Našimi hrdiny jsou lidé, kteří si nechávají život prokluzovat mezi prsty. Neměli by. Pro některé z nich to totiž dneska večer skončí. A proto se v jejich blízkosti objevili andělé. Jejich podoba a názory vás asi zaskočí. Ono je to vzájemné. Lidskému oku neviditelní strážci našich osudů bývají zase pro změnu překvapeni překážkami, které sobě a jim dobrovolně stavíme do cesty. Podle mimořádného románu Michala Viewegha "Andělé všedního dne" natočila režisérka Alice Nellis originální příběh, v němž pomyslné andělské perutě nosí Marián Labuda, Vojtěch Dyk, Eliška Křenková a Vladimír Javorský. Tihle čtyři se snaží provést své lidské svěřence jejich nejtěžším dnem. Učitel autoškoly Karel (Bolek Polívka) se souží v citově prázdném manželství s Marií (Zuzana Bydžovská), které si kompenzuje sny o své studentce Ester (Klára Melíšková). Ta však právě pohřbila manžela a zatím není připravená na nové vztahové dobrodružství. Zdeněk (Václav Neužil) se chce dneska večer zabít, protože mu jeho kamarád Filip (Ondřej Sokol) přebral ženu. Těžce to nenese jen on, ale i jeho esotericky založená matka (Zuzana Kronerová), která se kvůli tomu navíc rozhádala se svou nejlepší kamarádkou, výše uvedenou Marií, protože Filip je její syn. Tenhle složitý vztahový propletenec rozetne osud už za pár hodin. Přestože andělé mají být nestrannými pozorovateli, nedá jim to, aby se alespoň částečně nepokusili situaci zachránit. (Cinemart)

baron156

Tenhle film jsem si zamiloval. Velmi zajímavý nápad, příjemní herci a ponaučení. Vynikající počin Alice Nellis s hereckými hvězdami jako je Marián Labuda, Vladimýr Javorský, Bolek Polívka, Zuzana Bydžovská a další. Andělé řídí naše životy tak aby nedopadly tak špatně. I přes scénář a další chyby stojí zato vydět. ()

datel13

Teda celkem dost zbytečnej film, s nevytěženým potenciálem (coz u ´andelskych filmu´ není bohužel nic neobvyklýho). Rada nelogicnosti, product placement.. Trapnej patos andělských ´bytosti´, nejhorsi Vojta Dyk, hrajici na urovni estrádního ochotníka, nejlepší ocekavane Javorsky.. Nejen na konci jsem se ptal, proc tento film vůbec vznikl? A pak si v titulcích precetl, ze na scenari se podilel mistr banality a prazdnyho zvaneni, Michal Viewegh. A mel jsem celkem jasno. ()

FuLister

Mě osobně nepřijde, že by to bylo nějak zmatené či příliš postav. Naopak líbí se mi, jak se postupně všechny postavy společně propojí a všechno dává smysl. Hlavní postavy andělů, jsou vybrány velmi dobře a sympaticky, každý je jiný a tvoří zajímavý celek. Velmi zajímavé mi přijdou úvahy o životě a nejlepší je zjevení Vojty Dyka, jako archanděla Uriela, to je naprostý vrchol filmu. Plus cením epickou hudbu, která příběh podtrhuje. ()

z.z.jarush odpad!

něco tako filmařsky zoufalého se vidí málokdy. ale moje chyba - pro příště si pošetilý experiment v podobě návštěvy kina, za účelem shlédnutí ČESKÉHO FILMU (tohle už je diagnóza), raději odpustím. ()

vhorky

Film působil trochu kostrbatým a nevyváženým dojmem. V některých pasážích se film smrskne na pouhé vyprávění andělů o dotyčných osobách a jejich minulosti se statickými záběry na sedící herce, což po určité době začne nudit. Byly tam pasáže, kdy jsem měl chuť odejít, jelikož mě děj ne až tak zaujal a místy je velmi nelogický. Celý film se motá kolem budoucího úmrtí dvou osob, jimž by andělé mohli pomocí vnuknutí změnit život a tím pomoci se této smrti vyhnout. Ačkoli je řečeno, že mohou zasahovat pouze pomocí vnuknutí, tak se o několik minut později zjevují a zasahují do děje. Herci jako například obézní Labuda nebo alkoholička Bydžovská mi neseděli, a i další herci byli asi omylem. Jako režisér bych volil úplně jiné obsazení a celou atmosféru. Film byl místy zajímavý, takže jej nelze zcela zavrhovat, ale upřímně řečeno, čekal jsem víc, protože materiál od Michala Viewega měl větší potenciál. ()

