Skinwalker Ranch

V roce 2010 si získal Skinwalker Ranch pozornost médií poté, co zažívá celou řadu nevysvětlitelných jevů. Zprávy od pozorování UFO, záhadně zmrzačeného dobytka jsou rutinou. Nicméně veřejné složky zaujme až zmizení farmářova osmiletého syna. O rok později přijíždí na farmu vyšetřovací tým a začíná rozkrývat tajemství. S jeho příjezdem začínají přibývat i paranormální jevy, které jsou ovšem daleko víc brutálnější než obvykle a nadále se stupňují. Vyšetřovací tým tak stojí před rozhodnutím, zda-li půjde dál a bude riskovat své životy. (Matthew01)

Morholt

A už je to tady zase. Parta neherců, co se snaží tvářit autenticky před komíhající se H8, která vytváří špičkový "efekty". Další z paranormálních debilit a blbec se zase nechal nachytat s tím, že tentokrát to bude lepší. Nebylo. 10% za asi dva povedený záběry. ()

6thSun

Paranormal Activity meets Čtvrtý druh. Oba tyto kousky to u mě měly za dvě hvězdy a zde tomu nemůže být jinak, páč nuda střídá nudu. ()

Terva

V roce 2010 "Skinwalker ranč" získal pozornost médií poté, co se na ranči objevila celá řada nevysvětlitelných jevů, včetně zmizení farmářova 8.letého syna. Následující záběry mohou být pro některé diváky znepokojující. Točeno spoustou reálných kamer až z toho bolí hlava. Přesně jako skoro ve všech podobných filmech točených tímto stylem, Kamery se nekontrolovatelně vypínají a když kameru někdo nese a začne se něco dít, kamera si prohlíží trávu, zem a nebo strop, tak že zase není nic vidět. Příběh je to zajímavý ale uvítal bych pevné klasické kamery, trochu víc viditelných triků a lepší hudbu. Docela jsem se pak divil, že lovci paranormálních jevů, chtějí po několik událostech utéci. Vždyť je to jejich práce a měli být nadšení, že něco natočí. Film je věnován památce Jamese R. Rosenthala, producenta, který zemřel 17. září 2011. Celý tento příběh pak opět kazí závěrečné titulky. U každého jména totiž mělo být napsáno "himself - sám sebe", ale jejda, oni to jsou jen "obyčejní" herci. ()

ambron

Ako fanúšik tohto subžánru možno trochu nadhodnotím, ale jednoducho tieto horory ma vedia vystrašiť a dostávajú sa mi pod kožu. Najlepšie hodnotím stred filmu s výbornými ľakačkami a napätím, ktoré sa však tvorcom nepodarilo udržať až do konca a kde scéna s monštrom vyznela doslova parodicky. ()

JohnCZ

Místy skutečně atmosférické a vizuálně velice dobře zpracované, ale v závěru přichází zklamání, protože finále je takové nijaké a bez vysvětlení či alespoň náznaku pointy. Trochu mě mrzí, že tvůrci podobných hororů nejsou schopni napsat na UFO tématiku nějaký propracovanější děj - a to je to přitom tak vděčné téma, kde by šlo vymýšlet prakticky cokoli. A od dob Akt X by se fakt dobrých "alien abduction" filmů dalo spočítat na prstech jedné ruky. ()

Astaroth12

Do tohoto FF projektu som nevstupoval z nadšeným a ani ma neprekvapil.Ma to viacero dôvodov.Podobných filmov aj keď nie celkom z mimozemšťanmi je veľa,niektoré scény boli okopírované z iných FF projektov a herecké osadenstvo tiež nebodovalo.Tento film nám predhadzuje také nezmyselné kraviny,že človek sa nad tým musí pousmiať.Ale v niektorých momentoch mal veľmi silnú atmosféru a dá sa povedať,že aj napätím pracoval veľmi obozretne ale zas musim dodať,že len posledných 30 minút.Ale ako celok to bolo slabšie,lebo kamera toho veľa neukázala. ()

ledzepfan

Nakonec to nebylo tak debilní jak jsem očekával. Postavy sice občas vyblijou fajné hovno, nebo udělají něco nad čím zůstává rozum stát, forma je celkově taková nedotažená, ale jinak to má místy slušnou atmosféru, divnosti na ranči jsou fajn a odsejpá to dost rychle aby to člověka nestihlo výrazněji nasrat. ()

schizmo

Mysteriózní found footage z odlehlého ranče o pohřešovaném chlapci zní více než dobře, ale narvat do jednoho filmu >POZOR SPOILER< duchařinu, přerostlého vlka (nebo snad spíš vlkodlaka?) a mimozemšťany, to bohužel zavání velkou nesoudností. V rámci improvizace a snahy vyždímat z uvadajícího žánru maximum, se začínají točit pěkné zhovadilosti. A obávám se, že bude hůř... ()

kaylin

Snímek se neskutečně, zub nehty, drží toho, aby neopustil svou škatuli, a tak i přes náznaky pseudodokumentu v úvodu sledujeme hloupé scény s jednotlivými postavami, které se nám představují jako nepříliš inteligentní lidé. Sem tam vypadne obraz, sem tam nevidíme, co přesně se děje. Ale závěr alespoň poskytne některé záběry, které rozhodně nevidíme v každém found footage. Není to zázrak, ale na ten průměr si snímek „Skinwalker Ranch“ docela vydělal. ()

