Reklama

Reklama

Co v detektivce nebylo

(TV film)
všechny plakáty
TV spot

Obsahy(1)

Anglickou konverzační komedii Arthura Watkina zdařile převedl scenárista a režisér Jaroslav Brabec do českého prostředí a do současnosti.Ondřej Bednář je muž, jehož životní rytmus má přesná pravidla. Konvence a racionalita, to jsou koridory, v nichž se Ondřej, vzorný otec rodiny a pečlivý ošetřovatel golfového trávníku v místním klubu, cítí bezpečně. Jeho žena Sylvie je zase impulzivní zmatkář, takže se dobře doplňují. Ondřej by jistě nerad věděl, že Sylvie řídila tak strašně, že najela na křižovatce do dětského kočárku. Ale to, co musí náhle utajit spořádaný Ondřej, nesmí vědět vůbec nikdo, takže jediné řešení je vražda. Ondřej chce zabít chlapa, který se nečekaně vynořil z Jižní Ameriky a Ondřeje tvrdě vydírá. Ondřej totiž v Jižní Americe kdysi byl a připletl se k smrti prostitutky. Vyděrač viní Ondřeje, a i když k smrti došlo nešťastnou náhodou, Ondřejova pověst a existence celé rodiny by byly zničeny. Naštěstí Ondřejův soused Tomáš napsal detektivku... a Ondřej ji použije jako návod. Že to dopadne jinak, je zřejmé, také všechno v té detektivce nebylo. Rozhodující je, že vztah Sylvie a Ondřeje nedozná žádného šrámu. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (24)

GIK odpad!

všechny recenze uživatele

Cyklem "Komedie o lásce a SEXU" dosáhla ČT nového dna na poli ultra vtipných komedií. Se strašidelnými hereckými výkony, rádoby světovou jak z US bijáku vykradenou hudbou, která tahá za uši asi tak 90 % času a místo dotváření atmosféry dál zhoršuje již tak bídný dojem a naprostou absencí jediného povedeného vtipu to ani jinak dopadnout nemohlo. Vydržet více jak 15 minut u tohoto nového penězovodu na koncesionáršké poplatky se skutečně nedalo. ()

Naby 

všechny recenze uživatele

Na to že to mělo jen 85 minut, tak mi to přišlo jako 3 hodiny. Příběh gradoval tak pomalu, že kratší spánek by ničemu nevadil. Stejně jako byl příšerný scénář (5 minut to vypadalo zajímavě), tak úplně stejně hrozný byl konec. Herecké výkony byly taky hrozné, otázkou je jestli to není tím že vyždímat z nesmyslu dobrý herecký výkon prostě nejde. ()

Reklama

kormoran 

všechny recenze uživatele

Opravdu nemá Česká televize k dispozici jiného herce než pana Donutila? Nic proti němu, ale už je trošku únavné mít neustále na obrazovce ten samý obličej. Nechce mi snad nikdo tvrdit, že jiní herci by to nezvládli stejně nebo lépe než on... Jinak inscenace nebyla žádný zázrak, možná kdyby se násilně nepřenášela do českého prostředí a současné doby, byla by snesitelnější. Stylizace Martina Dejdara pro mě navíc byla za hranicí srozumitelnosti. ()

Spike86 odpad!

všechny recenze uživatele

Takto zpracované jako film to prostě nemůže fungovat. Je to příliš strohé, jasně to působí jako divadlo. Celé se to odehrává ve dvou místnostech s minimem prostředků a postav. Donutil a Brzobohatý jsou fajn, jinak to stojí za starou belu. Nenápaditý plytký děj a celé je to takové fraškovité, ale zároveň vtip postrádající. Tohle by nudilo i na divadle. 15% ()

patrikus 

všechny recenze uživatele

Klasická laciná TV inscenace v ateliérových dekoracích bez špetky dobrého humoru se zastydlou hudbou bez harmonických a melodických nápadů, s dobrými herci, kteří ale nemají co hrát. Možná, že by mě to v divadle bavit mohlo, ale u tohoto jsem se dost nudil. Dávám jednu hvězdu za snahu. :-( Jinak Brabcovy TV filmy jsem měl vždycky hodně rád, ale tohle mě trochu zarazilo... ()

Galerie (10)

Reklama

Reklama