Ex Machina

• Velká Británie Ex Machina (více)

Caleb (Domhnall Gleeson) měl neuvěřitelnou kliku. Ve firemní soutěži vyhrál hlavní cenu, týdenní pobyt na horské chatě svého zaměstnavatele, geniálního vědce Nathana (Oscar Isaac). V okamžiku kdy uprostřed pustiny vyskočí z vrtulníku, který ho na místo dopravil, dojde mu, že na tenhle týden jen tak nezapomene. Jenže ani nejbujnější fantazie by ho nedokázala připravit na to, co ho čeká v supermoderní stavbě připomínající protiatomový bunkr. Prvotní ostych zažene Nathanův přátelský přístup. Pak se však seznámí s Avou (Alicia Vikander). U přátelské dívky s krásnou tváří jen dráty vedoucí jejím průsvitným tělem prozrazují, že je ve skutečnosti unikátním technologickým experimentem. Jeho součástí se právě stal i Caleb. Jeho úkolem je prostá interakce s Avou, kterou Nathan pečlivě pozoruje a zaznamenává a testuje tak možnosti umělé inteligence. Dokáže být Ava natolik „lidská", že Caleb zapomene, že komunikuje s robotem? Dokáže v něm probudit nějaké city? Calebovi se však role pokusného morčete začne čím dál víc zajídat, zvlášť když s Avinou pomocí zjistí, že Nathan mu o svém výzkumu neřekl zdaleka všechno. (Cinemart)

moriero

Precizní a citlivé provedení. Moc dobře se na to koukalo. Docela mi i sedlo netypické pojetí Isaacovy role excentrického vědce. Jako když zkřížíte Stephena Hawkinga a Dana Bilzeriana (mozek genia a tělo požitkářského macha, co miluje jen fitko, kurvy a chlast). A Alicia vypadala jako křehká Sněhurka, kterou by chtěl každý heterosexuál hned chránit. Tady ale kouzlo celého snímku končí. Celé z toho čišela nostalgie hraničící až s depkou. Někdo má takové pocity rád. Vědomí, že někdo na někoho šije boudu a že happyend bude hořký jako šťovík. Mně tenhle mix nějak dneska nesedl. ()

Crejdl odpad!

Tento nezajímavý a nic nepřinášící film, by mohl v nudě reprezentovat svou vlast. Opět se nedají pochopit ty čtyř až pěti hvězdičkové výstřiky místní komunity. ()

FEAR99

Čekal jsem víc. A to o hodně víc, protože se z toho dala vyždímat mnohem kvalitnější práce. Ex Machina je malý film a když nepočítám poměrně zajímavou zápletku a skvělého Oscara Isaaca v akci, tak nemá vlastně ničím moc překvapit. Bohužel i délka je na takový druh filmu přemrštěná a zkrátit stopáž by rozhodně prospělo a výsledek by byl údernější. Je to škoda, protože potenciál Ex Machina měla a naprosto si dovedu představit, jaké "psycho" to v konečném součtu mohlo a hlavně mělo být. Což o to - konec byl dobrý, myšlenkově a zvratem zajímavý, ale co z toho, když to nedokáže upoutat? Údernost téměř na nule! Ex Machina plyne pomalu a bohužel to není zábavné. A nic na tom nemění fakt, že Gleeson se na tu roli hodí a Isaac je machr, kterému věřím každé pomrknutí. Ex Machina mě nudila a ani těch pár pozitiv včetně opravdu dobré myšlenky nezachrání to nezajímavé provedení. 4/10 ()

andrewXx

Vizuálne pekné, psychologicky zaujímavé. No miestami nudné, vystavané na dialógoch ktoré mohli mať oveľa väčší šmŕnc. Fájn obsadená Alicia Vikander, no zvyšok hereckého ansámblu sa veľmi nepredviedol. Oscar Isaac ako geniálny vedec, ktorému som túto rolu vôbec neveril a Domhnalla Gleesona fakt nemusím. ()

Tomko87

Zvláštny komorný sci -fi snímok , s dejovým zvratom. Neurazil, nenadchol. Ale musím vyzdvihnúť herecký výkon Alície. Sakra dobre hrala robota. ()

