Co v detektivce nebylo (TV film)

Krimi / Komedie

Česko, 2013, 85 min

• Schlierkamp

Česká televizní filmová komedie o plánování dokonalého zločinu. Ondřej Bednář, bezúhonný správce golfového hřiště je vydírán za trestný čin, ke kterému se připletl v mládí na stáži ve Střední Americe. Na základě detektivní knihy, kterou mu donesl mladý začínající spisovatel (O. Brzobohatý) k posouzení, se rozhodne vyděrače z Latinské Ameriky (hodně přehrávající M. Dejdar) odstranit. Vše pochopitelně nakonec dopadne jinak, než bylo plánováno. M. Donutil v hlavní roli předvedl svůj tradiční kvalitní výkon, avšak obávám se, že ostatní herečtí kolegové ho v tomto případě nedokázali napodobit. Za hodně nepovedenou a nepřirozenou postavu pokládám jeho manželku Sylvu (I. Chýlková), neboť její roztržitost, záhadný druh alkoholismu, sexuální obtěžování či psychická labilita byla naprosto nepochopitelná, nevysvětlená a do kontextu komedie se nehodila. Na filmu je bohužel hodně patrné, že pro jeho vznik byla použita divadelní hra, pro filmové plátno totiž nebyl snímek dostatečně přizpůsoben. Nejzajímavější scéna se objevila až téměř na konci, kdy neuvěřitelně blahosklonný a tudíž nevěrohodný policista (M. Daniel) rozplétá tajemství úmrtí onoho Portoričana. Mezi vedlejšími postavami lze zmínit nedoslýchvého a tedy hřmotného Frantu (J. Vlasák) či doktora Lípu (legendární J. Přeučil). Dle mého názoru se jedná o lehce podprůměrnou komedii na jedno zhlédnutí.(5.9.2013)

• kormoran

Opravdu nemá Česká televize k dispozici jiného herce než pana Donutila? Nic proti němu, ale už je trošku únavné mít neustále na obrazovce ten samý obličej. Nechce mi snad nikdo tvrdit, že jiní herci by to nezvládli stejně nebo lépe než on... Jinak inscenace nebyla žádný zázrak, možná kdyby se násilně nepřenášela do českého prostředí a současné doby, byla by snesitelnější. Stylizace Martina Dejdara pro mě navíc byla za hranicí srozumitelnosti.(2.9.2013)

• Spike86

Takto zpracované jako film to prostě nemůže fungovat. Je to příliš strohé, jasně to působí jako divadlo. Celé se to odehrává ve dvou místnostech s minimem prostředků a postav. Donutil a Brzobohatý jsou fajn, jinak to stojí za starou belu. Nenápaditý plytký děj a celé je to takové fraškovité, ale zároveň vtip postrádající. Tohle by nudilo i na divadle. 15%(1.9.2013)

• patrikus

Klasická laciná TV inscenace v ateliérových dekoracích bez špetky dobrého humoru se zastydlou hudbou bez harmonických a melodických nápadů, s dobrými herci, kteří ale nemají co hrát. Možná, že by mě to v divadle bavit mohlo, ale u tohoto jsem se dost nudil. Dávám jednu hvězdu za snahu. :-( Jinak Brabcovy TV filmy jsem měl vždycky hodně rád, ale tohle mě trochu zarazilo...(2.9.2013)

• Peabody

anglické konverzační komedie mám rád, ale proč tady došel pan Brabec k závěru, že všichni, kdo jsou toho schopni, musí tak příšerně přehrávat ? U Martina Dejdara jsem musel použít rychloposuv, abych tu křeč vydýchal, Jan Vlasák naštěstí měl vstupy sice neméně příšerné, ale tak krátké, že jsem přežil. . Pan Donutil se toho přehrávání nezůčastnil, naštěstí a pan Brzobohatý přehrávat nemůže (protože neumí ani hrát, tedy podle mého názoru). Škoda, přitom si myslím že ta hra je konverzačně docela milá (manželčiny úvahy o nehodě na přechodu mne bavily), ale představte si takto zahrané Jak je důležité míti Filipa.(10.12.2013)