Coherence

• Velká Británie Coherence

Tatua

Jsem nadšen. Už dlouho mě film tak nebavil od začátku až do konce. Zpočátku obyčejná sešlost známých probírající svoje životní úspěchy a neúspěchy, tajemno navozující semtam nějaká abnormalitka ve formě prasklého displeje, nefunkčního internetu a průletem komety. Vyprávění historky o jejím průletu v minulosti jako strašidelná pohádka pro zasmání ale i postrašení v noci u táboráku, která se následně tak nějak stane pravdivou. Zmínka podivínského fyzika o teorii relativity a Schrodingerově kočce, kterou sice nikdo moc nechápe ale kdejaká kapacita ji označuje jako objev století, takže z pohledu diváka svým způsobem přidává na důvěryhodnosti děje a film si v rámci sci-fi možností zachovává určitou logičnost. Herecké výkony ok, oceňuji taky že hlavní postavy se z mého pohledu až na pár malých vyjímek nechovají nelogicky a nevyšilujou když by neměli. Emily Fuxler mě tak nějak padla do okna, sympatická to žena nejen po stránce herecké. 95% ()

GTS_PUNK

Veľmi dobrá nízkorozpočtovka s príbehom o kométe, ktorá vám dokonale zamotá hlavu, pričom po jej dopozeraní budete chodiť s pocitom, že niekde za rohom natrafíte na svoje druhé ja. Všetko začína ako nevinné stretnutie, večera priateľov, no postupom času sa okolo domu, kde sa stretli začnú diať naozaj zvláštne veci. Náhodne praskajú displeje mobilných telefónov, nikto nemá signál a na dverách sa objavuje odkaz, ktorý sa chystal práve jeden z nich napísať. Každému je od tejto chvíle jasné, že tu niečo nehraje - a na svedomí to má mať Millerova kométa práve prelietavajúca nad Zemou. A kolobeh udalostí, ktorý sa spúšťa sa len tak ľahko nedá opísať, preto sa o to ani nepokúsim, lebo viem, že by som sa v tom celom stratil. Jediné, čo k tomu môžem dodať je to, že sa jedná o päťhviezdičkový mind-fuck (ktorý som ohodnotil štyrmi hviezdičkami) s kompletnou zámenou vlastných identít postáv, pričom neviete, či sú ľudia zo začiatku filmu stále tí istí. Ak áno, tak len výzorovo. Ak by vám to však nestačilo na zamotanie hlavy, počkajte si na samotný koniec filmu, keď sa zdá, že všetko už je tak, ako má byť. Coherence je prvotriedny "jaw-dropper" bez odpovede, bez akéhokoľvek vysvetlenia a bez veľkých filmových hviezd, ktoré si však zapamätáte vďaka tomu, že ak ich uvidíte v nejakej inej produkcii, budete sa pýtať samých seba, či sú to naozaj oni. ()

neo93

Nakonec překvapivě velmi dobrý snímek ze zajímavým nápadem. Zpočátku to tak ale nevypadalo. Ze začátku jsem měl v prvních minutách pocit, že pokud se něco nestane během následující doby, tak asi celý film vypnu, jelikož mě vůbec nebavilo poslouchat partu 8 neznámých lidí, jak řeší své existenční problémy. Naštěstí poté proběhla náhlá změna ve vyprávění a už to bylo úplně o něčem jiném. Najednou mi také nevadila ta roztřesená kamera, naopak se skvěle hodila do houstnoucí atmosféry. I když v druhé polovině filmu je to dost nepřehledná změť situací a postav, stejně mě tato sci-fi zaujala a zaslouží si takové to hodnocení. ()

HubertusSK

Originalita. To je jedno slovo, ktoré by možno stačilo na dostatočné zhodnotenie filmu. Napriek tomu budem pokračovať: perfektný nápad, skvelý scenár a slušní herci. Sci-fi je problematický žáner, kde proste skôr či neskôr príde moment, kedy si poviete "Vážne?! To už preháňate". A ja som ten moment čakal a on stále neprichádzal. Neuveriteľné je, že neprišiel ani na konci. Proste to zvládli. Zvládli urobiť perfektné sci-fi za málo peňazí. Odporúčam všetkým milovníkom zamotaných mysterióznych filmov tolerujúcich sci-fi, neodporúčam milovníkom akcie a "jednoduchších" filmov. ()

Khamsin

To je snad první film, který jsem vypnul po pěti minutách kvůli kameře. Dost možná se jedná o zajímavý snímek, ale ta neustále rozostřená a třesoucí se kamera mi lezla tak strašně na nervy, že tomu nedávám naději. Kameře bych dal "odpad!", nic jiného ale hodnotit nemůžu.. takže za mě bez "hvězdičkového" hodnocení. >| ()

Mouchal

Hodně zajímavé mysteriózní sci-fi, které by si zasloužilo trochu lépe natočit. Ale přihlédnu k faktu, že se jedná o nezávislý film s titěrným rozpočtem a tak nemůžu čekat nějakou skvělou kameru nebo hudbu. I bez toho veškerého pozlátka ale snímek Coherence skvěle drží diváka v napětí a po nějaké době vám v hlavě udělat i slušný guláš. Když si vezmu fakt, že herci vlastně převážně improvizovali, musím uznat, že odvedli opravdu velmi dobrou práci a ikdyž je to pouhá konverzovačka v prakticky jednom baráku, dokáže to vyvolat slušně mrazivou atmosféru. A to málokterý film s několikanásobně vyšším rozpočtem umí. 75% ()

vikino1

Docela zajímavej pohled na problematiku multivesmíru. Jak člověk začne chápat - vo co gou - tak mě to připadalo zajímavý, ten konec tomu jednu hvězdičku ubral (radši bych bral zdrogovanou halucinogení mysl po požití roztoku od kamarádky) Druhou strhávám za nepříjemnou jako-by ruční kameru, která celý film zabírá jen obličeje a doslově mě nutí celý film protrpět. ()