Rimina

Jako divák milující filmy o andělích,jsem nesměla propásnout film od Alice Nellis, kterou ovšem dál považuju za průměrně kvalitní režisérku v našem malém českém rybníčku. Film vnímám jako celkem vyvážený.První dvě třetiny mohly být o hodně akčnější a snesly by mnohem více humoru. Věty typu "...ona mu prostě musí říct,že ho miluje..." bych si dokázala odepřít. U Vojty Dyka musím poznamenat,že ten kluk je prostě komediant každým coulem a scéna kdy se zjeví utrápené ženě,je pro mě nejvtipnější z celého filmu... což je vážně zoufale málo. Věci mezi nebem a zemí možná jsou,možná ne a ano,takový film jako tenhle ,vás pohladí po duši,ovšem žádný velký zážitek nečekejte. Sečteno podtrženo-filmu chyběl náboj a jeho značná část mě prostě nebavila.Poslední půl hodina vážně povedená,ale celkový dojem při odchodu z kina nebyl valný a film byl tak pro mě celkem zklamáním. ()

Promitac

Příklad toho, jak se dá zkombinovat dobrý humor s relativně vážným tématem. Film, který skvělým způsobem ukazuje, jak se často plácáme ve svých zpackaných životech, neschopni tolik potřebného nadhledu nebo vůle přenést se přes události, které nám ublížily ale jež nemůžeme zvrátit, což se ukáže jako zbytečné.... Pěkné herecké výkony, vtipný ale ne laciný humor, jasně sdělené poselství...4 hvězdy jen proto, že 5 si schovávám pro filmy naprosto převratné. ()

hani1

Začatek byl zmateny,jsem si říkala,co to je..ale pak mě ty príběhy vtáhly do děje a celkový dojem je takový,ze jsem odchazela dojatá a zamyšlená,jak to s těma andělama kolem nás vlastně je..doporucuji..není na škodu se na svet nekdy podívat trochu jinak! ()

kraslovec

podprůměrný český film. Nebýt tam pár scén tak by to byl takový rodiný film. Film ale celkem zabavý a nenudí. Pár vtipů je i dobrých . takže 45/100 % ()

bilder

Předloha od Michala Viewegha mě kupodivu docela bavila, tak jsem byla zvědavá. A nebyla jsem zklamaná. Věřím však, že pro člověka, který neví o co jde, může být začátek trochu nepřehledný. Skvělé herecké obsazení. Skvělá Alice Nellis. ()

RushRush

Velice pěkný příběh a skvělá hudba...........překvapení,určeno pro kategorii 40 a více. Bolek a Vojta skvělí. ()

Martazoe

Ach jo, tváří se to trošku jako české "nebo nad Berlínem", ale do toho to má opravdu daleko. Herci se mi sice docela líbily, nejvíc asi Zuzana Bydžovská a Klára Melišková, ale to bohužel nestačí. Role andělů mi tu přišla zbytečná a jejich komentáře proč, jak a co, to bylo na mě moc, navíc místo aby něco dělali tak většinou jen koukali, maximálně přinesli nějakou tu pizzu. Z celého filmu mám spíš depresivní pocit a přitom to mohl být docela zajímavý film, jenže to by nesměla být předloha od pana Viewegha s jeho nesmiřitelným cynismem. ()

Thamilka

Mně osobně se film moc líbil... knihu jsem nečetla, takže nemohu srovnávat, ale knížka by se nikdy srovnávat ani neměla, film nemá tolik prostor, aby do něj šlo vložit úplně vše... ()

SaintMichael

Námět je zajímavý, pro české filmy bych řekl docela netradiční. Herecké obsazení je také dobré, tak proč se to tak úplně nepovedlo? ()

Best Film Fest 2014

Best Film Fest 2014