Moje léto v Provence

• Francie Avis de mistral (více)

Paul (Jean Reno) je svérázný provensálský farmář. Miluje své olivovníky a stejně tak i víno a pastis. S dcerou se rozhádal před lety a svá vnoučata nikdy neviděl. Teď, když se dcera rozvádí, její matka se rozhodne, že navzdory Paulově paličatosti přiveze na prázdniny jejich vnoučata: pubertální Adriena a Lenu a jejich malého bratříčka Théa, který je od narození hluchý. Puberťáci od počátku dávají nepokrytě najevo svou nechuť vůči venkovu a dědovi. Zato Théo, nádherný a milý chlapec, si Paula úplně podmaní. Ten mu ukazuje své království – olivovníky a všechno, co má rád. Provensálské slunce, stejně jako vůně a krajina dokáží zlomit zlobu i křivdu, a možná že jsou lidé víc ochotni nalézt k sobě cestu. (Česká televize)

dogma97

Univerzálně použitelné téma mezigeneračních vztahů v rodině lze zpracovat různě, a bohužel i takto scénáristicky neinvenčně a režisérsky rutinně. ()

Amonasr

Typicky rodinný romantický film, který hladí po srsti snad až moc. Taková celovečerní telenovela z provoněného venkovského prostředí jižní Francie s vcelku předvídatelným příběhem i pečlivě vykalkulovanými zápletkami, jež ovšem nejdou příliš pod povrch. Ale proč ne - nemusí být každý film depresivní bezútěšné drama. ()

DJ Kritik

Je to príjemná letná oddychovka. Mrzutý dedko a jeho vnúčatá. Je tam cítiť príchuť života a pohody. Malá dedinka, pekná príroda a posedenie s priateľmi. Inak keď si sedia večer pred domom, tak je až v izbe cítiť vôňu leta a príjemný vetrík. Dobre natočený film. ()

subic

Takový krásně pohodový film, který vykouzlí úsměv na rtech hned v okamžiku, kdy se na scéně objeví fenomenální Jean Reno. Ten jako děda, který dostal na celé prázdniny na starost vnuky puboše + malého hluchoněmého. A všechno je tam tak hezky barevné, že to tě prostě baví. Na řadu přijde i alkohol, místní četníci "Šmoulové", kteří s sebou ani nevozí alkohol tester, Facebook, staří kámoši z mládí, motorka Triumf, brokovnice a místní dealer drog, olivovníky a třeba i smír s dcerou. Akorát nechápu, proč takové filmy dávají až v 10 večer v týdnu na ČT2. ()

Lula.cz

Miluju Francii. Miluju francouzskou kulturu, historii, humor...mám prostě velkou slabost pro vše francouzské. Oni totiž navíc Francouzi umí milé, přátelské komedie s krásnou atmosférou. Aby ne, když k tomu mají prostředí Provence. Tohle je ten typ filmu, kdy se nesmějete od ucha k uchu celou dobu, ale je to ten typ, kdy byste si nejradši otevřeli láhev dobrého vína, nakrájeli sýr a jen si užívali toho okamžiku. Pro mě je to zkrátka moc příjemný film, který rozhodně doporučuji vidět a slyšet v originálním znění. Teprve pak si Moje léto v Provence užijete se vším všudy. ()

BarVo

Milý, ale zbytočný film. Dej predvídateľný od prvej po poslednú minútu, poriadnu zápletku aby dvaja hľadali, hluchonemé vnúča ma nedojalo - klišé na clichés. Bola som z toho nervózna, ako tak ma ukľudnili len parádne provensálske scenérie. Ale zase musím povedať, že Reno ako samostatne hospodáriaci poľnohospodár je viac vierohodný než akčný zvodca posledne v Nemilosrdných. ()

zigy

Kdyby tohle viděli hipíci v 60.letech, že takhle budou vypadat dneska, asi by se šli pozvracet....ale jinak celkem milá prázdninová záležitost se sluncem, otravným dědkem Renem, a hezkými holkami, které ale nic neukážou....ale nadstandard to není....je to zcela neoriginální. ()

PTuranyi

Príjemný rodinný film o generačných rozdieloch. Lea, Adrian a Theo musia kvôli rozvodu svojich rodičov stráviť prázdniny u starých rodičov v Provence. Postupne sa ukáže, že ich starí rodičia Leo a Iréne boli v mladosti podobní rebeli a majú hipisácku minulosť. Dôjde samozrejme na letné lásky, sklamania, rozpory, ale postupne si všetci k sebe nájdu cestu. Produkcii sa však nepodarilo dať príbehu dostatočný náboj a atmosféru. Herecké výkony sú dobré, ale v príbehu sa im nedarí vyniknúť a často pôsobia rozpačito. Dokonca aj Jean Reno. ()

Kamil111

Ten film má spoustu nedostatků, ale asi jsem se naladil na tu správnou vlnu. A při jeho sledování jsem taky popíjel skvělé provensálské rosé z nejmenovaného statku. Ocení ho spíše pokročilejší ročníky (jak film, tak víno), ale pokud máte rádi Provence a tamní joie de vivre, zde si všeho užijete nadmíru. S dostatkem vkusu a žánrovými obrázky k pohledání. ()

durkes

Príjemný film z francúzskeho vidieka, ktorý nenásilným spôsobom zobrazuje zbližovanie starého otca s vnúčatami a tým aj urovnanie vzťahov s vlastnou dcérou........ Ach aký rozdiel od studených amerických filmov s podobnou témou....... Jean Reno výborný. Škoda, že niektoré epizódy filmu boli len v náznakovej rovine a neboli rozpracované podrobnejšie...... Ako by povedal brat Čech "příjemná podívaná". ()

Stoupa07

Asi se budu opakovat, ale jiné hodnocení než, že je to rodinná pohodovka mne nenapadá. Některé scénky, jako například s turisty hledajícími ubytování zaváněla laciností a trapností, ale v celku to nakonec ušlo a odpustil jsme jim. ()