AlistairMir

Skutečné události možná šokovaly celej svět, ale tenhle film pro změnu nešokuje skoro nikoho. Když nepočítám titulky tak to má sotva hodinu a čtvrt takže by člověk čekal, že se nudit nebude. No i já se mohu mýlit a tady jsem ustřelil totálně, protože 3/4 filmu je nuda přímo kolosální. Atmosféru a napětí unesli ufouni asi hned na začátku filmu, takže je pohřešovaná a o hororové scény se tak stará hologram kluka, plyšovej vlk a pak ufon, co vypadá, že každou chvíli umře. Postavy až na Erin mi byly vcelku volný a z filmu se doslova vypařej takovým způsobem, že z toho nemáte vůbec nic. Jo být tam na té farmě tak na to koukám určitě jinak, ale jako film je to napínavé asi jako rychlokurz pletení. ()

Havaj8

Tohle bylo možná ještě horší než nějaký studentský béčko. Kamer milion, ale nic co by dokázalo vytrhnout. Je sice fajn, že se tam občas něco paranormálního mihne, že tam problikne sem tam nějaký to světlo. Dokonce nám ukázali i nahrávku ze šedesátýho. Ale jinak si to hrálo na něco mimozemskýho, k čemu to mělo na míle daleko. Přitom FF o mimozemštanech a UFEch je pomálu a na tu hitovku se pořád čeká. Hlavně, že to mělo 10 minutový titulky... ()

honajz2

Úvodních 15 minut celkem ušlo, sice byly naprosto totožné, jako skoro ve všech found footage, ale tady aspoň působily příjemně, pak se tam sice začnou ozývat nějaké zvuky, ale je to strašná nuda, někteří jsou zde úplně blbí (to jim fakt trvalo několik dní, než jim došlo, že se dá kazeta přehrát do počítače?), ale co se týče postav obecně, celkem ujdou a někomu fandit se tu i dá, dokonce je tu jedna byla natolik inteligentní, že z toho statku odjela, dokud byl čas. Můj oblíbenec to ale nebyl, ten kdyby odjel, tak by film nejspíš skončil. Hádejte, komu jsem fandil? Pak nějakou tu čtvrt hodinu před koncem to začne být konečně napínavé, člověk čeká, že se konečně dozví odpovědi - a ono opět ne. Proč ty lidi unášejí, k čemu jim jsou, o co jim vůbec jde, se zde samozřejmě opět nedozvíme, jak jinak. V tomhle byl jeden found footage film o mimozemšťanech jedinečný - The Gracefield Incident - a to v tom, že měl nějaký konec, co všechno vysvětlil. Jako jediný. Ten nespočet dalších found footage filmů o mimozemšťanech prostě nic nevysvětlí a skončí tak, že jsou všichni unesení a jestli jsou mrtví nebo živí se většinou ani nedozvíme. A to není případ jenom Skinwalker Ranch, to samé má třeba Phoenix Forgotten, Alien Abduction nebo třeba Hangar 10 (a co teprv taková Area 51 od Orena Pelino, ale tam bylo špatné fakt všechno). A tenhle fakt těm filmům dost ubližuje, protože prostě chcete znát odpovědi a když se vám jich nedostane, jste zklamaní. 2* ()

Rodriguez

Dost zvláštní snímek, kterému přestáváte věřit, čím déle na něho koukáte... Dle skutečných událostí... 35% ()

dubinak

Těžko hodnotit. Za mě tři slabší. Dvě dávat nechci už jen kvůli již zmíněnému Dark Skies, u kterého se mi podařilo s přehledem usnout. Tohle si s viditelně nižším rozpočtem poradilo s tématikou o něco lépe. Příběh nějak moc nezaostává, jede se vcelku svižně, i když jsem párkrát koukla, kolik zbývá do konce. Občas to působilo trochu zmatečně, občas i zbytečně přeplácaně. Párkrát mě trochu zamrazilo, ale atmosféra spíše pokulhávala. V tomto snímku je vše bráno zase z trochu jiného pohledu, možná trochu nápaditějšího, než jsem dosud viděli, pro mě to ale není nic extra objevného, ale těch 70ti minut úplně nelituji. Vyloženě mě to neštvalo. ()

TomikZlesa

Můj UFO maraton pokračuje. Film má příjemnou stopáž, neustále se něco děje a atmosféra houstne. Jediná výtka je, podle mě moc překombinované a pletou se tu 2 až tři žánry dohromady a ani jeden pořádně nevynikne. Film ale rozhodně nezaslouží směšných 49%. ()

kubqo

Prvá polka filmu super,tá druhá bola slabšia ale celkovo 7/10 . Až na to zvieracie monštrum a spracovanie Ufónov to určite stojí za pozretie. ()

Khumbac

Sákryš... tvůrci z toho mohli vyždímat více. O Skinwalkerech jsem četl v tédle knize. Tam je popisují jako černé čaroděje indiánských domorodců, kteří, aby se mohli stát Skinwalkery, musejí zabít někoho ze své rodiny. Kuchali koně. Lidem trhali nehty s konečky prstů a foukali smrtící prášek. Rychlost, výška a rituály patřily k nim. Člověk proměněný na vlka 2,5 m vysokého. Film je ukáže s propojením UFO tahle přísada mi právě nesedla. ()

ecceHOMMO

Nezafungovalo to....ani atmosférou, už vôbec nie napínavosťou a vzrušením (s výnimkou asi 30 sekúnd). Dokonca si dovolím tvrdiť, že nebol ani využitý potenciál skutočných udalostí a faktov z nich (zmrzačené zvieratá, kamerové zábery...). ()