987Castiel

Film akých uvidíme v budúcnosti zrejme čoraz viac. Skromné A.I. Sci-Fi so skvelým zvratom a ukončením. Najviac ma zaujala chytrá hra s dialógmi a okolité prostredie. Herci to zvládli absolútne bravúrne. Milovníci tohto žánru musia výskať, ale isto im bude chýbať mnoho nepoložených otázok v scenári ako aj mne. Možno len ja som divný, ale našiel som aj štipku humoru pri tanečnej scéne a idem si ju okamžite pozrieť zas! Celkovo ale chladný dojem a jediná emócia, ktorú som pociťoval bola obava pred prípadnou negatívnou robotickou budúcnosťou. Som presvedčený, že mnoho ľudí to nadhodnotí a preto sa v nerozhodnej situácií prikláňam na slabšie hodnotenie a dávam silné 3. ()

fafejt001

Zajímavý pohled na posun ve scifi , leč zůstalo to v půli cesty . Čtyři hercíí to nebylo mnoho . Ta Eva nebo Ava zvláštní bytůska , ale Caleb málo přesvědčivý . Vlastně i ten , jakoby geniální vědec se tam nějak nehodil . Pokus dobrý , zůstala ovšem po něm jakási pachutˇ , malin nezralých . ()

Ace.A.T.L.

Ať si kdo chce, co chce říká, tak tohle je počin, kterej jsme potřebovali. Hluboký a bezzástěrkovaný pojetí života AI. Dostane Tě to do děje, niterně doufáš ve všechno a potom dostaneš takhle silnej zážitek. Za mě nekomprosních 5* a URČITĚ DOPORUČUJU ()

Gormie

Skvěle natočené, zrežírované a zahrané, bohužel ale naprosto bez příběhu. Jako jedna epizoda seriálu OK, jako celovečernní film dost málo. ()

paradoxman

The message was once again loud and clear. Do not create AI. It'll destroy mankind. Ale Terminátor mě teda bavil mnohem víc :) ()

tchempi

Komorní a sakra chytré. Úvod dobrý, zvraty dobrý, jen finále mohlo být ještě trochu více psycho hardcore. P.S. Tvůrci CGI jsou pěkní nadrženci. Počítačová Ava má mnohem větší kozy než herečka Alicia Vikander, tedy Ava potažená kůží. ()

Saxos

Pěkně se nám ta Ava nakonec sama vytunila. Doporučení: na první rande minimálně špendlík, ale raději něco ostřejšího. ()

Jirkason

Výborný sci-fi snímek, ve kterém je zobrazena pokročilá UI, která dokáže předčít i lidské myšlení a dokonale zmást, že se s ní cítíte jako s rovnocenným člověkem. Děsivý pohled na konec, kde je UI nerozeznána od člověka a dost chmurná představa do budoucna. Pár výhrad by se našlo, takže hodnotím za 4* ()

MiniRecenze

Další film s tématikou o U.I. a musím uznat,že i tento má svoje rozumné zpracování..Ze začátku Vás zaujme.Na to,že se film nijak neposunuje a odehrává se v drtivé většině mezi "kulisami" ve stejném prostředí,tak si umí ve Vás vybudovat i slušnou dávku napětí,na kterém má velký podíl scénář v dialozích..Na druhou stranu už teď můžu říct,že se jedná o jednorázovou situaci ,protože film Vás už na podruhé ničím neohromí.Ale i přes svoji komornost se jedná o pěkně zpracovaný zážitek. KOMORNÍ!!! ()

Richi007

Nikdy jsem tyhle filmy asi nedokázal naplno ocenit. Jestli v tom někdo vidí nějaký skvost, art kinematografii a bůh ví co ještě, tak já ne. Já v tom vidím jen nůďo plné mluvení. Jo některé texty se zalíbily, to netvrdím, ale celkově to na mě působí jako výštěk zhulenýho ajťáka. Trochu víc akce a více rozvinout konec a přeci jen přidat i náznak nebo vyobrazení sexu s UI, to by byla teprve jízda! ()

wick

Originální sci-fi...anebo co dokáže zručný režisér s malým rozpočtem v uzavřeném prostoru se třemi postavami. ()

mr.twizta

Pusobive zahrane a zrealizovane, ale logicky preci jen (hlavne v samotnem zaveru) trochu nedotazene pojednani o umele inteligenci. Garlandovi fandim a uz ted se tesim na jeho dalsi kousky, vnimavych tvurcu neni nikdy dost. Pro fanousky zadumcive sci-fi jednoznacne povinnost. KDO BY SE NA TO NEMEL DIVAT? Skalni priznivci telenovel, klaustrofobici a Amishi. ()

Vary přivítají Alicii Vikander a Ewana McGregora

Vary přivítají Alicii Vikander a Ewana McGregora