Zombiepod

Nezávislé, nízkorozpočtové sci-fi vedia vždy niečím prekvapiť. Coherence je jednoduchým vizuálnym spracovaním fantastického, neokukaného nápadu, ktorý v pomerne krátkej stopáži stále prekvapuje nečakanými zvratmi a slušnou atmosférou. Kamera predáva divákovi pocit vzdialeného pozorovateľa, a herci hrajú solídne. Občas sa tvorcovia v logike príbehu sami trochu zamotajú, no záver je skutočná rana, ktorá dáva priestor divákovej fantázii, ba dokonca navádza na možné pofilmové diskusie. ()

iKosser

Ummm jako dobrý, ale ten konec to podle mě docela zabil. Do té doby než hlavní hrdinka vylezla z domu naposledy to byla krásně zajímavá scifina, ale potom to šlo lehce ideologicky i celkově dpč. Úvaha se mi však krutě líbila, i jednání postav bylo vyjímečně takové, jaké bych čekal v takových situacích, nebo spíše lepší. Celkově paráda, ale ten konec mě zklamal... ()

dwbmb

Brutální myslošuk (mindfuck) převedený do podoby filmu. Vyloženě krkem mi lezla kamera (holt ruční kamera se zběsilým doostřováním je teď in), jinak mě ten film úplně sežral, vystřelil mi mozek z hlavy. A když přišlo na závěr celého toho dějství a já si říkal, že to vlastně ani nemohlo dopadnout jinak než jako malinké klišé a že to byl jen... BUM! A další rána! Nechal jsem se ukonejšit a můj mozek byl opět nachytán nepřipraven. Kdepak, z tohohle neuniknete, to vás semele :) Nevšední, neokoukané, strhující, s obří dávkou napětí. Neuvěřitelný výkon na to, že se film odehrává ve dvou místnostech s osmi lidmi. Kálím na kameru, tohle se prostě musí ohodnotit pětkou. ()

BrianStorker

Zajímavý námět, který by do jisté míry mohl zaručovat dobrý mysteriózní film. Ale pokud kameraman trpí parkinsonem, dialogy jsou občas poněkud zmatené a celý děj se odehrává pouze v jedné místnosti... Hrozí, že u snímku několikrát usnete a v té změti dialogů brzy ztratíte nit. Škoda. Opět silně nadhodnocený film na tomto webu. Ztráta času. ()

Fowl

Velice pěké sci-fi, ale čekal jsem lepší zvrat událostí, zvláště ke konci, nějak mi ten příběh vyšel do prázdna. Což je dost škoda. ()

celticek

Parádní gulášek, dusná atmosféra, hodně mě to vystresovalo.. Doporučuji všemi deseti, tohle si člověk musí pustit vícekrát.. Výborná zábava.. ()

denniys

Nooo.tak tohle je moc vydařená konverzační sci-fi psychárna s hodně silnou atmosférou a napětím.....tenhle film mi ještě chvíli bude vrtat hlavou,a to nejen kvůli hustýmu konci...fajn,moje číslo je 5,barva zelená,symbol propiska a chci svou realitu :)...vskutku zajímavé téma....kvůli slabému začátku jsem původně dala 4*..po delším rozmyšlení musím změnit na 5*,zvědavostí jsem ani nedutala a byla ve filmovém ráji :) tohle je film dle mého gusta :) ()

misar3

Líbí se mi, když postavy si fakta vycucají z prstu a najednou věří i na Santu Clause... ale když toto pominu, solidní mindfuck movie. ()

dkas

Zajímaý film, který jak více postupuje časem přestává dávat smysl, až se na závěr buď totálně ztratíte nebo vám to začne dávat (trochu) smysl. Každopádně zajímavý počin... ()

MFloyd

Tyhle filmy mám ve skutečnosti rád. Začíná to vždy nevinně a nakonec se všechno zamotá tak, že nevíte kdo kde jak co... Spousta těchto filmů má ale problém se samotným rozřešením. Ono je hezký, že vás filmaři zamotají do děje a máte ten pocit, že každá scéna, každý záběr bude něco v následujících minutách znamenat. Alespoň já se snažím zapamatovat si věci typu fotografie, pohozené věci. Jenže nakonec vyjdete s tím, že jste si stoprocentně jistí, že je to celý prostě jen nesmysl, že to skončí "mindfuckem" a vy si říkáte, to je boží, to jsem nečekal... U Coherence jsem to bohužel čekal a zároveň mě konec naštval. A ne, nejde o to, že to má otevřený konec, jde o samotnou pointu celého příběhu, který vlastně končí úplným nesmyslem, jen abyste si řekli "páni, dostali mě" Proto už nemám ani snahu ocenit nápad, jelikož je takových filmů hodně a jen málokterý dokáže samotný nápad převést do skvělého rozzuzlení, kde si nejenom řeknete, že vás dostali, ale taky si řeknete "tvl tohle mě celou dobu unikalo". Nemůžu ani ocenit ostatní aspekty filmu, jako jsou střihy, které mě neustály vytrhávaly z atmosféry. Hudbu bych nazval generickou a kameru průměrnou. 2* si myslím, že odpovídají celkové kvalitě filmu. Možná se hodí na večery, kdy si s pár přáteli chcete pustit něco, o čem budete po zhlédnutí dlouho debatovat a přemýšlet o celé zápletce, ale ve skutečnosti k ničemu objevnému nedojdete. ()