Coherence

• Velká Británie Coherence

netahlo

Tak tomuhle thrilleru (v zadnem pripade hororu) sedi privlastek mysteriozni jako povestna prdel na hrnec. Kdo prezije uvodnich nezazivnych 15 - 20 minut, dostane lahudkovou paranoiu s velkym P! A zase jsem si trochu rozsiril obzory - uz vim, co je Schrödingerova kocka :-) ()

BMAJTZ

Šel jsem do toho s tím, že jsem od filmu neočekával vůbec nic a nakonec se z toho vyklubala hodně psychadelická záležitost. ()

bari68

Nápad skvelý , navyše aj čo sa týka zralizovateľnosti. Ďalšou devízou filmu je jeho ľahkosť, ktorým preplavuje dejom rýchlosťou Michaela Phelpsa a jednoduchosť, ktorá zároveň nutí diváka stále rozmýšľať prečo, ako, kde ?..... Najlepšie komorné sci-fi posledných rokov. ()

klukluka

Muze to byt o mne, ale taky nemusi. A ja se neskromne domnivam, ze B/ je spravne. Zkratka jsem to nepobral a tvrdim, ze blbej u toho nejsem ja, ale scenarista. Ma to myslenkove, logicke diry zvici velikosti sopecneho krateru. Zaver ma znamenat, ze se Em z domu, kde uz doslo k nasili, vedome nabourala do domu, kde jeste vladla snesitelna atmosfera. Ona uz vedela, ostatni jeste nemeli tuseni. Posledni scena pak znamenala, ze ta hruza neodeznela ani s novym dnem. Ruzne reality se prolnuly. To je pro me ale malo. Chybi mi vychodisko- jedna z podminek pro dobry film. ()

korndaddy

Další hodně ukecaná, sem tam zamotaná, ale ve své podstatě zajímavá podívaná, která i přes tu hromadu kydů funguje. Pravděpodobně bych se podobné "party" účastnit asi nechtěl, ale hold jsme asi každej jinde. Party kde vodka neteče proudem jakoby nebyla. A ve finále bych si stejně žádnou kometu asi nepamatoval. Ale urcite bych fylosofoval stejně... Jen by mi bylo hůř rozumět.. ()

SheenaStaley

Musím povedať, že aj po niekoľkých dňoch od projekcie som stále strašne nadšená a zážitok stále pretrváva.... Ako jasné, keby sme moc chceli bádať tak chybičky či nedostatky by sa našli ale podla mna je to od základu výborné... Originalita, napätie a v prvom rade dokonalá psychológia... takéto ja možem :) Sama sa neviem rozhodnúť či v rámci sci fi žánru viac milujem megalomanské špeciálne efekty a prekomplikovanosť alebo takéto komornejšie, s prepáčením "mindfucky".... :) Dúfam, že takých filmov objavím viac a rozhodne budem odporúčať ďalej :) ()

Benedygtus

Skoda, ze uz se neukociroval ten konec, z ktereho jsem trochu rozpolceny. I tak se mi to velmi libilo, protoze herci jsou sympaticti, napad slusny a byla to zkratka zabava. Ani chaoticka, "amaterska" kamera mi nevadila, dodala tomu na jakesi autenticnosti a vice vtahla do deje. Urcite doporucenihodna (upovidana-v tom nejlepsim slovasmyslu) fikce. ()

ChrisBa

Dobrý námet, slušní herci a vykreslené postavy a takisto výborná atmosféra prvú pol hodinu. Tak prečo dávam len 2*? Asi po pol hodine filmu sa dej posunie na takú úroveň, že režisér si môže robiť s filmom čo sa mu zachce, bez akejkoľvek logiky, či rozmýšlania. Keby tam zrazu stál slon s motýlikom okolo krku, tak nikto by sa zrejme nečudoval. So záverom si takisto nelámal hlavu a jednoducho ho nechal tak., Na toto talent netreba.. ()

Hanys_

Příjemná stopáž a minimálně do půlky filmu fakt zajímavá večeře. Závěr je ale těžce neuspokojující. Každopádně jednou za čas taková zátěž na mozek neuškodí. 5.5/10 ()

