Horor / Drama / Thriller

USA, 2015, 95 min

Mne to sadlo. Takýto prístup som v tomto žánri ešte nikde nezaregistroval, v podstate ide iba o zombie variáciu melodramatického príbehu o chorých s rakovinou či ísť zomrieť do nemocnice, alebo sa nechať doma prebalovať rodinou až do konca. Ak by utrápeného fotríka hral napríklad Al Pacino presne tak ako Arnold, jeho výkon by bol vyzdvihovaný, ale v prípade Rakúšana je to zakázané. Potešilo ma viacero pekne vymyslených scén, ako líška, prst, prvé vnímanie ľudského tela ako mäsa, odnos kamoša do karantény alebo aj samotný záver, kedy príbeh v podstate vôbec dramaticky negradoval, len skončil, čo ma paradoxne celkom potešilo.(19.2.2018)

Čistá depresívna, melancholická a smutná pocitovka, ktorá s hororom súvisí len okrajovo, ale čakal som to. U mňa fajn, lebo účel to splnilo - po skončení filmu som bol smutný. Nie je to síce to, čo v hororoch vyhľadávam, pretože pomalé tempo mi síce nevadí, ale radšej by som bol, keby bola tá celková pochmúrna nálada aspoň občas osviežená nejakými akčnejšími pasážami (napríklad nájazdmi zombíkov), no veľa sa tam toho nenašlo. Čistá rodinná dráma. Ale ako dráma to funguje. S postavami sa súcitiť dá, je to pekne nakrútené a hudba už asi pôsobivejšia byť nemohla.(8.5.2015)

Dopředu jsem trošku počítal s tím, že tohle bude docela blábol. Jenže se ukázalo, že u pana Guvernátora platí staré známé pravidlo, že čím méně toho na kameru z pusy vypustí, tím hodnotněji jeho herecké snažení vypadá. Tady si navíc myslím že jeho postava hraje vlastně vedlejší roli, protože celou tíhu na svých bedrech nese Abigail. Maggie je rozhodně zajímavý příspěvek do zombie tématiky a minimálně dvě noční scény mají hodně solidní hororovou atmošku. Ač bych to do filmu zpočátku neřekl své hodnocení 60% si ode mě určitě zaslouží.(30.6.2015)

• matestlust

2,5 *. Film není špatný, Arnie mne mile překvapil, role milujícího otce mu jde jako ušitá...Nápad super, provedení ale těžce nudné, 3/4 filmu se prakticky nic neděje, film ani moc negraduje, emotivně docela funguje, ale celkový záběr a ,,velkolepé " finále je asi nejhůř vyřešené, jak jen mohlo být. Nevadí mi, že film má poukaz na horor pouze námětem, vše ostatní je pouze psychologické drama...absence jakéhokoliv gore je v tomto případě docela čekatelná...ale přece jen jde o zombie, malinko víc té brutality by přidalo na atmosféře. Každopádně znovu palec nahoru za Arnošta a celkové herecké - kvalitní - obsazení z filmu nedělá úplnou srajdu.(7.1.2016)

• EvilPhoEniX

Kdepak nic pro mě. Pro nudné a pomalé filmy existuje synonymum s názvem DRAMA, tedy žánr nedefinovatelný avšak obsahující přesně to, co nemám ve filmech rád. O horor se film lízl opravdu minimálně, jediná společná věc je Zombie tématika avšak bez Zombie, takže jsme opět na začátku. Ani nevím co bych měl zde pochválit, Maggie je ošklivá a nesympatická, bylo mi fuk zda na konci umře či ne, Arnieho hraní příliš nebavilo, myšlenkově určitě vzpomínal jak drží rotační kulomet v Terminátorovi. Atmosféra na podobné úrovni jako v B Aule při seminární práci s názvem Boj intelektuálů. Za mě opravdu ztráta času a částečné utrpení. 1* za Arniého, druhá, že to mám už úspěšně za sebou. 40%(9.5.2015)