Reklama

Reklama

Co v detektivce nebylo

(TV film)
všechny plakáty
TV spot

Obsahy(1)

Anglickou konverzační komedii Arthura Watkina zdařile převedl scenárista a režisér Jaroslav Brabec do českého prostředí a do současnosti.Ondřej Bednář je muž, jehož životní rytmus má přesná pravidla. Konvence a racionalita, to jsou koridory, v nichž se Ondřej, vzorný otec rodiny a pečlivý ošetřovatel golfového trávníku v místním klubu, cítí bezpečně. Jeho žena Sylvie je zase impulzivní zmatkář, takže se dobře doplňují. Ondřej by jistě nerad věděl, že Sylvie řídila tak strašně, že najela na křižovatce do dětského kočárku. Ale to, co musí náhle utajit spořádaný Ondřej, nesmí vědět vůbec nikdo, takže jediné řešení je vražda. Ondřej chce zabít chlapa, který se nečekaně vynořil z Jižní Ameriky a Ondřeje tvrdě vydírá. Ondřej totiž v Jižní Americe kdysi byl a připletl se k smrti prostitutky. Vyděrač viní Ondřeje, a i když k smrti došlo nešťastnou náhodou, Ondřejova pověst a existence celé rodiny by byly zničeny. Naštěstí Ondřejův soused Tomáš napsal detektivku... a Ondřej ji použije jako návod. Že to dopadne jinak, je zřejmé, také všechno v té detektivce nebylo. Rozhodující je, že vztah Sylvie a Ondřeje nedozná žádného šrámu. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (24)

Naby 

všechny recenze uživatele

Na to že to mělo jen 85 minut, tak mi to přišlo jako 3 hodiny. Příběh gradoval tak pomalu, že kratší spánek by ničemu nevadil. Stejně jako byl příšerný scénář (5 minut to vypadalo zajímavě), tak úplně stejně hrozný byl konec. Herecké výkony byly taky hrozné, otázkou je jestli to není tím že vyždímat z nesmyslu dobrý herecký výkon prostě nejde. ()

patrikus 

všechny recenze uživatele

Klasická laciná TV inscenace v ateliérových dekoracích bez špetky dobrého humoru se zastydlou hudbou bez harmonických a melodických nápadů, s dobrými herci, kteří ale nemají co hrát. Možná, že by mě to v divadle bavit mohlo, ale u tohoto jsem se dost nudil. Dávám jednu hvězdu za snahu. :-( Jinak Brabcovy TV filmy jsem měl vždycky hodně rád, ale tohle mě trochu zarazilo... ()

Reklama

Peabody 

všechny recenze uživatele

anglické konverzační komedie mám rád, ale proč tady došel pan Brabec k závěru, že všichni, kdo jsou toho schopni, musí tak příšerně přehrávat ? U Martina Dejdara jsem musel použít rychloposuv, abych tu křeč vydýchal, Jan Vlasák naštěstí měl vstupy sice neméně příšerné, ale tak krátké, že jsem přežil. . Pan Donutil se toho přehrávání nezůčastnil, naštěstí a pan Brzobohatý přehrávat nemůže (protože neumí ani hrát, tedy podle mého názoru). Škoda, přitom si myslím že ta hra je konverzačně docela milá (manželčiny úvahy o nehodě na přechodu mne bavily), ale představte si takto zahrané Jak je důležité míti Filipa. ()

Schlierkamp 

všechny recenze uživatele

Česká televizní filmová komedie o plánování dokonalého zločinu. Ondřej Bednář, bezúhonný správce golfového hřiště je vydírán za trestný čin, ke kterému se připletl v mládí na stáži ve Střední Americe. Na základě detektivní knihy, kterou mu donesl mladý začínající spisovatel (O. Brzobohatý) k posouzení, se rozhodne vyděrače z Latinské Ameriky (hodně přehrávající M. Dejdar) odstranit. Vše pochopitelně nakonec dopadne jinak, než bylo plánováno. M. Donutil v hlavní roli předvedl svůj tradiční kvalitní výkon, avšak obávám se, že ostatní herečtí kolegové ho v tomto případě nedokázali napodobit. Za hodně nepovedenou a nepřirozenou postavu pokládám jeho manželku Sylvu (I. Chýlková), neboť její roztržitost, záhadný druh alkoholismu, sexuální obtěžování či psychická labilita byla naprosto nepochopitelná, nevysvětlená a do kontextu komedie se nehodila. Na filmu je bohužel hodně patrné, že pro jeho vznik byla použita divadelní hra, pro filmové plátno totiž nebyl snímek dostatečně přizpůsoben. Nejzajímavější scéna se objevila až téměř na konci, kdy neuvěřitelně blahosklonný a tudíž nevěrohodný policista (M. Daniel) rozplétá tajemství úmrtí onoho Portoričana. Mezi vedlejšími postavami lze zmínit nedoslýchvého a tedy hřmotného Frantu (J. Vlasák) či doktora Lípu (legendární J. Přeučil). Dle mého názoru se jedná o lehce podprůměrnou komedii na jedno zhlédnutí. ()

Spike86 odpad!

všechny recenze uživatele

Takto zpracované jako film to prostě nemůže fungovat. Je to příliš strohé, jasně to působí jako divadlo. Celé se to odehrává ve dvou místnostech s minimem prostředků a postav. Donutil a Brzobohatý jsou fajn, jinak to stojí za starou belu. Nenápaditý plytký děj a celé je to takové fraškovité, ale zároveň vtip postrádající. Tohle by nudilo i na divadle. 15% ()

Galerie (10)

Reklama

Reklama