HArna

Nakonec musím dát plný počet hvězd a to zejména kvůli tomu, že mě atmosféra filmu dostala. Na druhou stranu, když čím dál víc přemýšlím o časové smyčce, tak jak je znázorněna ve filmu, nemůžu se zbavit dojmu, že tam několik věcí prostě nesedí. To je ale pro mě poměrně malá kaňka, protože časové smyčky tak jak jsou zachyceny v tomhle snímku mě neuvěřitelně baví. A bohužel pro mě, jsou to VELMI vzácné filmy, proto jsem rád, že se o tohle vůbec někdo pokusil. Ta partička lidí mi v čele s hlavní herečkou byla velmi sympatická, celé to podtrhuje i to, že je to nízkorozpočtový film, který má lepší atmošku než třeba kterýkoliv Final Destination. Dokonce je to pro mě lepší než Záhada Blair Witch, doufám že se ještě pár podobných filmů dožiju. Hlavní kouzlo filmu je v tom, že to není právě biják za 10, 30, 50 nebo 100 milionů dolarů. Tohoto tématu se naposledy chytl akční blockbuster Edge of Tomorrow, který stál $180 milionů a byl výbornej, asi nejlepší akční Sci-Fi minulého roku. Hlavně tím, že nebyl debilní jako 95% akčních Sci-Fi. Coherence je ale komorní a v tom má daleko větší sílu(ale nemusí být nutně v celku lepší) než efekty nadupaný blockbuster. Asi stárnu, ale i tak díky a za mě 90% ()

Junglista

Stačí na moment polevit v pozornosti a jste v pytli. Tady se musí hlavně v druhý polovině hodně dávat pozor, naštěstí to docela slušná napínavost děje ulehčuje. Podobně jako v Pozemšťanovi, stačí pár lidí, jeden dům a dobře napsanej scénář. Bohužel postavy trpí obvyklou demencí - nevíme vůbec co se děje, tak půlka bude sedět na zadku a ta druhá si jde hrát na hrdiny. Což už je dost ohraná scénáristická berle. Ale kromě toho libovka, která mi nějakou chvíli v hlavě zůstane. ()

HonzysKISS

Určitě doporučuji se na to dívat v noci. Má to pěkně strašidelnou atmošku. Jenom škoda toho nízkého rozpočtu. 75/100 ()

SpaceOdyseus

Low budget scifko presne podle meho gusta. Jeden barak, par hercu, jedna noc a chytre uchopena kulervouci premisa mi bohate staci ke stesti. Az tak, ze jsem ochotny tomu odpustit uspechany konec. ()

peetriss

Nezávislá Coherence stojí zejména na atmosféricky povedené paranoii, která budí napětí i přes absenci různých lekaček, démonů, kreatur či krve. Snaží se také stavět na psychice postav vystaveným strachu z neznámého a konverzačním rozboru nenadálé situace. J. W. Byrkit dokázal z minima vytěžit maximum možného, což ruku v ruce s ideální stopáží zanechává poměrně dobrý dojem. 70% ()

Disease

Pokud si zvyknete na podivnou kameru a ještě podivnější střihy/zatmívačky, celkem se to dá, i když kdovíjak zábavné to tedy není. Nápad s multiverzem není až tak originální a postavy začnou hysterčit na můj vkus příliš brzo. ()

SHit4U

Veliké překvapení! Ve své podstatě jednoduchý, ale chytře podaný příběh o propojení realit. Paranoidní atmosféra hutná jako Kim Čong-unovo gel na vlasy a občas i temná jako samotka v severokorejském lágru. Škoda, že posledních 20 minut ztratilo drajv filmu, u kterého musíte pořád přemýšlet a sledovat jakékoliv detaily stejně jako hlavní hrdinka/hrdinové a také je škoda jeho utnutého konce, který nechává ty největší otázky otevřené. Což je někdy pěkné, ale tady mi přišlo, že už tvůrce jaksi nevěděl kam a nechtěl se zamotat natolik, aby to přestalo dávat smysl...Takže pokud máte rádi nezávislé mysteriozní sci-fi, kterému stačí jeden barák, pár herců a setsakramentsky chytrý a vtahující scénář, jděte do toho, protože tyhle filmy se zjevujou asi stejně často, jako komety na naší obloze. ()

Perverz

Abych se přiznal, ze začátku mě to chytlo hned. Těžká psychoza, rozumějte ono filmů s takovouhle tématikou, která vám vytvoří mozkové holotropy moc není, nebo jsem jich asik moc neviděl. Je zde pár komentů, které až moc nastiňují děj, a zkazí zážitek, ještě že jsem je před zhlédnutím nečet. Film vás pomaličku dostává, momenty které vás protrkají, takový pocit-ou fak!,toje husté, -a hned vás zajímá, co to? Zvláštní pomatenost, koukáte sami na sebe, prostor se znásobuje, vše je všude, co se děje, kdo je kdo? Je to mrazivé, jak z toho ven? A kurva už se nám to zamotalo až moc. Jak to všechno skončí? Takhle jsem na to koukal já. Měl jsem tezi jak to skončí, nechtěl jsem ať se stane skutečností, ale fakt to tak skončilo-na chuja-a zkazilo celkový dojem, škoda. Nízké hodnocení dávají místní i proto že se v tom ztratili. ()