Maggie

Maggie

Horor / Drama / Thriller

USA, 2015, 95 min

• Slasher

Psychologičtější zombie drama o přeměně nakažené dcerky, tedy ekvivalent příběhu umírajícího člověka a taková ta udyndaná poloamatéřina, kde z nějakýho nepochopitelnýho důvodu hraje (tváří se smutně a zachmuřeně) Arnold. Není to zlo, jen prostě totál zbytečnost, ale musím přiznat, že mi ta holka vůbec nijak nepřirostla k srdci a tak emocionální dopad nula.(18.5.2015)

Pekná, atmosférická zombie dráma, ktorá je dostatočne neškodná na to, aby ju dokázala pokojne „zhltnúť“ celá rodina. Na druhej strane je však pôsobivo znepokojivá a v závere človeka zanechá s ťažším vyznením, čo je určite lepšie než keby som mal na film zajtra zabudnúť. Ale nezabudol by som aj tak; už len preto, že Arnolda mám rád a v neopozeranej úlohe som mu fandil. Žiadna revolúcia, ani strhujúce inferno, ale vydarený malý film, ktorému jeho čestné miestečko v zombie univerze prajem, obzvlášť keď sú v dnešnej dobe zombie horory už väčšinou len kraviny pre deti. //A aby ste sa tu všetci nerozdrapili ! s tým mudrovaním čo horor je a čo už nie je.(9.5.2015)

Takové malé, ale o to příjemnější překvapení. Arnie na stará kolena bere i vážné role (ironie) a jde mu to nad očekávání uspokojivě. Žádná soška z toho sice nebude, ale spolu s jednoduchým příběhem a několika usměvnými grimasami se mně tenhle starý bard zase nějak trefil do noty. Pro jeho bicepsy jsem měl vždy slabost, teď ji začínám mít i pro jeho charakterní herectví. Pozdě, ale přece!(15.5.2015)

Art zombie horor? Táta Vogel domů doveze nakaženou dceru a tráví s ní poslední cca dva týdny života. Maggie není zrovna pecka a kvalitou spadá k slabším dílům seriálových Živých mrtvol, ale Hobson slušně pracuje s atmosférou naprostého zmaru a deprese, hodící se k nedělnímu odpoledni. Příběh v podstatě chybí a zajímavé věci se začnou dít až v druhé polovině, kdy je proměna trochu znát. Hlavním překvápkem je ovšem Arnold, který rolí zádumčivého farmáře předvádí své největší herecké přednosti - tvářit se ponuře a mluvit spoře - v téhle poloze je fantastický a doufám, že ji využije v nějakém divácky přátelštějším filmu. Mám za něj ale radost, experimentovat se musí. Jsme ještě lidé?(10.5.2015)

• maddy

Arnold Schwarzenegger versus Zombies? Vlhký sen všetkých C-éčkových režisérov, ale na niečo podobné rovno zabudnite! Toto je pokus o zombie psychologickú drámu s melancholickým podtónom. Arnold má dcéru, dcéra je nakazená a do pár týždňov sa premení na zombie (tu sa len nákaza nazýva zase inak, akási necroambulis) a tak sa čaká, nič iné iba čaká. S tým, že sa nejedná o horor by som problém nemal (tento žáner som tu očakával aj tak iba okrajovo), nemám žiaden problém ani s pomalým tempom, problém mám však s tým, že celkovo nemá Maggie ako film vôbec čo povedať. Hodinku a pol sa tu melancholicky lúči s dcérou, pozerá sa do lesa, občas prenesie nejaké to obohrané rodinné múdro, teenageri pofilozofujú nad životom a to je všetko. Vážnejších tém sa Maggie dotýka len veľmi pozvoľne, až povrchne a podobných indie látok sa ročne urodí niekoľko, akurát hlavná hrdinka neumiera vplyvom zombie nákazy, ale nejakej inej reálnej choroby. Maggie sa tak sústredí na pár obohraných melancholických gest – objatie dcéry, úteky z domu, posledné vyrazenie si s priateľmi, ale chýba tomu väčšia hĺbka, nahliadnutie do zlomenej duše teenagerky alebo otca kde by divák skutočne súcitil s postavami alebo aspoň akékoľvek ozvláštnenie (zobrazenie procesu odvodu nakazených, náhľad do slovne opisovaných zverstiev v karanténe atď.). Nevyhnutné smerovanie k samotnej premene potenciálne skrýva niekoľko morálny otázok, ale žiadnu z nich film nevyužije. Ono je to aj dosť ťažké s postavami, ktoré síce neotravujú, ale ani vyslovene neprirastú k srdcu, čo je u takejto existencionálnej hororovo ladenej drámy podstatou. Arnold to celé síce ustojí, aj keď charakterným hercom nikdy nebude, no vo výsledku je Maggie film, ktorý sa dostal do trocha väčšej pozornosti iba preto, lebo tu hrá netypickú úlohu práve on, pre nič iné. Nebyť tu Schwarzenegger, tak sa o film nikto výraznejšie nezaujíma. Nie je to síce vyslovene zlé, od toho má Maggie ďaleko, akurát film nič zaujímave neponúka. Keď ho vynechajú aj tí najskalnejší fanúšikovia Schwarzeneggera (nie, neradím sa k ním), tak absolútne o nič neprídu. Ale tak ja celkovo nemám rád tie filmy, kde sa taká téma ako zombie snaží prehrýzť do vážnejších žánrov. Kto vlastne stojí o takéto vážne, melancholické zombie drámy? Zombies, ani hororoví fanúšikovia asi nie, pre nich to bude nuda a fanúšikovia drám si radšej vyberú niečo z reálneho života a tématika zombies ich bude skôr vyrušovať. CELKOVO: 2,5* (5/10)(22.5.2015)

• - Spoiler: Maggie (Abigail Breslin) si uřízne prst poté, co si ho zlomila při pádu z houpačky. Ve scéně, kde jde za Trentem (Bryce Romero) do domu a kráčí po schodech, má ale opět všechny prsty. (aerokh)

• - Do hlavných úloh boli pôvodne zvažovaní Chloë Grace Moretz a Paddy Considine. (m.a.t.o.)

• - Dom Vogelovcov je ten istý ako Sarin vo filme Looper (2012). Dokonca aj uhol, pod ktorým je aj s okolím natáčaný, je v oboch filmoch takmer totožný. (beso74)