Ex Machina

• Velká Británie Ex Machina (více)

Caleb (Domhnall Gleeson) měl neuvěřitelnou kliku. Ve firemní soutěži vyhrál hlavní cenu, týdenní pobyt na horské chatě svého zaměstnavatele, geniálního vědce Nathana (Oscar Isaac). V okamžiku kdy uprostřed pustiny vyskočí z vrtulníku, který ho na místo dopravil, dojde mu, že na tenhle týden jen tak nezapomene. Jenže ani nejbujnější fantazie by ho nedokázala připravit na to, co ho čeká v supermoderní stavbě připomínající protiatomový bunkr. Prvotní ostych zažene Nathanův přátelský přístup. Pak se však seznámí s Avou (Alicia Vikander). U přátelské dívky s krásnou tváří jen dráty vedoucí jejím průsvitným tělem prozrazují, že je ve skutečnosti unikátním technologickým experimentem. Jeho součástí se právě stal i Caleb. Jeho úkolem je prostá interakce s Avou, kterou Nathan pečlivě pozoruje a zaznamenává a testuje tak možnosti umělé inteligence. Dokáže být Ava natolik „lidská", že Caleb zapomene, že komunikuje s robotem? Dokáže v něm probudit nějaké city? Calebovi se však role pokusného morčete začne čím dál víc zajídat, zvlášť když s Avinou pomocí zjistí, že Nathan mu o svém výzkumu neřekl zdaleka všechno. (CinemArt)

JerryPilsen

Ukázková komorní scifi.Sympatie se zajímavě přelévají ze strany na stranu,člověk si není chvíli ničím jistý.Psychologická válka rozehrána na plné obrátky.I odkaz na ničivý vtíravý dohled internetu mě dost zaujal a takových okamžiků k zymyšlení je film plný. ()

Belugia

Vynikajúce. Skvelá hudba, výborne dotvára atmosféru, výborné dialógy. Prostredie, myšlienka (ktorá je už dosť stará, ale v dobrom spracovaní). Pochutí si každý, kto má rád filmy plné zvratov a prekvapení a konce, aké by nečakal... ()

ciapok

tento film fakt vyšiel takmer po všetkých stránkach. Obsadenie, atmosféra, produkcia, hudba. A solídny záver. ()

lineker

Výrazově nadupané, rozkvetlé, bohaté. Bohužel také od druhé třetiny obsahově prázdné, negradující, pomíjející snahu o silnější pouto k jednotlivým postavám. Ctihodný pan Karel Čapek by koukal, kam až to mašinka, pro kterou dal světu jméno jednou dotáhne. ()

wvwrayman

Po dlouhé době film, který mne dostal. Komorní psychologické drama, o kterém mohu bez problému říct, že mi od začátku do konce sedělo. Happyendový závěr by pro mne byl rovnocennou alternativou a umím si jej představit. Skvělý film jde udělat i v takovémto formátu. Asi za to může zajímavý námět, přetavený v podařený scénář. Těším se na další Garlandovo dílo a jsem zvědav, bude-li takto podařené. ()

Mr.Dude

dobré komorní scífko, kde jsou postavy fajne rozkresleny a děj s dialogy nenudí, alespoň ty, kteří dokáží takovéhle filmy ocenit. V polovině už jsem začal tušit jak to asi dopadne, ale i tak to pro mě bylo bad ass. Alicia Vikander bude mít určitě po téhle robotí roli dosti nabídek. A já jí to přeji, už jen za to, že tam ukázala kozýýýýýýýýýýýýýý. ()

Gagin

Vidět tento film v kině, asi bych ze zklamání dal pouze 60%. Ale odstupem času a s ohledem na to, že jsem film viděl doma, přídám. Zaujaly mě herecké výkony, naopak trochu zklamal příběh a celkové pojeti filmu. Asi jsem očekával trochu akčnější film než jen dialogovou scifi. ()

stuj

Zajímavé dráma se zajímavým tématem umělé inteligence. Divák vyčkává a hádá, kdo má pravdu a kam se bude příběh ubírat. ()

Jouzi.Ef

Přesně ten typ filmu, který mě nasí*á. Svou naivitou, jednoduchostí a řadou "nepravděpodobných" náhod... a stádem ovcí, které tleskají! ()

RADX1

Asi po realistické stránce nejlépe podané sci-fi s AI alias umělou inteligencí. Alespoň zatím. Určitě by to mohlo být lépší, ale v dané tématice jsem nic lepšího neviděl. Pro mnohé bude či byla většina filmu trochu víc nudná. Bohužel i tak to může být v realitě, kdy nudné údaje vedou k něčemu nebezpečnému či jinak strhujícímu. Samotné zakončení a vyústění jsem v dané podobě očekával, ale do poslední chvíle jsem si nebyl jistý a tak to má být. ()

[[Wizard]]

Zase další varianta na problematiku "ducha v ulitě". Tentokrát pojatá minimalisticky, komorně, v pěkném prostředí přírodního bivako-labu. Pokud problematice UI rozumíte, budete si za film sem tam ťukat na čelo. Filmu občas doslova podráží nohy slabší scény, přitažené dialogy, přitažené motivy a nadužívání pojmu turingův test (alan by se nejspíš obracel v hrobě,...ikdyž kdyby viděl dnešní capchu, tak asi taky, takže to je jedno   ) ale na druhou stranu objeví se dost zajímavých myšlenek jen tak mimoděk napříč filmem a pokoukání to prostě špatné není....ještě jednou a pro jistotu: "Není to špatné"... takže taková dobrá sci-fi rádoby-asimovská jednohubka (ale kdo od toho čeká nějaké skutečně silné sci-fi s přesahem, toho se nedočká, to skutečně raději sáhnout po klasikách, nebo počkat na něco jiného, v okurkové sezóně to ale stojí za shlédnutí) ()

mad.dog

Velmi dobrý a velmi zajímavý film, který nutí diváka dávat pozor a sledovat děj. Zarazilo mě, jak tvůrci dokázali jen se 4 herci a jedním domem vytvořit nejen hutnou atmosféru, ale také originální lovestory, u kterého mě vadil vlastně jen konec, který se mi příliš nelíbil a klidně bych byl pro happy end. Jinak herci supr a hudba taky. Velké překvapení. ()

Mat3s3

Začátek a konec filmu výborný, střední část se chvílema trošku táhne. Jinak moc pěkné zpracování, ale myšlenkově nepřináší nic objevného. Ex Machina Čapka nepřekoná. ()

waxtrax

Bože to je kravina. Celý děj stojí na tom, že přístup oprávněných osob k datům a přístupovým kódům největšího objevu lidstva, není přes scan zorniček nebo otisků prstů, ale přes jakousi obyčejnou "hotelovou" dotykovou kartu, kterou lze spícímu ožralovi vytáhnout z kapsy. ()

nolitimere

Tak toto ma teda , ale vôbec nebavilo ... keby sa v príbehu neukázala Ava(jej skelet ma fascinoval v každom zábere) tak to by nebol odpad , ale suterén... za mňa sklamanie roka !!! ()

Vary přivítají Alicii Vikander a Ewana McGregora

Vary přivítají Alicii Vikander a Ewana McGregora