Coherence

• Velká Británie Coherence

TAMEHEMP

Trochu klasickej mix hororu a kecání u stolu, kterej jsem už párkrát viděl. "Ha, zhlasly světla, co to bylo. Tak a teď vám povim strašidelnou historku." Ještě to by mi tak nevadilo, kdybych aspoň rozuměl motivaci schovávat se celou dobu v domě. A pak takový ty logický nesrovnalosti. Jestliže většina těch realit jednala na základě nalezený krabice někde venku s fotkama mimo jiný, tak jaká realita byla vlastně první, která to tam dala. Takovej nějakej bludnej kruh. A vůbec čelit vlastnímu já a snažit se ho ošálit by mohlo být zajímavý, ale to tam skoro nebylo. A nebo aspoň vést diskuze o tom, že porazit vlastní alternativní já je nemožný. A nebo to a nebo ono. Na to, jakej originální námět to je, dost nevyužitýho potenciálu. Ale koukal jsem místama přikovanej, takže hvězdičky. ()

Mitin

Ze začátku nás překvapí strašidelná atmosféra, potom film přechází do mysteriózna, což je asi nejlepší část filmu. Potom je všechno až do podrobna vysvětleno a divák okamžitě pochopí o co jde. Ke konci se snažíme pochopit a vybavit si všechno, co se vlastně všechno událo, co jsme mohli přehlédnout, když už víme o co ve filmu jde. Jediné, co vlastně zanechá brouka v hlavě je konec, kde si divák může vybrat z několika možností, co se stalo. 4* po prvním shlédnutí, kde jsem ještě nevnímal všechny potenciální klíčové detaily. ()

angloumene

Co si budem povídat, start Coherence je hodně rozpačitý. Každopádně když divák vydrží úvodní dvacetiminutovku nepovedené telenovely, dočká se chytrého, gradujícího příběhu. No na low cost snímek se pořád jedná o hodně podařený projekt. Příště ještě trošku zapracovat na psychologii postav a bude to vyloženě pecka. ()

H4ku11

Malo to veľký potenciál, ale nakoniec ma to až tak neuchvátilo. Konkrétny dej, herci ani atmosféra ma nejak nedostali. Každopádne podobné kúsky sú vždy vítané. ()

janeke

O záhadách časopriestoru netreba hovoriť veľkými formami nablýskaných lodí a cyber-barokovo-komplikovaných strojov. Týchto komorných scifáčov je tak málo, že vrelá vďaka za každé takéto osvieženie zatuchnutých nánosov schematických love-stories a uslzených vojnových drám... ()

matmanX

Velice pěkný koncept, který funguje i přes minimalistickou prezentaci, nebo možná právě díky ní. V prostředí komorní přátelské párty se film vyhýbá vědeckým rozborům, jak to jen jde, a zaměřuje děj na existenciální paranoiu a rostoucí napětí mezi kamarády. Bohužel tady přichází i největší kámen úrazu. Všechny postavy jsou sice slušně zahrané, ale scénář má otravnou potřebu z nich každou chvíli dělat naprosté magory. Když začne chlap pár minut po odhalení sci-fi prvku plánovat vraždu, musel jsem se chytat za hlavu. Podobné nevěrohodné a nelogické chování mě často vytrhávalo z příběhu, takže osobní drama hrdinů nikdy nedosáhlo plné síly. Bylo to blízko, ale stejně vedle. Jako malé sci-fi natočené na co nejmenší ploše a za téměř nulový rozpočet je to ale působivé. ()

Ollie235

Sympatický filmový počin, kterému jsem před projekcí fandil a opravdu si přál, aby se mi výsledek líbil. Nelogické chování naprosto nesympatických postav mi to bohužel neumožnilo. Začátek je jednoduchým komorním konverzačním dramatem, které překvapivě naprosto selhává v dialozích, jelikož jsou naprosto o ničem. Jakmile začne působit sci-fi faktor, dostává film zcela nový náboj a atmosféru. Komorní prostředí rodinného domu rázem působí stísněným dojmem. O to víc však vyniká nedostatek kvalitně napsaných postav a jakékoli logiky jejich chování. V závěru děj jakž takž graduje a samotný konec mě vcelku potěšil, ale pocitu zklamání z něčeho, co mohlo být tak skvělým mindf*ck filmem, se jen tak nezbavím. ()

majec4

Po uvodnej nude ma to celkom zaujalo, ale vadila mi tam vztahova linia deju. Scenarista tam nemohol vlozit nieco zaujimavejsie? Bolo to dost otravne. Vlastne, cele ma to nejako casom prestalo bavit. A to asi od momentu ako som zistil, ze tie cisla neznamenaju poradie :) Pacila sa mi vsak myslienka filmu a sem - tam som sa nechal uniest atmosferou jednotlivych scen. Skoda len, ze som to necitil castejsie. A chybalo tomu este nieco, nieco, co by tento film robilo jasnejsim/ priamociarejsim. Stopaz to vsak zachranila. Som rad, ze to tvorcovia neprepiskli. To by sa len nahadzali kociek. ()

cskomando

Tenhle film je tak zajímavě sci-fi žánrově proveden, že mě donutil přemýšlet od začátku 1) Obsadili je mimozemšťani ? 2) Kdo za tím vším vlastně teda stojí ? 3) Vrchol filmu je stejně zapeklitej jako celý průběh to mě pobavilo, i když se už zdálo, že opravdu za všechno mohla kometa :D Takže vlastně nevyřešený příběh ale proč ne, scénář napsán dobře, herci přirozené chování. ()

WinstonS

Pokud si budete chtít COHERENCE opravdu vychutnat, počítejte s tím, že k tomu budete potřebovat zapnutý mozek a logické uvažování. Není to žádná oddychovka na sobotní odpoledne. Na rovinu přiznávám, že párkrát jsem v tom měl bordel, ale opakované shlédnutí mě opět vrátilo do děje. Doporučuji načíst si po (opravdu až PO!) shlédnutí filmu další informace o způsobu natáčení a Byrkitově práci s herci, celý film se díky tomu u mě dostal na vyšší level. ()

jerenymo

Nejpříjemnější překvapení za poslední dobu. Výborná nízkorozpočtovka. Parádní nápad a velmi dobré zpracování. "Pojďme zabít sami sebe?" ()

Standic1

Jednoduše perfektní - super nápad, super zpracování a hlavně, působí to celé tak nějak neokoukaně. Tady se myslím hodí říct: "za málo peněz, hodně muziky", a to doslova. Dlouho jsem se nesetkal s tak povedeným mysteriozním filmem, který mě udržel po celou dobu v napětí a i ke konci mě dokázal překvapit. ()

Gulde

Tohle mělo nápad. Začátek pecka - strašně atmosférickej, mysteriózní a člověk fakt nevěděl co čekat. Ale pak se až moc rozjely různé ... "intriky". Ale nakonec se to naštěstí udrželo v mezích. ()

DAVID.LOPAN

Hodně dobrej nápad a scénář+parta průměrných herců, roztřesená kamera a pár a drobných nedostatků. Přesto ale opravdu neotřelé scífko kde v lepšim hávu mohlo být *****. Dal sem si to dva dny po sobě a skládal drobnůstky které sem přehlédl. Stálo to za to.... Spolu s Man from Earth další "divadelní" nízkorozpočtová lahůdka, která ukazuje, že pokud máte nápad tak vás nic nezadrží. ()

Flopik

Nemám slov, minimalistický film kde je jeden dom , pár hercov a stačí to. Na začiatku si hovoríte , že to asi nebude ono ale film vás odrazu vtiahne a nepustí.Skvelý námet ja som sa výborne bavil a takéto filmy naozaj milujem. Nechcem spoilerovať takže rozhodne doporučujem. ()

arcticsky

Uspávačka. I konverzační nebo mysteriozní film by měl mít jistý "švih". V opačném případě je to ke škodě zajímavého námětu... ()