smerom. no bohuzial ako drama, kde by mali fungovat city to velmi nefungovalo. a tak film nemal co ponuknut.A 95 minut bolo ako 150 . ()

Ondrej120

Melancholická podívaná, která ve mě nechala vcelku nepříjemné pocity, (nepříjemné v pozitivním slova smyslu, jestli teda mohou být nepříjemné pocity pozitivní) neb se mi mnohokrát nestalo abych během filmu uvažoval jak bych se zachoval v této situaci já, jestli bych, to či ono dokázal. Takže za mě palec nahoru. Atmosféra tíživá, je to opravdu jen sledování proměny holky v zombie ale je to příjemně mrazivé. Jediná věc co mě štvala, Arnoldův přízvuk, naštěstí se zde moc nemluví. Zase ale na Arnieho obranu mohu dodat, že jeho stařecký vzhled filmu dodal šťávu, takže dokud nemluví, je to super. Pokud vám tedy nevadí 90 minut hluboké deprese a máte na to náladu, tak se určitě podívejte. ()

Starý Conan je pořád ve hře

Starý Conan je pořád ve hře

05.08.2014

Arnolda Schwarzeneggera brzy uvidíme v Postradatelných 3 a do konce roku se objeví i v zombie dramatu Maggie. Velký kariérní test ho nicméně čeká až příští léto, kdy do kin vtrhne Terminator: Genesis… (více)