Horor / Drama / Thriller

USA, 2015, 95 min

Niet pre rodiča väčšej tragédie, ako prežiť život vlastného dieťaťa. Podobný osud postretol aj starostlivého otca rodiny, Wadea, ktorého jediná, milovaná dcéra Maggie, podľahla nákaze neznámeho vírusu, meniaceho ľudí v zombie. Stratiť dieťa v jednom okamihu je však v niektorých prípadoch "omnoho jednoduchšie" ako sledovať jeho postupnú, pomalú premenu. Maggie už čoskoro stratí všetky svoje ľudské zmysli. Nepotrvá dlho, a ovládne ju jediný pud - jesť ľudské mäso. Dobrý námet, ktorý skĺbi slušnú drámu s hororovými prvkami, nemusí vždy dopadnúť vyslovene zle. Rovnakým príkladom sebe podobným je aj "Maggie". Je zaujímavé sledovať, ako sa celé okolie, spoločne s členmi rodiny vysporiadava s očakávanou "stratou". Keby sa vo filme objaví viac gore scén, pričom by sa tvorca nevenoval iba samotnej problematike príbehu, mohla to byť pecka! Tento snímok určite nesadne každému. Hororových pasáží je pomenej, respektíve skoro žiadne. Kto očakáva krvavé jatka, klope na nesprávne dvere. "Maggie" je v prvom rade drámou, a tak treba tento snímok aj vnímať - 65%.(15.6.2015)

Pekná, atmosférická zombie dráma, ktorá je dostatočne neškodná na to, aby ju dokázala pokojne „zhltnúť“ celá rodina. Na druhej strane je však pôsobivo znepokojivá a v závere človeka zanechá s ťažším vyznením, čo je určite lepšie než keby som mal na film zajtra zabudnúť. Ale nezabudol by som aj tak; už len preto, že Arnolda mám rád a v neopozeranej úlohe som mu fandil. Žiadna revolúcia, ani strhujúce inferno, ale vydarený malý film, ktorému jeho čestné miestečko v zombie univerze prajem, obzvlášť keď sú v dnešnej dobe zombie horory už väčšinou len kraviny pre deti. //A aby ste sa tu všetci nerozdrapili ! s tým mudrovaním čo horor je a čo už nie je.(9.5.2015)

• Slasher

Psychologičtější zombie drama o přeměně nakažené dcerky, tedy ekvivalent příběhu umírajícího člověka a taková ta udyndaná poloamatéřina, kde z nějakýho nepochopitelnýho důvodu hraje (tváří se smutně a zachmuřeně) Arnold. Není to zlo, jen prostě totál zbytečnost, ale musím přiznat, že mi ta holka vůbec nijak nepřirostla k srdci a tak emocionální dopad nula.(18.5.2015)

Možnože najlepší herecký výkon Arnolda Schwarzeneggera v dejinách (nemyslené ironicky. I keď...)! Zombies nákaza je poňatá realisticky, špinavo, bezútešne. Ľudstvo nad ňou nevyhráva, ale ani neprehráva a infikovaných monitoruje a ošetruje do poslednej chvíle, až kým sa definitívne smutne nepremenia. Potom sú umiestnení do tzv. karantény. Civilizácia úplne nepadla, dokonca i obchody a benzínové pumpy fungujú relatívne normálne. To všetko predovšetkým vďaka silovým štátnym zložkám (polícia, armáda). Postup choroby je detailne zdokumentovaný; presne sa vie, v akom štádiu sa budete nachádzať zajtra alebo pozajtra t.j. kedy dostanete chuť na surové mäso, ale ešte to stále budete vy, až do doby, kedy to už vy nebudete a treba vás„utratiť pre bezpečnosť zdravej spoločnosti (infikovaní to v podstate chápu). Toto všetko je zaujímavé a vcelku originálne. Ďalším plusom je znepokojivá, nebojím sa povedať „umelecká“ atmosféra. Rozhodne nečakajte akčný film (Arnold zabije iba pár zombies, aj to väčšinu mimo záber) a ani vysokorozpočtovú post-apokylapsu. Ale možno o to viac budete príjemne prekvapení.(21.11.2016)

Byl jsem zvědavý, jaké tenhle film bude, ale že mě tak moc nadchne, jsem opravdu nečekal. Velmi originální přístup k zombie žánru je vítané osvěžení, Arnold i Abigail Breslin skvěle hrají, komorní ponurá atmosféra je přímo hmatatelná, vše působí maximálně autenticky. Jsem si jistý, že na řadu scén z Maggie nezapomenu a že se na ni brzy podívám znovu.(16.9.2018)

• - Scenár k tomuto filmu sa nachádza na zozname zvanom "Black list 2011", obsahujúcom najlepšie scenáre za rok 2011, ktoré sa nedočkali realizácie. (beso74)

• - Spoiler: Počet mŕtvych vo filme: 4. (beso74)

• - Arnold Schwarzenegger (Wade Vogel) hrál ve filmu zadarmo, údajně proto, že si hned po přečtení scénář zamiloval. (LadyBarbara)