Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nadace se vydá na dlouhou cestu k Terminu a Gaal s Raychem se sblíží. Říše čelí těžkému rozhodnutí. (Apple TV+)

Recenze (22)

TomasRichtr 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Popravdě jsem čekal spoustu, ale ne, že se děj bude točit okolo vesmírné lodi, ve které letí budoucí Nadace a okolo teroristického útoku na Trantor. Spíš jsem předpokládal, že děj v duchu první knihy přeskočí několik let a my se už ocitneme na Terminu, ideálně v období Salvora Hardina (tedy Hardinové, pokud jsem to pochopil dobře), jak nám bylo naznačeno v první epizodě. Taky jsem zvědav, jak nám vysvětlí zvrat na konci epizody, protože to bude muset být hodně dobré vysvětlení. ()

Solverino odpad!

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Tak to je skutečně masakr! Bohužel. "Černí" jsou dobří a bude se prý na ně vzpomínat, "bílí" jsou spíše zloduši. Ty woe kdo dokáže takhle zničit tak dobrou předlohu?! Dva díly mi fakt stačily, dál se na to dívat nemá cenu. Už druhý díl bych nedal bez posouvání vpřed, kdo se má na ty bláboly dívat? Skoro žádná akce, jenom kecy kecy a zase kecy. Hnus. ()

Reklama

Martrix 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Nikdy jsem po zfilmování Nadace netoužil, takže první reakce po ohlášení seriálu bylo zděšení. Proč zrovna teď, kdy se v zájmu hyperkorektnosti nectí předlohy a Hollywood je schopen udělat Romea jako černého homosexuála a Julii jako transgender? Asimov byl jeden z pěti mých nejoblíbenějších spisovatelů sci-fi a Nadaci jsem četl kompletně celou. A teď ji dostal do spáru Goyer, který je s logikou velmi špatný kamarád. Tento člověk má točit o něčem, co je logikou a matematikou prodchnuté?! Ale co, dal jsem tomu šanci. První epizoda má fajn měřítko a výpravu, casting v případě Cleona a Seldona je ok, u ostatních je to otřesné, ale překousnul bych to, kdyby to bylo dobře napsané a drželo se to předlohy. Druhá epizoda...je evidentní, že tvůrci si jedou svoje, knihy je nezajímají. Rozhodli se vyprávět takto rozsáhlou ságu z pohledu postavy, kterou pokroutili, některým událostem dali jiný význam...prostě pro každého fanouška knižní předlohy naprostý hnus. Poženštěné postavy mužů bych chápal, v Nadaci moc silných ženských postav nebylo, ale udělat ženu z Demerzela?! To asi nikdo z tvůrců nečetl knihy, jinak by věděl, že se tato postava prolíná se ságou o robotech a že je to R. Daneel Olivaw...kterého žádný fanda nepříjme jako ženu. Přitom právě z pohledu Demerzela by dávalo smysl celou Nadaci vyprávět a pokud byl seriál úspěšný, mohlo se prequelově couvnout a zfilmovat i dobu, kdy myšlenka na vznik Říše vznikla. Místo toho sledujeme vatu obsazenou snad z 80% různě kolorovanými herci, jen aby náhodou běloši nebrali práci minoritám. Z tohoto odbělování by se stal rasista snad i z nevidomého. Ale vzal to čert...to co provádí s předlohou, mi vadí mnohem víc. Ani náhodou se jim nepovede udělat 8 řad, tohle skončí v propadlišti dějin. Vím o čem to má být a stejně mě to nebaví, co teprve ti neznalí předlohy. ()

Mukade odpad!

všechny recenze uživatele

No to teda bola nnnuda, udiala sa tam jediná zaujímavá vec a to v poslednej minúte, keď ten idiot zabil Seldona a vystrelil von Gale. Lenže aj to je zaujímavé skôr negatívnym spôsobom pretože to pôsobí inkonzistentne a nerealisticky (aj keď viem že sa dozvieme nejaké rádoby rozumné vysvetlenie, ale aj tak). Tento seriál bude prepadák, sa stavím a žičím mu to (pokiaľ sa výrazne nezlepší). ............ Á, a ešte jedna zaujímavá vec sa stala, videli sme konečne ako sa Ronanovi podarilo doničiť dve planéty, mal šťastie že nebola poblízku Capt. Marvel, haha. (bez tohto súvisu s Ronanom by ale tá poprava a ničenie planét bolo naprosto nezaujímavé) ()

SpaceOdyseus 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Pral jsem si epicke hard sci-fi, co obsahne desitky tisic let deje. Prvni dil na to trosku teasoval, ale hned druhy spadnul do bahna space opery, ktera si taha vic ze soap opery nez by bylo zdravo. Resi se tu tehotenstvi, utajovana laska, objimani pri umelych zapadech slunce. A to me teda netankuje. Zaverecny cliffhanger spis svou neocekavanosti a nesmyslnosti nastve nez navnadi na dalsi dil. ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama