Coherence

• Velká Británie Coherence

Faila

Tenhle film mě moc bavil, a to nejen díky pro mě skvělému námětu, ale především hereckým obsazením, kdy mi každá jednotlivá postava náramně sedla a bavilo mě ji sledovat. Už dlouho mě žádný film tak moc nebavil. ()

Ivua

Dokonalé to síce nebolo, no ja som sa dokonale bavila a občas cítila ako vo fakt dobrej Escape room. Určite stojí za pozretie. ()

GOREGASM

Od prvních minut zajímavý lowbudget, který umí zaujmout bezprostředností, solidními nonameovými herci a nepředvídatelným dějem. Bohužel sami tvůrci nedokázali v jádru vynikající námět převést do stejně strhujícího provedení, a přestože má psychologická křehkost lidského bytí před kamerou svůj prostor, tak nedokáže pohltit naplno, což je patrné zejména ve druhé, kde Coherence nenaplní očekávání, která v první půlce ve svém divákovi exponenciálně vzbudila. Škoda, přesto jde o dobrej napínák před něžným milováním ;-). 70% ()

Ben Nevis

Scénář se točí kolem idey, že něco takového by se mohlo stát normální rodince. Žádný POTUS, žádný štáb, žádná area 51, jenom jeden barák a partička přátel. Akorát mě pobavilo, že někdo zaklepe na dveře a běžný Američan jde otevírat s basebalovou pálkou v ruce. Presumpce násilí na prvním místě. ()

KUFI

Nez stravit vecer s takovou bandou pablbu a poslouchat ty jejich debilni kecy, tak radsi skocim po hlave do septiku ()

misbos

Jak Nolan - z učebnice fyziky si přečteme jen první stránku. Ale aspoň ta kočka je správně. Jináč je to bordel, samozřejmě, když všechny možný reality existujou vedle sebe :-). Měli ukázat tu, kde jeden z tý party všechny ostatní zabije a sní :-)) ()

emdvojka

Ukecaná, komorná, chvílami neprehľadná, chvílami nudná, občas strašidelná a však dobre vymyslená a nápaditá hra na divácku myseľ. To všetko obsahuje tento sci-fi snímok, ktorý okrem neznámych aktérov ponúka pomotaný príbeh v ktorom sa strácajú hádam všetci vrátane hercov, ale popritom nám predostiera neohraný námet, ktorý je, ako sa hovorí v tejto dobe "creepy", ale bohužiaľ tu vydesí len okrajovo. Čo je škoda, lebo to neznáme čo čaká "tam" vonku mohlo byť vysvetlené viac horrorovo, miesto toho sa to všetko vykreslí, veľmi pokojne a ani podivný záver s trochou akcie a napätia to nezachráni. Cez to všetko ma však táto hodinka a pol potešila viac, ako som očakával. ()

Kingjiri

Točit scífko za pár kaček je velkej risk. Často se stane, že člověku přes veškerou snahu tvůrců přece jenom chyběj nějaký efekty, kulisy apod., zkrátka "něco pro oko". Nicméně tentokrát jsem se bavil i přes hodně skromnej rozpočet, výpravu a většinou pouhej popis nadpřirozenejch událostí. Z námětu se podařilo dostat asi všechno, co v rámci možností šlo. Hodně se mi líbila napínavá a mysteriózní atmosféra nebo neokoukanej casting. Vytknul bych snad jenom delší úvod, občas zbytečně rozstřesenou kameru (popř. její divný zoomování) a lehkou překombinovanost v závěru (trochu jsem postrádal i jednoznačnější zakončení). Čtvrtá hodně slabá hvězda za atmosféru a nápad. ()

LyBerion

Pokud jste fanoušek mysteriózních thrillerů, pak je Coherence právě pro vás. Svou autentickou atmosférou vás vtáhne do děje rychleji než byste čekali. Je to přesně ten film, který můžete vidět několikrát a stejně vás zaskočí něčím co jste dříve neviděli, nebo nepochopili. Konec pěkně překvapí a každý snad přemýšlí jak by si počínal on sám. ()

Vabr

Levnější film s paralelními vesmíry, v nichž se jeden snadno ztratí. Tak by se to dalo shrnout. Docela jsem se bavil, postavy byly sympatické a děj vcelku originální, i když téma už viděné poněkolikáté, jenom tentokrát v jinačím, komornějším kabátku. Celou stopáž mě film dokázal upoutat svým děním, přestože toho nebylo tolik ukázáno, což je rozhodně plus, bál jsem se, že budu odvracet pozornost jinam a tak. Kdo má rád různé časové smyčky nebo prolínání vesmírů, doporučuju. Vyhodnocení: Bych do kartonový krabice dal svýho čokoládovýho ďáblíka ze Zeleného dne, co jsme měli na škole a já tam dělal děckám tousty (135 celkem😎) ()

Pavel82

Coherence je konverzační, mysteriózní sci-fi a další důkaz, jak se s malým kašpárkem (osm lidí, jedna místnost) dá zahrát velké divadlo. Napětí a paranoia byly excelentně gradovány až na maximálně snesitelnou uroveň. Já ale opět čekal na tu finální ránu, která by mě nechala tupě civět do prostoru... Klidně bych se nechal tahat za nohu ještě další hodinu... a to je možná ten problém. Nejspíš jsem nebyl na zakončení dostatečně připravený... A tentokrát chybělo tak málo. 80% ()

West

WTF?! Psychologické nezávislé Sci-Fi u kterého mě fakticky mrazilo. Co je na tomto světě nejvíc děsivého? "Všechno je možné.." Žijeme v něčem tak tajemném, až si to nepřipouštíme. A ač o tom málo kdo diskutuje v dnešní době, tak naše bytí je nevysvětlitelné a záhada sama.. ()

Shaleman

Za málo peněz hodně muziky, za kterou by byl vděčný nejeden velkofilm. Je mi zcela jasné, že se kvantový fyzici berou za hlavu a trhají si vlasy, ale co, já nejsem kvantový fyzik, jen mám rád témata ohledně času a prostoru a proto když jsem skousl prvních 15 minut, dostal jsem neskutečnou injekci do večerní nálady, protože něco takového jsem potřeboval a ve filmech dlouho neviděl. Ano, postavy jsou hloupé a hloupě jednají, ale ruku na srdce - bůh ví, jak bych se choval já v podobné situaci či dokonce stanul sám před sebou, jenže tento detail vzhledem k improvizaci herců milerád odpustím. Za málo peněz hodně muziky, za kterou by byl vděčný nejeden velkofilm. Jakmile se objevila zápletka, byl jsem k židli přikován jako malé dítě k pokémonům a čekal, jak to dopadne. Pořád jsem čekal nějakou pointu, nějaké rozuzlení, ale kola rulety se točila dál a já se točil s ní. Tyhle nízkorozpočtové kusy moc nemusím, ale podobně jako u Locke zírám s otevřenou hubou dokořán. Jasně, tam se mohlo přidat, tam se mohlo ubrat, proto jen 4*. Ale když porovnám klady a zápory a zapomenu na názor mého druhého já, které na mě dost možná právě zírá z okna... Za málo peněz hodně muziky, za kterou by byl vděčný nejeden velkofilm - a pořád tak dokola, už to chápeš? ()

E lan

Nápad určitě zájímavý, ale jinak pointa hodně slabá, jakoby nakonec autoři nevěděli ja skončit. Atmosféra docela sedí, ale jinak se jedná o průměrné nízkorozpočtové zpracování. ()

Franc1s

Konečně přišel správná chvíle a po shlédnutí jsem mile překvapen. Komorní sci-fi, jedna večeře s kometou nad hlavou, jeden barák, pár přátel a vaše hlava, která se až do konce nezastaví. Určitě vidět to dvakrát a všímat si všech detailu by prospělo, ale i tak se mi to líbilo, jak to bylo zamotané, postavy každá jiná-zajímavá. Na to, že prý improvizovali - za mě ano 7/10 ()