Zamini

The French Minister

Komedie

Francie, 2013, 113 min

• Rex Mundi

Politické komédie sú fajn, francúzske komédie majú šmrnc, obvykle aj výborné dialógy a Thierry Lhermitte zvykol hrávať v tých lepších. Avšak tento spôsob komédie zdá sa mi trochu nešťastný. Zamini je prekonverzované do tej miery, až ma totálne unavilo, vypúšťala som celé pasáže, kedy som rozmýšľala nad niečím úplne iným, a to bol koniec ešte v nedohľadne. Oceňujem niektoré opakujúce sa gagy, rafinovaný humor aj celkové satirické posolstvo... ale práve tá únavnosť a kolotoč opakujúcich sa (hoci pri každom obrate o kúsok sa posunuvších) motívov ma strašne ubíjala, preto len 2*.(19.1.2015)

Mistři dialogového humoru francouzi se opět pustili do díla a já rychle běžel pro kýbl, abych smíchy nepochcal svůj tepich. Film má sice dlouhou stopáž, ale fofří jak kdyby mu hořela koudel u prdele. Thierry se tady nezastaví a sype ze sebe jednu slovní perlu za druhou. Jako vypsat sem všechny hlášky co mě udělaly, tak budu mít delší komentář než všechny mattyho komenty dohromady. Obdivuju Thierryho, že po těch slovních raketách dokázal zachovat chladnou tvář, protože já bych tam bouchnul smíchy snad po každým svým dialogu. Vlastně, když jsem se koukal na závěrečný titulky, tak bylo vidět, že Thierry to taky nezvládal. Před filmem doporučuju tak deseti minutouvou rozvičku tvoji držky, protože ta si tenhle film v koalici s tvojí bránicí těžce odmaká.(8.12.2014)

Příjemná konverzačka z ministerstva. Je podaná s humorem, ale nějak podobně si práci na Ministerstvu zahraničních věcí představuju. Ministr jako povrchní excentrik, kterého zajímá hlavně to, aby zapůsobil svými proslovy a získal body v zahraničí a u voličů, svojí práci moc nerozumí a podřízení jsou z něj na nervy. Ve filmu vyniká Thierry v roli ministra.(8.3.2015)

• Jara.Cimrman.jr

Nic na naší planetě mi nepřipadá smysluplnější než neustálé přepisování projevů pro ministra, který sice neví, co chce, ale chce to hned a navíc brilantně zformulované. Navíc mám rád politické komedie, takže si dovolím ministrovo neustále tlachání označit za velice solidní, papíry spontánně vzlétající při jeho příchodu také nebyly špatné, ale toť vše. Ani jednou se mi nepodařilo od srdce se zasmát a ačkoli nemám doktorát z teorie filmu, tak si troufnu odhadnout, že v případě komedie to není nejlepší výsledek.(18.2.2015)

Musím upozornit na fakt, že tenhle film není na jedno shlédnutí. Stejně tak jako seriál Jistě pane ministře není na jedno zkouknutí. Ono totiž ty politický kecy není vůbec jednoduchý poslouchat a člověk se na to musí z politického hlediska psychologicky dost připravit, jinak jím budou procházet věty plný hlášek a on z toho ve výsledku bude jalovej tak, že to pak bude hodnotit tak, jak zdejší uživatele typu StarsFan nebo xxmartinxx. Mně bylo jasný, že půjde o politickou satiru, jenže i tak jsem na to nebyl připravenej tak, jak bych měl. Prostě na to asi nebyl ten správnej moment, jakej by si film zasloužil. Thierry Lhermitte si tak jakožto politik svojí roli užíval naprosto precizně. Tam nešlo vytknout skoro nic. Horší bylo, že jsem se někdy smál a někdy jsem to nechápal. Myslím si ale, že když to dám ještě jednou, pochopím toho víc, než poprvý. Tudíž na první shlédnutí tři hvězdy.(10.12.2014)

• - Natáčení probíhalo ve městech Paříž, Berlín a New York. Dále se natáčelo v Senegalu. (Terva)