Zamini

Ministerstvo zahraničných vecí

The French Minister

Komedie

Francie, 2013, 113 min

Příjemná konverzačka z ministerstva. Je podaná s humorem, ale nějak podobně si práci na Ministerstvu zahraničních věcí představuju. Ministr jako povrchní excentrik, kterého zajímá hlavně to, aby zapůsobil svými proslovy a získal body v zahraničí a u voličů, svojí práci moc nerozumí a podřízení jsou z něj na nervy. Ve filmu vyniká Thierry v roli ministra.(8.3.2015)

• StarsFan

Komedie s vysoce prostou zápletkou točící se kolem toho, jak jeden nadaný autor projevů musí neustále přepisovat proslov podle absurdních požadavků excentrického ministra, který by nejradějí v deseti minutách rozboru současné vládní krize obsáhl vše od antické filosofie po moderní francouzskou poezii. Sedne-li vám Tavernierův humor, máte vyhráno; minete-li se však jako já s většinou vtipů, bude to jeden z nejzdlouhavějších filmů, které ve svém životě uvidíte. [Glasgow Film Festival](2.3.2014)

Mistři dialogového humoru francouzi se opět pustili do díla a já rychle běžel pro kýbl, abych smíchy nepochcal svůj tepich. Film má sice dlouhou stopáž, ale fofří jak kdyby mu hořela koudel u prdele. Thierry se tady nezastaví a sype ze sebe jednu slovní perlu za druhou. Jako vypsat sem všechny hlášky co mě udělaly, tak budu mít delší komentář než všechny mattyho komenty dohromady. Obdivuju Thierryho, že po těch slovních raketách dokázal zachovat chladnou tvář, protože já bych tam bouchnul smíchy snad po každým svým dialogu. Vlastně, když jsem se koukal na závěrečný titulky, tak bylo vidět, že Thierry to taky nezvládal. Před filmem doporučuju tak deseti minutouvou rozvičku tvoji držky, protože ta si tenhle film v koalici s tvojí bránicí těžce odmaká.(8.12.2014)

Souhlasím s Malarkeyem, že je to místy opravdu náročnější na soustředění, ale ve své podstatě mně okamžitě vytanul na mysli jeden Renčínův vtip, který možná zdánlivě nesouvisí s námětem, ale parament s jeho proslovy versus obyčejný lidský faktor nešlo přejít, aniž bych si ho nepřipomněla. Tady je : "S Robertem už nežiji.- Řekla jsem mu, že egoismus je tak hluboce zakořeněný charakter veškeré individuality, že egoistická dogmata jsou primárně jediná, na něž je možno s určitostí spolehnout, má-li povzbudit k akci individuální subjekt, a že by mu jeho signální soustava mohla transportovat informaci, že by se neměl dívat na televizi, když já se v kuchyni potýkám s kolosálním objektem špinavého nádobí. A víte, co mi to individuum sdělilo ve své malosti? - Že jsem kráva!" Připravte se na satirickou mixáž ze zákulisí parlamentu, jejich ministrů a hlavně těch jejich proslovů, možná na konci zjistíte, že není až tak moc těžké orazítkovat to jako reál. A co se stalo nakonec s tím medvědem?(13.12.2014)

• Jara.Cimrman.jr

Nic na naší planetě mi nepřipadá smysluplnější než neustálé přepisování projevů pro ministra, který sice neví, co chce, ale chce to hned a navíc brilantně zformulované. Navíc mám rád politické komedie, takže si dovolím ministrovo neustále tlachání označit za velice solidní, papíry spontánně vzlétající při jeho příchodu také nebyly špatné, ale toť vše. Ani jednou se mi nepodařilo od srdce se zasmát a ačkoli nemám doktorát z teorie filmu, tak si troufnu odhadnout, že v případě komedie to není nejlepší výsledek.(18.2.2015)

• - Natáčení probíhalo ve městech Paříž, Berlín a New York. Dále se natáčelo v Senegalu. (Terva)